Informacje prasowe

Wielkie Derby Śląska na żywo w otwartym paśmie Orange sport

23 lipca 2010
Wielkie Derby Śląska na żywo w otwartym paśmie Orange sport

Orange sport przygotował dla fanów piłki nożnej wyjątkową atrakcję - na żywo w specjalnym paśmie otwartym (niekodowanym) będą mogli zobaczyć Wielkie Derby Śląska. Już 29 sierpnia o godzinie 17.15 naprzeciw siebie staną dwaj śląscy giganci - Górnik Zabrze i Ruch Chorzów.

- To mecz, który elektryzuje nie tylko mieszkańców Śląska. Po 14 tytułów mistrza Polski dla Górnika i Ruchu to wystarczająca rekomendacja, by na żywo oglądać zmagania obu śląskich klubów. Za każdym z nich stoi historia, sukcesy, dramaty i piękne wspomnienia - mówi Janusz Basałaj, redaktor naczelny Orange sport.

Wielkie Derby Śląska w Orange sport i Orange sport info rozpoczną się już w niedzielny poranek. Będziemy z kibicami na stadionie w Zabrzu, wspólnie śledzić będziemy też meldunki naszych reporterów z obozów Górnika i Ruchu. Z legendami obu drużyn i działaczami klubowymi widzowie będą mogli spotkać się w programie "Dwa Fotele".

Orange sport, czyli "szóstka" na platformie telewizyjnej TP nadawany będzie w otwartym paśmie już od piątku od godziny 16.00, aż do poniedziałku do godziny 9.00 rano . Dzięki temu mecz śledzić bedą mogli wszyscy abonenci usługi telewizyjnej TP, czyli dodatkowo aż 500 tys. widzów.

Już od 2008 roku w Orange sport można obserwować mecze śląskich drużyn komentowanie również w gwarze śląskiej.

Oprócz ogromnych emocji piłkarskich w specjalnym paśmie otwartym Orange sport będzie miejsce także na gratkę dla fanów sportów walki. Będą mogli obejrzeć pojedynek Frankiego Edgar vs. BJ Penna w ramach UFC 118.

Orange sport (kanał 6 na platformie telewizyjnej TP) będzie odkodowany od godziny 16.00 w piątek 27 sierpnia do poniedziałku 30 sierpnia do godziny 9.00 rano.


Informacje prasowe

Chopin, Campo i Krauze w Ogrodach Muzycznych

23 lipca 2010
Chopin, Campo i Krauze w Ogrodach Muzycznych

24 lipca 2010 o godzinie 19.30 podczas Festiwalu Ogrody Muzyczne odbędzie się pierwsze popremierowe wykonanie dwóch kompozycji napisanych ku czci Fryderyka Chopina z okazji trwającego Roku Chopinowskiego. Utwory autorstwa Polaka Zygmunta Krauze i Francuza Regis Campo, zostały zamówione przez polską Fundację Orange, francuską Fondation Orange we współpracy z Instytutem Polskim w Paryżu.

Powstanie kompozycji Zygmunta Krauze i Regis Campo jest wydarzeniem niezwykłym. Rzadko zdarza się by zamówienie na współczesny utwór muzyki poważnej składały fundacje korporacyjne. Dodatkowo ich partnerstwo jest też unikalnym przykładem, współpracy polsko - francuskiej, której celem jest złożenie hołdu wielkiemu kompozytorowi.

Obaj artyści wykorzystali w swych utworach fragmenty listów pisanych przez Chopina do rodziny i przyjaciół podczas emigracji we Francji. Projekt stanowi jednocześnie ilustrację udanego połączenie dwóch kultur i jest interesującą próbą związania słowa z muzyką przez współczesnych kompozytorów z różnych pokoleń reprezentujących odmienną wrażliwość muzyczną.

Partnerzy Projektu: polska Fundacja Orange, francuska Fondation Orange i Instytut Polski w Paryżu zaprosili do wykonania utworu Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak. W utworze Régis Campo „7 Humoresek" Cameracie towarzyszy kwartet smyczkowy Altra Volta z Krzysztofem Korzeniem, kontrabas (gościnnie) oraz Michał Sieczkowski -  aktor. Wykonanie kompozycji Zygmunta Krauze „Podróż Chopina" przy udziale zespołu Warsztat Muzyczny grającego na polskich instrumentach ludowych.

Obydwa utwory zostaną ponownie wykonane w Paryżu, 15 września 2010 podczas słynnej „La nuit de la voix" (Noc Głosu) w Opera Comique, organizowanej corocznie przez francuską Fondation Orange

 

******

Régis CAMPO „ 7 Humoresques" na chór mieszany i kwintet smyczkowy (2010). Utwór skomponowany na podstawie fragmentów listów Chopina, napisanych w języku francuskim podczas emigracji we Francji. 7 krótkich Humoresek nadaje koloryt pełen lekkości i prostoty życiu codziennemu kompozytora. Wszystkie utwory umiejętnie odmalowują ulotność i bezpośredni charakter listów.

Zygmunt KRAUZE „Podróż Chopina" („Voyage de Chopin") na chór mieszany i instrumenty ludowe (2010). Utwór skomponowany na podstawie fragmentów listów Chopina, napisanych w języku polskim podczas emigracji we Francji Zastosowanie rzadko spotykanych instrumentów ludowych ma przywołać dźwięk i atmosferę, którą zapewne doświadczył Chopin w swojej młodości. W utworze wykorzystane będą motywy ludowe zarówno w partii chóru jak i w partii instrumentalnej. Jedną z idei kompozycji jest ukazanie pejzażu polskiego, w którym wyrósł Chopin i który na obczyźnie pozostał na zawsze w jego pamięci. Czterech solistów będzie grało na autentycznych instrumentach ludowych z różnych regionów Polski. Soliści w trakcie wykonywania utworu będą zmieniać instrumenty, będą przemieszczać się po estradzie jednocześnie grając.


Informacje prasowe

Roaming Orange w samolotach

21 lipca 2010
Roaming Orange w samolotach

Od dziś Klienci Orange mogą korzystać z roamingu w samolotach. W trakcie lotu mogą odbierać i wykonywać połączenia, wysyłać i odbierać SMS-y i MMS-y lub łączyć się z internetem. Na pokładzie samolotu mają takie same możliwości jak na ziemi.

Roaming w samolotach jest dostępny w wybranych liniach lotniczych. Klient powinien sprawdzić u swojego przewoźnika, czy w czasie lotu będzie mógł korzystać z roamingu.

Usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna dla Klientów Orange korzystających z ofert abonamentowych, którzy mają włączony roaming i rozmowy międzynarodowe.

ceny

z VAT

połączenia głosowe SMS MMS transmisja danych
wychodzące przychodzące wysyłanie odbieranie wysyłanie odbieranie wysyłanie

i odbieranie danych

stawki 10,98 zł 7,32 zł 2,44 zł bezpłatnie 6,10 zł 6,10 zł
taryfikacja co 1 minutę za wiadomość co 100 kB

W trakcie lotu pilot uruchamia system OnAir, który wykorzystuje łącza satelitarne i łączy się z naziemnym systemem, działającym w częstotliwości GSM1800. Klient jest informowany o możliwości korzystania z telefonu komórkowego poprzez komunikat odtwarzany na pokładzie samolotu, informacja ta jest wyświetlana także na  panelu informacyjnym umieszczonym nad głowami pasażerów.

Scroll to Top