Informacje prasowe

TP testuje super szybką neostradę 40 Mb/s

14 grudnia 2010
TP testuje super szybką neostradę 40 Mb/s

Klienci Telekomunikacji Polskiej będą mogli testowo korzystać z internetu o prędkości 40 Mb/s w technologii VDSL2. Dzięki testom TP zbada stabilność usługi i zadowolenie użytkowników. Pozytywne wyniki pozwolą na wprowadzenie w 2011 roku super szybkiej neostrady do oferty komercyjnej.

TP zaproponuje testowanie internetu 40 Mb/s klientom, którzy korzystają już z neostrady. Test jest darmowy - nie wiąże się z dodatkowymi opłatami za podniesioną prędkość. W pierwszej fazie doradcy z TP będą się kontaktować z wybranymi klientami by zaprosić ich do testów. TP nie wyklucza, że w kolejnym etapie stworzy dla klientów możliwość zgłaszania się do udziału w teście.

Technologia VDSL2 umożliwia połączenie istniejącej już instalacji miedzianej w domach i mieszkaniach z siecią światłowodową znajdującą się na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie bardzo szybkiego internetu na szeroką skalę, w bardzo krótkim czasie, ze względu na możliwość wykorzystania istniejącej infrastruktury.

To kolejny test technologii VDSL2 realizowany przez TP. W maju i czerwcu tego roku z bardzo szybkiego internetu oraz telewizji IPTV w nowej technologii korzystało ponad 100 studentów Politechniki Warszawskiej – bardzo aktywnych i wymagających internautów. To pozwoliło zweryfikować możliwości tej technologii w realnych warunkach, przy dużym obciążeniu sieci.


Informacje prasowe

W sklepie orange.pl drugi telefon w prezencie za złotówkę

07 grudnia 2010
W sklepie orange.pl drugi telefon w prezencie za złotówkę

W świątecznej promocji sklepu internetowego www.orange.pl, kupując nową aktywację lub przedłużając dotychczasową umowę, wraz z wybranym telefonem można dostać drugi telefon bez umowy za 1 zł.

W promocji jest do wyboru 10 różnych zestawów składających się telefonu głównego

i dodatkowego za złotówkę. Dzięki temu zamawiając usługi Orange można sprawić wspaniały prezent świąteczny bliskiej osobie.

Zestawy promocyjne do wyboru:

Telefon główny Telefon dodatkowy

(za 1 zł)

Delfin 79*

Pelikan 79*

Delfin 99*

Pantera 99*

Pantera 199* Delfin 79**

Pelikan 79**

Delfin 99**

Pantera 99**

Pantera 199**
Sony Ericsson ElmTM J10i /3G Sony Ericsson CedarTM J108 v v v
Sony Ericsson JalouTM F100i /3G Sony Ericsson CedarTM J108 v v v v v v
Sony Ericsson SatioTM U1i /3G Sony Ericsson CedarTM J108 v v v
Sony Ericsson XperiaTM X8 /3G Sony Ericsson CedarTM J108 v v v v v v
LG GT505 /3G LG A310 v v v v v v
LG GT540 Swift /3G LG A310 v v v v v v
Nokia 5230 z zestawem nawigacyjnym /3G Nokia C3 v v v v v v
Nokia 6303i Nokia C3 v v v v v v
Samsung S5530 /3G Samsung S5230 Avila z nawigacją v v v v v v
Samsung S5620 Monte /3G Samsung S5230 Avila z nawigacją v

* Pod warunkiem zawarcia lub przedłużenia umowy abonamentowej na okres 24 miesięcy.

** Pod warunkiem zawarcia umowy abonamentowej na okres 36 miesięcy lub przedłużenia umowy na okres 30 lub 36 miesięcy

V – Zestaw telefonów dostępny we wskazanym abonamencie.

Aby skorzystać z oferty wystarczy, wejść na stronę www.orange.pl, wybrać jednen z telefonów głównych objętych promocją i rozpocząć składanie zamówienia na nową aktywację lub przedłużenie umowy, z abonamentem o wartości co najmniej 79 zł. Po przejściu do drugiego etapu zamówienia, w sekcji „dodatkowe akcesoria”, potwierdzić chęć otrzymania dodatkowego telefonu za 1 zł i dokończyć składanie zamówienia. Oba wybrane telefony zostaną dostarczone przesyłką kurierską wraz z nową umową.

Promocja dotyczy klientów którzy wybiorą jedną z ofert w taryfach Delfin, Pelikan lub Pantera w Orange wraz z umową na 24 lub 36 miesięcy, w przypadku nowych klientów oraz na 24, 30 i 36 miesięcy w przypadku klientów przedłużających umowę

Oferta promocyjna trwa od 7 do 31 grudnia 2010 r., lub do wyczerpania zestawów.

Więcej na stronie: www.orange.pl


Informacje prasowe

TP złożyła pozew o uchylenie decyzji sądu arbitrażowego dotyczącego sporu z DPTG

02 grudnia 2010
TP złożyła pozew o uchylenie decyzji sądu arbitrażowego dotyczącego sporu z DPTG

Telekomunikacja Polska skorzystała z przysługującego jej prawa do odwołania się od decyzji arbitrów i rozpoczęła w Austrii proces domagając się uchylenia wyroku sądu arbitrażowego. W pozwie TP podnosi naruszenie licznych procedur, w tym już przy komponowaniu składu sądu arbitrażowego, a następnie przekroczenie jego kompetencji. W trakcie 9-letniego postępowania doszło też do pogwałcenia austriackiego porządku prawnego, w oparciu o który toczyło się postępowanie.

TP od początku podkreślała, że podejmie wszelkie przewidziane prawem środki odwoławcze od decyzji sądu polubownego w Austrii. Jednocześnie podkreślam, że nigdy nie było i nie jest naszą intencją działanie wbrew porządkowi prawnemu. Istnieje szereg środków prawnych umożliwiających dochodzenie swoich racji i zostaną one wykorzystane - powiedział Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Grupy TP.

Wniesienie pozwu przez TP kończy poza sądowy etap sporu z DPTG. Pozew został złożony w sądzie gospodarczym, od decyzji którego przysługuje odwołanie - całość procesu podobnie jak w Polsce jest wieloinstancyjna i może potrwać kilka lat.

Celem naszych działań jest jak najlepsze zabezpieczenie interesów spółki i jej akcjonariuszy, w związku z tym dokonywanie jakichkolwiek płatności na rzecz DPTG przed wyczerpaniem wszystkich możliwych środków prawnych jest nieuzasadnione i mogłoby być działaniem na niekorzyść spółki - dodał Wojciech Jabczyński.

Aby decyzja arbitrażu miała moc prawną, konieczne jest nadanie jej klauzuli wykonalności przez sąd powszechny w Polsce. Odbywa się to w postępowaniu, którego stroną jest TP. DPTG informowało, iż 15 listopada złożyło dokumenty w sądzie w Warszawie. Jednak TP do dzisiaj nie otrzymała z sądu żadnej korespondencji w tej sprawie, co wskazuje na duże prawdopodobieństwo wadliwości tego wniosku.

3 września 2010 ogłoszona została decyzja sądu polubownego w Wiedniu, którego zadaniem było wyjaśnić rozbieżności pomiędzy TP a duńską firmą DPTG (Danish Polish Telecommunications Group). Dotyczą one naliczania należności dla DPTG z tytułu budowy światłowodowego systemu telekomunikacyjnego łączącego północ z południem kraju (NSL – składa się z dwóch odcinków łączących się w Warszawie – północna nitka prowadziła do Koszalina, południowa nitka prowadziła ze stolicy do Cieszyna.

Zdaniem arbitrów, TP powinna zapłacić na rzecz DPTG w sumie kwotę 1,57 mld zł  za okres 1993-2004.

Scroll to Top