Informacje prasowe

UKE: internet od TP bezpieczny

25 stycznia 2010
UKE: internet od TP bezpieczny

Telekomunikacja Polska otrzymała certyfikat UKE potwierdzający, że zapewnia użytkownikom swoich usług internetowych, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Certyfikat „bezpieczny internet” UKE przyznaje firmom, które m.in. prowadzą działania edukacyjne, udostępniają informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu a także narzędzia zabezpieczające komputery oraz ograniczające dzieciom i młodzieży dostęp do nieodpowiednich dla nich treści.

TP spełnia wszystkie stawiane przez regulatora wymagania. Klienci neostrady korzystający z umów na czas określony dostają bez dodatkowych opłat jeden z „pakietów bezpieczeństwa”. To oprogramowanie, które chroni komputer przed spamem, wirusami, atakami i oferuje też bardziej zaawansowane zabezpieczenia, takie jak nadzór rodzicielski lub ochrona domowej sieci komputerowej.

Grupa TP prowadzi też szereg działań edukacyjnych, które zwiększają świadomość niebezpieczeństw wynikających z dostępu do Sieci i uczą, jak można ich unikać. Dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje powstał serwis sieciaki.pl, organizowane są letnie pikniki edukacyjne „sieciaki na wakacjach”, działa specjalna linia – helpline - dla wszystkich młodych ludzi, których spotkało w sieci coś niepokojącego.

Pracownicy TP i Orange jako wolontariusze prowadzą zajęcia w szkołach – skorzystało z nich już około 4000 uczniów. Ze strony www.bezpiecznemedia.tp.pl można pobrać praktyczny poradnik dla rodziców, który w przystępny sposób mówi o zagrożeniach związanych z niekontrolowanym dostępem dzieci do Internetu (a także telefonu czy telewizji) i pokazuje, jak skutecznie chronić najmłodszych oraz gdzie w razie potrzeby szukać pomocy.

Ponadto, wspólnie z Fundacją Kidprotect.pl prowadzimy program edukacyjny „Szkoła Bezpiecznego Internetu”, w ramach którego szkoły mogą ubiegać się o certyfikat potwierdzający, że odpowiednio dbają o bezpieczeństwo uczniów w Internecie.

Grupa TP zainicjowała też "Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie", które podpisało do tej pory 20 sygnatariuszy: dostawców Internetu, portali internetowych oraz organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na: www.blog.tp.pl


Informacje prasowe

Fotografuj z neostradą

20 stycznia 2010
Fotografuj z neostradą

Wszyscy klienci, którzy do 31 marca zamówią lub przedłużą umowę na neostradę w opcji od 2 do 20 Mb/s na 36 miesięcy, otrzymają za symboliczną złotówkę cyfrowy aparat fotograficzny FujiFilm FinePix Z35, idealny do dzielenia się swoimi fotografiami na blogu.

FujiFilm FINEPIX Z35 to nowoczesny aparat, doskonale nadający się do wykonywania amatorskich zdjęć zarówno na imprezach, koncertach jak i podczas wyjazdów wakacyjnych. Spośród jego najważniejszych cech warto wymienić 10-megapikselową matrycę zapewniającą wysokiej jakości zdjęcia oraz obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym, tryb stabilizacji obrazu, tryb automatycznego rozpoznawania sceny (np. portret, krajobraz, portret pod światło, czy nocny portret), lub rozpoznawanie twarzy z automatycznym eliminowaniem czerwonych oczu.

Tryb bloga pozwala zmienić rozmiar zdjęć, by od razu były gotowe do umieszczenia na stronach internetowych. Z kolei podgląd mikro miniaturek ułatwią odszukanie ulubionego ujęcia.

W ramach promocji, w zależności od wybranej prędkości neostrady oraz okresu trwania umowy, dostępne są także inne prezenty:

  • w opcjach 2 Mb/s-20 Mb/s na 24 miesiące klient otrzymuje Nawigację GPS - Lark (ekran o przekątnej 3,5 cala, polski interfejs, mapa Polski w zestawie) za 1zł z VAT,
  • w opcji 1 Mb/s na 36 miesięcy - odtwarzacz mp4 Lark Muveea (z ekranem o przekątnej 1,8" i pamięcią 4 GB) za 1 zł z VAT
  • w opcji 1 Mb/s na 24 miesiące - PenDrive GoodDrive 4GB za 1 zł z VAT.

Szczegóły promocji wraz z formularzem, który należy wypełnić, by otrzymać prezent, znajdują się na stronie www.tp.pl

 

*                      *                      *

 

Podstawowe parametry techniczne FujiFilm FINEPIX Z35 :

  • Obiektyw Fujinon 3-krotny zoom optyczny
  • Maksymalna czułość ISO do 1600
  • Monitor LCD: PinePix Z35: 2.5-cala, ok. 230,000 punktów, ekran TFT LCD,
  • Nośnik zapisu: Pamięć wewnętrzna (około 18MB) / Karta pamięci SD / karta pamięci SDHC
  • Rejestrowanie filmów: 640 x 480 pikseli, 320 x 240 pikseli, 30 kadrów/sek. z monofonicznym dźwiękiem
  • Stabilizacja obrazu


Informacje prasowe

Zmiana na stanowisku szefa relacji inwestorskich Grupy TP

14 stycznia 2010
Zmiana na stanowisku szefa relacji inwestorskich Grupy TP

Tomasz Poźniak, dyrektor Departamentu Relacji Inwestorskich Grupy TP, z dniem 31 stycznia odchodzi z Grupy. Jego obowiązki przejmie Jacek Kunicki.

„Bardzo dziękuję Tomaszowi za pracę, jaką włożył w utrzymywanie relacji z inwestorami na najwyższym poziomie. Życzę mu powodzenia w związku z jego planami zawodowymi. Jestem przekonany, że jego następca, dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu, sprosta wyzwaniom, jakie nas czekają. Życzę Jackowi powodzenia w pełnieniu nowej funkcji" - powiedział Maciej Witucki, prezes TP.

Jacek Kunicki ma 30  lat. Z Grupą TP jest związany  od 7 lat. Swoją karierę w TP rozpoczynał na stanowisku dyrektora departamentu kontrolingu dla obszaru B2B.  W czerwcu 2007 został powołany na stanowisko  dyrektora departamentu centralnego kontrolingu finansowego Grupy TP . Uczestniczył m.in. w przygotowaniu  budżetów i strategicznych planów finansowych dla Grupy TP, był też jednym z kluczowych członków zespołu wdrażającego w 2009 roku program oszczędnościowy w Grupie TP. Wcześniej pracował m.in. w firmie Energis Polska, na stanowisku menedżera ds.rachunkowości zarządczej. Uczestniczył m.in. w procesie restrukturyzacji  finansowania  firmy oraz pozyskiwania inwestora strategicznego. Posiada tytuł MBA wydany przez Oxford Brookes University.

 

Scroll to Top