Informacje prasowe

Trzcianka – cała gmina w szerokopasmowej sieci

12 września 2011
Trzcianka – cała gmina w szerokopasmowej sieci

Trzcianka w województwie Wielkopolskim to pierwsza gmina w Polsce, w której Telekomunikacja Polska zbudowała w ramach Porozumienia z UKE sieć szybkiego internetu, zapewniając dostęp szerokopasmowy na terenie całej gminy.  Dzięki temu zwiększy się atrakcyjność regionu i poprawi jakość życia mieszkańców.

W ciągu trwającej 1,5 roku inwestycji wybudowano infrastrukturę obejmującą 860 km linii kablowej, w tym ok. 70 km światłowodów. Wykonano 3352 przyłączy do lokali klientów, którzy zgłosili zainteresowanie usługami szerokopasmowymi. Dziś w gminie z szybkiego internetu może korzystać praktycznie każdy zainteresowany. Nowa szerokopasmowa sieć dostępowa  pozwoli na korzystanie z takich  usług  jak telewizja IPTV czy wideo na życzenie.

- Gmina Trzcianka jest pierwszą gminą, w której TP zakończyła kompleksowo program inwestycyjny wynikający z porozumienia z UKE. To ważny krok w walce z wykluczeniem cyfrowym i tworzeniu społeczeństwa informacyjnego. W najbliższych tygodniach zakończymy inwestycje w kilku kolejnych gminach na terenie białych plam. Łącznie w ramach Porozumienia przekazaliśmy do użytkowania 615 tys. linii, w tym w białych plamach ponad 80 tys. łączy – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu TP.

Jednym z warunków podpisanego w październiku 2009 r. Porozumienia TP - UKE, było   wykonania inwestycji w 68 gminach znajdujących się na obszarach tzw. białych plam internetowych. Mieszkańcy tych gmin, ze względu na brak sieci telekomunikacyjnej, nie mogli dotychczas korzystać ze stałego dostępu do internetu. Wśród wskazanych gmin była Trzcianka.

 * * * * *

Na mocy porozumienia TP – UKE podpisanego w październiku 2009 r., Telekomunikacja Polska w  ciągu trzech lat zainwestuje w 1,2 mln linii szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zbudowanych zostanie ok. 500 tys. nowych linii, w tym 150 tys na terenie tzw. białych plam, a kolejne 700 tys. istniejących zostanie zmodernizowane. Przewiduje się, że ok. 1 mln linii będzie miało przepustowość powyżej 6 Mb/s. Rozbudowa infrastruktury obejmie zarówno aglomeracje miejskie, małe miasta jak i  tereny wiejskie.


Informacje prasowe

Strzel gola z Orange

09 września 2011
Strzel gola z Orange

Od dzisiaj każdy fan piłki nożnej może poczuć się jak gracz Ekstraklasy i zmierzyć w rzutach karnych z innymi kibicami. Wystarczy, że pobierze i uruchomi bezpłatną aplikację Orange Gol, którą stworzył Orange Labs Polska.

W tej grze, każdy celny rzut jest punktowany, a im trudniejszy gol, tym więcej punktów za niego otrzymujemy.  Do wyboru są aż cztery poziomy trudności: Trzecia, Druga i Pierwsza liga oraz Ekstraklasa. To od nas zależy, jak dobrze będzie bronił bramkarz, a tym samym jak wysoki wynik możemy osiągnąć.

„Jest to kolejna mobilna aplikacja stworzona przez Orange Labs w ramach strategii rozwoju aplikacji mobilnych. Stawiamy na rozwój programów rozrywkowych, służących do dystrybucji treści, wsparcia oferowanych przez nas usług oraz rozwiązań dla osób niepełnosprawnych” – powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Orange Labs Poland.

Aplikacja daje możliwość stworzenia kilku profilów na jednym urządzeniu, dzięki czemu rywalizacja między graczami odbywa się nawet bez dostępu do Internetu.

Swoje osiągnięcia można też porównywać w sieci z najlepszymi a wynikami możemy pochwalić się na Facebooku i serwisach bialoczerwoni.com.pl oraz dwunasty.pl.

Gra dostępna jest na urządzeniach z ekranem dotykowym działającym na systemie Android (w wersji 2.1 +) i można ją pobrać za darmo poprzez Android Market.  Gra powstała przy współpracy stażystów – laureatów i uczestników Programu Twoja Perspektywa, programu edukacyjnego, którego patronem jest Telekomunikacja Polska.

Centrum Badawczo - Rozwojowe Grupy TP dołączyło do Orange Labs i wzmocniło międzynarodowe grono Laboratoriów Grupy France Telecom. W sieci działa obecnie 15 jednostek badawczo rozwojowych i laboratoriów Orange w dziewięciu państwach na czterech kontynentach (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Chiny, Japonia, Egipt, Jordania oraz Stany Zjednoczone). W Laboratoriach pracuje blisko 3,5 tys. pracowników, specjalizujących się w pracach badawczo - rozwojowych, marketingu i promocji.


Informacje prasowe

Spór TP z DPTG nadal nierozstrzygnięty: sąd w Wiedniu odroczył wydanie decyzji w spr. o uchylenie wyroku arbitrażowego

08 września 2011
Spór TP z DPTG nadal nierozstrzygnięty: sąd w Wiedniu odroczył wydanie decyzji w spr. o uchylenie wyroku arbitrażowego

Wiedeński Sąd Handlowy na rozprawie 8 września nie rozstrzygnął sporu pomiędzy DPTG a TP w sprawie uchylenia wyroku arbitrażowego. Wyrok zostanie wydany w ciągu dwóch miesięcy.

„Sprawa o uchylenie wadliwej decyzji sądu arbitrażowego pozostaje otwarta. Jest to kolejny sygnał, że zarzuty TP wobec wyroku arbitrażowego mają solidne podstawy, a sądy będą miały niełatwe zadanie, oceniając decyzję arbitrów, przyznającą DPTG ponad 1,57mld zł za dostarczony przez Duńczyków światłowód NSL o wartości 17 mln euro” – powiedział Maciej Witucki, Prezes Telekomunikacji Polskiej.

Postępowanie przed sądem w Wiedniu zostało wszczęte przez TP, która oczekuje uchylenia decyzji arbitrów z 24 sierpnia 2010. Skargę w tej sprawie TP złożyła 2 grudnia 2010 wskazując w niej na liczne uchybienia i nieprawidłowości decyzji arbitrów.

Decyzja arbitrów pozostaje bez mocy prawnej na terenie Polski. Dla uzyskania wykonalności decyzji arbitrów musi zostać nadana klauzula wykonalności. Z uwagi na toczące się w Wiedniu postępowanie, Sąd Okręgowy w Warszawie 22 lipca br. zawiesił sprawę do czasu ostatecznego zakończenia postępowania o uchylenie wyroku arbitrażowego. Decyzję taką podjął również 1 września sąd w Amsterdamie, gdzie DPTG próbowało uzyskać zajęcie aktywów TP na terenie Holandii.

Scroll to Top