Informacje prasowe

Sam Smith, Michael Kiwanuka i 6 nowych artystów na Open’er Festival powered by Orange 2024

12 grudnia 2023

Sam Smith, Michael Kiwanuka i 6 nowych artystów na Open’er Festival powered by Orange 2024
Open’er Festival powered by Orange 2024 nabiera rozpędu! Do line-upu dołącza ośmioro świetnych artystów i artystek: Sam Smith – jedna z najbardziej wyrazistych osobowości światowego popu, Loyle Carner – perła współczesnego hip-hopu z UK, Michael Kiwanuka – jeden z najważniejszych reprezentantów soulu ostatniej dekady, Floating Points – niezwykle wszechstronny muzyk, producent i DJ, Masego – mistrz TrapHouseJazzu, Benjamin Clementine – fenomen muzycznej awangardy, Yaeji – amerykańsko-koreańska artystka, autorka jednej z najlepiej ocenianych tegorocznych płyt, a także Noname –  amerykańska raperka i poetka, której kawałek „Namesake” uplasował się na 4 miejscu zestawienia najlepszych utworów tego roku wg Pitchforka.

SAM SMITH
Zdobywcy 5 nagród Grammy, Oscara, Złotego Globu i 4 BRIT Awards, z dekadą takich globalnych hitów jak „Stay With Me”, „I’m Not The Only One”, „Dancing With A Stranger”, czy wielkiego ubiegłorocznego przeboju „Unholy” wystąpią w Gdyni już 5 lipca. Od czasu debiutu „In The Lonely Hour” (2014), Smith zgromadzili dziesiątki miliardów streamów, a tegoroczny, czwarty album „Gloria” potwierdził niesłabnącą popularność Sama, trafiając na szczyt sprzedaży m.in. w UK oraz do TOP 10 w USA. Do zobaczenia 5 lipca na Orange Main Stage na koncercie jednej z najbardziej wyrazistych osobowości światowego popu!

MICHAEL KIWANUKA
Od 2012 roku i debiutanckiego albumu „Home Again” Michael Kiwanuka urósł do rangi jednego z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego soulu, indie rocka i folku. Duża w tym zasługa sukcesu albumu „Love & Hate” (2016), na którym znalazły się takie piosenki jak „Cold Little Heart, czy utwór tytułowy. Jak przyznaje, „Love & Hate” był dość introspektywny i stanowił dla niego rodzaj terapii. Tworząc ostatnią płytę zatytułowaną po prostu „Kiwanuka”, czuł się w końcu sobą. Michael Kiwanuka wystąpi na Open’erze 4 lipca.

LOYLE CARNER
Od czasu jego pierwszej EP-ki „A Little Late” (2014) po ubiegłoroczny album „hugo”, Loyle Carner kojarzy się przede wszystkim z ogromną inteligencją emocjonalną i zmysłem tekstowym. Jeden z najbardziej wyróżniających się głosów współczesnego brytyjskiego hip-hopu nie stroni od podejmowania tematów związanych z życiem osobistym, definicją męskości, czy przeżywaniem bólu. Do dziś może pochwalić się między innymi dwoma albumami w Top 5 sprzedaży w UK, blisko 800 milionami globalnych streamów oraz nominacjami do Mercury Prize czy BRIT Awards. Loyle Carner wystapi 6 lipca na Tent Stage.

MASEGO
Wokalista, autor tekstów, raper, DJ i multiinstrumentalista, który ma prosty cel: stworzyć doświadczenia i muzykę, które sprawią, że ludzie poczują się dobrze. Do samookreślonego gatunku „TrapHouseJazz”, Masego wnosi humor i wrażliwość, jednocześnie dodając takie instrumenty, jak saksofon. Od energetycznej EP-ki „Pink Polo” z 2016 roku przez debiutancki album „Lady Lady” (2018) i wydawnictwo „Studying Abroad”, aż po tegoroczny, imienny album, urodzony na Jamajce artysta zdobył uznanie na całym świecie, a platynowy przebój z udziałem FKJ „Tadow”, wylądował na wszystkich liczących się listach przebojów. Masego wystapi na Tent Stage 6 lipca.

FLOATING POINTS
Sam Shepherd aka Floating Points to niezwykle wszechstronny artysta, który stopniowo buduje swoją legendę wśród fanów muzyki elektronicznej, jazzowej, a nawet symfonicznej. Już albumy „Elaenia” (2015) oraz „Crush” (2019) zwróciły uwagę największych muzycznych mediów, otrzymując m.in. tytuł Best New Music od Pitchforka. Natomiast jego trzecia, nominowana do Mercury Prize płyta „Promises” (2021), nagrana z Pharoah Sandersem i London Symphony Orchestra określana jest wprost mianem arcydzieła współczesnego muzycznego minimalizmu. Wydawnictwo zostało uznane za jeden z albumów roku między innymi przez Pitchforka, Mojo i magazyn Time. Dużą część 2023 roku Shepherd spędził pracując nad „Mere Mortals” – baletem, który będzie miał premierę już w styczniu. Jednocześnie kilka tygodni temu otrzymaliśmy powrót do klubowych korzeni w postaci kawałka „Birth 4000”. Podczas open’erowego występu będzie również okazja zobaczyć fenomenalne wizualizacje Akiko Nakayamy. Floating Points 6 lipca na Alter Stage!

BENJAMIN CLEMENTINE
Benjamin Clementine to artysta szczególny, który w swej twórczości zawiera styl, spokój i poezję w jednakowym wymiarze. Jego awangardowe podejście do popu, w połączeniu z enigmatyczną osobowością i aksamitnym barytonem czyni go postacią trudną do zdefiniowania. W ubiegłym roku ukazał się jego trzeci album „And I Have Been”. A już 4 lipca wystąpi na Alter Stage!

YAEJI
W tym roku fani Yaeji mają sporo powodów do radości. Zaledwie w kwietniu otrzymali jej debiutancki album „With A Hammer”, który m.in. otrzymał tytuł Best New Music od Pitchforka, a w ubiegłym miesiącu już zaprezentowała premierowy kawałek „easy breezy”. Amerykańsko-koreańska artystka, inspirująca się wachlarzem współczesnych gatunków, od house’u i synth-popu, po jazz i ambient jest jednym z najciekawszych muzycznych objawień ostatnich lat. Nie przegapcie jej występu – 5 lipca na Alter Stage.

NONAME
Od 2013 roku, kiedy fani hip-hopu usłyszeli ją po raz pierwszy na mixtapie Chance The Rappera „Acid Rap”, amerykańska raperka, producentka i poetka konsekwentnie buduje swoją markę – najpierw jako mistrzyni featuringów, a potem na własnych wydawnictwach – „Telefone”, „Room 25”, czy tegorocznym albumie „Sundial”, który zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji. Pitchfork nadał wydawnictwu tytuł Best New Music oraz umieścił kawałek Namesake na 4 miejscu Najlepszych utworów 2023 roku. Noname wystąpi na Alter Stage 3 lipca.

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).

Bilety dostępne TUTAJ

Karnet 4 DNI – 1039 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN

Bilet jednodniowy – 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN

Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

Mediateka

Udostępnij: Sam Smith, Michael Kiwanuka i 6 nowych artystów na Open’er Festival powered by Orange 2024

Informacje prasowe

Doja Cat headlinerką Open’er Festival powered by Orange 2024

8 grudnia 2023

Doja Cat headlinerką Open’er Festival powered by Orange 2024

Doja Cat headlinerką piątku na Open’er Festival powered by Orange 2024. Międzynarodowa supergwiazda, nieoczywista i nieustannie zaskakująca – „She the devil. She a bad lil’ b*tch, she a rebel”. Artystka dołącza do ogłoszonych wcześniej headlinerów: Dua Lipy oraz Foo Fighters. Do zobaczenia w Gdyni w dniach 3-6 lipca.

Jej pierwsza EP-ka „Purrr!” ukazała się już w 2014 roku, a pełny debiut, czyli płytę „Amala” Doja Cat zaprezentowała w 2018 roku. Rok później doczekaliśmy się drugiego albumu „Hot Pink”, który trafił do top 10 w USA. Jednak absolutnym przełomem okazał się rok 2020. Po wydaniu płyty „Planet Her” światowa popularność artystki wręcz eksplodowała, a kawałek „Kiss Me More” (nagrany z SZA), który do dziś odtworzono blisko 1,7 miliarda razy w samym Spotify, dał jej pierwszą nagrodę Grammy w karierze. Tegoroczna płyta „Scarlet” utwierdziła jej światową pozycję, stając się jej drugim z rzędu albumem w Top 5 sprzedaży w USA i UK i czyniąc ją najczęściej streamowaną raperką na świecie (ponad 67 milionów słuchaczy miesięcznie w Spotify). Tajemnica sukcesu Dojy to między innymi wszechstronność. Bez względu na to czy słyszymy ją w wersji hip-hopowej, popowej, disco, czy jakiejkolwiek innej – zawsze jest wiarygodna i wymiata, dzięki czemu od kilku lat pozostaje w absolutnej światowej czołówce. Doja Cat wystąpi 5 lipca na Orange Main Stage.

REGULAR TICKETS – w sprzedaży do 10 czerwca 2024 lub do wyczerpania puli biletów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej).
Bilety dostępne na www.altersklep.pl

Karnet 4 DNI – 1039 PLN
Karnet weekendowy (pt + sob) – 759 PLN
Bilet jednodniowy – 495 PLN

Karnet 4 DNI + pole namiotowe – 1305 PLN
Karnet weekendowy (pt + sob) + pole namiotowe – 935 PLN

Do podanych cen należy doliczyć koszt obsługi (opłata serwisowa): +5%

Mediateka

Udostępnij: Doja Cat headlinerką Open’er Festival powered by Orange 2024

Informacje prasowe

82 tysiące nauczycieli z nowymi kompetencjami dzięki „Lekcji:Enter”.

15 listopada 2023

82 tysiące nauczycieli z nowymi kompetencjami dzięki „Lekcji:Enter”.

Ponad 82 tysiące nauczycieli i nauczycielek z 10 tysięcy szkół w całej Polsce podniosło swoje cyfrowe kompetencje, 65% z nich – z małych miejscowości i wsi. To  rezultaty jednego z największych projektów szkoleń w zakresie edukacji cyfrowej w kraju – Lekcja:Enter. Stanowi on istotne wsparcie w cyfrowej transformacji szkół, obok stale rozwijanej bazy e-zasobów czy doposażania w sprzęt. Realizowany w latach 2019-23 przez Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Spraw Publicznych, współfinansowany ze środków UE.

Celem projektu „Lekcja:Enter” było przeszkolenie 75 371 nauczycielek i nauczycieli, a wsparciem objęto ostatecznie aż 82 242 osoby z ponad 10 000 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W pierwotnych założeniach z małych miejscowości i wsi miało być 30% uczestniczek i uczestników szkoleń, a finalnie jest to 65%. Rozwijać mogli umiejętności stosowania aktywizujących metod pracy z wykorzystaniem e-zasobów, narzędzi cyfrowych i aplikacji w całym procesie nauczania (nie tylko do nauki zdalnej). Quizy, webquesty, webinary eksperckie, wirtualne podróże, e-wizyty w muzeach, edukacyjne aplikacje i materiały online, a także zasady bezpieczeństwa w sieci, rozwój współpracy, umiejętności krytycznego myślenia – to tylko część zagadnień, które miały szansę poznać osoby biorące udział w bezpłatnych szkoleniach. Specjalne inicjatywy skierowane były także do dyrekcji szkół, m.in. o tym, jak kompleksowo planować cyfrową transformację placówki.

–  Lekcja:Enter to istotny element budowania zmiany, dzięki której kadra pedagogiczna lepiej rozumie edukacyjne potrzeby młodych ludzi wychowywanych w świecie pełnym technologii, ma niezbędne umiejętności do prowadzenia ciekawszych i angażujących lekcji i szansę czuć się bardziej kompetentna w obliczu nieustannych wyzwań powodowanych cyfrowym rozwojem – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Prezes Fundacji Orange, podsumowując rezultaty projektu.

Warsztaty prowadzone były w formie stacjonarnej i online w całej Polsce przez placówki doskonalenia nauczycieli i ponad 600 trenerów i trenerek. W badaniu wykonanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów uczestniczki i uczestnicy wysoko ocenili jakość szkoleń: 91% uważa, że wzrosły ich kompetencje w zakresie wykorzystywania w pracy z uczennicami i uczniami narzędzi i zasobów cyfrowych, 92% deklaruje, że używa nabytych na szkoleniach umiejętności w swojej pracy z uczniami i uczennicami (38251 ankietowanych na zlecenie KPRM, październik 2023).

Większe kompetencje cyfrowe nauczycieli

Dodatkowo, z porównania ocen kompetencji cyfrowych i wykorzystania technologii w nauczaniu przez nauczycielki i nauczycieli przed rozpoczęciem szkoleń i po ich zakończeniu wynika, że 95% osób potrafi przygotować lekcje zachęcające uczennice i uczniów do korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych (przed szkoleniami grupa ta stanowiła 58%), 80% umie współpracować z innymi z użyciem wspólnych zasobów (wcześniej 27%), 84% wie, jak tworzyć i przeprowadzić ankietę lub quiz (wcześniej 28%) – to dane z 1395 ankiet.

–  Projekt dał solidną podstawę do kontynuowania zmiany, która pozwoli na wprowadzenie szkół i sposobów nauczania w XXI wiek. Jest też przykładem sprawnej współpracy organizacji pozarządowych, które wspólnie zrealizowały inicjatywę na wielką skalę – komentowała Monika Eilmes, liderka obszaru projektów unijnych w Fundacji Orange 15 listopada na konferencji „Szkoła jutra” prezentującej wnioski z „Lekcji:Enter”.

–  To odpowiedź na rosnącą potrzebę zwiększenia stopnia wykorzystania przez kadrę nauczycielską narzędzi TIK w procesie kształcenia oraz publicznie dostępnych e-zasobów edukacyjnych (stale poszerzanych, np. poprzez realizację projektów digitalizacji zasobów kultury i nauki) – dodaje Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Osoby biorące udział w projekcie opracowały własne scenariusze, na podstawie których zostały przeprowadzone lekcje w szkołach – łącznie powstało ich 115 000. Wyselekcjonowane są dostępne na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej (ZPE). W projekcie powstały  także materiały inspiracyjne, z których można korzystać na www.lekcjaenter.pl

Więcej doświadczeń i wniosków z realizacji „Lekcji:Enter” z perspektywy różnych podmiotów zaangażowanych w tę inicjatywę można przeczytać w publikacji „Szkoła jutra zaczyna się dziś. Jak Lekcja:Enter wsparła polskie szkoły w cyfrowej transformacji” Realizowały ją trzy organizacje: Fundacja Orange, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Instytut Spraw Publicznych.

Budżet projektu wyniósł 49 995 238,29 PLN. Projekt był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie przyznane zostało przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach działania 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych” Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Link do filmu podsumowującego

Mediateka

Udostępnij: 82 tysiące nauczycieli z nowymi kompetencjami dzięki „Lekcji:Enter”.

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej