Informacje prasowe

TP zaprasza do kin na nową komedię Juliusza Machulskiego

16 grudnia 2008
TP zaprasza do kin na nową komedię Juliusza Machulskiego

„Ile waży koń trojański?", najnowszy film twórcy m.in. takich kultowych komedii jak „Seksmisja", „Vabank" czy „Kiler", pojawi się 26 grudnia na ekranach kin.  Film został zrealizowany w koprodukcji z Telekomunikacją Polską.

W swoim nowym filmie reżyser odwraca historię z „Seksmisji" o sto osiemdziesiąt stopni.  „Ile waży koń trojański?" również zabiera nas w podróż w czasie - tym razem jednak do przeszłości, w lata osiemdziesiąte XX wieku. W miejsce Maksa i Alberta naszym przewodnikiem będzie kobieta - Zosia (Ilona Ostrowska).

„Ile waży koń trojański" pod wieloma względami różni się od wcześniejszych filmów Juliusza Machulskiego. To komedia fantastyczna - nowy gatunek w dorobku reżysera i rzadki w dziejach polskiego kina. Ponadczasowa historia o uczuciach traktuje o podróży w czasie z przymrużeniem oka, a zarazem serio. Między zabawnymi perypetiami, wynikającymi z kontrastu między teraźniejszością i przeszłością, pada kilka istotnych pytań: Czy potrafilibyśmy wykorzystać taką szansę? Czy zdajemy sobie sprawę z dystansu, jaki upłynął, jaki przebyliśmy - wspólnie i każdy z nas osobno?

 

* * * *

Telekomunikacja Polska zaangażowała się do tej pory w 11 produkcji filmowych. Prócz "Katynia" Andrzeja Wajdy, którym firma rozpoczęła działalność produkcyjną, do kin trafiły jeszcze komedie "Mała Wielka Miłość" Łukasza Karwowskiego oraz „To nie tak jak myślisz, kotku" Sławomira Kryńskiego. Przy udziale TP powstał też dokument: "Andrzej Wajda: róbmy zdjęcie!" opowiadający o realizacji filmu "Katyń".  Wkrótce do kin trafią kolejne koprodukcje TP "Miłość na wybiegu" (reż. Krzysztof Lang), "Headhunter" (reż. Wojciech Pacyna), „Od pełni do pełni" (reż. Tomasz Szafrański") oraz "Piksele" (reż. Jacek Lusjeł Lusiński). Ponadto, w trakcie realizacji są: Różyczka (reż. Jan Kidawa Błoński)  oraz Generał Nil (reż. Ryszard Bugajski).


Informacje prasowe

Nowe zabezpieczenia przed cyberprzestępczością

15 grudnia 2008
Nowe zabezpieczenia przed cyberprzestępczością

Telekomunikacja Polska wprowadziła testowo nowe rozwiązanie zwiększające bezpieczeństwo użytkowników sieci TP. Zabezpiecza ono komputery i systemy klientów przed wykorzystaniem ich bez wiedzy właścicieli do cyberprzestępstw m.in. do rozsyłania spamu i wirusów.

Od dziś blokowana jest możliwość komunikacji z adresami IP, z których kontrolowane są komputery wykorzystywane w sieciach Botnet (tak zwane komputery zombie).

Ze względu na to, że sieci Botnet są bardzo często kontrolowane za pośrednictwem serwerów IRC, wprowadzenie nowych zabezpieczeń może spowodować zablokowanie niektórych usług i serwerów tego typu.

Korzyścią dla internautów będzie znaczne zmniejszenie zagrożenia, że ich komputer zostanie wykorzystany do działań przestępczych, a także zmniejszenie ilości spamu i podniesienie bezpieczeństwa danych przesyłanych przez internet.

* * *

Obecnie na świecie zidentyfikowano ponad 4,5 tysiąca komputerów kontrolujących sieci Botnet. Pod ich kontrolą mogą być miliony komputerów, z których wysyłany jest spam i wirusy, dokonywane są ataki na inne komputery lub zbierane są dane, np. o numerach kart kredytowych. Właściciele przejętych komputerów najczęściej nie są świadomi, że ich sprzęt jest wykorzystywany przez cyberprzestępców.

Więcej o sieciach Botnet: http://pl.wikipedia.org/wiki/Botnet

Więcej o bezpieczeństwie sieci TP: www.tp.pl/cert/


Informacje prasowe

Fundacja Orange organizatorem koncertu zwieńczającego francuską prezydencję w Radzie UE

15 grudnia 2008
Fundacja Orange organizatorem koncertu zwieńczającego francuską prezydencję w Radzie UE

200 dzieci z najlepszych zespołów wokalnych z ośmiu państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym z Polski, spotka się 16 grudnia 2008 w Strasburgu, by swoim występem zwieńczyć uroczystości zakończenia francuskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wydarzenie to objął patronatem prezydent Francji, Nicolas Sarkozy. Organizatorem koncertu jest Fundacja Orange.

Fundacja Orange od ponad 20 lat pomaga w rozwoju zespołowej muzyki wokalnej. Wspiera m.in. chóry, festiwalowe klasy mistrzowskie i akademie dla młodych wokalistów. Dzięki swojemu doświadczeniu, zdołała w jednym miejscu zgromadzić talenty z całej Europy - Orkiestry Filharmonii Słowackiej, włoskiej solistki Anny Cateriny Antonacci, francuskiego altowiolisty Arnauda Thorette, a także 200 dzieci– z Belgii, Estonii, Francji, Niemiec, Polski (chór Cantores Minores), Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Autorem pomysłu europejskiego koncertu jest Claire Gibault, dyrygent, a jednocześnie posłanka do Parlamentu Europejskiego.

W programie wieczoru znajdzie się twórczość Hectora Berlioza, najbardziej europejskiego z francuskich kompozytorów. Uczestnicy koncertu będą mogli wysłuchać m.in fragmenty z Symphonie fantastique, Romea i Julii, Nocy letnich, Harolda w Italii oraz Potępienia Fausta.

Koncert będzie transmitowany na żywo o 20:30 czasu środkowoeuropejskiego na kanale Mezzo TV w 39 krajach oraz na portalu orange.fr

 

Kontakt dla mediów:

Anne-Catherine David

Erika Gélinard

+ 33 1 44 44 93 93, service.presse@orange-ftgroup.com

Scroll to Top