Informacje prasowe

Sieć szerokopasmowa dla usług e-Zdrowie – podpisanie listu intencyjnego

02 grudnia 2008
Sieć szerokopasmowa dla usług e-Zdrowie – podpisanie listu intencyjnego

Telekomunikacja Polska, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego oraz 7 placówek medycznych z Warszawy i Mazowsza podpisały dziś list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu budowy sieci szerokopasmowej dla usług e-Zdrowie. Pozwoli ona na zdobycie doświadczeń i podniesienie jakości usług poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod wspierania diagnostyki.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską zyskujemy wraz z placówkami medycznymi nowe możliwości badawcze, które będą skutkowały powstaniem nowoczesnych rozwiązań telemedycznych. To udany przykład mądrej współpracy między nauką, służbą zdrowia i operatorem telekomunikacyjnym - powiedział prof. dr hab. Marek Niezgódka, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

- Rozwój e-medycyny w Polsce doskonale wpisuje się w strategię rozwoju TP. Cieszę się, że po niedawnym uruchomieniu wirtualnej recepcji dla praktyk lekarskich, dziś możemy zaprezentować projekt badawczy, który docelowo pozwoli na uruchomienie kolejnych usług dla branży medycznej. Pozyskanie renomowanych partnerów naukowych i medycznych znacznie zwiększa szanse powodzenia tego projektu - powiedział Piotr Muszyński, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Telekomunikacji Polskiej.

Zadaniem TP będzie wybudowanie i zarządzanie infrastrukturą sieciową, która umożliwi oszacowanie potrzeb transmisji danych, wymaganej przepustowości łączy i parametrów jakościowych do standardów polskich szpitali, a docelowo stworzyć również ofertę biznesową dla branży medycznej. Telekomunikacja Polska wybuduje opartą na światłowodach sieć szerokopasmową dla 7 ośrodków medycznych z centralnym punktem w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nowa infrastruktura pozwoli zbadać zapotrzebowanie na nowoczesne usługi telemedyczne w polskich szpitalach.

Dzięki partnerstwu z ICM Uniwersytetu Warszawskiego możliwe będzie zaprojektowanie i przygotowanie nowych na polskim rynku usług telemedycznych. Instytut jest centrum badań interdyscyplinarnych, których wspólnym elementem są nowoczesne technologie informatyczne i informacyjne. W szczególności tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie wizualizacji i rozproszonego przetwarzania danych, w tym medycznych. Tworzone tam narzędzia ułatwiają postawienie diagnozy i pomagają w projektowania terapii w różnych dziedzinach medycznych.

Wśród nowych usług mogą pojawić się np.: zdalny konsulting medyczny, wsparcie on-line zabiegów wykonywanych w jednostkach medycznych przez specjalistów z innego szpitala (gdy nie ma możliwości przetransportowania pacjenta) czy automatyczne monitorowanie zdrowia pacjentów, bez konieczności ciągłego dostępu do lekarza czy hospitalizacji.

W projekt zaangażowane są: TP, ICM Uniwersytetu Warszawskiego, I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kolejowy w Pruszkowie, Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Opieki Zdrowotnej w Żyrardowie, Szpital Powiatowy w Ostrowii Mazowieckiej, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrołęce.


Informacje prasowe

Szybki internet już wkrótce tam, gdzie nie było go wcześniej

01 grudnia 2008
Szybki internet już wkrótce tam, gdzie nie było go wcześniej

Orange rozpoczyna sprzedaż usług dostępu do internetu w sieci CDMA. Do końca roku w ich zasięgu znajdzie się połowa powierzchni kraju. Priorytetem operatora jest wyeliminowanie „białych plam" i zaoferowanie szerokopasmowego internetu w miejscach, w których dotąd był niedostępny.

Uruchomienie nowych usług jest możliwe dzięki budowie nowoczesnej sieci radiowej transmisji danych w technologii CDMA (Code Division Multiple Access). Do końca roku jej zasięg obejmie około 50 proc. powierzchni kraju a w roku 2009 będzie sukcesywnie powiększany. Priorytetem budowy sieci CDMA jest szybkie stworzenie możliwości korzystania z szerokopasmowego internetu na obszarach, na których dotąd ich nie było.

- Polska jest na początku drogi do zbudowania e-społeczeństwa. Uruchomienie dostępu do internetu CDMA jest zaledwie jednym z wielu kroków, jakie musimy zrobić. Oddając do użytku nową sieć chcemy przypomnieć, że konieczne są ogromne inwestycje w sieci nowej generacji, których budowa jest niezbędna dla rozwoju e-gospodarki i zwiększenia potencjału gospodarczego naszego kraju - powiedział Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej.

Wykorzystanie technologii CDMA realnie zwiększy dostępność szerokopasmowego internetu na terenach wiejskich i słabo zurbanizowanych przyczyniając się do wzrostu ich konkurencyjności i rozwoju gospodarczego. Pozwoli także zdecydowanie ograniczyć problem wykluczenia cyfrowego.

Na bazie CDMA od 1 grudnia Orange udostępnia dwie nowe usługi stacjonarnego dostępu do internetu: Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm Pro dla biznesu. W obu przypadkach klienci dostają szerokopasmowy dostęp do sieci z prędkością do 1 Mb/s oraz miesięcznym limitem transmisji danych - 3 Gb (po jego wykorzystaniu operator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia prędkości transmisji do 64 kb/s (DL) i 32 kb/s (UL)). Wraz z usługą można kupić bezprzewodowy modem - Router Axesstel MV 410 R.

Oferta cenowa przedstawia się następująco:

Składnik oferty

Czas trwania umowy

Bezterminowa

12 miesięcy

24 miesiące

36 miesięcy

Orange Freedom Pro

Abonament

129 zł z VAT

49 zł z VAT

Aktywacja

90 zł z VAT

19 zł z VAT

19/69* zł z VAT

19 zł z VAT

Router Axesstel MV 410 R

999 zł z VAT

699 zł z VAT

249 zł z VAT

99 zł z VAT

Orange dla Firm Pro

Abonament

106 zł + VAT

40 zł + VAT

Aktywacja

73 zł + VAT

15 zł + VAT

15/57* zł  + VAT

15 zł + VAT

Router Axesstel MV 410 R

818,85 zł +VAT

599 zł + VAT

149 zł + VAT

49 zł + VAT

69* zł z VAT - cena aktywacji w ofercie  Orange Freedom Pro na próbę.

57* zł netto - cena aktywacji w ofercie  Internet dla Firm Pro na próbę.

Podobnie jak w ofercie Orange Freedom, klienci dostaną pakiety promocyjne do wykorzystania na połączenia i SMS-y z telefonu komórkowego w sieci operatora:

  • w ofercie Orange Freedom Pro - miesięczny Pakiet Złotówek o wartości 20 zł do wykorzystania na połączenia i SMS-y z w Orange,
  • w ofercie Orange dla Firm Pro - miesięczny pakiet 60 minut na połączenia w Orange.

Klienci zainteresowani usługą mogą skorzystać z oferty na próbę i testować ją przez 30 dni. Usługę można zamówić we wszystkich salonach Orange i TP.

W pierwszej połowie przyszłego roku planowane jest uruchomienie oferty Orange Freedom Pro z Laptopem oraz możliwości zakupu oferty za pośrednictwem e-sklepu Orange. Kolejnym planowanym krokiem będzie uruchomienie nowych usług mobilnych. Dzięki połączeniu możliwości sieci CDMA oraz HSDPA, klienci Orange będą mogli łączyć się z szybkim internetem na terenie całego kraju (HSDPA w dużych miastach i CDMA poza nimi).

Więcej informacji znajduje się na stronie www.orange.pl


Informacje prasowe

Nowe plany VOIP kapitał

19 stycznia 2008
Nowe plany VOIP kapitał

Telekomunikacja Polska uatrakcyjnia ofertę telefonii internetowej wprowadzając 3 nowe plany taryfowe - VOIP kapitał. Wybierając plan za 5 zł, 20 zł lub 40 zł klienci usług neofon tp oraz telefonii internetowej tp mogą dzwonić na numery stacjonarne w Polsce już od 6 groszy, a za granicę za 12 groszy za minutę.

Plany VOIP kapitał pozwalają na zdecydowanie tańsze połączenia w zamian za miesięczną opłatę, w całości do wykorzystania na połączenia. W zależności od planu połączenia w kraju kosztują od 6 do 10 groszy brutto za minutę. Połączenia międzynarodowe do krajów Unii Europejskiej, USA, Kanady i Australii kosztują tylko 12 groszy brutto za minutę. Bezpłatne są połączenia między numerami telefonii internetowej w TP.

TP nie wymaga podpisywania umów na czas określony, klienci mogą zamawiać i rezygnować z planów VOIP kapitał w dowolnym momencie. Aby korzystać z tanich połączeń VOIP w TP nie jest wymagana przedpłata (prepaid), jak ma to miejsce w przypadku większości ofert VOIP oferowanych na rynku.

Rozmowy rozliczane są sekundowo, a opłaty za usługi VOIP w TP są pobierane na podstawie faktury przesłanej klientowi. Ponadto TP dodatkowo obniża cenę krajowych połączeń stacjonarnych za każdy rok korzystania z usługi.

Cennik planów VOIP kapitał:

opłata w ramach planu VoIP tp kapitał 5 VoIP tp kapitał 20 VoIP tp kapitał 40
miesięczna opłata  5 zł 20 zł 40 zł
VoIP w TP 0~399 0 zł/min. 0 zł/min. 0 zł/min.
lokalne i międzymiastowe 0,10 zł/min. 0,08 zł/min. 0,06 zł/min.
na komórkę 0,67 zł/min. 0,67 zł/min. 0,67 zł/min.
połączenia międzynarodowe

do krajów 1 strefy (np. Niemcy, USA)

0,12 zł/min 0,12 zł/min 0,12 zł/min

 

Scroll to Top