Informacje prasowe

Szkoła bez przemocy: nagrodzono najlepszych polskich wychowawców

05 czerwca 2009
Szkoła bez przemocy: nagrodzono najlepszych polskich wychowawców

5 czerwca w Dniu Szkoły Bez Przemocy, na uroczystej gali w Belwederze uhonorowano zwycięzców konkursu na najlepszego wychowawcę programu społecznego „Szkoła bez przemocy” prowadzonego przez Fundację Orange, Media Regionalne i Polskapresse. Najlepsi polscy wychowawcy odebrali nagrody z rąk Pierwszej Damy RP Marii Kaczyńskiej, przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz organizatorów Programu.

Do konkursu zostały zaproszone szkoły z całej Polski.W pierwszym etapie społeczności szkolne i lokalne zgłaszały kandydatury wychowawców za pośrednictwem strony internetowej programu „Szkoła bez przemocy”. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po kilku wychowawców z każdego województwa, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Nazwiska finalistów codziennie przez ponad dwa tygodnie publikowane były na kuponach w dziennikach regionalnych. Do wszystkich regionalnych redakcji spłynęło ponad 30 tysięcy głosów.

Pamiętajmy, że dobry nauczyciel to nie tylko specjalista w swojej dziedzinie, ale także człowiek, który rozumie dzieci i potrafi się nimi odpowiednio zająć. Konkurs na najlepszego wychowawcę ma podkreślać ten aspekt pracy nauczyciela, ale także docenić tych którzy w swoją pracę wkładają tyle serca – wyjaśnia Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Data gali dla zwycięzców konkursu nie jest przypadkowa. 5 czerwca już po raz drugi obchodzony jest Dzień Szkoły bez Przemocy – ogólnopolskie święto programu „Szkoła bez przemocy” i wszystkich tych, którzy chcą szkoły bezpiecznej i przyjaznej. Tego dnia 1 700 szkól z całej Polski świętuje na swoim terenie – organizują marsze przez miasta, happeningi, spektakle, koncerty.– Uznaliśmy, że to także najlepszy dzień, żeby podziękować najlepszym polskim wychowawcom – dodaje Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange.

Program społeczny „Szkoła bez przemocy” zainicjowały wiosną 2006 dwie Grupy Wydawnicze: Polskapresse i Media Regionalne oraz Fundacja Orange (dawniej Fundacja Grupy TP). Celem Programu jest zwiększenie świadomości problemu, zmiana postaw wobec przemocy i agresji oraz dostarczenie szkołom wsparcia i narzędzi, które skutecznie i systemowo zapobiegałyby temu zjawisku. Patronem Programu jest Prezydent RP Lech Kaczyński. W roku szkolnym 2008/2009 Programowi towarzyszy motto: „Szkoła dla społeczności – społeczność dla szkoły”. Organizatorzy Programu chcą zmobilizować społeczności szkolne do działań dla dobra lokalnych środowisk. W Programie bierze udział 4 200 szkół. Dwadzieścia samorządów lokalnych otrzymało tytuł Partnera Lokalnego Programu. Wojewódzkie warsztaty regionalne odbyły się w 16 miastach. Wzięło w nich udział ponad 1 000 nauczycieli. Do programu grantowego nadesłano 1 000 projektów, 80 najwyżej ocenionych otrzymało łącznie 400 000 zł na ich realizację. W „Diagnozie szkolnej 2009” zostało przebadanych 200 szkół.

5 czerwca po raz drugi odbył się Dzień Szkoły bez Przemocy, w którym wzięło udział ponad 1700 szkół w całej Polsce.


Informacje prasowe

Polska premiera HTC Magic ze specjalną ofertą Orange

04 czerwca 2009
Polska premiera HTC Magic ze specjalną ofertą Orange

Orange wprowadza na polski rynek najnowszy smartfon - HTC Magic, który dzięki zaawansowanym technologiom i platformie Google Android zapewnia, wygodny dostęp do internetu oraz rozlicznych aplikacji biznesowych, użytkowych i rozrywkowych. Telefon będzie dostępny w ofercie dla firm razem z nowymi planami taryfowymi Oferta z Internetem. Klienci indywidualni będą mogli kupować go z planami  abonamentowymi i usługą Orange Free.

Magic, to najnowszy produkt firmy HTC - znanego z wysokiej jakości i innowacyjności producenta zaawansowanych, wielofunkcyjnych telefonów komórkowych. Jest już drugim telefonem HTC działającym na platformie Android, dostępnym w globalnej ofercie Orange. Pierwszym był HTC Dream, który aktualnie jest w ofercie Orange France. W odróżnieniu od poprzednika HTC Magic wyposażono w wygodną klawiaturę wyświetlaną na dużym ekranie dotykowym. Oprócz tego telefon jest wyposażony w aparat fotograficzny 3,2 Mpix oraz GPS.

Magic oprócz licznych funkcji multimedialnych zapewnia użytkownikowi łatwe a zarazem komfortowe korzystanie z zasobów Internetu, a jego funkcjonalność może być porównywalna z netbookiem a nawet laptopem. Zastosowany w telefonie system operacyjny AndroidTM umożliwia pobieranie widgetów i aplikacji z dostępnego w sieci Android MarketTM. Dzięki temu każdy użytkownik może nie tylko zmienić wygląd telefonu, ale także rozszerzyć jego funkcje i możliwości, dopasowując urządzenie do własnych potrzeb i upodobań.

Bardzo istotnym z punktu widzenia użytkownika jest także bezpośredni, zintegrowany z interfejsem telefonu dostęp do popularnych serwisów, takich jak Google SearchTM, Mapy GoogleTM, kalendarz Google, GmailTM czy YoutubeTM.

HTC Magic jest dostępny wyłącznie w Orange. Można go kupić już za 1 zł wraz z nowymi, dedykowanymi planami taryfowymi dla firm składającymi się z pakietu wartościowego, do wykorzystania na połączenia głosowe i smsy oraz nielimitowanego dostępu do internetu - Business Everywhere Standard z miesięcznym limitem transferu danych 1GB. Do wyboru są trzy plany taryfowe: Oferta z Internetem 100, Oferta z Internetem 185 i Oferta z Internetem 310. Kupując je klienci dostają nawet do 1000 minut  na rozmowy do wszystkich sieci, co miesiąc.

Wielkość pakietów i wysokość stawek za połączenia zależą od wybranej opcji abonamentu, szczegóły oferty prezentuje poniższa tabela:

plan taryfowy

Oferta

z Internetem 100

Oferta

z Internetem 185

Oferta

z Internetem 310

abonament miesięczny

100 zł

(122 zł z VAT)

185 zł

(225,70 zł z VAT)

310 zł

(378,20 zł z VAT)

łączna liczba minut i stawka za minutę połączenia z Orange, Plus, Era, Cyfrowy Polsat oraz numerami stacjonarnymi

w ramach abonamentu

250 minut

500 minut

1000 minut

 

stawka za minutę połączenia z Orange, Plus, Era, Cyfrowy Polsat oraz numerami stacjonarnymi  w ramach abonamentu

0,35 zł

(0,43 zł z VAT)

0,30 zł

(0,37 zł z VAT)

stawka za minutę rozmowy do sieci Play

0,60 zł

(0,73 zł z VAT)

usługa transmisji danych Business Everywhere Standard z limitem transferu 1 GB

bezpłatnie

cena telefonu

z umową na 24 miesiące

599 zł

(730,78 zł z VAT)

49 zł 

(59,78 zł z VAT)

1 zł 

(1,22 zł z VAT)

z umową na 30 miesięcy

449 zł

(608,78 zł z VAT)

1 zł 

(1,22 zł z VAT)

1 zł

(1,22 zł z VAT)

Klienci kupujący HTC Magic z jednym z dedykowanych planów Oferta z Internetem dostają ponadto bezpłatny dostęp do skrzynki wiadomości SMS, MMS i mail - Multi Box Gold na stronie www.orange.pl/dlafirm.

Telefon będzie dostępny także w ofertach abonamentowych Orange dla klientów indywidualnych. Aby w pełni skorzystać z jego internetowych możliwości wystarczy dokupić do swojego planu taryfowego usługę Orange Free dostępną już od 60 zł z VAT. Usługę można zamówić wysyłając SMS-a o treści OFS pod numer 1331 (koszt SMS-a 0,20 zł z VAT).

Ważniejsze parametry telefonu HTC Magic:

Ogólne

Waga: 118,5g

Wymiary: 113 x 55 x 13.65 mm

Zakres: GSM / GPRS / EDGE

850/900/1800/1900, HSDPA / WCDMA 900/2100

Bateria: 1340 mAh

Czas rozmów: do 7.5h GSM,

do 6.5h WCDMA

Czas czuwania: do 420h GSM,

do 660h WCDMA

Wyświetlacz: 3.2" TFT-LCD ekran dotykowy, 65 tys. kolorów, 320 x 480 pikseli

Technologie

Platforma: Android

Procesor: Qualcomm® MSM7201aTM, 528 MHz

Pamięć: 192MB RAM, 512 MB ROM, MicroSDTM HC

Łączność: HSDPA do 2 Mbps (UL) i 7,2 Mbps (DL), GPRS, EGPRS Class 10, 32-48 kbps

WLAN Wi-Fi IEEE 802.11b/g

Bluetooth Wireless Technology

Tak, 2.0 z Enhanced Data Rate

USB 2.0 HTC ExtUSB (11-pin mini-USB 2.0 i audio-jack

Multimedia

Aparat cyfrowy: 3,2 Mpix auto-focus

Odtwarzacz: MP3 i Wideo

(AAC, AAC+, MP3, AMR-NB, WMA, WAV, ACC-LC, MIDI, OGG, MP4, 3GP)

Gry: Tak, dzięki Android

 

 

Aplikacje

Dokumenty, arkusze i prezentacje: przeglądarka dokumentów Word, PowerPoint, Excel i PDF

YouTubeTM: (przesyłanie i wysyłanie plików wideo na): YouTube, GoogleTM Google MapsTM, Google

MapsTM Street View, GoogleTM, Search, Google TalkTM, GmailTM, Google MailTM, Java JavaTM MIDP 2.0

Przeglądarka HTML: zoptymalizowana przeglądarka do platformy Android

Inne funkcje: Cyfrowy kompas, Akcelerator (G-sensor), możliwe pobieranie plikacje pobrane z Android MarketTM

 

 


GoogleTM, logo Google, AndroidTM, Mapy GoogleTM, GmailTM, Google TalkTM i You TubeTM są zastrzeżonymi znakami towarowymi Google.

 

 

Materiały dodatkowe dostępne są na http://www.biuroprasowe.tp.pl/

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 0 22 527 19 39

Fax: 0 22 527 19 79

E-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Dariusz Marnic, Marketing Area Manager HTC Europe

Tel.: 0 22 652 04 75 / 603 333 796

E-mail: dariusz_marnic@htc.com


Informacje prasowe

Sąd Apelacyjny anulował karę 3 mln zł nałożoną na TP

02 czerwca 2009
Sąd Apelacyjny anulował karę 3 mln zł nałożoną na TP

Sąd Apelacyjny w Warszawie uchylił decyzję Prezesa UKE o nałożeniu kary 3 milionów złotych na Telekomunikację Polską. Uchylona przez sąd decyzja z 2006 roku dotyczyła usługi Ogólnokrajowego Biura Numerów. Wyrok jest prawomocny.

W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd Apelacyjny stwierdził, że art. 209 ust. 1 pkt 4 Prawa telekomunikacyjnego, na który przy nakładaniu kary powołał się regulator, nie dotyczy wykonywania usługi ogólnokrajowej informacji o numerach telefonicznych (tzw. OBN). W rezultacie sąd uznał, że nie mógł on być podstawą do nałożenia zaskarżonej kary i uchylił decyzję Prezesa UKE.

Usługa Ogólnokrajowego Biura Numerów polega na przekazywaniu informacji o numerach abonentów, lecz jej świadczenie jest czym innym niż wykonywanie obowiązków informacyjnych określonych w art. 209 ust. 1 pkt 4 Prawa telekomunikacyjnego.

Z uwagi na prawomocność wyroku TP nie jest zobligowana do zapłaty kary.

Scroll to Top