Informacje prasowe

Sieć Orange Polska niezawodna podczas Światowych Dni Młodzieży

02 sierpnia 2016
Sieć Orange Polska niezawodna podczas Światowych Dni Młodzieży

Ponad 2 mln młodych ludzi z całego świata, tysiące dziennikarzy relacjonujących wydarzenie, transmisje  radiowe i telewizyjne na żywo, blisko 20 TB  przesyłanych danych, ponad 7,4 mln minut rozmów komórkowych i 31,145 mln wysłanych SMS w sieci Orange Polska. Jako partner technologiczny ŚDM Orange w pełni wywiązał się ze swojej roli, dostarczając pielgrzymom i organizatorom usługi telekomunikacyjne najwyższej jakości.

- Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 kolejny raz potwierdziły, że Orange Polska  jest niezawodnym partnerem podczas wielkich wydarzeń. Dzięki nam setki tysięcy pielgrzymów mogły dzielić się przeżyciami ze ŚDM ze swoimi bliskimi i znajomymi.  Ponadto nasz profesjonalizm i zaangażowanie pozwoliły wszystkim służbom dbającym o bezpieczeństwo i zdrowie spełniać swoje zadania bez żadnych problemów - powiedział Piotr Muszyński wiceprezes ds. operacyjnych Orange Polska.

Na potrzeby ŚDM Orange Polska rozbudował i doposażył sieć mobilną  w Krakowie oraz wybudował infrastrukturę światłowodową do Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. W Brzegach, gdzie papież Franciszek odprawił mszę dla ponad 2 mln pielgrzymów, położono 45 km światłowodu i 40 km kabli elektrycznych, co umożliwiło przekaz sygnału do wysp technologicznych z wieżami nagłośnieniowymi i telebimami.

Aby zapewnić obsługę tego wydarzenia, wykorzystaliśmy około 390 km łączy światłowodowych, z czego około 90 to nowo wybudowane relacje. Dzięki nim możliwa była obsługa imprezy w miejscach uroczystości, w tym emisja  sygnału telewizyjnego w jakości HD - SDI. Orange Polska zapewnił też łącza, dzięki którym możliwe były relacje telewizyjne dla widzów na całym świecie oraz praca centrum prasowego. Dla pielgrzymów, którzy przybyli do Krakowa, operator zorganizował także mobilne strefy internetowe z darmowym dostępem do WiFi. Zespół  Orange i spółki zależnej Teltech, pracujący podczas ŚDM, liczył 250 osób i skutecznie realizował zadania 24 godziny na dobę.

Światowe Dni Młodzieży - religijne spotkanie młodych z całego świata z Ojcem Świętym - odbyły się w dniach 26-31 lipca w Krakowie. Orange Polska jako partner technologiczny i strategiczny ŚDM odpowiadał za rozbudowę i zarządzanie siecią telekomunikacyjną w miejscach uroczystości.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Mediateka


Informacje prasowe

Alicja Bachleda-Curuś laureatką nagrody festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2016

09 lipca 2016
Alicja Bachleda-Curuś laureatką nagrody festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2016

Podczas uroczystej gali 9. edycji festiwalu Orange Kino Letnie na Molo w Sopocie nagrodę Diamentowego Klapsa Filmowego odebrała Alicja Bachleda-Curuś. Polska aktorka od lat zachwyca urodą i talentem międzynarodową publiczność, dostarczając niepowtarzalnych przeżyć filmowych.

W drugi weekend festiwalu Orange Kino Letnie, w Sopocie, odbyła się gala wręczenia nagrody Diamentowego Klapsa Filmowego. Nagradzamy nią za osobowość aktorki i aktorów, wnoszących do kina pozytywne przesłanie, dostarczających widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii - mówił pomysłodawca i organizator festiwalu Paweł Adamski, Prezes Outdoor Cinema.

W tym roku postanowiliśmy wyróżnić niezwykłą aktorkę, która zachwyca widzów, nie tylko w Polsce, ale również w Hollywood. Kobietę odważną, przepiękną, z ogromną pasją, determinacją i charyzmą - mówił Artur Żmijewski, laureat ubiegłorocznej nagrody, wręczając trofeum Alicji Bachledzie-Curuś.

Laureatka nie kryła wzruszenia - Jestem szczęśliwa, że to właśnie polska publiczność przyznaje mi tę szczególną nagrodę, jest to dla mnie ważny dowód uznania mojej pracy i motywacja do jeszcze większego zaangażowania w to, co robię. Uwielbiam spędzać czas w kinie pod gwiazdami, a klasyki filmowe oglądane w scenerii Tatr, Mazurskich Jezior i Bałtyku nabierają dodatkowego znaczenia - mówiła gwiazda na sopockim Molo.

Gospodarzami wieczoru byli Olga Bołądź i Piotr Głowacki. Po czerwonym dywanie weszli do kina Katarzyna Figura oraz Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, którzy przyjechali do Sopotu prosto z inauguracji festiwalu w Giżycku. Katarzyna Glinka i Tomasz Jakubiak zaprosili widzów na cykl "Gotowanie z gwiazdami" w każdy czwartek lipca w Sopocie. Nie zabrakło również Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego oraz przedstawiciela marki Orange Szymona Bieli.

Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane po raz dziewiąty dotrze tam, gdzie wypoczywają miliony Polaków - nad morze, w góry i na Mazury. Najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy zaprasza na seanse codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia w Sopocie i Zakopanem oraz we wszystkie środy i czwartki wakacji w Giżycku, gdzie filmy oglądać można również z jachtów. Specjalnie dla żeglarzy Urząd Miasta Giżycka uruchomił festiwalową częstotliwość radiową 89,1 Mhz. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny, w Sopocie obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo.

Na festiwal po raz dziewiąty zaprasza Orange.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl


Informacje prasowe

Sieciaki na wakacjach uczą bezpieczeństwa w internecie

07 lipca 2016
Sieciaki na wakacjach uczą bezpieczeństwa w internecie

Trwają letnie pikniki edukacyjne organizowane przez Fundację Orange i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.Sieciaki na wakacjach” to pikniki, w trakcie których dzieci uczą się, jak unikać zagrożeń w sieci, chronić swoją prywatność i jak reagować na niebezpieczne sytuacje. Przez zabawę uczą się najważniejszych zasad i zachowań online. Dowiadują się m.in. kto to jest hejter i poznają podstawowe reguły netykiety.

Z badań EU kids online wynika że 39 procent osób w wieku 11-16 lat nie umie zmienić ustawień prywatności na portalach społecznościowych, a 42 procent nie wie, jak zablokować niechciane kontakty w komunikatorze, zaś aż 70 procent nie potrafi zablokować natarczywych reklam. W odpowiedzi na widoczne potrzeby Fundacja Orange angażuje się w projekty poprawiające bezpieczeństwo dzieci w internecie. Dzięki temu rozwija kompetencje cyfrowe dzieci i młodzieży, dba o ich bezpieczeństwo w sieci i odpowiada na cyfrowe potrzeby mieszkańców małych miast i wsi. Przygotowała też internetowy kurs dla rodziców i nauczycieli Bezpiecznie Tu  i Tam. Jest on dostępny pod adresem www.fundacja.orange.pl/kurs.

Pierwszy piknik za nami. Następne już 16 lipca w Gdańsku i 17 lipca w Starogardzie Gdańskim. W ostatni weekend lipca Sieciaki odwiedzą Olsztyn i Iławę (30 i 31 lipca). Wakacyjna akcja zakończy się 27 sierpnia w Poznaniu.

Akcja jest organizowana od 10 lat i wzięło w niej udział już ponad 100 000 dzieci. Od 2012 pikniki są też organizowane przez lokalne organizacje, które otrzymują zestawy materiałów edukacyjnych. Dzięki nim mogą sami zorganizować piknik na przykład przy okazji innych wydarzeń. Ich mapa jest dostępna pod adresem www.edukacja.fdds.pl/pikniki.

 

 

Dodatkowych informacji udzielą:

Bartłomiej Kuczyński, Fundacja Orange

e-mail: bartlomiej.kuczynski@orange.com

tel.:      (+48) 518 278 522

 

Katarzyna Zygmunt-Hernandez, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

email: katarzyna.zygmunt@fdds.pl

tel.: (+48) 515 235 714

 

Fundacja Orange  dba o bezpieczeństwo dzieci w internecie, rozwija kompetencje cyfrowe młodzieży i mieszkańców małych miast i wsi. Zapewnia internet i technologie w rejonach zagrożonych cyfrowym wykluczeniem. Została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska S.A. do realizacji celów społecznie użytecznych. W swoje działania angażuje 3 tys. wolontariuszy z Orange rocznie.

Scroll to Top