Informacje prasowe

Sport na żywo w Orange sport info

20 kwietnia 2010
Sport na żywo w Orange sport info

W ogólnodostępnym kanale telewizyjnym Orange sport info od wiosny pojawią się transmisje na żywo. Stacja będzie pokazywać m.in. francuską piłkarską Ligue 1, włoską Serię A, uznawaną za najlepszą ligę siatkarską świata, a także retransmisje meczów Młodej Ekstraklasy.

- Chcemy ze sportem dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Stąd pomysł na włączenie transmisji do programu stacji Orange sport info, do której ma dostęp ponad 2 mln widzów - mówi Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu Grupy TP - Zależy nam też na tym, by jak najwięcej programów pokazywać „na trzech ekranach", czyli jednocześnie w telewizji, w internecie i telefonie komórkowym. Dzięki temu nasi widzowie zawsze zdążą obejrzeć ważny mecz lub zawody, niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdują. Transmitowane w ten sposób mecze Remes Pucharu Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dodaje.

Oprócz Ligue1 oraz siatkarskiej Serie A Orange sport info będzie transmitował na żywo także Remes Puchar Polski - 4 maja o 17:30 pokaże rewanżowy mecz półfinału, w którym Pogoń Szczecin podejmie Ruch Chorzów, a 23 maja finał rozgrywek. Wszystkie transmisje będą dostępne również w Internecie (www.orangesport.pl i www.orange.pl) oraz w telefonach komórkowych Orange na wap.orange.pl.

Nowością w ramówce są też transmisje Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - będzie je można oglądać także w internecie.

Ponadto, w Orange sport info w każdy poniedziałek i czwartek o 18.30 zapraszamy do obejrzenia magazynu Ekstraklasa Raport podsumowującego każdą kolejkę ekstraklasy, a w czwartek magazynu, który jest zapowiedzią zbliżającego się weekendu z meczami ekstraklasy.

Ważną zmianą w ramówce kanału jest podział na pasma: poranne pasmo od poniedziałku do piątku „Info starter" (od 7.00 do 10.00), w sobotę i niedzielę „Info weekend" w godzinach (od 9:00 do 11:00) i wieczorne „Info wieczór"  (od 20.00 do 23.00). W godzinach wieczornych możemy liczyć na podsumowanie dnia, rozmowy z ciekawymi gośćmi, a także przegląd nagłówków prasowych z następnego dnia. Z kolei w ramach Nocnego Hyde Park (od 21.00 do 22.00) widzowie mogą dzwonić do studia na numer 22 654 05 50 oraz wysyłać swoje opinie na adres e-mail: hydepark@orangesport.pl.


Informacje prasowe

Orange sport – jeszcze więcej sportowych emocji

20 kwietnia 2010
Orange sport – jeszcze więcej sportowych emocji

Specjalna ramówka na zakończenie sezonu Ekstraklasy oraz więcej transmisji sportów walki, m.in. kickboxingu oraz zawodowego boksu - to tylko niektóre z propozycji, które na wiosnę proponuje swoim widzom stacja telewizyjna Orange sport.

W ostatniej, decydującej fazie rozgrywek Ekstraklasy, w której wszystkie mecze rozgrywane są jednocześnie, Orange sport pokaże transmisję łączoną z dwóch meczów. Z kolei wszyscy, którzy korzystają z usługi telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej w technologii kablowej (IPTV), będą mieć dostęp do 6 meczów na żywo - w tym celu na platformie IPTV TP pojawi się 6 dodatkowych kanałów telewizyjnych.

Nowością w Orange sport są wieczory sportów walki - stacja postanowiła rozbudować ofertę programową dla amatorów tych widowiskowych pojedynków. "Nocny nokaut" to seria co najmniej 20 amerykańskich gal bokserskich ESPN Friday Night Fights z udziałem znanych i doświadczonych pięściarzy jak Julio Diaz, Hasim Rahman, O'Neil Bell, Zab Judah, Oleg Maskajew, Cory Spinks, Jameel McCline, Nate Cambell czy zawodowy mistrz Europy wagi ciężkiej EBU Audley Harrison.

Ponadto, 6 maja na antenie Orange sport emocjonujący pojedynek legendy francuskiego boksu - Jeana Marcka Mormecka z Amerykaninem Fresem Oquendo - na żywo z Paryża.

Prócz boksu, Orange sport pokaże co najmniej 15 gal prestiżowych federacji kickboxingu m.in. It's Showtime oraz K-1. W najbliższym czasie będzie można obejrzeć dwie gale holenderskiej federacji It's Showtime: 25 kwietnia (Budapeszt) oraz 29 maja (Amsterdam).

Ponadto, tak jak dotychczas, na antenie Orange sport można oglądać wszystkie mecze Ekstraklasy, w tym aż 6 z każdej kolejki na żywo, portugalską Ligę Sagres, żużlową szwedzką Elitserien, mecze NBA i WNBA oraz rozgrywki Bundesligi piłki ręcznej.


Informacje prasowe

Filmowe koprodukcje TP w Hollywood

19 kwietnia 2010
Filmowe koprodukcje TP w Hollywood

„Generał Nil" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, współprodukowany przez Telekomunikację Polską, będzie rywalizował o „Hollywood Eagle", główną nagrodę dla filmu fabularnego przyznawaną podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Los Angeles. W sumie w ramach festiwalu, od 20 kwietnia do 2 maja, amerykańscy widzowie będą mogli obejrzeć około 40 najnowszych polskich filmów fabularnych i dokumentalnych, a także etiudy studenckie i animacje. 

Prócz „Generała Nila", na festiwalu będą pokazane jeszcze 4 inne filmowe koprodukcje TP. Imprezę otworzą „Dzieci Ireny Sendlerowej", w reżyserii Johna Kenta Harrisona. Odtwórczyni głównej roli Anna Paquin otrzyma nagrodę specjalną Poli Negri. Swoją prapremierę w Los Angeles będzie miała najnowsza koprodukcja TP, „Piksele" w reżyserii Jacka Lusińskiego, która na ekrany polskich kin trafi 28 maja. Nie zabraknie też najnowszego - pierwszego od wielu lat - polskiego filmu sensacyjnego pt. „Trick" Jana Hryniaka. Specjalny pokaz będzie miał „Katyń" Andrzeja Wajdy.

Polish Film Festival Los Angeles jest organizowany od 1999 roku. Jego celem jest promowanie polskiej kultury i sztuki filmowej w Hollywood. Nagroda dla najlepszego filmu - Hollywood Eagle Award przyznawana jest w kategoriach: film fabularny, niezależny, dokumentalny, animowany oraz etiuda studencka. Tegorocznych zwycięzców poznamy już 20 kwietnia.

W Komitecie Honorowym Festiwalu zasiadają wybitni polscy twórcy m. in.: Agnieszka Holland, Janusz Kamiński, Jan A.P. Kaczmarek i Andrzej Seweryn, a w jury, które przyznaje wyróżnienia, m.in hollywoodzkie gwiazdy oraz członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej, przyznającej najważniejsze nagrody filmowe - Oscary.

Scroll to Top