Informacje prasowe

TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

27 listopada 2009
TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę „Szeroki Pas" za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. „Szeroki Pas" jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja branżowego magazynu "Computerworld".

- Cieszę się, że odbieramy nagrodę za Porozumienie razem z panią prezes Streżyńską. Tym bardziej, że stanowi ono podwaliny dobrej współpracy i wzajemnego szacunku pomiędzy operatorami, administracją i samorządami. To ogromna szansa dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego - powiedział odbierając nagrodę Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych.

Porozumienie pomiędzy TP a UKE zawarte w październiku 2009 roku przewiduje m.in. inwestycje TP w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego Internetu w ciągu najbliższych 3 lat. Zbudowanych zostanie w ten sposób ok. 500 tys. nowych linii, a kolejne 700 tys. istniejących zostanie zmodernizowane. Dzięki temu dodatkowy 1 mln linii w sieci TP będzie miało przepustowość powyżej 6 Mb/s. Rozbudowa infrastruktury obejmie zarówno aglomeracje miejskie, małe miasta jak i tereny wiejskie.

Uzasadniając przyznanie nagrody organizatorzy stwierdzili, że porozumienie należy zaliczyć do najważniejszych aktów prawnych, mających wpływ na pozytywne zmiany w Polsce.

Nagroda „Szeroki pas" przyznawana jest od 2006 roku. Od tego roku jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja "Computerworld". W tym roku redakcja nagradza "za zajęcie pasa drogowego na inwestycje i przedsięwzięcia szerokopasmowe", czyli inicjatywy, które przyspieszają rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, zmieniają oblicze firm i instytucji i pobudzają wspólnoty lokalne do działania pro publico bono.

Forum Usług Szerokopasmowych to największe i najważniejsze spotkanie kluczowych przedstawicieli rynku telekomunikacyjnego, mediów, dostawców treści szerokopasmowych oraz administracji publicznej w Polsce.


Informacje prasowe

Neostrada bez spamu

26 listopada 2009
Neostrada bez spamu

Przypominamy, że od 1 grudnia TP wprowadza zmiany w usłudze "bezpieczny dostęp", które dotyczą funkcjonowania poczty elektronicznej. Pozwolą one zmniejszyć ilość spamu, rozsyłanego m.in. w efekcie działania wirusów. Zmiana polega na ograniczeniu komunikacji pomiędzy programami pocztowymi, a serwerami poprzez port 25 i przeniesieniu jej na porty 587 i 465. Dlatego zachęcamy internautów, aby w ustawieniach programu pocztowego, z którego korzystają, wprowadzili niezbędne modyfikacje.

Osoby korzystające z programów pocztowych takich jak Outlook, Outlook Express, The Bat, Thunderbird lub innych, powinny sprawdzić konfigurację swoich kont pocztowych. Jeśli serwer poczty wychodzącej (SMTP) jest skonfigurowany tak, by korzystał z portu 25, należy zmienić go na port 465 lub 587. W ten sposób internauci zyskają pewność, że będą mogli bez problemu korzystać z poczty e-mail również po 1 grudnia. Instrukcje zmiany konfiguracji programów pocztowych można znaleźć na stronie www.tp.pl/cert/poczta lub na stronach dostawców usług pocztowych.

Zmiany w funkcjonowaniu poczty nie dotyczą tych internautów, którzy wysyłają e-maile logując się do serwisu internetowego (strony WWW dostawcy poczty).

Przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 zainicjowała Telekomunikacja Polska wspólnie z dużymi serwisami pocztowymi. Zmiana ta jest zgodna z ogólnoświatowymi standardami opisującymi funkcjonowanie usługi poczty elektronicznej w sieci internet (m. in. dokumentem RFC 4409) i korzystna dla internautów. Pomoże im m.in. uniknąć problemów wynikających z nieświadomego wysyłania spamu, takich jak słaba wydajność komputera czy przeciążenie domowego łącza. Ponadto, rozwiązanie to pomoże chronić klientów przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami wynikającymi ze zmian planowanych w polskim prawie. Będą one nakładały na usługodawców obowiązek blokowania użytkowników wysyłających spam, a na samych użytkowników - karę grzywny.


Informacje prasowe

Serwis tp-nieruchomosci.pl – nieruchomości Grupy TP w internecie

24 listopada 2009
Serwis tp-nieruchomosci.pl – nieruchomości Grupy TP w internecie

Telekomunikacja Polska uruchomiła serwis internetowy tp-nieruchomosci.pl, w którym prezentowane są nieruchomości Grupy TP przeznaczone do sprzedaży.

„Firmy Grupy dokonały przeglądu nieruchomości i wystawiły na sprzedaż te, których posiadanie nie jest potrzebne do prowadzenia działalności operacyjnej. Pozwala to na optymalizację kosztów. Sprzedaż nieruchomości jest elementem realizacji ogłoszonej w lipcu 2007 roku strategii Grupy TP" -  wyjaśnia Radosław Jeż, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Zarządzania Nieruchomosciami Grupy TP.

W serwisie znaleźć można szczegółowe informacje na temat nieruchomości i gruntów z terenu całej Polski. Osoby zainteresowane kupnem mogą zapoznać się z ich stanem prawnym, trybem sprzedaży, ceną. Są tam również informacje o aktualnych przetargach i konkursach ofert. Zakres informacji będzie stale rozszerzany.

Planowane jest również uruchomienie platformy umożliwiającej przeprowadzanie licytacji on-line oraz wysyłanie newslettera do osób zainteresowanych nowymi ofertami, według zadanych kryteriów - rodzaju nieruchomości, ceny czy lokalizacji.

Scroll to Top