Informacje prasowe

TP podpisała umowę na budowę nowej siedziby

23 grudnia 2009
TP podpisała umowę na budowę nowej siedziby

Telekomunikacja Polska podpisała 22 grudnia br. umowy z Bouygues Immobilier Polska na budowę oraz wynajem nowej siedziby dla Grupy TP. Będzie to przyjazny środowisku kompleks niewysokich budynków, zlokalizowany w bliskiej odległości od centrum miasta. Umowa przewiduje, że budowa zakończy się do 2013 r.

W nowej siedzibie będzie pracować około 3500 osób.  Umowa przewiduje 10-letni okres najmu oraz możliwość jego przedłużenia. To rozwiązanie pozwoli Grupie TP na oszczędności w kosztach wynajmu nieruchomości na poziomie około 9 milionów Euro rocznie w porównaniu do obecnej sytuacji.

TP nadal będzie utrzymywać inne nieruchomości z infrastrukturą techniczną.

* * * *

W lipcu 2008r. Telekomunikacja Polska sprzedała trzy biurowce w Warszawie przy ul. Twardej 18, Moniuszki 1 oraz Obrzeżnej 7, które obecnie wynajmuje w ramach leasingu zwrotnego.


Informacje prasowe

Historyczne porozumienie TP i Netii

23 grudnia 2009
Historyczne porozumienie TP i Netii

Netia i TP zawarły porozumienie, które kończy dotychczasowe spory i otwiera nowy rozdział w relacjach obu operatorów.

23 grudnia 2009 r. prezesi Telekomunikacji Polskiej i Netii, Maciej Witucki i Mirosław Godlewski, w obecności Anny Streżyńskiej, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, uroczyście podpisali porozumienie, regulujące relacje pomiędzy dwoma największymi dostawcami usług telefonii stacjonarnej i dostępu do internetu w Polsce.

„Otwieramy nowy rozdział w dziejach polskiego rynku telekomunikacyjnego. Dzięki determinacji i dobrej woli obu stron, udało się osiągnąć porozumienie realnie wdrażające uzgodnione z Prezesem UKE zasady. Zapewni ono ochronę konkurencyjności i przewidywalność finansową niezbędną do inwestycji, co umożliwi rozwój rynku. Bardzo ważne było dążenie Prezes UKE do osiągnięcia porozumienia i jej rola arbitra rozstrzygającego spory pomiędzy operatorami" - powiedział Maciej Witucki, prezes TP.

„Nie byłoby dzisiejszego wydarzenia gdyby nie wcześniejsza ogromna determinacja ze strony Pani Prezes Anny Streżyńskiej. Zawarte dzisiaj porozumienie jest ze wszech miar korzystne nie tylko dla naszych firm, ale przede wszystkim dla klientów, których będziemy jeszcze sprawniej obsługiwać. Jestem bowiem przekonany, że możliwa jest normalna współpraca konkurentów, szczególnie takich, których, jak TP i Netię, tak wiele łączy" - powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netii.

Podpisanie porozumienia pomiędzy Netią i TP jest konsekwencją zawartego 22 października 2009 r. porozumienia UKE i TP.

Na mocy porozumienia do końca 2012 roku w relacjach pomiędzy TP a operatorami alternatywnymi będą stosowane stawki z tytułu dostępu telekomunikacyjnego (interkonekt, WLR, BSA, LLU, dostęp do kanalizacji kablowej) aktualne na dzień 10 października 2009 r.

Ewentualne zmiany cen usługi BSA będą uzależnione od wyników testu zawężania marży ofert detalicznych TP, wykonywanych przez Prezesa UKE.

Ponadto Netia i TP zobowiązały się do niezwłocznego cofnięcia powództw i umorzenia wszystkich toczących się między nimi spraw sądowych.

Efektem zawarcia porozumienia będzie też wdrożenie szeregu usprawnień w zakresie współpracy operacyjnej obu firm oraz mechanizmów kontrolnych, które w wymierny sposób poprawią szybkość i jakość obsługi klientów, którym Netia świadczy usługi z wykorzystaniem sieci TP.

Wkrótce podpisane zostaną porozumienia TP z kolejnymi operatorami.

 

Osoby kontaktowe:

Mariusz Loch, szef Biura Prasowego Grupy TP

tel.  (22) 527 19 39; tel.kom: 502 25 92 00

e-mail: biuro.prasowe@telekomunikacja.pl

Karol Wieczorek, Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej Netii

tel. (22) 3526368;  tel. kom. 602729904

e-mail: karol_wieczorek@netia.pl


Informacje prasowe

Jacek Kowalski Dyrektorem Wykonawczym Grupy TP ds. Zasobów Ludzkich

18 grudnia 2009
Jacek Kowalski Dyrektorem Wykonawczym Grupy TP ds. Zasobów Ludzkich

17 grudnia na stanowisko Dyrektora Wykonawczego Grupy TP ds. Zasobów Ludzkich został powołany Jacek Kowalski, pełniący dotychczas obowiązki Dyrektora Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników Grupy TP.

- Jestem przekonany, że pod kierownictwem Jacka Kowalskiego funkcja HR będzie zmierzała do nowoczesnej partnerskiej organizacji wspierającej realizację celów biznesowych firmy – powiedział Maciej Witucki, prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Jacek Kowalski jest związany z Grupą TP od ponad 8 lat. Swoją karierę w Grupie rozpoczynał w PTK Centertel na stanowisku Menedżera Human Resources. Od 2005 r. pełnił obowiązki Dyrektora Pionu Zarządzania Kompetencjami i Rozwojem Pracowników Grupy TP. W ostatnim czasie kierował również rozmowami z organizacjami związkowymi, które zakończyły się podpisaniem porozumienia w sprawie realizacji Umowy Społecznej w 2010 roku.

Scroll to Top