Informacje prasowe

Szybszy rozwój polskich miast dzięki Smart City

17 czerwca 2015
Szybszy rozwój polskich miast dzięki Smart City

Smart City to rozwiązania i technologie stworzone by pomagać w zrównoważonym rozwoju miast, polepszać jakość i bezpieczeństwo życia ich mieszkańców oraz oszczędzać pieniądze i dbać o środowisko. Jak zbudować takie miasto, skąd pozyskać na to środki? Odpowiedzi na te, a także inne pytania zawiera najnowszy Raport „Inteligentny Rozwój Miasta”, opracowany przez Orange i Integrated Solutions, przy współpracy z Fundacją CATI. To pierwsza tak obszerna publikacja na polskim rynku, która wyjaśnia, jak rozwiązania teleinformatyczne zmienią dotychczasowe sposoby zarządzania miastem. Stanowi ona kompendium wiedzy dla władz samorządowych, które już zdecydowały się skorzystać z nowych technologii oraz tych, które są na początku drogi, zastanawiając się, jak pozyskać i najlepiej spożytkować przeznaczone na taki cel fundusze unijne.  

Co tydzień miasta na całym świecie powiększają się o kolejny milion mieszkańców. Szacuje się, że choć zajmują tylko 2 proc. powierzchni ziemi, już w 2050 roku, w miastach będzie mieszkało 6 mld ludzi, czyli blisko 60 procent całej, ówczesnej populacji. Wyzwania jakie w związku z tym czekają także polskie miasta to jednak nie tylko zwiększenie się liczby ich mieszkańców, ale także rosnące zanieczyszczenie środowiska, przemiany demograficzne, wzrost natężenia ruchu samochodowego oraz znacznie większa cyfryzacja życia. Sposobem by sprostać nie tylko przyszłym, ale i obecnym problemom miast jest realizacja koncepcji Smart City umożliwiającej budowę inteligentnych rozwiązań usprawniających między innymi gospodarkę komunalną, transport, energetykę, wodociągi czy turystykę.

Przykłady tego typu rozwiązań działających już w polskich miastach oraz informacje jak ważną rolę odgrywają rozwiązania ICT w procesie ewolucji miast można znaleźć w raporcie „Inteligentny Rozwój Miasta”.

- Tworząc raport postawiliśmy przed sobą trzy pytania: dlaczego, w jakie rozwiązania i jak inwestować w Smart City. Zależało nam na potraktowaniu tematu w sposób jak najbardziej wyczerpujący, pokazując różne podejścia i pomysły na wdrożenie IT w przestrzeniach miejskich. W tym celu poprosiliśmy o opinię niezależnych ekspertów. Ludzi nauki, biznesu, dziennikarzy, przedstawicieli administracji lokalnej i samorządowej. To na bazie ich doświadczeń powstał ten materiał – wyjaśnia Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska.

- Takie obszary, jak Big Data, chmura czy Internet Rzeczy są ściśle powiązane i niezbędne do realizacji koncepcji Smart Cities – wyjaśnia w raporcie „Inteligentny Rozwój Miasta” Sebastian Christow z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jan Maciej Czajkowski, wiceprezes Związku Miast Polskich, wylicza zaś, jakimi zasadami powinny kierować się aglomeracje, które chcą funkcjonować w sposób „Smart”. - Przede wszystkim powinny posiadać sprawną infrastrukturę komunikacyjną (w tym telekomunikacyjną), pełniącą rolę układu krwionośnego niezbędnego dla zdrowia i życia miast – dodaje Jan Maciej Czajkowski.

Oprócz informacji o polskich projektach Smart City i opinii ekspertów, w raporcie znajdują się także przykłady innowacyjnych projektów IT zrealizowanych na całym świecie, szereg inspiracji, dobrych praktyk oraz konkretnych porad, dotyczących pozyskiwania środków na projekty Smart City. Ich źródłem mogą być środki zarezerwowane na ten cel w nowym budżecie polityki spójności UE. W latach

2014-2020, Polska ma otrzymać z niego 82,5 mld euro, z czego ponad 10 mld euro przeznaczono na inteligentny rozwój i cyfryzację.

Raport można pobrać bezpłatnie ze strony www.smartcity2020.pl

Grafika do pobrania: http://blog.orange.pl/biuroprasowe/mediateka/uslugi-i-produkty/miasta-dzis

* * *

Informacje o Integrated Solutions:

Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i telekomunikacji w taki sposób, aby nasi klienci mogli działać jeszcze efektywniej. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://I-S.com.pl.

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com 

Marcin Sokołowski, dyrektor marketingu Integrated Solutions

E-mail: marcin.sokolowski@orange.com


Informacje prasowe

Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

15 czerwca 2015
Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange

Kolejnych 50 klubów sportowych, otrzyma wsparcie sprzętowe i merytoryczne od Orange Polska. Tym samym programem Kluby Sportowe Orange zostanie objętych 100 sportowych inicjatyw. O przystąpienie do drugiej edycji programu ubiegało się 1121 grup z całej Polski, 435  zgłoszeń spełniło wymogi formalne. Najlepsze z nich rozpoczynają właśnie swoją nową sportową przygodę z Orange Polska.

Sport jest nie tylko doskonałą formą spędzania czasu czy poprawy sprawności fizycznej, ale także kształtuje charakter. Niestety nie wszędzie młodzież ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, infrastruktury i wiedzy trenerskiej. Program Kluby Sportowe Orange powstał po to, by im to umożliwić. Kolejna rekrutacja pozytywnie nas zaskoczyła. Poziom zgłoszeń był  bardzo wysoki, przez co wybór zwycięzców trudny - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

Tym razem najwięcej klubów, bo aż po sześć, powstanie w województwach: mazowieckim i dolnośląskim. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmują województwa: podkarpackie i śląskie, gdzie utworzonych zostanie po pięć klubów. Najmniej - po jednym - w zachodniopomorskim, świętokrzyskim i lubuskim.

Nowe Kluby Sportowe Orange otrzymają sprzęt sportowy oraz treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb,  tablet z dostępem do Internetu oraz możliwość podnoszenia kompetencji i poszerzania wiedzy dzięki specjalnym programom szkoleniowym. Przewidziane są także dodatkowe nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki grywalizacji. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na specjalne nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Obecnie Kluby Sportowe Orange aktywnie działają w 50 miejscowościach w całej Polsce. Programem objętych jest obecnie przeszło 3 000 młodych sportowców. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych. Wideo relacja z odwiedzin w jednym z pierwszych klubów dostępna jest pod linkiem: http://blog.orange.pl/korporacyjny/entry/bez-sprzetu-nie-ma-talentu

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl.

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Finanse nagrodzi najlepsze pomysły zgłoszone do Imagine with Orange

12 czerwca 2015
Orange Finanse nagrodzi najlepsze pomysły zgłoszone do Imagine with Orange

Mobilny bank Orange Finanse ustanowił specjalne nagrody za najlepsze pomysły dotyczące mobilnych finansów, zgłoszone w trwającej obecnie kampanii polskiej edycji programu Imagine with Orange. Autorzy 5 projektów, które zbiorą najwięcej głosów, otrzymają po 200 zł płatne na konta w Orange Finanse (posiadane przez zwycięzców lub specjalnie z tej okazji założone). Kampania trwa do 2 lipca 2015r. Z uwagi na zakres działania Orange Finanse, nagrody są przeznaczone dla autorów z Polski.

Głównymi nagrodami w programie Imagine with Orange dla 3 najlepiej ocenionych pomysłów są do wyboru: LeBloc - bezprzewodowy projektor multimedialny albo wyjazd do Paryża na warsztaty z zespołem ds. innowacji w Orange aby popracować nad potencjałem ich pomysłu.

„Orange Finanse nieustannie szuka świeżych pomysłów i słucha opinii oraz oczekiwań użytkowników co do tego, jak powinna wyglądać nowoczesna bankowość. Dlatego też postanowił przyłączyć się do programu Imagine with Orange ze względu na jego społecznościowy charakter i potencjał kształtowania innowacji przez użytkowników” – powiedział Przemysław Frańczak, Dyrektor Marketingu Orange Finanse w Orange Polska.

Mobilny bank Orange Finanse to szybkie i wygodne bankowanie bez potrzeby noszenia portfela. Orange Finanse to także płatności zbliżeniowe telefonem z funkcją NFC, nowoczesna aplikacja mobilna na smartfony, w której bez logowania sprawdzisz stan konta, wykonasz przelew do znajomego na numer telefonu lub wypłacisz pieniądze z bankomatu z usługą BLIK (bez potrzeby noszenia karty płatniczej). Więcej informacji o ofercie i nowościach w Orange Finanse na stronie: www.orangefinanse.com.

Program Imagine with Orange ma na celu włączenie społeczeństwa do współtworzenia innowacji. Zasady są proste - raz na kwartał Imagine with Orange uruchamia kampanię poświęconą innemu zagadnieniu z obszarów takich jak inteligentne miasta, e-zdrowie, rozrywka, zakupy, etc. Każdy kto chciałby podzielić się swoim pomysłem na usprawnienia lub innowacje związane z tematem kampanii może to zrobić za pomocą platformy internetowej http://imagine.orange.pl

Zgłoś pomysł i wygraj. Szczegóły w Regulaminie Konkursu.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

email: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top