Informacje prasowe

„Układ zamknięty” i “Syberiada polska” w Kinie Objazdowym Orange

04 kwietnia 2013
„Układ zamknięty” i “Syberiada polska” w Kinie Objazdowym Orange

Dwie najnowsze polskie produkcje "Układ zamknięty” oraz "Syberiada polska” są już dostępne w Kinie Orange. Największe kino objazdowe w Polsce prezentuje także premierowo amerykańską mega produkcję "Jack pogromca olbrzymów” 3D oraz, okrzyknięty najlepszą brytyjską komedią roku, film "Daję nam rok".

"Układ zamknięty", to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy, wskutek zmowy skorumpowanych urzędników, zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Biznesmeni trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia. Aktualny temat i świetny scenariusz sprawiły, że twórcom udało się zgromadzić na planie doborowe nazwiska. Janusz Gajos, jako skorumpowany prokurator, kolejny raz, po pamiętnych rolach w „Psach” i „Przesłuchaniu”, udowodnił, że jest mistrzem kreowania wyrazistych, czarnych charakterów. U jego boku wystąpili, m.in. Kazimierz Kaczor, Przemysław Sadowski, Urszula Grabowska i Magdalena Kumorek. Za wizualną stronę filmu odpowiada Piotr Sobociński jr, autor zdjęć do „Róży” i „Drogówki”. Reżyserem filmu jest Ryszard Bugajski, twórca głośnego "Przesłuchania". Piosenkę promującą film wykonuje Kazik Staszewski z zespołem Kult.

"Syberiada polska" jest jedną z największych produkcji ostatnich lat. Z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy polski film zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach. Dramatyczne losy Jana Doliny, jego żony i dzieci, którzy - po wkroczeniu Armii Czerwonej na ziemie polskie - zostają wywiezieni na Syberię, gdzie muszą stawić czoło NKWD, nieludzkim warunkom sowieckiego łagru i bezlitosnej naturze. Ich jedyną bronią są miłość, odwaga i nadzieja… W obsadzie spotkali się znakomici aktorzy kilku generacji. Między innymi: Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”), Jan Peszek („Pożegnanie jesieni”), Sonia Bohosiewicz („Obława”), Urszula Grabowska („Joanna”) oraz Natalia Rybicka („Chrzest”).

Kino Orange w kwietniowej trasie zaprezentuje także mieszkańcom miejscowości, w których nie ma stacjonarnych kin ,  amerykańską mega produkcję "Jack pogromca olbrzymów” 3D, opowieść fantasy o miłości, walce i prawdzie, alternatywną wersję bajki o Jasiu i magicznej fasoli.

W repertuarze znalazł się również, okrzyknięty najlepszą brytyjską komedią roku - "Daję nam rok" - nowy film producentów takich hitów jak "To właśnie miłość" i "Dziennik Bridget Jones".

Kino Orange kontynuuje wyświetlanie animacji dla dzieci "Zambezia" 3D oraz, absolutnego mega hitu tegorocznej edycji kina objazdowego, filmu "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego.

Trasa, bieżący repertuar oraz miejsce i godziny seansów dostępne są na stronie internetowej www.KinoOrange.pl

Kino Orange - wspólny projekt firmy Outdoor Cinema i Orange, przygotowany specjalnie dla miast i miejscowości, w których nie ma kin – od października 2012 do maja 2013 roku odwiedzi ponad 100 miejscowości, w których pokaże hity i nowości filmowe, lektury szkolne i bajki. Cena biletu już od 12 zł. Ponadto wszyscy klienci Orange, mogą kupić 2 bilety w cenie 1. Wystarczy, że wyślą SMS o treści kino pod numer 2360. Potwierdzeniem, że zamówienie zostało przyjęte, jest SMS zwrotny z unikalnym kodem, który trzeba pokazać w kasie kina 30 minut przed seansem.

Patroni medialni: TVP Info, miesięcznik KINO, serwis filmowy STOPKLATKA.PL, portal WP.pl

* * *
Orange jest liderem polskiego rynku telekomunikacyjnego i najchętniej wybieranym operatorem w Polsce. Obsługuje blisko 21 milionów klientów zapewniając im codzienny dostęp do największego portfolio nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, w tym unikatowej oferty konwergentnej - Orange Open oraz planów taryfowych bez limitów połączeń ze wszystkimi sieciami mobilnymi i stacjonarnymi w Polsce a także numerami międzynarodowymi.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Twoja Perspektywa – ruszyła V edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

03 kwietnia 2013
Twoja Perspektywa – ruszyła V edycja ogólnopolskiego programu dla studentów

Studenci z 16 uczelni partnerskich będą uczestniczyć w projektach i badaniach Orange. Program Twoja Perspektywa, organizowany przez Orange Polska we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami oraz Business for Society,  wspiera innowacyjne środowiska akademickie i pomaga zbliżyć je do świata biznesu.

Program Twoja Perspektywa realizowany jest od 2008 roku dla studentów kierunków technicznych lub ekonomicznych wybranych uczelni w Polsce. V edycja będzie odbywać się od kwietnia 2013 do końca roku akademickiego 2013/2014. Obejmuje zasięgiem 16 uczelni patronackich w 8 miastach: Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.Program cieszy się dużą popularnością; w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 3000 studentów.

Twoja Perspektywa obejmuje Dni Orange, Program Ambasadorski oraz nową formułę konkursu - Innovations Farm. Dodatkowo Ambasadorzy Orange będą mieli zapewnione wsparcie Mentorów – pracowników Orange Polska.

Wraz ze startem Twojej Perspektywy rusza rekrutacja do Programu Ambasadorskiego.  Polega on na ścisłej współpracy firmy z uczelniami za pośrednictwem grupy wyselekcjonowanych Ambasadorów – studentów III lub IV roku uczelni objętych programem, poszukujących ciekawych wyzwań oraz szansy na zdobycie unikatowego doświadczenia.  W poprzednich edycjach Programu Ambasadorskiego, realizowanego w ramach Twojej Perspektywy, wzięło udział łącznie 140 Ambasadorów. Orange Polska kieruje program szczególnie do aktywnych i ciekawych świata studentów, którzy angażują się w życie uczelni, a jednocześnie mają dużo pomysłów i potrafią wprowadzać je w życie. Program Ambasadorski to także m.in. możliwość korzystania z platformy zawierającej ponad 5 000 szkoleń e-learningowych Orange, dedykowane szkolenia interpersonalne, a także możliwość uczestnictwa w indywidualnej sesji doradztwa zawodowego prowadzonej przez profesjonalnych doradców rekrutacji i rozwoju. Termin przesyłania zgłoszeń do programu mija 21 kwietnia 2013.

W tegorocznej edycji programu po raz pierwszy wezmą udział Mentorzy – pracownicy Orange Polska, absolwenci uczelni objętych programem. Zadaniem Mentorów będzie ułatwienie bezpośredniego kontaktu studentów z pracownikami Orange Polska, zapoznanie ich z firmą, zwiększenie dostępu do wiedzy i technologii stosowanych w Orange Polska, a także współpraca ze środowiskiem akademickim.

Dni Orange będą realizowane na 16 uczelniach partnerskich i obejmą m.in. warsztaty prowadzone przez pracowników Orange, prezentacje innowacji Orange Labs, spotkania z rekruterami i promocję konkursu Innovations Farm. Celem Innovations Farm jest wyróżnienie młodych ludzi, którzy potrafią wykreować pomysły na ciekawe rozwiązania w branży telekomunikacyjnej.

Więcej informacji o V edycji Twojej Perspektywy oraz  o Programie Ambasadorskim Orange Polska znajduje się na stronie www.twojaperspektywa.pl.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Zespoły Orange Polska triumfatorami konkursu Global Management Challenge 2012

29 marca 2013
Zespoły Orange Polska triumfatorami konkursu Global Management Challenge 2012

Wspierany przez Orange Polska zespół studentów Uniwersytetu Warszawskiego „Piratas del Norte” zajął pierwsze miejsce w finale polskiej edycji światowego konkursu Global Management Challenge (GMC) 2012. Inne zespoły Orange Polska zajęły miejsca 3, 4, 6 i 7.

To kolejny już sukces w tym prestiżowym konkursie. W ubiegłym roku drużyna Orange Polska została mistrzem polskiej edycji GMC i zajęła 2 miejsce na świecie.

Global Management Challenge (GMC) to największa na świecie gra biznesowa wykorzystująca symulację komputerową. Jej celem jest poprowadzenie wirtualnej firmy w symulowanej rzeczywistości rynkowej tak, by osiągnęła ona jak najwyższą wartość akcji.

Do obecnej edycji konkursu przystąpiło w sumie 512 zespołów  - łącznie około 2500 osób, z czego Orange Polska reprezentowało 30 zespołów: 15 pracowniczych i 15 studenckich. W finale spotkało się już tylko osiem najlepszych drużyn, w tym aż pięć drużyn Orange Polska.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Polskę na Finale Światowym w Bukareszcie, a jego członkowie otrzymają zaproszenie na studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W Polsce konkurs Global Management Challenge jest organizowany od 2000 roku.

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Scroll to Top