Informacje prasowe

Światłowód dla mieszkańców Warszawy w niższej cenie

08 maja 2019
Światłowód dla mieszkańców Warszawy w niższej cenie

Warszawiacy mogą już  korzystać z promocji na Orange Światłowód. Dzięki temu zapłacą  za najszybszy internet nawet o 360 zł mniej.

Orange Polska przygotował specjalną ofertę superszybkiego dostępu do internetu dla mieszkańców stolicy. Mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy znajdują się w zasięgu sieci światłowodowej. Miesięczny koszt oferty o prędkości do 300 Mb/s wyniesie 49,99 zł przez cały czas trwania umowy (cena regularna 64,99 zł ), a opcji z transferem do 1 Gb/s - 69,99 zł (cena regularna 84,99 zł).

Obniżona została także cena pakietu światłowodu z telewizją. Superszybki internet razem ze 118 kanałami telewizyjnymi, w tym 66 w jakości HD, kosztuje teraz tylko 79,99 zł (internet do 300 Mb/s) lub 99,99 zł (internet do 1Gb/s). Ceny pakietów poza promocją to odpowiednio: 109,99 zł i 129,99 zł. Obniżone ceny obowiązują przy umowie na 24 miesiące.

Podstawową ofertę pakietu Orange Światłowodu z telewizją, można powiększyć o dodatkowe pakiety telewizyjne, które można testować za darmo przez pierwszy miesiąc, bez podpisywania lojalki i dodatkowo w nowych, niższych cenach.

W ramach promocji klienci otrzymają darmowy router i dekoder. Operator zapewnia też profesjonalną instalację łącznie z uruchomieniem usług u klienta w domu. Promocja obowiązuje do odwołania.

Orange Polska stale rozbudowuje sieć światłowodową. Do końca tego roku w zasięgu Światłowodu Orange w Warszawie znajdzie się nawet 650 tys. domów i mieszkań – 2/3 wszystkich warszawskich gospodarstw domowych.


Informacje prasowe

Orange i Roovee zbudowały system rowerów miejskich w Ostrołęce

02 maja 2019
Orange i Roovee zbudowały system rowerów miejskich w Ostrołęce

Mieszkańcy Ostrołęki od 2 maja mogą poruszać się po swoim mieście rowerami miejskimi. We współpracy z władzami samorządowymi system wypożyczania rowerów zbudowało konsorcjum Orange Polska i firmy Roovee.

Na system składa się 35 rowerów, 225 stojaków, 6 stref parkowania i 6 stacji napraw. Rowery wyposażone są w komputer pokładowy oraz czujnik ruchu. Wewnątrz każdego z nich znajdzie się karta SIM. Pozwoli to na przesyłanie danych przez sieć mobilną Orange do serwerów zarządzających całym systemem. Będą one wykorzystywane do naliczania opłat oraz analizowanie gdzie, kto i jak długo korzysta z rowerów. Pozwoli to lepiej zarządzać systemem m.in. ustawiać jednoślady tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

- Jest mi niezmiernie miło oddać w ręce ostrołęczan rowery miejskie. Mam nadzieję, że system ten usprawni komunikację w mieście, stanowić będzie również alternatywę dla komunikacji samochodowej, co przyczyni się do poprawy zdrowia i kondycji naszych mieszkańców. Zachęcam do korzystania z rowerów. Pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne pod warunkiem zwrócenia roweru do dowolnej stacji. Jeśli system będzie cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców nie wykluczam jego rozbudowy o kolejne rowery i stacje w innych częściach miasta - powiedział Łukasz Kulik, prezydent Ostrołęki.

- Orange Polska jest sprawdzonym partnerem samorządów w budowaniu rozwiązań z dziedziny smart city. Zapewniają one tańsze i efektywniejsze funkcjonowanie systemów miejskich oraz wygodę i lepszy standard życia mieszkańców. Oferujemy szeroki zakres usług bazujących na Internecie Rzeczy (IoT) – od zdalnego odczytu liczników wody, przez inteligentne oświetlenie po bike sharing - powiedział Maciej Kocięcki, dyrektor marketingu IoT, M2M i API Orange Polska.

Nowoczesne rozwiązania tworzone przez Orange i jego partnerów działają już w wielu miastach w całym kraju, m.in. niedawno otwarty pierwszy w Polsce system automatycznego wypożyczania górskich rowerów elektrycznych w Dusznikach-Zdroju czy inteligentne systemy zdalnego odczytu wody Smart Water wdrożone w Krośnie Odrzańskim, Kościanie i podwarszawskich Ząbkach.

Więcej na temat projektów IoT Orange Polska przeczytasz w tekście: Czas na Internet Rzeczy, czyli tak wygląda 40% rynku IoT w Polsce


Informacje prasowe

Dobry kwartał Orange Polska. Dalszy wzrost przychodów, przybywa klientów światłowodu, usług konwergentnych i mobilnych

29 kwietnia 2019
Dobry kwartał Orange Polska. Dalszy wzrost przychodów, przybywa klientów światłowodu, usług konwergentnych i mobilnych

Pierwszy kwartał 2019 był udany pod względem komercyjnym. Liczba klientów internetu światłowodowego wzrosła o 61 proc. w porównaniu do 1 kwartału ubiegłego roku. W zasięgu Orange Światłowodu jest 3,5 mln gospodarstw domowych. W tym czasie wzrosła także baza użytkowników usług konwergentnych oraz usług mobilnych. Wpłynęło to na utrzymanie trendu wzrostu przychodów – były one o 2,6 proc. wyższe niż rok wcześniej.

„W minionym kwartale, zgodnie ze strategią Orange.One koncentrowaliśmy się na budowaniu wartości, w tym na konwergencji usług i monetyzacji światłowodów. Odświeżyliśmy ofertę Orange Love - stworzyliśmy nowe pakiety dla klientów poszukujących bogatszych treści telewizyjnych i większych pakietów danych mobilnych. Coraz więcej klientów decyduje się na ofertę konwergentną - powiedział  Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska - Nasza sieć światłowodowa  dociera obecnie do niemal 25 proc. wszystkich gospodarstw domowych w Polsce. W największych miastach zasięg jest już bliski 50 proc. Sieć światłowodowa jest naszym kluczowym atutem, który daje nam dużą przewagę na konkurencyjnym rynku. Dlatego pod koniec kwietnia zdecydowaliśmy się rozszerzyć ofertę łącza gigabitowego na cały kraj”.

Wyniki komercyjne: konwergencja zwiększa lojalność klientów

Skupienie się na dostarczaniu konwergentnych pakietów usług mobilnych i stacjonarnych przynosi efekt w postaci zwiększenia lojalności klientów i w konsekwencji większej  sprzedaży usług. W 1 kwartale przybyło 41 tys. użytkowników usług konwergentnych co oznacza wzrost o 17 proc. rok do roku. Z pakietów korzysta już 59 proc. klientów szerokopasmowego internetu i 47 proc. indywidualnych klientów usług mobilnych. Łączna liczba usług w pakietach przekroczyła 5,2 mln.

Powiększa się liczba klientów stacjonarnego dostępu szerokopasmowego, co w głównej mierze wynika z szybkiego wzrostu liczby użytkowników Orange Światłowodu. W 1 kwartale przybyło 34 tys. i jest ich już łącznie ponad 400 tys. czyli  o 61 proc. więcej niż rok wcześniej. O 48 tys. - czyli 2,3 proc. rok do roku - zwiększyła się liczba abonentów usług mobilnych.

Wyniki finansowe: przychody konsekwentnie rosną

W 1 kwartale przychody wyniosły 2 mld 778 mln złotych. To o 70 mln złotych czyli 2,6 proc. więcej niż przed rokiem. Miało na to wpływ kilka czynników – przede wszystkim wysoki wzrost przychodów z usług konwergentnych (27 proc. rok do roku) oraz z usług IT i integratorskich (31 proc. rok do roku). Rozwój odsprzedaży energii elektrycznej doprowadził również do wzrostu pozostałych przychodów.

Wskaźnik EBITDAaL (nowy wskaźnik rentowności operacyjnej wprowadzony pod nowych standardem rachunkowości MSSF 16)  za 1 kwartał wyniósł 643 mln zł i był o 2,4 proc. niższy rok do roku. Jednak po uwzględnieniu niższych niż przed rokiem zysków ze sprzedaży nieruchomości wskaźnik ten jest właściwie stabilny. Koszty pośrednie (z wyłączeniem zysków ze sprzedaży aktywów) spadły o 4 proc. rok do roku.

Nakłady inwestycyjne na poziomie 463 mln złotych były o niemal jedną trzecią wyższe niż przed rokiem i odzwierciedlały inny rozkład inwestycji w trakcie roku. Są one zgodne z całorocznym planem.

Całoroczne prognozy podtrzymane

Wyniki finansowe w 1 kwartale były zgodne z oczekiwaniami firmy, dlatego Orange Polska podtrzymuje  prognozy wzrostu zarówno przychodów, jak i EBITDAaL w 2019 r., a także prognozy dotyczące nakładów inwestycyjnych.

Operator będzie kontynuował strategię zorientowaną na budowanie wartości firmy i optymalizacji kosztów pośrednich. Takie podejście pozwoli zwiększyć rentowność w nadchodzących kwartałach.

Pełna treść raportu przedstawiającego szczegółowe wyniki finansowe i komercyjne dostępna jest na stronie: http://www.orange-ir.pl

Infografika do pobrania.

Scroll to Top