Informacje prasowe

TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

01 grudnia 2009
TP obniża opłatę za utrzymanie łącza

Już blisko 3 lata klienci Telekomunikacji Polskiej mogą korzystać z neostrady bez płacenia jednocześnie abonamentu telefonicznego. Od 1 grudnia 2009 roku TP o ponad 20 proc. obniża opłatę za utrzymanie łącza w ramach usług dostępu do internetu.

Dzięki obniżeniu kosztów utrzymywania i bieżącej konserwacji sieci telekomunikacyjnej Telekomunikacja Polska może obniżyć opłatę za utrzymanie łącza, w ramach korzystania wyłącznie z neostrady, z 36,60 zł brutto, do 29 zł brutto miesięcznie.

Oddzielenie neostrady od usług głosowych powoduje, że użytkownicy tej opcji usługi nie korzystają równocześnie z telefonu i nie płacą w związku z tym abonamentu telefonicznego. Dlatego niezbędna jest inna forma rozliczenia kosztów łącza, bez którego usługa nie może być świadczona.

To kolejna już w ostatnim czasie obniżka kosztów korzystania z internetu, która uatrakcyjnia ofertę Telekomunikacji Polskiej. Najnowsza promocja neostrady SuperInternet Pro pozwala na surfowanie w internecie nawet o 25 proc. taniej niż dotychczas.

Największa obniżka dotyczy opcji 6 Mb/s, której cena spadła aż o 25 proc. Znacząco obniżone zostały też ceny opcji 10 i 20 Mb/s, odpowiednio o 16 proc. i 17 proc. Obniżka dotyczy również opcji 2 Mb/s, 1 Mb/s i 512 kb/s.

Zainteresowani klienci mogą poszerzyć tę ofertę o telefonie internetową (VoIP). Płacąc dodatkowe 20 zł brutto mogą korzystać z planu „na okrągło", który w cenie abonamentu umożliwia nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce.

Nowi klienci przez 3 miesiące mogą też testować neostradę i zrezygnować z usługi, gdyby z jakichś powodów im nie odpowiadała. W przypadku rezygnacji w tym okresie nie ponoszą żadnych konsekwencji finansowych związanych z wcześniejszym rozwiązaniem umowy.


Informacje prasowe

Trzy wyróżnienia World Communication Awards dla Orange

01 grudnia 2009
Trzy wyróżnienia World Communication Awards dla Orange

Orange otrzymał trzy najwyższe wyróżnienia branży telekomunikacyjnej - World Communication Awards (WCA), podczas tegorocznej gali w Londynie. Po raz czwarty z rzędu Orange Business Services uznano najlepszym operatorem globalnym „Best Global Operator", a Orange po raz trzeci najlepszym dostawcą usług telefonii komórkowej - „Best Mobile Service Provider". Ponadto, wspólnie z Grupą Sorin, otrzymał wyróżnienie za największą liczbę innowacji w dziedzinie telemedycyny i zdalnego monitorowania stanu zdrowia.

World Communication Awards od jedenastu lat nagradza znaczące osiągnięcia oraz innowacje w światowym przemyśle telekomunikacyjnym.

- Orange Business Services oraz Orange udało się w tym roku dokonać wielu imponujących rzeczy. Przyznane im tytuły - Najlepszy Operator Globalny i Najlepszy Dostawca Usług Telefonii Komórkowej są jak najbardziej zasłużone - powiedział David Molony, główny analityk w komisji sędziowskiej WCA. - W swoim werdykcie sędziowie docenili zwłaszcza spójność strategii działania, dzięki której udało się stworzyć silne oferty usług i dobrze zarządzaną strukturę handlową.

- Te osiągnięcia zawdzięczamy poświęceniu naszych pracowników, ich pomysłowości i zaangażowaniu. Rozwijamy innowacyjne usługi, nowoczesne wideokonferencje, centra kontaktowe i aplikacje M2M. Pracujemy też nad rozwiązaniami, które zapewnią naszym klientom dostęp do potrzebnych im aplikacji, bez potrzeby ich zakupu - powiedziała Barbara Dalibard, prezes i dyrektor naczelny Orange Business Services.

Orange Business Services i Grupę Sorin (światowego producenta urządzeń medycznych, przodującego w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych) nagrodzono również w kategorii najbardziej innowacyjnych firm. Uznanie jury wzbudziły osiągnięcia związane z wdrażaniem technologii M2M oraz e-Health, które przyczyniają się do polepszenia jakości życia pacjentów cierpiących na problemy sercowe.

 

Osoby kontaktowe dla mediów

Frédéric Gielec, +33 1 46 46 21 89, frederic.gielec@orange-ftgroup.com

Georgina Hart, +44 7973 100 111, georgina.hart@orange-ftgroup.com


Informacje prasowe

TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

27 listopada 2009
TP i UKE nagrodzone za zawarcie porozumienia

Telekomunikacja Polska i Urząd Komunikacji Elektronicznej wspólnie otrzymały nagrodę „Szeroki Pas" za zawarcie porozumienia, które daje szansę na znaczący wzrost inwestycji szerokopasmowych. „Szeroki Pas" jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja branżowego magazynu "Computerworld".

- Cieszę się, że odbieramy nagrodę za Porozumienie razem z panią prezes Streżyńską. Tym bardziej, że stanowi ono podwaliny dobrej współpracy i wzajemnego szacunku pomiędzy operatorami, administracją i samorządami. To ogromna szansa dla rozwoju społeczeństwa informacyjnego - powiedział odbierając nagrodę Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP ds. Operacyjnych.

Porozumienie pomiędzy TP a UKE zawarte w październiku 2009 roku przewiduje m.in. inwestycje TP w 1,2 mln linii dostępu do szerokopasmowego Internetu w ciągu najbliższych 3 lat. Zbudowanych zostanie w ten sposób ok. 500 tys. nowych linii, a kolejne 700 tys. istniejących zostanie zmodernizowane. Dzięki temu dodatkowy 1 mln linii w sieci TP będzie miało przepustowość powyżej 6 Mb/s. Rozbudowa infrastruktury obejmie zarówno aglomeracje miejskie, małe miasta jak i tereny wiejskie.

Uzasadniając przyznanie nagrody organizatorzy stwierdzili, że porozumienie należy zaliczyć do najważniejszych aktów prawnych, mających wpływ na pozytywne zmiany w Polsce.

Nagroda „Szeroki pas" przyznawana jest od 2006 roku. Od tego roku jest nagrodą Forum Usług Szerokopasmowych, którą przyznaje redakcja "Computerworld". W tym roku redakcja nagradza "za zajęcie pasa drogowego na inwestycje i przedsięwzięcia szerokopasmowe", czyli inicjatywy, które przyspieszają rozwój infrastruktury społeczeństwa informacyjnego, zmieniają oblicze firm i instytucji i pobudzają wspólnoty lokalne do działania pro publico bono.

Forum Usług Szerokopasmowych to największe i najważniejsze spotkanie kluczowych przedstawicieli rynku telekomunikacyjnego, mediów, dostawców treści szerokopasmowych oraz administracji publicznej w Polsce.

Scroll to Top