Informacje prasowe

Wielki Gatsby na otwarcie festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013

05 lipca 2013
Wielki Gatsby na otwarcie festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013

Pokaz hollywoodzkiej produkcji „Wielki Gatsby”, odbywający się w najbliższą sobotę (6 lipca)  równolegle na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach, uświetni galę otwarcia tegorocznego festiwalu Orange Kino Letnie. Tego wieczoru w Sopocie już po raz trzeci zostanie także wręczona nagroda festiwalowa -  Diamentowy Klaps Filmowy.

Diamentowy Klaps Filmowy to nagroda przyznawana aktorowi lub aktorce za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie oraz dostarcza widzom wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji.

W poprzednich latach nagrodę otrzymali Borys Szyc i Anna Przybylska, która będzie wraz z Katarzyną Figurą specjalnym gościem Festiwalu. W Sopocie gości uroczystej gali powita gospodyni wieczoru Patricia Kazadi, a w Zakopanem imprezę poprowadzi Omenaa Mensah.

Miłośnicy kina w sobotni wieczór będą mogli obejrzeć nową ekranizację jednej z najważniejszych amerykańskich powieści - „Wielki Gatsby”, ze świetnymi rolami Leonarda DiCaprio i Carey Mulligan. Film otworzył tegoroczny festiwal filmowy w Cannes i zrealizowany został przez znanego z zamiłowania do rozmachu Baza Luhrmanna, reżysera takich hitów jak „Romeo i Julia” czy „Moulin Rouge”. Opowiada o wielkiej, nieszczęśliwej miłości w czasach prohibicji i gangsterów na tle Nowego Jorku lat 20. ubiegłego wieku.

Ponadto, tego samego dnia, o godzinie 16.00 w Sopocie w ogródku kawiarni festiwalowej LET'S ART CAFE na Molo zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Zwierzaki świata” znanej podróżniczki i redaktor naczelnej magazynów „National Geographic Polska” oraz „NGWystawa towarzyszy festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013 i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Będzie ją można oglądać w Sopocie przez cały lipiec, a od 2 sierpnia do końca wakacji również w Zakopanem, przy Górnej Równi Krupowej, na terenie miasteczka filmowego Orange Kino Letnie. Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiają niezwykłych bohaterów, których Martyna spotkała w egzotycznych zakątkach świata podczas swoich licznych podróży na krańce świata. Historie tych spotkań podróżniczka opisała w swojej książce dla dzieci "Zwierzaki świata", którą będzie podpisywać podczas wernisażu.

Więcej informacji: www.OrangeKinoLetnie.wp.pl

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska sygnatariuszem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce

05 lipca 2013
Orange Polska sygnatariuszem Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce

Orange Polska dołączyło do Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Jego sygnatariusze zobowiązują się do działań zwiększających dostęp do edukacji cyfrowej, podnoszących kompetencje cyfrowe niezbędne m.in. na rynku pracy. Porozumienie objął honorowym patronatem prezydent Bronisław Komorowski. Dokument podpisano 3 lipca w obecności przedstawicieli Komisji Europejskiej, Kancelarii Prezydenta oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Sygnatariuszami porozumienia są przedstawiciele m.in. administracji rządowej i samorządowej, biznesu, organizacji pozarządowych i mediów. Inicjatywę zapoczątkowali Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji, oraz Włodzimierz Marciński, Lider Cyfryzacji w Polsce.

- Nowe technologie to najszybciej rozwijający się sektor gospodarki przodujących państw świata i ma coraz większy udział w ich PKB. Powszechność i zaawansowanie umiejętności cyfrowych mieszkańców danego kraju staje się wyznacznikiem dynamiki rozwoju społeczeństwa -  mówi Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji.

- Chcemy zapewniać naszym klientom nie tylko najwyższej jakości usługi, ale też dbać o ich edukację i wiedzę o cyfrowym świecie, niezależnie od wieku. Czujemy się odpowiedzialni za teraźniejszość i przyszłość, bo umiejętności cyfrowe to umiejętności dla przyszłości - zapewnia Maciej Witucki, Prezes Orange Polska.

W ramach porozumienia Orange Polska, do czerwca przyszłego roku zapewnia bezpłatny dostęp do Internetu dla 3300 bibliotek publicznych oraz 50 pracowni Orange – nowoczesnych centrów aktywności lokalnej, które działają w niewielkich miejscowościach w całej Polsce. Zorganizuje też 850 godzin szkoleń dla lokalnych liderów tego projektu.

Orange Polska w ramach działań swojej fundacji przeszkoli też 3 tysiące dzieci z zasad świadomego korzystania z sieci. Uczniowie gimnazjum będą mogli korzystać m.in. z kursów otwartej platformy e-learningowej. Fundacja Orange dba również o rozwój e-wolontariatu w Polsce i Europie. Z kolei do 5 tysięcy osób 50+ skierowana jest akcja ABC internetu, czyli szkolenia z podstawowych umiejętności cyfrowych.

Jak podkreśliła obecna na inauguracji Neelie Kroes, Komisarz Komisji Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej, porozumienie nawiązuje do najlepszych inicjatyw europejskich, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie rynku na specjalistów posiadających zaawansowane kompetencje cyfrowe, w szczególności do Wielkiej Koalicji na rzecz cyfrowych miejsc pracy i Manifestu w sprawie e-Umiejętności.

- Będziemy poszukiwać synergii pomiędzy realizowanymi przez siebie inicjatywami, gromadzić informacje o dobrych praktykach i propagować je nawet w środowiskach z pozoru odległych od zagadnień cyfryzacji. Porozumienie ma otwartą formułę i zakłada możliwość przystępowania kolejnych członków, którzy zadeklarują poparcie dla tej idei oraz działania wpisujące się w misję Porozumienia – wyjaśnia Włodzimierz Marciński, lider cyfryzacji.

Porozumienie powstało przy wsparciu organizacji, które identyfikują się z jego celami oraz aktywnie włączają się w ich realizację, działając na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych, zwiększenia dostępu do wiedzy, informacji, kultury oraz partycypacji cyfrowej w życiu publicznym, skupionych m.in. wokół Koalicji „Dojrz@łość w sieci”.

 

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

6GB za 6zł na 60 dni w Orange

28 czerwca 2013
6GB za 6zł na 60 dni w Orange

Pakiet internetowy 6GB na wakacje to nowa promocja dostępna od dziś dla klientów ofert na kartę Orange. Dzięki niej będą oni mogli swobodnie i bez obaw o wysokość rachunku korzystać z internetu w telefonie przez całe wakacje. Pakiet 6GB kosztuje 6 zł i jest ważny przez 60 dni. 

Z Pakietu  internetowego 6GB na wakacje mogą korzystać użytkownicy taryf Orange One,Orange POP i Nowe Orange Go, a także  abonenci ofert Zetafon i Minutofon w tych taryfach. Usługa umożliwia kupno pakietu danych na korzystanie z mobilnego dostępu do internetu i WAP na terenie Polski.  .

Pakiet można aktywować dowolną ilość razy bez względu na to czy upłynął 60-cio  dniowy termin od pierwszej aktywacji. Uruchamianie kolejnych pakietów powoduje zsumowanie środków i przesunięcie daty ważności pakietu.

Aby aktywować usługę  wystarczy:

  • wysłać SMS o treści START pod numer 260

Pakiet można włączyć także za pośrednictwem  strony www.orange.pl,  Biura Obsługi Klienta pod numerem *100 lub kontaktując się z  Automatycznym Biurem Obsługi Klienta pod numerem *500.

Pakiet zostanie włączony w ciągu 24 godzin.

Aby sprawdzić, jaką część pakietu mamy jeszcze do wykorzystania lub do kiedy pakiet jest ważny, wystarczy wysłać SMS o treści SALDO pod numer 260.

Promocja Pakiet internetowy 6GB na wakacje ważna jest od 28 czerwca br. do 31 sierpnia br.

Więcej informacji na stronie:

http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4003280678,title,Pakiet-6GB-na-wakacje-,article.html

*  *  *

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com

http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/

Scroll to Top