Informacje prasowe

Wideo na życzenie teraz także w telewizji satelitarnej TP

31 sierpnia 2009
Wideo na życzenie teraz także w telewizji satelitarnej TP

Użytkownicy usług telewizyjnych TP w technologii satelitarnej zyskali dostęp do wirtualnej wypożyczalni filmów - wideo na życzenie. Początkowo do wyboru mają kilkaset tytułów, ale do końca roku firma planuje wzbogacić ofertę do ponad tysiąca. Ponadto, w ramach promocji, klienci usług telewizyjnych TP otrzymają bezpłatny dostęp do wybranych filmów – wśród nich takie hity jak „Chicago” czy „Frida”.

Do tej pory z wideo na życzenie mogli korzystać klienci usługi telewizyjnej oferowanej w technologii kablowej (IPTV). Od chwili wdrożenia usługi pod koniec 2006 roku, TP zbudowała największą w kraju bibliotekę filmów na żądanie – klienci mogą obecnie wybierać z ponad 2000 propozycji filmowych.

Teraz wirtualna wypożyczalnia filmów jest dostępna również dla klientów telewizji satelitarnej, którą TP uruchomiła w październiku ubiegłego roku. Do wyboru jest kilkaset filmów wszystkich gatunków, m.in. kino familijne, komedie, filmy sensacyjne czy kryminały. Do końca roku wideoteka liczyć już będzie ponad tysiąc tytułów.

W ramach promocji, która rozpoczyna się 1 września, klienci usług telewizyjnych (zarówno w technologii IPTV jak i satelitarnej) otrzymają bezpłatny dostęp do wybranych filmów. Wśród nich znajdują się takie hity jak oscarowe „Chicago” z Catherine – Zeta Jones oraz Renee Zellweger w rolach głównych, „Frida”, czyli biograficzna opowieść o burzliwym życiu meksykańskiej malarki Fridy Kahlo (Salma Hayek), komediowy western „Sexipistols” (Salma Hayek, Penelope Cruz), dramat Woody’ego Allena „Wszystko gra” a w nim świetna Scarlett Johansson, a także propozycja dla młodych widzów - Mali Agenci 2: Wyspa Marzeń. Filmy objęte promocją będzie można za darmo oglądać do końca listopada.

* * * * * *

Jak korzystać z wideo na życzenie w opcji satelitarnej? Po wybraniu filmu z menu na ekranie telewizora i ściągnięciu opłaty z przedpłaconego konta, część filmu pobierana jest przez dekoder. Wtedy można rozpocząć oglądanie – w międzyczasie dekoder kontynuuje pobieranie pozostałej części filmu. Jeśli klient chce poczekać na pełne ściągnięcie filmu, może w tym czasie korzystać z telewizji.

Po całkowitym pobraniu filmu na dekoder, film można zatrzymywać lub przewijać dowolną ilość razy - jest dostępny przez 24 godziny od rozpoczęcia oglądania. Jeśli film zostanie pobrany na dekoder a klient nie rozpocznie oglądania ani go nie wykasuje, będzie on dostępny w ciągu 7 dni.

Koszty wypożyczenia filmu – podobnie jak w opcji IPTV – to od 1 zł do 12 zł. Opłaty pobierane są z przedpłaconego konta, które można doładować za pomocą karty zdrapki o wartości 10 lub 25 zł (do nabycia w salonach sprzedaży TP) bądź dzwoniąc z telefonu, na którym zarejestrowana jest usługa, na numer  0-703 900 100 – w ten sposób doładowujemy konto kwotą 9,91 zł z VAT.


Informacje prasowe

Film o Irenie Sendlerowej po raz pierwszy w Polsce

26 sierpnia 2009
Film o Irenie Sendlerowej po raz pierwszy w Polsce

31 sierpnia po raz pierwszy wyświetlony zostanie w Polsce film „Dzieci Ireny Sendlerowej", który powstał przy udziale Telekomunikacji Polskiej. Pokaz będzie częścią obchodów 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Gdańsku. 18 września film trafi na ekrany polskich kin.

Film o życiu Ireny Sendlerowej, która podczas II wojny światowej uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci, miał swoją światową premierę 19 kwietnia na antenie amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS. Polska zyskała prawa do filmu m.in. dzięki błyskawicznej decyzji Telekomunikacji Polskiej o wsparciu finansowym tego przedsięwzięcia.

- Trudno sobie wyobrazić, że filmu o Irenie Sendlerowej mogłoby zabraknąć w Polsce, dlatego TP bez wahania włączyła się jako koproducent w to przedsięwzięcie - powiedział Dominique Lesage, dyrektor wykonawczy Grupy TP ds. kontentu. - To dla nas więcej niż inwestycja biznesowa, to inwestycja w pamięć o wyjątkowym człowieku - jej wartości nie sposób przeliczyć na pieniądze. Życzę nam wszystkim, aby takich filmów było więcej - dodał.

Film przedstawia działalność Ireny Sendlerowej z Rady Pomocy Żydom "Żegota", która w czasie II wojny światowej, wraz z grupą współpracowników z narażeniem życia, ratowała żydowskie dzieci. Nadając im nową tożsamość umieszczała je w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Za swoje zasługi została uhonorowana medalem "Sprawiedliwy wśród narodów świata" nadawanym przez izraelski Instytut Yad Vashem.

Scenariusz filmu oparty jest na książce biograficznej autorstwa Anny Mieszkowskiej „Matka Dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej". Filmową rolę Ireny Sendlerowej powierzono zdobywczyni Oscara Annie Paquin, w filmie zobaczymy też polskich artystów, m.in. Danutę Stenkę i Maję Ostaszewską.

 

* * * *

Telekomunikacja Polska rozpoczęła działalność koprodukcyjną w 2007 roku. Do tej pory zaangażowała się w 13 produkcji filmowych stając się w ten sposób jednym z ważniejszych inwestorów w rodzimą kinematografię. Wśród koprodukcji TP są zarówno filmy typowo komercyjne, zwłaszcza komedie, jak również obrazy istotne z punktu widzenia naszego dziedzictwa kulturowego i historycznego - takie jak „Katyń" Andrzeja Wajdy, „Generał Nil" Ryszarda Bugajskiego, czy właśnie „Dzieci Ireny Sendlerowej". Swoje premiery kinowe miało już 6 koprodukcji TP, obejrzało je około 5 mln widzów. Po zakończeniu dystrybucji w kinach, koprodukcje TP trafiają do oferty wideo na życzenie TP - największej w Polsce platformy VoD.


Informacje prasowe

Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie ma własne logo

21 sierpnia 2009
Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie ma własne logo

Zainicjowane przez Grupę TP „Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie” zyskało łatwy do zapamiętania i rozpoznawalny logotyp, który będzie wykorzystywany przez sygnatariuszy porozumienia w działaniach komunikacyjnych i edukacyjnych.

Wspólny logotyp zapewni rozpoznawalność działań mających na celu wskazywanie rodzicom i opiekunom zagrożeń wiążących się z korzystaniem przez dzieci z Internetu, a także dostarczanie rozwiązań pozwalającym na ograniczanie ryzyka, w szczególności możliwości łatwego reagowania na napotkanie zagrożenia. Sygnatariusze porozumienia planują też wypracowywanie standardów postępowania wobec treści i zachowań nielegalnych.

W Grupie TP trwają intensywne prace nad wdrożeniem porozumienia. W serwisie www.tp.pl udostępniona zostanie strona z informacjami o porozumieniu, działaniach Grupy TP oraz link do formularza zespołu Dyżurnet.pl, umożliwiającego zgłaszanie napotkanych w Internecie treści i zachowań zabronionych czy szkodliwych. To pierwszy krok w stronę budowy wspólnych standardów postępowania w takich przypadkach.

„Porozumienie na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie” jest inicjatywą Grupy TP realizowaną pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania. Zostało zawarte w lipcu 2009 przez 12 założycieli: Telekomunikację Polską, PTK Centertel, Wirtualną Polskę, Fundację Orange, Interię.pl, NASK, Polskie Badania Internetu, ArcaBit, Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji, Fundację Dzieci Niczyje, Fundację Kidprotect.pl oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. We wrześniu do porozumienia przyłączą się 3 kolejne firmy.

Sukces Porozumienia zależy od jak najszerszego przyjęcia dokumentu i jego popularyzacji. Zainteresowani przyłączeniem się do inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie mogą przesyłać zgłoszenia na adres: Jacek.Hutyra@telekomunikacja.pl.

Scroll to Top