Informacje prasowe

TP z największą ilością dobrych praktyk CSR

22 kwietnia 2010
TP z największą ilością dobrych praktyk CSR

29 dobrych praktyk 20 polskich firm zostało wyróżnionych podczas wczorajszej gali promującej standardy społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw. Wśród nich najwięcej, bo aż 6 wyróżnień przyznano Telekomunikacji Polskiej. Docenione projekty TP to : Bezpieczne Media, b-Link, dialog z organizacjami konsumenckimi, Green IT, Telefon do Mamy oraz wolontariat pracowniczy.

- Społeczne zaangażowanie firmy musi mieć wymiar strategiczny, wiązać się bezpośrednio z jej działalnością. Tylko wówczas jest autentyczne i przynosi efekty. Bardzo się cieszę, że tak wiele projektów TP zostało docenionych, to dla nas satysfakcja i bodziec do dalszych działań. Wyróżnienia pokazują, że nasza strategia się sprawdza - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Wspierany ze środków unijnych projekt metodyki samooceny dobrych praktyk CSR zrealizowały wspólnie Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, firma doradcza Deloitte i NSZZ Solidarność. Jego celem było dostarczenie firmom praktycznej wiedzy służącej podniesieniu umiejętności planowania, realizacji, oceny i komunikacji działań CSR (Corporate Social Responsibility).

W badaniu wzięły udział firmy, liderzy polskiej gospodarki, które zgłosiły łącznie 94 praktyki CSR. Po analizie wytypowano 29 projektów z 20 firm, które uzyskały powyżej 20 punktów, na 23 możliwe. Wycena ta podlegała audytowi ekspertów firmy Deloitte.

Krótka informacja o wyróżnionych dobrych praktykach CSR Telekomunikacji Polskiej:

 • Bezpieczne Media - edukacja dzieci, rodziców i nauczycieli jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych mediów (internetu, telewizji, telefonu, itp.)
 • b-Link - darmowa aplikacja umożliwiająca osobom niesprawnym ruchowo pracę z komputerem i korzystanie z internetu za pomocą mrugnięć powiekami
 • Dialog z organizacjami konsumenckimi - wypracowane standardów i narzędzi współpracy z organizacjami konsumenckimi
 • Green IT - projekt zarządzania zużyciem energii elektrycznej i innych zasobów naturalnych dla infrastruktury technicznej i biur firmy
 • Telefon do Mamy - darmowe automaty telefoniczne na dziecięcych oddziałach szpitalnych, które pozwalają małym pacjentom na bezpłatny kontakt z bliskimi
 • W trosce o innych - program wolontariatu pracowniczego Grupy TP


Informacje prasowe

Delfin, Pelikan i Pantera – wyjątkowe taryfy Orange

21 kwietnia 2010
Delfin, Pelikan i Pantera – wyjątkowe taryfy Orange

Orange wprowadził pierwszą na polskim rynku ofertę segmentowaną, odpowiadającą  potrzebom różnych grup klientów.  Delfin - dla osób lubiących dużo rozmawiać, Pelikan - dla lubiących SMS-ować i pisać na portalach społecznościowych oraz Pantera - dla tych, którzy chcą być stale online.

Trzy nowe taryfy zastępują dotychczasową ofertę Orange abonament i Orange mix dla klientów indywidualnych. Każda z nich zawiera w abonamencie zestawy usług charakterystycznych dla potrzeb poszczególnych grup klientów. Ich uzupełnieniem są  dodatkowe pakiety usług do wyboru, dostępne w każdej taryfie. Dzięki nim klienci wybierający np. taryfę Delfin - dla lubiących rozmawiać, mogą korzystać również z taniej transmisji danych w telefonie a także z dodatkowych pakietów minut na połączenia z wybranymi numerami, numerami w Orange i stacjonarnymi oraz numerami z innych sieci. Klienci prowadzący długie rozmowy z pewnością docenią np. usługę Zatrzymaj Czas Pro. Za rozmowę trwającą więcej niż 2 minuty, ale nie dłużej niż godzinę, zapłacą tylko za dwie pierwsze minuty połączenia. Korzystając z usługi, przez co najmniej trzy miesiące, będą płacić tylko za pierwszą minutę.

Nowością w ofertach jest wymienność minut na SMS-y w stosunku 1:2 i stała cena SMS poza abonamentem - 20 gr a za MMS-y 40 gr. W ramach abonamentu nie ma też różnicowania kosztów połączeń do Play i Cyfrowego Polsatu, liczba minut jest taka sama do wszystkich sieci. Po wykorzystaniu abonamentu za minutę połączenia do Play i Cyfrowego Polsatu opłata za minutę połączenia we wszystkich taryfach wynosi 63 gr.

Szczegóły dotyczące nowych taryf Orange:

Delfin - 5 abonametów dla tych, którzy lubią dużo rozmawiać.  W ramach abonamentu:

 • do 6000 minut na połączenia z 5 wybranymi numerami w Orange lub stacjonarnych,
 • do 300 minut na połączenia do wszystkich sieci (w tym Play i Cyfrowy Polsat),
 • 29 gr za minutę poza abonamentem już od taryfy Delfin 150.

 

taryfa

liczba minut do wszystkich sieci

liczba numerów do wyboru (w Orange i stacjonarnych) oraz liczba minut na połączenia

cena za minutę poza abonamentem do wszystkich sieci

(bez Play i Polsatu Cyfrowego)

cena abonamentu

Delfin 40

40

1 numer

1200 minut

49 gr

29 zł

Delfin 60

60

2 numery

2400 minut

49 gr

39 zł

Delfin 150

150

5 numerów

6000 minut

29 gr

59 zł

Delfin 225

225

5 numerów

6000 minut

29 gr

79 zł

Delfin300

300

5 numerów

6000 minut

29 gr

99 zł

 

Pelikan - 4 abonamenty dla tych, którzy lubią dużo pisać i dzielić się przeżyciami

z przyjaciółmi na portalach społecznościowych. W ramach abonamentu:

 • do 5000 SMS-ów do Orange,
 • nielimitowany dostęp do mobilnego Facebooka i innych serwisów internetowych.

 

taryfa

liczba minut do wszystkich sieci

pakiet

SMS-ów

do Orange

dostęp do wybranych serwisów społecznościo-wych

cena za minutę poza abonament-em do wszystkich sieci (bez Play i Polsatu Cyfrowego

cena abonamentu

Pelikan 40

40

100

płatny

49 gr

29 zł

Pelikan 60

60

300

bezpłatny

49 gr

39 zł

Pelikan 150

150

1000

bezpłatny

29 gr

59 zł

Pelikan 225

225

5000

bezpłatny

29 gr

79 zł

 

Pantera - 4 abonamenty dla tych, którzy chcą być stale online. W ramach abonamentu:

 • do 1 GB na połączenia z internetem w telefonie,
 • do 1000 minut na rozmowy w taryfie Pantera 750,
 • cena za minutę poza abonamentem 29 gr we wszystkich taryfach Pantera,

 

taryfa

liczba

minut do wszystkich sieci

pakiet

na transmisję danych

bezpłatny dostęp do hotspotów

dodatkowe minuty do Orange

cena za minutę poza abonamentem do wszystkich sieci (bez Play i Polsatu Cyfrowego)

cena abonamentu

Pantera 150

150

0,2 GB

tak

-

29 gr

59 zł

Pantera 300

300

1 GB

tak

-

29 gr

99 zł

Pantera 750

750

1 GB

tak

250

29 gr

199 zł

Pantera iPhone 500

500

1 GB

tak

-

29 gr

149 zł

 

Usługi dodatkowe do wyboru, dostępne w każdej taryfie:

 

usługa

cena

opis

Twój Przyjaciel

10 zł

Pakiet 1200 minut do wybranego numeru w Orange lub stacjonarnego

Rozmowy do Orange

10 zł

Pakiet 50 minut do sieci Orange. Przez 6 miesięcy aktywnej usługi, pakiet wzrasta o 5 minut miesięcznie

Minuty do Wszystkich

10 zł

Pakiet 30 minut do wszystkich sieci. Przez 6 miesięcy aktywnej usługi, pakiet wzrasta o 2 minuty miesięcznie

SMS do Wszystkich

10 zł

Pakiet 60 SMS-ów do wszystkich sieci. Przez 3 miesiące aktywnej usługi, pakiet wzrasta o 10 SMS-ów miesięcznie

Wieczory i Weekendy

25 zł

Pakiet 1200 minut do Orange i stacjonarnych, do wykorzystania codziennie od godz. 16.00 do 8.00 oraz w weekendy przez całą dobę

Zatrzymaj Czas Pro

9 zł

Zatrzymanie naliczania opłaty między 2 a 60 minutą połączenia. Po 3 miesiącach, zatrzymanie naliczania opłaty już po 1 minucie

Pakiet 200 MB

5 zł

Do wykorzystania na połączenia z internetem w telefonie.

(Każdy z pakietów można zamówić 1 raz w ciągu miesiąca)

Pakiet 500 MB

15 zł

Pakiet 2 GB

30 zł

Pakiet 5 GB

60 zł

 

Z oferty mogą skorzystać klienci podpisujący nową umowę lub przedłużający ją w ramach programu Propozycja Orange dla Stałych Klientów. Nowe taryfy są dostępne z umowami na 24 lub 36 miesięcy oraz na 20 miesięcy, w przypadku wyboru oferty bez telefonu - Tylko SIM. Kupujący ją klienci dostają na cały czas trwania umowy usługę Wieczory i Weekendy, już od taryfy Delfin 60, Pelikan 60 i Pantera 150. Klienci wybierający opcję z telefonem będą mogli skorzystać z atrakcyjnej oferty telefonów za 1 zł, np.:Nokia 6303i, Samsung S 5620 czy Nokia 5230.

Nowe taryfy można kupić od 21 kwietnia, w każdym Salonie Orange oraz w e-sklepie na stronie www.orange.pl, gdzie są również dostępne regulaminy nowych taryf oraz informacje dodatkowe.


Informacje prasowe

Sport na żywo w Orange sport info

20 kwietnia 2010
Sport na żywo w Orange sport info

W ogólnodostępnym kanale telewizyjnym Orange sport info od wiosny pojawią się transmisje na żywo. Stacja będzie pokazywać m.in. francuską piłkarską Ligue 1, włoską Serię A, uznawaną za najlepszą ligę siatkarską świata, a także retransmisje meczów Młodej Ekstraklasy.

- Chcemy ze sportem dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Stąd pomysł na włączenie transmisji do programu stacji Orange sport info, do której ma dostęp ponad 2 mln widzów - mówi Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu Grupy TP - Zależy nam też na tym, by jak najwięcej programów pokazywać „na trzech ekranach", czyli jednocześnie w telewizji, w internecie i telefonie komórkowym. Dzięki temu nasi widzowie zawsze zdążą obejrzeć ważny mecz lub zawody, niezależnie od tego, gdzie się w danej chwili znajdują. Transmitowane w ten sposób mecze Remes Pucharu Polski cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dodaje.

Oprócz Ligue1 oraz siatkarskiej Serie A Orange sport info będzie transmitował na żywo także Remes Puchar Polski - 4 maja o 17:30 pokaże rewanżowy mecz półfinału, w którym Pogoń Szczecin podejmie Ruch Chorzów, a 23 maja finał rozgrywek. Wszystkie transmisje będą dostępne również w Internecie (www.orangesport.pl i www.orange.pl) oraz w telefonach komórkowych Orange na wap.orange.pl.

Nowością w ramówce są też transmisje Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - będzie je można oglądać także w internecie.

Ponadto, w Orange sport info w każdy poniedziałek i czwartek o 18.30 zapraszamy do obejrzenia magazynu Ekstraklasa Raport podsumowującego każdą kolejkę ekstraklasy, a w czwartek magazynu, który jest zapowiedzią zbliżającego się weekendu z meczami ekstraklasy.

Ważną zmianą w ramówce kanału jest podział na pasma: poranne pasmo od poniedziałku do piątku „Info starter" (od 7.00 do 10.00), w sobotę i niedzielę „Info weekend" w godzinach (od 9:00 do 11:00) i wieczorne „Info wieczór"  (od 20.00 do 23.00). W godzinach wieczornych możemy liczyć na podsumowanie dnia, rozmowy z ciekawymi gośćmi, a także przegląd nagłówków prasowych z następnego dnia. Z kolei w ramach Nocnego Hyde Park (od 21.00 do 22.00) widzowie mogą dzwonić do studia na numer 22 654 05 50 oraz wysyłać swoje opinie na adres e-mail: hydepark@orangesport.pl.

Scroll to Top