Informacje prasowe

Twin Atlantic, Ørganek, Rust i Bibobit na Orange Warsaw Festival 2015

13 maja 2015
Twin Atlantic, Ørganek, Rust i Bibobit na Orange Warsaw Festival 2015

Czterech wykonawców zamyka line-up tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Twin Atlantic zagrają w piątek – 12 czerwca. Ørganek, Rust i Bibobit wystąpią w sobotę – 13 czerwca. Tym samym znamy już wszystkich artystów, którzy wystąpią w dniach 12-14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.

TWIN ATLANTIC to rockowa grupa z Glasgow w Szkocji, założona w 2007 roku. Po prawie trzech latach i ponad 300 koncertach od wydania debiutanckiego albumu "Free", ich kariera nabrała rozpędu. Małe koncerty klubowe zamienili na najbardziej prestiżowe sceny.  potrafili wyprzedać Shepherds Bush Empire czy grać na głównych scenach na festiwalach w Reading i Leeds. Na kolejnej płycie zespołu, "Great Divide" wyraźnie słychać dużo dojrzalsze podejście do pisania utworów. To mainsteamowy album, który łączy niezwykłą energię sceniczną grupy, mocne gitary i bębny, a jednocześnie nie odcina się od ich miłości do muzyki pop. Pojawiają się tam również klawisze czy skrzypce, które uzupełniają podniosłe melodie i teksty. "Great Divide" to album, któremu udało się powtórzyć sukces debiutanckiego albumu. Singiel ‘Heart and Soul’ miał premierę w audycji Zane Lowe w BBC Radio 1 jako ‘Najgorętszy kawałek na świecie’, a cały album znalazł się w czołówce UK Rock Chart.

ØRGANEK to  kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka . Jego debiutancka płyta "Głupi" (Mystic Production, 2014)  podbiła rynek wydawniczy w Polsce w ubiegłym roku.  ØRGANEK jest laureatem  licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014,  Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014,  nominacja do nagrody Fryderyk 2015) oraz uczestnikiem  największych polskich festiwali (m.in. Orange Warsaw Festival 2014). Single Kate Moss (nr 1 na liście Eska Rock), Ta nasza młodość (16 tyg. na liście LP3),  Głupi Ja (od 24 tyg. na liście LP3)  na stale zagościły na playlistach  rozgłośni radiowych w całej Polsce.  Podczas występów na żywo muzyka kwartetu realizowana wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom , które usłyszeć można na płycie Głupi.   To raczej  spektakl, w  którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna. To prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.  Śmiało można nazwać go muzycznym  odkryciem roku 2014.

RUST czerpie inspiracje z dokonań najwybitniejszych twórców rock'n'rolla. W kompozycjach zespołu słychać wyraźnie tradycyjne brzmienia z lat 60' i 70' we współczesnych aranżacjach. To nadaje im świeżości i nowatorskości. Ta nowa jakość spowodowała, że poznaniacy szturmem wtagnęli na sceny największych rockowych festiwali. W 2014 roku zespół wydał swój debiutancki album "White Fog". Płyta została bardzo wysoko oceniona przez krytyków zarówno za złożoną warstwę muzyczną jak i za niebanalne teksty.

BIBOBIT to zespół, którego nie da się̨ opisać́ jednym zdaniem, ponieważ świadomie przekracza granice gatunkowe. Artyści nieszablonowo łączą jazzowe harmonie, magię rytmu i tłustą elektronikę z energetycznym wokalem. Kochają moc żywych instrumentów i nieskrępowaną improwizację, a nowoczesne brzmienia bardzo ich inspirują. Bibobit to synergia jazzu, hip-hopu, elektroniki, rymu i melodii w niezwykle wysmakowanej formie. 
Wolą nie mówić dla kogo tworzą. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze! W nagraniu ich debiutanckiego singla "Plotka" wzięła udział Urszula Dudziak, która podsumowała tę współpracę krótko: "W tej muzyce jest wolność́ (...) i to mnie bardzo inspiruje".

 

Orange Warsaw Festival 2015 odbędzie się w dniach od 12 do 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Festiwal potrwa 3 dni, a na 3 scenach wystąpi 48 wykonawców.

Artyści: Muse, The Chemical Brothers, Incubus, Noel Gallagher’s High Flying Birds, Bastille, Mark Ronson (DJ Set), Hey, Metronomy, FKA twigs, Nosowska, Big Sean, Paloma Faith, Crystal Fighters, Parkway Drive, Papa Roach, Three Days Grace, Asking Alexandria, Afromental, Mela Koteluk, Maria Peszek, Molesta Ewenement, Łąki Łan, Gooral, Twin Atlantic, Palma Violets, Wolf Alice, Sheppard, Kamp!, Benjamin Clementine, Bokka, Kari, Ørganek, Kadebostany, Birth of Joy, Carrion, Coria, Cosovel, Rusty Cage, We Draw A, Young Stadium Club, Terrific Sunday, Baasch, Lari Lu, K Bleax, Agyness B. Marry, Zagi, Rust oraz Bibobit.

W sprzedaży są zarówno karnety jak i bilety jednodniowe. Każdy klient Orange może kupić maksymalnie 2 karnety lub 2 bilety jednodniowe w kategoriach GA, GA (D) i GA (KIDS) ze zniżką 15%.

Bilety można kupić na www.orangewarsawfestival.pl/bilety i www.eventim.pl oraz w sieci stacjonarnych punktów sprzedaży Eventim.

Bilety w sprzedaży ratalnej dostępne są w systemie rezerwacyjnym Eventim. Aby zakupić bilet na raty, należy wysłać wiadomość e-mail na adres: info@eventim.pl tytuując ją „OWF15 – RATY”.

Bieżące informacje na temat Orange Warsaw Festival 2015 znajdują się na stronach festiwalu.

www.orangewarsawfestival.pl

www.facebook.com/OrangeWarsawFestival

Dodatkowych informacji udzielą:

• z ramienia Organizatora Festiwalu – firmy Rochstar Events:

Monika Nowaczewska

Head Of Communication

monika.nowaczewska@rochstar-events.com

• z ramienia Sponsora Tytularnego Festiwalu – firmy Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

07 maja 2015
Drugi nabór do programu Kluby Sportowe Orange przedłużony do 22 maja

To już ostatnia szansa, by dołączyć do programu Kluby Sportowe Orange. Termin uzupełniania oraz wysyłania zgłoszeń do programu został przedłużony do 22 maja. W drugim naborze kolejne 50 klubów otrzyma m.in. sprzęt sportowy, treningowy oraz tablet z dostępem do internetu. Wnioski uczestnictwa można składać przez stronę www.klubysportoweorange.pl. 

Kluby Sportowe Orange są odpowiedzią na potrzebę rozwoju dzieci i młodzieży poprzez m.in. uprawianie sportu. Dzięki tej inicjatywie od września 2014 roku ponad 3000 młodych zawodników trenujących w 50 klubach w całej Polsce, otrzymało wsparcie w postaci strojów sportowych, sprzętu treningowego i ogólnorozwojowego oraz modernizacji infrastruktury. Ma również możliwość korzystania z materiałów eksperckich, treningowych i edukacyjnych, przygotowanych na specjalnej platformie internetowej www.klubysportoweorange.pl.

„Efekty, które obserwujemy po pierwszej rekrutacji do Klubów Sportowych Orange pokazują, że to realna szansa na sportowy rozwój mniejszych miejscowości. Przedłużenie terminu zgłoszeń to ukłon w stronę wszystkich, którzy są aktywni, lubią sport i pragną zmienić lokalną społeczność”  – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

W ramach dwuletniego programu docelowo w całej Polsce, wsparcie w formie niezbędnego sprzętu sportowego, treningowego oraz modernizacji infrastruktury otrzyma 100 klubów. Akcja skierowana jest głównie do małych i średnich miejscowości. Kluby Sportowe Orange wspierać będą takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, piłka nożna, koszykówka oraz lekkoatletyka. Dodatkowo każdy z klubów otrzyma wsparcie technologiczne w formie tabletu oraz internetu. Wszyscy zainteresowani będą mogli również korzystać ze specjalnych programów szkoleniowych, które udostępniamy na internetowej platformie.

Patronat honorowy nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com 


Informacje prasowe

Bezpiecznie Tu i Tam – nowy program edukacyjny Orange

06 maja 2015
Bezpiecznie Tu i Tam – nowy program edukacyjny Orange

Specjalny serwis internetowy, konkurs grantowy oraz działania edukacyjne to odpowiedź Orange na wyzwania związane z zagrożeniami w sieci. Kompleksowy program Bezpiecznie Tu i Tam powstał, aby internet był bezpieczniejszym miejscem, szczególnie dla dzieci. 

„Zapewnienie dostępu do internetu to nie wszystko. Aby przełożyło się to na rozwój społeczny użytkownicy muszą wiedzieć, jak korzystać z sieci w twórczy sposób i jak radzić sobie z towarzyszącymi nowym technologiom zagrożeniami. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci. Dlatego Orange edukuje użytkowników sieci, aby bezpiecznie i świadomie korzystali z nowych mediów. Nasi wolontariusze przeszkolili już 34 tys. uczniów, prawie 10 razy tyle skorzystało ze specjalnych kursów elearningowych. Tym samym mamy realny wpływ na kształtowanie ich internetowych umiejętności” – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. Prezesa Fundacji Orange oraz odpowiadający za komunikację i CSR w Orange Polska.

Z badań przeprowadzonych przez TNS dla Orange Polska i Fundacji Dzieci Niczyje wynika, że choć ponad 90% rodziców uważa, że są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w internecie, to w praktyce wielu z nich nie radzi sobie z tym wyzwaniem. Najpopularniejszą metodą nadzoru rodzicielskiego jest sprawdzanie historii odwiedzanych stron na komputerze w domu (69% badanych), co oznacza, że o ewentualnych zagrożeniach dowiadują się już po fakcie.

Połowa dzieci obawia się wirusów i hakerów, na drugim miejscu tego, że internet przestanie działać, niepokoi też zachowanie innych internautów – podszywanie się (38%), publikowanie ośmieszających zdjęć (32%) lub internetowy hejt (31%). Tymczasem rodzice chcą chronić dzieci głownie przed kontaktem z niebezpiecznymi treściami (65%), nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi (46%) czy publikowaniem prywatnych danych (39%). Wprawdzie dwie trzecie młodych internautów twierdzi, że zdarza im się wspólnie z rodzicami korzystać z sieci (deklaruje to aż 95% dorosłych) to zdaniem dzieci, szczególnie tych starszych, opiekunowie często są bardziej naiwnymi internautami i mają niższe kompetencje. „Dzieje się tak wtedy, kiedy rodzic, zamiast rozwijać internetowe umiejętności, wycofuje się, racjonalizując, że to nie jest jego świat. A światy dziecka i rodzica muszą się przenikać, także te internetowe, bo w sieci, czy tego chcemy czy nie, równolegle toczy się życie młodych” – podkreśla Małgorzata Ohme, psycholożka i psychoterapeutka dziecięca, Ambasadorka programu Bezpiecznie Tu i Tam.

Bezpieczeństwo w internecie to jeden z najważniejszych obszarów zaangażowania społecznego Orange Polska.  Aby skuteczniej pomóc rodzicom w ochronie dzieci przed sieciowymi zagrożeniami, powstał specjalny serwis Bezpiecznie Tu i Tam:  www.orange.pl/bezpieczenstwo. Portal skupia w jednym miejscu wszystkie informacje na temat działań Orange Polska i Fundacji Orange (w tym inicjatywy prowadzone we współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje), na rzecz bezpieczeństwa w internecie. Informacje pogrupowano w 3 modułach tematycznych: edukacja, bezpieczeństwo sieciowe oraz bezpieczne produkty i usługi. Na stronie można znaleźć pełne informacje na temat m.in. Bezpiecznego Startera, dzięki któremu dziecko bezpiecznie korzysta z internetu przez telefon oraz ma stały kontakt z rodzicem nawet w przypadku braku środków na koncie; e-bezpieczeństwa czyli pakietów McAfee, do zabezpieczenia komputerów i sieci domowej czy geolokalizacji, która pomaga sprawdzić gdzie jest dziecko. Udostępniono też wszelkie materiały edukacyjne w formie do pobrania dla dzieci i dorosłych: broszury, poradniki, ulotki, publikacje, monografie czy scenariusze lekcji.

W ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacja Orange wspiera też oddolne inicjatywy i autorskie pomysły na edukację pozaszkolną. 6 maja startuje konkurs grantowy, skierowany do organizacji pozarządowych oraz placówek kultury i oświaty. Na wsparcie finansowe mogą liczyć autorzy pomysłów na projekty edukacyjne podnoszące bezpieczeństwo w sieci najmłodszych internautów. Wnioski można nadsyłać do 3 czerwca 2015 r., szczegółowe informacje o tym, jak ubiegać się o grant znajdują się na  www.fundacja.orange.pl 

Widzimy wielką potrzebę edukacji na temat bezpieczeństwa w Internecie skierowaną nie tylko do najmłodszych, ale przede wszystkim do ich rodziców” – podkreśla nadkomisarz Michał Grzelec z Komendy Głównej Policji. W odpowiedzi na to wyzwanie, Fundacja Orange przygotowuje także multimedialny, edukacyjny portal e-learningowy dla opiekunów, który w unikalny sposób pomoże rodzicom czy nauczycielom zrozumieć świat młodych internautów. Portal będzie poruszał  tematykę m.in. aktualnych trendów i zjawisk internetowych, którymi żyją najmłodsi użytkownicy sieci, a także różnorodnych zagrożeń związanych z cyberprzemocą, ryzykownymi kontaktami online, czy ochroną wizerunku.

Program Bezpiecznie Tu i Tam to także wsparcie techniczne infolinii dla rodziców i nauczycieli 800100100, która ma na celu pomóc dorosłym w ich staraniach o bezpieczeństwo dzieci.

Kontakty:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:wojciech.jabczynski@orange.com

tel.:22 527 19 37

Daria Drabik, Fundacja Orange

e-mail:daria.drabik@orange.com

tel.:+48 508 192 217

Mediateka

Scroll to Top