Informacje prasowe

TP najbardziej rozpoznawalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski

04 grudnia 2008
TP najbardziej rozpoznawalnym sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski

Telekomunikacja Polska jest najsilniej kojarzonym sponsorem Polskiej Reprezentacji w Piłce Nożnej - wynika z badania Pentor Reaserch International.

Spośród wszystkich osób interesujacych się piłkarską reprezentacją Polski 37% spontanicznie wymienia Telekomunikację Polską jako sponsora reprezentacji. To wynik o 7% lepszy niż w 2007 r. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Tyskie z 7% rozpoznawalnością, Puma z 6% oraz Orange z wynikiem 4%. Pentor przeprowadził badanie za IV kwartał 2008 r. na reprezentatywnej grupie 1000 osób.

Od 6 lat Telekomunikacja Polska jest Głównym Sposorem piłkarskiej reprezentacji. Wspierała piłkarzy w eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata, podczas rozgrywek mundialowych w 2006 r oraz Euro 2008.

W 2008 roku TP przedłużyła umowę sponsorską na kolejne dwa lata. W tym czasie firma, jako główny sponsor, będzie wspierać reprezentację podczas eliminacji do Mistrzostw Świata w RPA.


Informacje prasowe

Grupa TP inicjatorem Kodeksu Etyki Internetu

03 grudnia 2008
Grupa TP inicjatorem Kodeksu Etyki Internetu

Zwiększenie bezpieczeństwa w internecie, zwalczanie nielegalnych treści takich jak  pornografia dziecięca i przekazy nawołujące do nienawiści - to główne cele Kodeksu Etyki Internetu, którego utworzenie zainicjowała Grupa TP. Propozycję włączenia się w prace nad Kodeksem otrzymało blisko 60 instytucji - m.in. dostawcy internetu i portale internetowe, a także instytucje rządowe i  organizacje pozarządowe zajmujące się bezpieczeństwem w sieci.

- Jestem przekonany, że wspólne i zdecydowane działania przedsiębiorców, wspierane przez administracje publiczną i organizacje pozarządowe, wyraźnie poprawią bezpieczeństwo i  przestrzeganie prawa w sieci. Jest to istotne zwłaszcza dla rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży, coraz intensywniej korzystających z internetu - powiedział Ireneusz Piecuch, Członek Zarządu TP ds. Strategii Korporacyjnej i Rozwoju Biznesu.

Inicjatywa Grupy TP przewiduje, że firmy oferujące usługi dostępu do internetu, transmisji danych lub hostingu wspólnie z organizacjami administracji publicznej oraz instytucjami pozarządowymi wypracują szybkie i skuteczne procedury walki z nielegalnymi treściami oraz zachowaniami w internecie. Następnie dobrowolnie zobowiążą się do przestrzegania ustanowionego standardu.

Utworzenie Kodeksu Etyki Internetu nawiązuje do prowadzonych już działań Grupy TP, a także innych podmiotów, w szczególności Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, w zakresie poprawy bezpieczeństwa w telekomunikacji.

We wrześniu br. TP rozpoczęła własną kampanię edukacyjną „Bezpieczne Media". Firma wydała bezpłatny poradnik dla rodziców, który w przystępny sposób wyjaśnia jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu i telefonu lub oglądania telewizji. Poradnik jest dostępny w salonach TP w całym kraju, można go też ściągnąć ze strony: www.bezpiecznemedia.tp.pl

Ponadto w Grupie TP działa specjalny zespół informatyczny, którego zadaniem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa infrastruktury i komunikowania się społeczności internetowej TP (www.tp.pl/prt/tpcert).


Informacje prasowe

Sieć szerokopasmowa dla usług e-Zdrowie – podpisanie listu intencyjnego

02 grudnia 2008
Sieć szerokopasmowa dla usług e-Zdrowie – podpisanie listu intencyjnego

Telekomunikacja Polska, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego oraz 7 placówek medycznych z Warszawy i Mazowsza podpisały dziś list intencyjny w sprawie realizacji wspólnego projektu budowy sieci szerokopasmowej dla usług e-Zdrowie. Pozwoli ona na zdobycie doświadczeń i podniesienie jakości usług poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod wspierania diagnostyki.

- Cieszę się, że dzięki współpracy z Telekomunikacją Polską zyskujemy wraz z placówkami medycznymi nowe możliwości badawcze, które będą skutkowały powstaniem nowoczesnych rozwiązań telemedycznych. To udany przykład mądrej współpracy między nauką, służbą zdrowia i operatorem telekomunikacyjnym - powiedział prof. dr hab. Marek Niezgódka, dyrektor Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

- Rozwój e-medycyny w Polsce doskonale wpisuje się w strategię rozwoju TP. Cieszę się, że po niedawnym uruchomieniu wirtualnej recepcji dla praktyk lekarskich, dziś możemy zaprezentować projekt badawczy, który docelowo pozwoli na uruchomienie kolejnych usług dla branży medycznej. Pozyskanie renomowanych partnerów naukowych i medycznych znacznie zwiększa szanse powodzenia tego projektu - powiedział Piotr Muszyński, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Telekomunikacji Polskiej.

Zadaniem TP będzie wybudowanie i zarządzanie infrastrukturą sieciową, która umożliwi oszacowanie potrzeb transmisji danych, wymaganej przepustowości łączy i parametrów jakościowych do standardów polskich szpitali, a docelowo stworzyć również ofertę biznesową dla branży medycznej. Telekomunikacja Polska wybuduje opartą na światłowodach sieć szerokopasmową dla 7 ośrodków medycznych z centralnym punktem w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Nowa infrastruktura pozwoli zbadać zapotrzebowanie na nowoczesne usługi telemedyczne w polskich szpitalach.

Dzięki partnerstwu z ICM Uniwersytetu Warszawskiego możliwe będzie zaprojektowanie i przygotowanie nowych na polskim rynku usług telemedycznych. Instytut jest centrum badań interdyscyplinarnych, których wspólnym elementem są nowoczesne technologie informatyczne i informacyjne. W szczególności tworzy innowacyjne rozwiązania w zakresie wizualizacji i rozproszonego przetwarzania danych, w tym medycznych. Tworzone tam narzędzia ułatwiają postawienie diagnozy i pomagają w projektowania terapii w różnych dziedzinach medycznych.

Wśród nowych usług mogą pojawić się np.: zdalny konsulting medyczny, wsparcie on-line zabiegów wykonywanych w jednostkach medycznych przez specjalistów z innego szpitala (gdy nie ma możliwości przetransportowania pacjenta) czy automatyczne monitorowanie zdrowia pacjentów, bez konieczności ciągłego dostępu do lekarza czy hospitalizacji.

W projekt zaangażowane są: TP, ICM Uniwersytetu Warszawskiego, I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szpital Kolejowy w Pruszkowie, Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim, Zespół Opieki Zdrowotnej w Żyrardowie, Szpital Powiatowy w Ostrowii Mazowieckiej, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie oraz Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrołęce.

Scroll to Top