Informacje prasowe

Startuje Road Show – rozgrywki Klubów Sportowych Orange

20 kwietnia 2016

Startuje Road Show – rozgrywki Klubów Sportowych Orange

Młodzi sportowcy, którzy na co dzień rozwijają swoje talenty w Klubach Sportowych Orange, kolejny raz będą mogli zweryfikować swoje umiejętności podczas bezpośredniej rywalizacji. Pierwsza odsłona Road Show odbędzie się w czwartek, 28 kwietnia, w poznańskiej hali POSiR. Aby dodatkowo zmotywować młodych sportowców, do stolicy Wielkopolski przyjadą ambasadorzy programu: Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski i Marcin Urbaś. Road Show to kolejna odsłona programu, która uzupełnia zmagania klubowiczów na internetowej platformie o rywalizację bezpośrednią. Do końca roku zawody zostaną rozegrane w 8 miastach wojewódzkich, we Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku, Szczecinie, Rzeszowie, Krakowie i Warszawie.

Badania pokazują, że regularnie uczestnicząc w zajęciach sportowych dzieci są nie tylko zdrowsze, ale także łatwiej radzą sobie ze stresem, szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce[1]. Sport uczy dyscypliny, odwagi, wiary w siebie, hartuje ducha i rozwija wewnętrzną motywacje. Mimo to, z roku na rok obniża się sprawność fizyczna młodych Polaków[2]. Konieczna jest zatem zarówno promocja aktywności fizycznej, jak i ułatwienie dostępu do sprzętu, infrastruktury i wiedzy sportowej.

Dlatego Orange Polska stworzył program, w ramach którego przekazał sprzęt sportowy, a obecnie wspiera merytorycznie i dba o rozwój  100 klubów w całej Polsce, głównie w małych miejscowościach oraz na terenach wiejskich. Kluby Sportowe Orange rozwijają sportowe pasje w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, ręcznej i lekkoatletyce. Wsparcie merytoryczne programu zapewniają eksperci oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.

Road Show jest kolejną, po Pucharze Orange, okazją dla młodych sportowców do poznania zawodników z Klubów Sportowych Orange w okolicy, spotkania z ambasadorami programu oraz przeżycia bezpośredniej rywalizacji. Konkurencje zostały opracowane przez ekspertów Orange, w taki sposób, by niwelować różnice wiekowe dzieci i rozwinąć je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują.

W sumie do końca listopada 2016 r. trenerzy, eksperci i ambasadorowie programu odwiedzą 8 miast wojewódzkich. W każdym z nich zmierzy się po kilkanaście zespołów z regionów.

Według Jerzego Dudka: młodzież potrzebuje bezpośrednich rozgrywek jak Puchar Orange czy Road Show. Uczestnicząc w Finale Pucharu zobaczyłem jak bardzo tego typu wydarzenia wpływają na motywację i zaangażowanie młodych sportowców. Podczas sportowej rywalizacji dzieci zostawiają całe swoje serce! Jestem przekonany, że takie inicjatywy uczą młodych samodyscypliny, konsekwencji w realizowaniu celów oraz  umiejętności uczciwej rywalizacji, które zaprocentują lepszym przygotowaniem do ich dorosłego życia.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
+48 (22) 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

[1] Designed to Move. A Physical Activity Action Agenda, American College of Sports Medicine, Access to Sport Nike iInternationalfor Sport Science and Physical Education, designedtomove.org
[2] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński

Udostępnij: Startuje Road Show – rozgrywki Klubów Sportowych Orange

Informacje prasowe

Polscy artyści na Orange Warsaw Festival 2016

14 kwietnia 2016

Polscy artyści na Orange Warsaw Festival 2016

Kaliber 44, Ten Typ Mes, Natalia Przybysz, Sorry Boys i Bovska – oto polska reprezentacja na Orange Warsaw Festival 2016. Artyści zagrają 3 i 4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu.
KALIBER 44
Pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku. Dzięki wyjątkowej umiejętności władania słowem oraz oryginalności podkładów ich płyty określane są mianem kultowych, a na koncerty przychodzi już kilka pokoleń fanów. W tym roku, po 15 latach milczenia zespół powrócił z nowym albumem pt. „Ułamek tarcia”. Płyta ma obecnie status złotej, a Kaliber jest w świetnej formie, o czym przekonamy się podczas koncertu na Orange Warsaw Festival, gdzie usłyszymy to co najlepsze – materiał z nowego wydawnictwa oraz klasyki z ich trzech poprzednich albumów.

TEN TYP MES
Autor złotego „Trzeba było zostać dresiarzem” (oraz siedmiu innych albumów, którymi zbudował solidną pozycję na wyjątkowo konkurencyjnej polskiej scenie). Nowy materiał, doceniony także poza środowiskiem hip-hopowym był impulsem do odpalenia nowego oblicza koncertowego. Ten Typ Mes koncertuje z bandem od kilku dobrych miesięcy. Skład sprawdził się na wielu scenach, a doszlifowanie podczas koncertów klubowych sprawiło, że Ten Typ Mes + Live Band to solidnie naoliwiona funk-rapowa maszyna, którą stworzono dla słuchaczy, by repertuarem hitów z kilku płyt dawała radość, pozytywne zaskoczenie i motywację do działania.

NATALIA PRZYBYSZ
Polski blues dawno nie brzmiał tak dobrze! „Prąd”, ostatni album Natalii Przybysz, to płyta, która nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego bluesa, jednocześnie mogąc mierzyć się z klasycznymi pozycjami tego gatunku. Natalia Przybysz przez piętnaście lat obecności na polskiej scenie udanie przeprowadziła słuchaczy przez kolejne etapy swoich muzycznych fascynacji. Wydaje się, że przy rocku i bluesie zostanie na dłużej. W końcu Złota Płyta za „Prąd” i nieustanne zapotrzebowanie publiczności na jej porywające koncerty, to wyraźny znak, że takiej Natalii fani potrzebowali najbardziej.

SORRY BOYS
Mało który z polskich zespołów potrafi stworzyć taką atmosferę w studiu i na scenie. Kto choć raz widział na żywo Sorry Boys, zostanie ich fanem na zawsze. Zasłużony sukces albumu „Volcano” to nie wynik przypadku czy jednego dobrego singla, ale efekt kilkuletniej pracy fantastycznie funkcjonującego organizmu, którego centralnym punktem jest wokalistka, Bela Komoszyńska. Na tegorocznym Orange Warsaw Festival Sorry Boys z pewnością zaprezentują fragmenty nowego materiału, z nadchodzącej trzeciej płyty.

BOVSKA
Tę dziewczynę za chwilę będzie znała cała Polska. Jej utwory już teraz biją rekordy popularności w Internecie, gdzie odtworzono je niemal MILION razy. Debiutancki album Bovskiej, „Kaktus”, miał swoją premierę 11 marca. Pierwszy nakład płyty został wyprzedany w 2 dni. Bovska jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Piosenki śpiewane są w języku polskim. Singlowa piosenka „Kaktus” stała się motywem przewodnim czołówki nowego serialu jednej ze znanych stacji telewizyjnych.

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: Polscy artyści na Orange Warsaw Festival 2016

Informacje prasowe

„Mała Barcelona” w Warszawie pod znakiem 5G

14 kwietnia 2016

„Mała Barcelona” w Warszawie pod znakiem 5G

Orange Polska, Ericsson, Huawei, Nokia, Oracle i Samsung zaprezentowały dziś najciekawsze rozwiązania telekomunikacyjne mające swoją premierę na tegorocznym Mobile World Congress 2016 w Barcelonie. Pokazy i prelekcje odbywają się w Miasteczku Orange w Warszawie i są elementem kolejnej konferencji odbywającej się pod hasłem „Mała Barcelona”. Wiodącym tematem tegorocznego wydarzenia są możliwości sieci 5G.

Jesteśmy pierwszym operatorem w Polsce, który uzyskał przepływność 1 Gb/s w sieci mobilnej,  agregując różne pasma częstotliwości. Dzięki temu zrobiliśmy krok w kierunku LTE Advanced Pro. Podczas dzisiejszej konferencji wraz z naszymi partnerami pokazujemy możliwości, jakie 5G otwiera przed użytkownikami – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. Operacyjnych otwierając wydarzenie.

Jesteśmy w centrum rewolucji technologicznej, zupełnie innej niż wszystkie poprzednie.  Aby umożliwić rewolucję cyfrową i połączyć ‘wszystko i wszystkich’ musimy przeprojektować sieci, stworzyć cyfrową strukturę o nieskończonej pojemności i prawie zerowej latencji, umożliwiając rozwój połączonych maszyn, systemów i procesów, które na zawsze zmienią życie konsumentów i przemysłu oraz kształt sektora produkcji – powiedział Marcus Weldon, prezes Bell Labs i Nokia Corporate CTO prezentując podczas konferencji „The Future X Network & the Creation of the New Digital Era”.

Tematem przewodnim wydarzenia są możliwości 5G. Nokia zaprezentowała je w zestawieniu z kamerą OZO o ośmiu sferycznych obiektywach i mikrofonach dających stereoskopowy obraz i dźwięk 3D. Dzięki ultra-niskim opóźnieniom komunikacji 5G, rozwiązanie może być wykorzystane do pracy zdalnej,  czy nauki na odległość. 5G to także przyszłość autonomicznych pojazdów, nad którymi obecnie pracują technologiczni giganci: Apple i Google. Na swoim stoisku Nokia zaprezentowała demo samochodów sterowanych za pomocą sieci 5G.

Rynek samochodów osobowych to także pole dla rozwiązań z obszaru „Internetu Rzeczy”. Samsung pokazał usługę dla kierowców opartą o Wi-Fi.  Ostrzeżenia i wskazówki pojawiające się w czasie rzeczywistym pomagają kierowcy unikać zagrożeń, a pasażerowie pozostają online w trakcie jazdy.

Możliwości 5G to także szeroki dostęp do mediów. Huawei przedstawił uczestnikom konferencji Giga Dom, a w nim m.in. możliwości oglądania telewizji 4K oraz dostęp do Giga WiFi. Ponadto, firma zaprezentowała GigaRadio – swoje nowatorskie rozwiązanie stacji bazowej, która ma mały rozmiar, wysoką wydajność i jest łatwa w instalacji. GigaRadio ułatwi realizację globalnych wdrożeń komercyjnych sieci 4,5G na dużą skalę, a w kolejnym etapie również i sieci 5G. Dzięki produktom GigaRadio operatorzy telekomunikacyjni mogą budować sieci o przepustowości 1Gbps, zapewniając użytkownikowi komunikację głosową i wideo w jakości HD. Mogą również tworzyć nowe możliwości biznesowe, takie jak na przykład nowy standard LTE do obsługi środowiska IoT (Narrow Band Internet of Things, NB-IoT).  Firma Huawei przewiduje, że GigaRadio będzie szeroko stosowane na całym świecie, ułatwiając wdrożenie 60 komercyjnych sieci 4,5G w 2016 roku.

Pojawienie się rozwiązań wykorzystujących 5G niesie ze sobą nieuniknione zmiany społeczne Społeczeństwo Sieci, w którym każda osoba i branża wykorzystuje pełen potencjał i możliwości swoich działań nie jest już wizją dalekiej przyszłości. To wszystko dzieje się już teraz, w każdym miejscu na świecie –  mówił prof. Frank H. P. Fitzek, przewodniczący grupy koordynującej działanie 5G Lab Germany na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie.

Zmiany w zachowaniach użytkowników przedstawił Ericsson, który od pięciu lat opracowuje raport trendów konsumenckich. Tegoroczne trendy opierają się na trzech założeniach: wszystkie dotyczą Internetu, zmniejsza się rola ‚early adopters’ (trendsetterów), a konsumenci mają coraz większy wpływ na marki i organizacje.

Oracle skupił się na rozwiązaniach w chmurze. Najnowszą ofertą Oracle w Chmurze jest Cloud at Customer, polegająca na udostępnieniu klientom chmury Oracle Cloud Platform w ich własnych centrach przetwarzania danych. Nowa oferta Oracle jest pierwszą zaprezentowaną przez jakiegokolwiek dostawcę usług chmury publicznej, która jest w pełni kompatybilna z Oracle Cloud, ale dostępna lokalnie.

Konferencja jest już 13. wydarzeniem poświęconym najnowszym trendom w dziedzinie  telekomunikacji  i  nowych  technologii zorganizowanym przez Orange Polska we współpracy z partnerami. Po raz pierwszy Orange Polska zaprosiło do współpracy przy wydarzeniu aż pięciu partnerów. Więcej informacji o konferencji:

Innovation Gardens Summit

Kilka dni przed konferencją, Orange Polska we współpracy z Huawei uruchomił testową stację bazową LTE, która agreguje cztery nośne częstotliwości LTE (800 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz i 2600 MHz). Uzyskana dzięki temu prędkość transmisji danych ze stacji bezpośrednio do użytkownika przekroczyła 1 Gb/s.

Zobacz MWC 2016 okiem Ericssona
Zobacz MWC 2016 okiem Nokii 

Zdjęcia i materiały dodatkowe z konferencji zdjęcia do pobrania

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange
Nasz blog: www.blog.orange.pl

Udostępnij: „Mała Barcelona” w Warszawie pod znakiem 5G

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej