Informacje prasowe

TP koproducentem „Obławy”

13 grudnia 2011
TP koproducentem „Obławy”

13 grudnia, w 30-tą rocznicę ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, premierę telewizyjną będzie miał dokument „Obława” oparty na historii przywódców Solidarności i czołowych polskich opozycjonistów. Jednocześnie film zostanie udostępniony w usłudze wideo na życzenie Telekomunikacji Polskiej, która jest jego koproducentem.

„Obława” to zapis wspomnień osób przetrzymywanych w ośrodku internowania w Jaworzu za czasów stanu wojennego oraz ich rodzin. Przetrzymywano tam wtedy ponad 1000 działaczy solidarnościowych.

W filmie wykorzystano nieznane dotąd zdjęcia archiwalne i wiele materiałów archiwum telewizyjnego, które obrazują realia tamtego okresu. Reżyserką i scenarzystką „Obławy” jest  Alina Mrowińska - dziennikarka, dokumentalistka, autorka wielu znakomitych dokumentów, podejmujących kwestie społeczne i polityczne.

Premiera filmu 13 grudnia o godz. 22.00 na antenie TVP1. W tym samym czasie film zostanie udostępniony w wideo na życzenie TP.

 

* * * *

TP angażuje się w koprodukcje filmowe od 2007 roku. Do tej pory przy udziale firmy powstało 14 filmów, 8 kolejnych jest w realizacji. Wiele z nich przybliża Polakom najnowszą historię – wśród nich warto wymienić jedną z najnowszych koprodukcji TP – film „Walęsa” w reżyserii Andrzeja Wajdy, którego realizacja właśnie się rozpoczęła, a także „Różyczkę” Jan Kidawy Błońskiego czy „Katyń” Andrzeja Wajdy.


Informacje prasowe

Pakiety Internetowe w ofertach Orange na kartę

13 grudnia 2011
Pakiety Internetowe w ofertach Orange na kartę

Od 11 stycznia w taryfach Orange na kartę są dostępne trzy Pakiety Internetowe, dzięki którym można aktywnie korzystać z internetu w telefonie, bez obawy o koszty transmisji danych. Z pakietów może korzystać każdy użytkownik taryf Orange One, Orange POP oraz Nowe Orange Go.

Do wyboru są Pakiety Internetowe o różnej wartości i okresie ważności. Można je aktywować wielokrotnie, w zależności od potrzeb:

 

Pakiet Liczba MB Cena Ważność
Pakiet Internetowy 1-dniowy 100 MB 2 zł 1 dzień
Pakiet Internetowy 7-dniowy 50 MB 5 zł 7 dni
Pakiet Internetowy 30-dniowy 100 MB 10 zł 30 dni

 

Aby skorzystać z Pakietów Internetowych wystarczy je aktywować. Można to zrobić na jeden z dwóch sposobów -  wysyłając SMS pod numer 570 (opłata jak za zwykły SMS zgodnie z taryfą klienta) lub wpisując do telefonu krótki kod i zatwierdzając go klawiszem połączenia:

Pakiet SMS o treści Krótki kod
Pakiet Internetowy 1 - dniowy INTERNET1 *110*65#
Pakiet Internetowy 7 - dniowy INTERNET7 *110*66#
Pakiet Internetowy 30 - dniowy INTERNET30 *110*67#

 

W każdej chwili można też sprawdzić stan pakietu oraz jego ważność. Wystarczy SMS o treści ILE wysłany pod numer 570.

Więcej szczegółów i regulamin można znaleźć na www.orange.pl


Informacje prasowe

Wielki Mecz Orange dla dzieci

12 grudnia 2011
Wielki Mecz Orange dla dzieci

Podczas Wielkiego Meczu Orange warszawski Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny „Koło” otrzymał czek na 20 000 złotych i czekoladowy puchar Euro 2012™. Drużyna Orange i Przyjaciele 5:2 wygrała z Reprezentacją Dziennikarzy Polskich.

- Już po raz siódmy Orange i Przyjaciele zagrali z Reprezentacją Dziennikarzy Polskich by wesprzeć dzieci z ośrodka „Koło”. Cieszę się, że możemy pomóc dzieciom i dać im radość przy okazji sportowej rywalizacji. Dzięki tym pojedynkom przekazaliśmy dla dzieci z ośrodka już 120 tys. złotych – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor PR i Sponsoringu Grupy TP.

Coroczny Wielki Mecz Orange organizowany jest z myślą o dzieciach z warszawskiego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny „Koło”. W tym roku pojedynek swoją obecnością uświetnili Slavek i Slavko – oficjalne maskotki UEFA Euro 2012. Nie zabrakło sportowych emocji, spotkaniu towarzyszyły też atrakcje dla dzieci, m.in. spotkanie ze Świętym Mikołajem, warsztaty żonglowania piłką nożną i gry elektroniczne (FIFA).

W zaciętej walce drużyna Orange i Przyjaciele, prowadzona przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Stefana Majewskiego, pokonała Reprezentację Dziennikarzy Polskich 5:2. To już piąte spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem „pomarańczowych”.

Sportową realizację zakończyło wręczenie przez Orange przedstawicielom ośrodka „Koło” czeku na 20 000 złotych. Te fundusze pozwalają m.in. na sfinansowanie wyjazdów dzieci na zimowiska. Do dzieci trafiła również czekoladowa replika Trofeum EURO 2012™ ufundowana przez markę E.Wedel, partnera meczu.

Najlepszym zawodnikiem spotkania po stronie dziennikarzy został Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego, któremu wręczono bilet na przyszłoroczne mistrzostwa Euro 2012, u fundowany przez Carlsberg Polska. Najlepszym piłkarzem w drużynie Orange

i Przyjaciele został Łukasz Trałka, reprezentant Polski i zawodnik Polonii Warszawa.

Scroll to Top