Informacje prasowe

Wektor 2009 dla Telekomunikacji Polskiej

12 stycznia 2010
Wektor 2009 dla Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska oraz Astra CEE otrzymały nagrodę Wektor 2009. Konfederacja Pracodawców Polskich wyróżniła obie firmy za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego i upowszechniania Internetu oraz za tworzenie technicznych warunków nowoczesnej społecznej mobilności i elastyczności.

To już drugi Wektor dla TP. W 2007 r. firma została doceniona za formułę łączenia biznesu z działalnością na rzecz dobra publicznego i współpracę narodowego operatora z samorządami, dzięki której internet „trafia pod strzechy".

- Wektor to dla nas motywacja do jeszcze ambitniejszych działań. Mam nadzieję, że nasi partnerzy - i z administracji, i z biznesu - będą nas w tym wspierać. Dzięki satelitarnemu dostępowi do internetu cywilizacyjny rozwój naszego kraju będzie mógł postępować jeszcze szybciej. Wypełnienie tzw. białych plam na internetowej mapie Polski, to jedna z głównych przesłanek porozumienia TP i UKE - powiedział Maciej Witucki, Prezes Zarządu TP.

Wektory wręczane były już po raz siódmy. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: minister skarbu Aleksander Grad, właściciel Polsatu Zygmunt Solorz-Żak oraz nagrodzony pośmiertnie założyciel grupy ITI Jan Wejchert. W poprzednich edycjach plebiscytu statuetki otrzymali m.in.: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Leszek Balcerowicz i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Nagrody KPP przyznawane są instytucjom i osobom za szczególne osiągnięcia w świecie gospodarki, polityki, kultury i mediów. Konfederacja Pracodawców Polskich reprezentuje ponad 6 tys. firm, zatrudniających przeszło 2 mln pracowników.


Informacje prasowe

2 mln zł dla WOŚP od klientów Grupy TP i z licytacji złotych kart

11 stycznia 2010
2 mln zł dla WOŚP od klientów Grupy TP i z licytacji złotych kart

Ponad 1,1 mln złotych ofiarowali klienci Grupy TP Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dzwoniąc i wysyłając sms-y na specjalne charytatywne numery. Ponadto 850 tys. złotych zebrano z licytacji złotych kart telefonicznych, które przekazała Orkiestrze TP – to dwukrotnie więcej, niż rok temu. Za kartę z numerem 1 zaoferowano rekordową sumę 225 tys zł.

Podczas tegorocznego finału WOŚP klienci Orange wysłali 227 039 sms-ów na łączną kwotę 1 135 195 złotych, a na linię charytatywną tp zadzwoniło 8 977 osób, wspierając Orkiestrę kwotą ponad 36 tys. zł. Całość tej kwoty TP i Orange przekażą na konto WOŚP.

W tym roku po raz 13 licytowano limitowaną serię 100 złotych kart telefonicznych TP. Kartę z numerem 1 wylicytowano za 225 tys. złotych – to prawie czterokrotnie więcej niż rok temu. W sumie z licytacji złotych kart uzyskano 856 338 zł, dla porównania w ubiegłym roku było to blisko  400 tys.

Łącznie dzięki klientom Grupy TP oraz z licytacji kart TP na konto Orkiestry trafi blisko 2 mln złotych.

Obejrzyj finał licytacji złotych kart telefonicznych na www.blog.tp.pl


Informacje prasowe

Karty ze złotą gwiazdką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

08 stycznia 2010
Karty ze złotą gwiazdką dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sto kart telefonicznych z 24-karatową złotą gwiazdką przekazała Grupa TP na licytację podczas tegorocznego, XVIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na potrzeby WOŚP uruchomiła też linię telefoniczną 0 704 407 401 oraz numer 7547 do wysyłki sms-ów. Całkowity dochód z licytacji kart, a także połączeń i sms-ów zostanie przeznaczony na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Dzwoniąc na numer 0704 407 401, przekazujemy na rzecz dzieci 4,06 zł (4,95 zł brutto). Z kolei wysyłając sms o treści SERCE na numer 7547 w sieci Orange, wspomagamy Orkiestrę kwotą 5 zł (6,10 zł brutto). Obydwa numery będą czynne w dniu finału, czyli w niedzielę 10 stycznia, przez całą dobę. TP i Orange przekazują cały dochód z połączeń i sms-ów Orkiestrze (odprowadzany jest tylko obowiązkowy podatek VAT), a numery uruchamiają nieodpłatnie.

W ubiegłym roku klienci TP i Orange za pośrednictwem specjalnych charytatywnych numerów ofiarowali Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy ponad 1,1 mln złotych. Klienci Orange wysłali 207 895 sms-ów o łącznej wartości 1 039 475 zł. Na linię TP zadzwoniło 11 928  osób, wspierając Orkiestrę kwotą 48 427, 68 zł

Licytacja złotych kart, zamawianych przez TP specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w tym roku już po raz 13. Karty w tym roku zdobi złota gwiazdka. W ubiegłym roku złotą kartę z numerem 1 sprzedano za rekordowe 60 tys. złotych, a łącznie z licytacji kart uzyskano blisko 400 tys. zł.

TP wydaje też okazjonalne karty telefoniczne z grafiką związaną z WOŚP -  tysiąc takich kart firma przekaże Orkiestrze.

Jurek Owsiak o naszej współpracy - obejrzyj nagranie na www.blog.tp.pl

Scroll to Top