Informacje prasowe

Trzy razy szybszy internet w sieci CDMA Orange

18 lipca 2012
Trzy razy szybszy internet w sieci CDMA Orange

Klienci wybierający ofertę internetu Orange mogą korzystać z nowych możliwości sieci CDMA działającej teraz z prędkością do 9,3 Mb/s. Unikalne połączenie CDMA oraz innych technologii mobilnych sprawia ponadto, że mają do dyspozycji największy w Polsce zasięg szybkiego internetu mobilnego. Usługa jest dostępna we wszystkich ofertach internetu mobilnego dla klientów indywidualnych i firm a także w ofertach internetu stacjonarnego.

Dzięki wprowadzeniu nowego standardu CDMA2000 1xEV-DO Rev B, maksymalna prędkość transmisji danych w sieci CDMA Orange wzrosła do 9,3 Mb/s. To trzykrotnie więcej niż we wcześniej użytkowanym standardzie CDMA rev A. Oprócz tego, dzięki zwiększeniu pojemności sieci wzrosła  także jakość i dostępność usług dla użytkowników posiadających modemy i routery starszej generacji.

Aby korzystać z wyższych prędkości transmisji danych CDMA wystarczy zaopatrzyć się w jeden

z najnowocześniejszych modemów lub routerów dostępnych w Orange. Do wyboru są:

  • router stacjonarny - Axesstel MV610VR,
  • modem USB - ADU895-A,
  • modem USB dualny – ADU-890W.

Klienci mogą zamawiać je razem z nową aktywacją oraz przy przedłużeniu umowy. W zależności od wybranej oferty i czasu trwania umowy, urządzenia można kupić już od 1 zł, w sklepie na www.orange.pl oraz wybranych salonach Orange w całym kraju. Od 17 lipca usługi stacjonarnego dostępu do internetu CDMA – Orange Freedom Pro dla klientów indywidualnych oraz Internet dla Firm, są dostępne również w opcji na próbę.

Wybierając jedną z ofert mobilnego internetu – Orange Free dla klientów indywidualnych oraz Business Ewerywhere dla firm, lub internetu stacjonarnego – Orange Freedom Pro oraz Internet dla Firm, klienci otrzymują karty SIM/R-UIM. Dzięki dwóm profilom usług, zapewniają one dostęp do internetu w sieci GSM oraz CDMA. W połączeniu z modemem dualnym ADU-890W umożliwia to korzystanie z największego w Polsce zasięgu szybkiego internetu mobilnego. W miastach i aglomeracjach za pomocą technologii 3G (UMTS/HSPA+ z prędkością do 21 Mb/s), a na obszarach pozamiejskich za pomocą CDMA.

Usługi CDMA w Orange są dostępne od grudnia 2008 roku. Aktualnie w ich zasięgu znajduje się blisko 90 proc. powierzchni kraju. Zasięg nowoczesnych technologii szybkiej transmisji w sieci 3G Orange obejmuje ponad 60 proc. populacji kraju i będzie nadal zwiększany.

Więcej informacji o sieci CDMA na: www.orange.pl

_______________________________________________

CDMA: (Code Division Multiple Access) jest zaawansowaną i nowoczesną techniką dostępu do radiowego medium transmisyjnego, wykorzystywaną w najnowocześniejszych systemach łączności. Z uwagi na odporność na zakłócenia i podsłuchy znalazła początkowo zastosowanie w wojskowych systemach łączności a następnie w cywilnych sieciach telefonii komórkowej ogólne zwanych „CDMA 2000”. Częstotliwość 450 MHz i technologia CDMA świetnie nadaje się do świadczenia usług poza miastami gdzie wymagane jest duże pokrycie terenu. Zasięg stacji na częstotliwości 450 MHZ jest znacznie większy niż na częstotliwości 900 czy 1800 MHz.

* * *

Orange jest liderem polskiego rynku telekomunikacyjnego i najchętniej wybieranym operatorem w Polsce. Obsługuje blisko 21 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce a także numerami międzynarodowymi.

* * *

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Upały dadzą się lubić – Pogodne doładowanie w Orange

10 lipca 2012
Upały dadzą się lubić – Pogodne doładowanie w Orange

Upalna pogoda sprzyja nie tylko urlopowiczom. Do końca lipca w Orange każde doładowanie za 5 zł w ofercie MIX będzie powiększone o procent zależny od temperatury panującej tego dnia.  Im wyższa temperatura tym większy bonus!

Z „Pogodnego doładowania za 5 zł w MIX” można skorzystać wysyłając 14-cyfrowy kod doładowujący na bezpłatny numer 880. O przyznaniu bonusu użytkownik jest informowany SMS’em. Bonus wpływa na konto promocyjne i może zostać wykorzystany na połączenia w Orange i z numerami stacjonarnymi, SMS-y i MMS-y w Orange oraz na transfer danych. Ilość promocyjnych doładowań jest dowolna.

Temperatura obowiązująca w promocji dla każdego dnia jest publikowana (za IMiGW) na stronie www.orange.pl/pogodne_doladowanie, do godziny 12:00. Obowiązuje ona do godziny 12:00 dnia następnego. Temperatura publikowana w piątek obowiązuje do poniedziałku.

Promocja dostępna jest w taryfach Twój Mix, Nowy Twój Mix, Orange Mix, Delfin w Orange mix, Pelikan w Orange mix, Pantera w Orange mix, Pantera w Orange iPhone mix, Delfin II w Orange mix, Pelikan II w Orange mix, Pantera II w Orange Mix oraz Pantera II w Orange iPhone mix.

Szczegółowy regulamin promocji znajduje się na www.orange.pl

* * *

Orange jest liderem polskiego rynku telekomunikacyjnego i najchętniej wybieranym operatorem w Polsce. Obsługuje blisko 21 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce a także numerami międzynarodowymi.

* * *

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Kino Letnie teraz również w Warszawie na Orange Stacji Balon

06 lipca 2012
Orange Kino Letnie teraz również w Warszawie na Orange Stacji Balon

Od dzisiaj w każdy wakacyjny weekend tuż obok Orange Stacji Balon odbywać się będą bezpłatne projekcje filmowe w ramach pokazów Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2012.

W wyjątkowym miejscu na praskim brzegu Wisły na Orange Stacji Balon, gościć będzie największy wakacyjny festiwal filmowy pod gwiazdami - Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2012. Przez całe wakacje w każdy piątek, sobotę i niedzielę, o godzinie 22.00 a w sierpniu o 21.30, wyświetlane będą filmy z weekendowego repertuaru festiwalowego.

W piątki w cyklu "Francuski czar", będzie można przypomnieć sobie m.in. komedie "Jeszcze dalej niż północ", "Dwa dni w Paryżu" i niezapomnianą "Amelię". W soboty, w cyklu "Oscary, oscary" zostaną pokazane irańskie "Rozstanie", "O Północy w Paryżu" Woody'ego Allena, obsypany złotymi statuetkami brytyjski "Jak zostać królem" czy "Debiutanci" z Ewanem McGregorem. A w niedziele "Rock'n'rollowe historie" czyli fabularne i dokumentalne filmy o gwiazdach muzyki: "Rolling Stone w blasku świateł " niezwykły zapis koncertu w reżyserii Martina Scorsese czy"Last days" opowieść inspirowana ostatnimi dniami życia Kurta Cobaina.

Szczegółowy repertuar pokazów filmowych w Orange Stacja Balon na stronie festiwalowej www.OrangeKinoLtenie.wp.pl 

***

Orange Stacja Balon – znajduje się przy zjeździe z mostu Świętokrzyskiego, tuż obok Stadionu Narodowego - to niezwykłe miejsce, z licznymi atrakcjami, a największą z nich jest lot balonem wypełnionym helem. Z wysokości 120 metrów można podziwiać przepiękną panoramę Warszawy, a lot jest niepowtarzalnym przeżyciem, wywołującym poczucie lekkości, wolności i radości.

Orange Kino Letnie Sopot - Zakopane 2012 to projekt realizowany we współpracy miast partnerskich - Sopotu i Zakopanego. Organizatorem jest firma Outdoor Cinema – specjalista w organizacji projekcji filmowych na otwartych przestrzeniach. Sponsorem Tytularnym już po raz piąty jest Orange. Firmy współpracują przy tym projekcie z Sopockim Kąpieliskiem Morskim, Stowarzyszeniem Turystycznym Sopot oraz Biurem Promocji Zakopanego. Oficjalnym przewoźnikiem jest PKP Intercity, a partnerem strategicznym telewizja TVN.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top