Informacje prasowe

Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

04 grudnia 2009
Sprzedaj stary telefon – Chroń środowisko z Orange

Orange proponuje bezpieczne dla środowiska rozwiązanie problemu zużytych telefonów komórkowych. W wybranych salonach operatora rozpoczyna się właśnie pilotażowy skup starych, używanych aparatów niezależnie od marki czy sieci, z której pochodzą. Za działającą komórkę można dostać co najmniej 50 złotych. Oprócz klientów na akcji zyska środowisko naturalne. Do gleby i wody nie trafią metale ciężkie zawarte w bateriach i akcesoriach telefonicznych.

Nieużywane komórki są najczęściej chowane do szuflady, a stamtąd zwykle trafiają do kosza i zwiększają ilość niebezpiecznych odpadów na wysypiskach śmieci. Każdy wyrzucony na śmietnik telefon stanowi zagrożenie dla środowiska. Metale ciężkie, jak ołów czy rtęć zawarte w bateriach telefonów i ich akcesoriach, mogą skazić nawet 400 l wody lub 1 m³ gleby.

Rozwiązaniem problemu jest recykling sprzętu elektronicznego. Pozwala na zutylizowanie niebezpiecznych składników tak, by nie zanieczyszczały środowiska. Zmniejsza też ilość odpadów na wysypiskach i pozwala uzyskać surowce bez konieczności ich wydobycia.

Orange chce rozwiązać problem starych telefonów komórkowych. Za każde działające urządzenie, operator zapłaci właścicielowi co najmniej 50 złotych. W salonie można nieodpłatnie zostawić również niedziałające komórki. Zebrane telefony dostaną „drugie życie" i dzięki temu nie wyrządzą szkody środowisku.

Akcja pod hasłem „Stary telefon ciągle w cenie" będzie prowadzona w wybranych salonach Orange:

  • w Warszawie przy Al. Niepodległości 34/40,
  • we Wrocławiu przy Pl. Piłsudskiego 13,
  • w Chorzowie przy ul. Wolności 29.

Jeśli wyniki akcji będą zachęcające, operator rozważy rozszerzenie akcji na kolejne salony.

Regulamin akcji, spis skupowanych modeli oraz lista salonów są dostępne na stronie www.orange.pl.


Informacje prasowe

TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

01 grudnia 2009
TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

Już blisko 3 lata klienci Telekomunikacji Polskiej mogą korzystać z neostrady bez płacenia jednocześnie abonamentu telefonicznego. Od 1 grudnia 2009 roku TP o ponad 20 proc. obniża opłatę za utrzymanie łącza w ramach usług dostępu do internetu.

Dzięki obniżeniu kosztów utrzymywania i bieżącej konserwacji sieci telekomunikacyjnej Telekomunikacja Polska może obniżyć opłatę za utrzymanie łącza, w ramach korzystania wyłącznie z neostrady, z 36,60 zł brutto, do 29 zł brutto miesięcznie.

Oddzielenie neostrady od usług głosowych powoduje, że użytkownicy tej opcji usługi nie korzystają równocześnie z telefonu i nie płacą w związku z tym abonamentu telefonicznego. Dlatego niezbędna jest inna forma rozliczenia kosztów łącza, bez którego usługa nie może być świadczona.

To kolejna już w ostatnim czasie obniżka kosztów korzystania z internetu, która uatrakcyjnia ofertę Telekomunikacji Polskiej. Najnowsza promocja neostrady SuperInternet Pro pozwala na surfowanie w internecie nawet o 25 proc. taniej niż dotychczas.

Największa obniżka dotyczy opcji 6 Mb/s, której cena spadła aż o 25 proc. Znacząco obniżone zostały też ceny opcji 10 i 20 Mb/s, odpowiednio o 16 proc. i 17 proc. Obniżka dotyczy również opcji 2 Mb/s, 1 Mb/s i 512 kb/s.

Zainteresowani klienci mogą poszerzyć tę ofertę o telefonie internetową (VoIP). Płacąc dodatkowe 20 zł brutto mogą korzystać z planu „na okrągło", który w cenie abonamentu umożliwia nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce.

Nowi klienci przez 3 miesiące mogą też testować neostradę i zrezygnować z usługi, gdyby z jakichś powodów im nie odpowiadała. W przypadku rezygnacji w tym okresie nie ponoszą żadnych konsekwencji finansowych związanych z wcześniejszym rozwiązaniem umowy.


Informacje prasowe

Trzy wyróżnienia World Communication Awards dla Orange

01 grudnia 2009
Trzy wyróżnienia World Communication Awards dla Orange

Orange otrzymał trzy najwyższe wyróżnienia branży telekomunikacyjnej - World Communication Awards (WCA), podczas tegorocznej gali w Londynie. Po raz czwarty z rzędu Orange Business Services uznano najlepszym operatorem globalnym „Best Global Operator", a Orange po raz trzeci najlepszym dostawcą usług telefonii komórkowej - „Best Mobile Service Provider". Ponadto, wspólnie z Grupą Sorin, otrzymał wyróżnienie za największą liczbę innowacji w dziedzinie telemedycyny i zdalnego monitorowania stanu zdrowia.

World Communication Awards od jedenastu lat nagradza znaczące osiągnięcia oraz innowacje w światowym przemyśle telekomunikacyjnym.

- Orange Business Services oraz Orange udało się w tym roku dokonać wielu imponujących rzeczy. Przyznane im tytuły - Najlepszy Operator Globalny i Najlepszy Dostawca Usług Telefonii Komórkowej są jak najbardziej zasłużone - powiedział David Molony, główny analityk w komisji sędziowskiej WCA. - W swoim werdykcie sędziowie docenili zwłaszcza spójność strategii działania, dzięki której udało się stworzyć silne oferty usług i dobrze zarządzaną strukturę handlową.

- Te osiągnięcia zawdzięczamy poświęceniu naszych pracowników, ich pomysłowości i zaangażowaniu. Rozwijamy innowacyjne usługi, nowoczesne wideokonferencje, centra kontaktowe i aplikacje M2M. Pracujemy też nad rozwiązaniami, które zapewnią naszym klientom dostęp do potrzebnych im aplikacji, bez potrzeby ich zakupu - powiedziała Barbara Dalibard, prezes i dyrektor naczelny Orange Business Services.

Orange Business Services i Grupę Sorin (światowego producenta urządzeń medycznych, przodującego w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych) nagrodzono również w kategorii najbardziej innowacyjnych firm. Uznanie jury wzbudziły osiągnięcia związane z wdrażaniem technologii M2M oraz e-Health, które przyczyniają się do polepszenia jakości życia pacjentów cierpiących na problemy sercowe.

 

Osoby kontaktowe dla mediów

Frédéric Gielec, +33 1 46 46 21 89, frederic.gielec@orange-ftgroup.com

Georgina Hart, +44 7973 100 111, georgina.hart@orange-ftgroup.com

Scroll to Top