Informacje prasowe

Strefa Orange na Orange Warsaw Festival 2015

03 czerwca 2015
Strefa Orange na Orange Warsaw Festival 2015

Pomysły na to, jak spędzić czas pomiędzy koncertami Orange Warsaw Festival 2015, można  znaleźć w Strefie Orange na terenie miasteczka festiwalowego. Miłośników tańca czeka multimedialna podłoga zachęcająca do zabawy w #rytmpomagania, a fanów mocniejszych wrażeń Orange Energia zaprosi do przejażdżki diabelskim młynem. Stary, niepotrzebny telefon będzie można przekazać na cele charytatywne.

Podobnie jak w minionych edycjach na terenie Strefy Orange, dla widzów festiwalu dostępne będą liczne atrakcje. Fundacja Orange zachęcać będzie do udziału w charytatywnym silent disco. Każdy, kto zatańczy w #rytmpomagania i przy dźwiękach Muzyki Tu i Tam, przyczyni się do wsparcia szczytnego celu. Za każdą minutę tańca w akcji Fundacja przekaże złotówkę na wsparcie rehabilitacji dzieci z wadą słuchu.

W  Strefie Orange zaprezentowana zostanie także usługa Muzyka Tu i Tam. Dzięki niej użytkownicy Orange mają dostęp do ponad 20 mln nagrań za pośrednictwem aplikacji „Muzyka Tu i Tam“ na swoje urządzenia mobilne, w tym m.in. do obszernych dyskografii gwiazd tegorocznego festiwalu. Osoby, które jeszcze nie znają tej usługi, będą mogły wypróbować ją na urządzeniach dostępnych na stoisku. Wszystkim zainteresowanym hostessy pomogą zainstalować aplikację na ich urządzeniach. Za aktywację usługi podczas festiwalu każdy nowy klient otrzyma dodatkowy miesiąc dostępu do Muzyki Tu i Tam za darmo.

Również w tym roku Orange promuje idee recyklingu starych telefonów i zachęca gości festiwalowej Strefy Orange do włączenia się w działania proekologiczne. Wszyscy, którzy zdecydują się pozbyć starego telefonu otrzymają od Orange prezenty – do wyboru: powerbank, zabezpieczenie smartfona szkłem elastycznym 3mk Flexible Glass,  oraz dostęp do usługi Muzyka Tu i Tam za darmo przez 3 miesiące. Dodatkowo można wziąć udział w wyjątkowych konkursach i zawalczyć o jeden z 4  smartfonów Samsung Galaxy S6. W ramach akcji Orange Recykling, wszystkie stare telefony zostaną wycenione przez firmę Greenfone, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na wsparcie  dzieci z wadami słuchu.  Z kolei za każdy telefon nie posiadający wartości Orange Polska przekaże 5 zł na cel Fundacji Orange. Warto więc przejrzeć wszystkie szuflady, przynieść stare, niepotrzebne  telefony i w ten sposób pomóc dzieciom.

W Strefie Orange będzie również możliwość zakupu festiwalowych gadżetów Orange m.in. koszulek, okularów. Sklepikowi towarzyszy gabinet luster, gdzie goście będą mogli zrobić sobie niezapomniane zdjęcia w festiwalowych aranżacjach.

Wszystkie aktywności można poznać korzystając ze specjalnej aplikacji,  która umożliwia zapis i publikację zdjęć z festiwalowym image.

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. To coroczne wielkie święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na światowym poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim. Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba także o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

28 maja 2015
Orange Warsaw Festival 2015 – miejski festiwal bez barier

Kolejny już rok Orange Warsaw Festival zaprasza do udziału wszystkich fanów muzyki, niezależnie od ich preferencji muzycznych czy sprawności. Z myślą o fanach z niepełnosprawnościami zadbano o takie rozwiązania, dzięki którym festiwal będzie  dla nich wydarzeniem przyjaznym i dostępnym.

„W tym roku festiwal odbywa się na Torze Wyścigów Konnych. Otwarta przestrzeń gwarantuje odpowiednią akustykę, ale jednocześnie wymaga przygotowania niezbędnej infrastruktury festiwalowej, także tej dostosowanej do osób ze szczególnymi potrzebami. Dlatego dbając o komfort fanów z niepełnosprawnościami wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym wszyscy miłośnicy muzyki będą bez ograniczeń mogli wziąć udział w koncertach. Mamy nadzieję, że udało się przygotować festiwal bez barier” – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska kierująca sponsoringiem i CSR w Orange Polska.

Po raz drugi do współpracy zaproszona została Fundacja Polska bez Barier, z którą  były konsultowane  wszystkie rozwiązania zaproponowane na Orange Warsaw Festival 2015. Do dedykowanych rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami należy specjalny Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym będzie można uzyskać pełną informację o wszystkich wprowadzonych udogodnieniach na terenie festiwalu, a także uzyskać pomoc i asystę. Specjalnie przeszkoleni przez Fundację Polska bez Barier wolontariusze Fundacji Orange będą gotowi, aby pomóc przy poruszaniu się po przestrzeni festiwalowej, tym którzy przybędą bez opiekuna.

Rozwiązaniem ułatwiającym  bezpieczne przemieszczanie się po terenie festiwalu będą utwardzone kluczowe ciągi komunikacyjne, a także zapewnienie możliwości skorzystania z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach na terenie festiwalu (od Punktu Obsługi Priorytetowej w pobliże utwardzonej drogi prowadzącej do platform i Miasteczka Festiwalowego). Wartym uwagi rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z opcji Kiss & Ride, umożliwiającej podwiezienie osoby z niepełnosprawnością w pobliże bramy wejściowej na teren festiwalu, a także opcja specjalny wjazd lub wejści na teren festiwalu umożliwiające łatwą i szybką wymianę biletu na opaskę.

Specjalnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnościami będa platformy zainstalowane w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Platformy dzięki podwyższeniu umożliwią komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i ich opiekunom.

Kolejnym narzędziem będzie  dostępność pętli indukcyjnej dla osób słabosłyszących oraz obecność tłumacza Polskiego Języka Migowego dla osób niesłyszących w Punkcie Obsługi Priorytetowej. Rozwiązanie dostarczy Polska Fundacja Osób Słabosłyszących. Wybrane koncerty zostaną uzupełnione o  audiodeskrypcję dla osób niewidomych i słabowidzących realizowaną przez Fundację Katarynka. Sygnał radiowy będzie docierać do wszystkich miejsc wokół sceny głównej i pozwoli na odbiór bez zakłóceń. Usługa zostanie udostępniona nieodpłatnie dla wszystkich, którzy potrzebują dodatkowego komentarza.

Efektem współpracy z Fundacją Polska bez Barier są też kompleksowe i praktyczne informacje  dostępne w specjalnej zakładce dedykowanej dla osób z niepełnosprawnościami, którą można znaleźć na stronie internetowej www.orangewarsawfestival.pl/osoby-z-niepelnosprawnosciami/. Zakładka jest widoczna z poziomu menu głównego. Udogodnienia zostały wprowadzone także na odświeżonej stronie internetowej. Orange wspólnie z Fundacją Widzialni przeprowadził audyt festiwalowej strony, aby dostosować ją dla osób o szczególnych potrzebach . Każdy odwiedzający stronę znajdzie kompletną listę zastosowanych na terenie festiwalu udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, a także dokładne wskazówki dojazdu na Tor Wyścigów Konnych Służewiec - zarówno komunikacją miejską, jak i własnymi środkami.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób poruszających się na wózkach zostały dedykowane  bilety kategorii D. Dzięki nim można wejść na teren OWF z opiekunem, skorzystać z miejsc parkingowych przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością oraz bawić się na dedykowanych  platformach ustawionych przy obu scenach – ORANGE stage oraz WARSAW stage. Bilety kategorii D dostępne są w formie trzydniowego karnetu lub biletów na poszczególne dni. Pytania dotyczące biletów kategorii D można kierować pod adres e-mail: niepelnosprawni@eventim.pl

Orange Warsaw Festival to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w stolicy, a zarazem jedna z największych tego typu, cyklicznych imprez w Polsce. Co roku jest to święto muzyczne, pełne nowych brzmień, muzycznych odkryć i artystów na wysokim poziomie. Dzięki Orange polscy fani mogli zobaczyć na żywo takie gwiazdy jak Beyoncé, Linkin Park, The Prodigy, The Offspring, Moby, Jamiroquai, Ms. Cypress Hill, Nelly Furtado, Skunk Anansie, Basement Jaxx i Fatboy Slim.

Od 2008 r. w 7 edycjach OWF wzięło udział ponad 400 tys. widzów i blisko 90 artystów. Orange dba o to, by koncerty były dostępne dla wszystkich, również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange zakończony

26 maja 2015
Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange zakończony

W piątek (22 maja) o północy zakończył się etap przyjmowania wniosków do programu Kluby Sportowe Orange. Podczas drugiej rekrutacji zgłosiło się 1121 grup z całej Polski. Wymogi formalne spełniło 435 projektów – to z nich jury wybierze te najciekawsze oraz najbardziej odpowiadające założeniom programu. O tym gdzie powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange dowiemy się już pod koniec czerwca.

Podobnie jak w pierwszej rekrutacji do programu najwięcej wniosków nadesłano z województw: mazowieckiego, śląskiego oraz dolnośląskiego. Aktualnie komisja ocenia projekty, które przeszły formalną weryfikację. Lista zwycięskich klubów zostanie ogłoszona na stronie internetowej programu: www.klubysportoweorange.pl.

- Podczas pierwszej rekrutacji, byliśmy zaskoczeni wysoką liczbą złożonych wniosków. Jest to dla nas dowód, że w mniejszych miejscowościach sportowe działania aktywizujące są naprawdę potrzebne. Drugi nabór pokazał wzrost świadomości dotyczącej projektu oraz zrozumienia jego założeń ze strony lokalnych społeczności. Cieszy nas bardzo wyskoki poziom nadesłanych zgłoszeń oraz fakt, że informacje o Klubach Sportowych Orange trafiły do klubów, które najbardziej potrzebują naszego wsparcia – powiedziała Anna Kowalik – Mizgalska, kierująca CSR i sponsoringiem w Orange Polska.

Kluby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji otrzymają sprzęt sportowy i treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, szansę na modernizację infrastruktury, wsparcie technologiczne w postaci tabletów oraz darmowego internetu. Dodatkowo nowi zawodnicy oraz trenerzy dołączą do już toczącej się grywalizacji międzyklubowej. Dzięki niej rozszerzą swoje kompetencje sportowe oraz zdobędą punkty, które będą mogli wymieniać na nagrody. Wszyscy zainteresowani już teraz mogą korzystać z materiałów szkoleniowych oraz filmów dostępnych na platformie internetowej. Do końca 2015 roku w całej Polsce powstanie 100 Klubów Sportowych Orange.

Wykaz 50 klubów, które otrzymały wsparcie Orange dostępny jest na: http://www.klubysportoweorange.pl/kluby/

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objął Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top