Informacje prasowe

Wyniki aukcji LTE – Orange Polska wylicytował 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 bloki w paśmie 2600 MHz

19 października 2015

Wyniki aukcji LTE – Orange Polska wylicytował 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 bloki w paśmie 2600 MHz

Orange Polska wylicytował na aukcji przeprowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej dwa bloki po 5 MHz w paśmie 800 MHz i trzy bloki po 5 MHz w paśmie 2600 MHz, za które zapłacimy 3,168 mld zł. Dzięki nim będziemy mogli świadczyć usługi mobilnego internetu w technologii LTE na terenie całej Polski. Jesteśmy przekonani, że proces przyznawania częstotliwości przebiegnie bez zakłóceń. Jesteśmy gotowi do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnego współdzielenia częstotliwości w ramach obowiązujących regulacji.

Wylicytowanie przez Orange Polska częstotliwości jest dobrą wiadomością dla firmy i jej klientów, zwłaszcza tych mieszkających na mniej zaludnionych terenach. Dzięki pasmu 800 MHz trafimy do nich z najszybszym, mobilnym internetem w technologii LTE. Chcemy wykorzystywać przyznane pasmo jak najszybciej – powiedział Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

Orange Polska od początku aukcji był zdeterminowany i skupiony na licytacji pasma 800 MHz. Pozyskanie tej częstotliwości było niezbędne aby skutecznie realizować naszą strategię rozwoju, konkurować z innymi operatorami oraz zmniejszyć dysproporcje w posiadaniu pasma. Dotychczas Orange Polska miał najmniejsze zasoby widma, wykorzystywanego do szybkiego internetu LTE.

Cena za uzyskane częstotliwości 800 MHz jest wysoka, ale uzyskane zasoby częstotliwości mają dużą wartość dla firmy i umożliwiają jej dalszy rozwój. Finansowo Orange Polska jest stabilną spółką, przygotowaną na taki wydatek, który jest konieczny i przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

Jak wstępnie zapowiadaliśmy, Orange Polska jest gotowy do rozmów z innymi operatorami na temat ewentualnej współpracy.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
+48 (22) 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Wyniki aukcji LTE – Orange Polska wylicytował 2 bloki w paśmie 800 MHz i 3 bloki w paśmie 2600 MHz

Informacje prasowe

Startuje trzecia odsłona projektu #SuperKoderzy

16 października 2015

Startuje trzecia odsłona projektu #SuperKoderzy

60 warsztatów w 9 krajach dla ponad 1,5 tys. dzieci – po raz trzeci rusza projekt #SuperKoderzy. Adepci programowania w wieku 10-12 lat wspólnie stworzą animowane aplikacje przy pomocy narzędzia Scratch. W ramach projektu Orange zachęca młodych ludzi do zapoznania się z podstawami kodowania oraz rozwijania kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. W sobotę (17 października) w warsztatach wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange – multimedialnych świetlicach, utworzonych przez Fundację Orange w 77 niewielkich miejscowościach.

#SuperKoderzy to jedna z licznych inicjatyw społecznych Orange Polska, mających na celu wzmacnianie kompetencji cyfrowych. W trzeciej odsłonie programu motywem przewodnim będzie ekologia. Na uczestników czeka zadanie programowania postaci i gier nawiązujących do tematyki ochrony środowiska, a całe wydarzenie będzie promowane przez Orange na środowiskowej konferencji ONZu COP21 w Paryżu.

W polskiej odsłonie #SuperKoderów wezmą udział dzieci, które na co dzień rozwijają swoje pasje w Pracowniach Orange w: Bobrownikach, Olsztynku, Łomnicy Zdrój, Zakrzówku, Gubinie. Zajęcia poprowadzą trenerzy z Akademii Młodego Hakera. Za miesiąc osoby prowadzące warsztaty pojadą do wybranych Pracowni Orange, aby pomóc #SuperKoderom wejść na kolejne poziomy cyfrowego wtajemniczenia.

Zapraszając najmłodszych do projektu #SuperKoderzy pokazujemy, że języki programowania przestają być domeną wąskiego grona specjalistów o zaawansowanych kompetencjach – podkreśla Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR Orange Polska. Uczestnikom warsztatów chcemy przede wszystkim pokazać, że kodowanie to nie tylko umiejętności techniczne ale również zdolności rozwiązywania problemów, współpracy i kreatywności – dodaje.

Projekt #SuperKoderzy jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU Codeweek). Od 10 do 18 października miliony Europejczyków w ramach oddolnych inicjatyw poznają podstawy programowania.

Więcej informacji o inicjatywie #SuperKoderzy na: http://supercoders.orange.com

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
+48 (22) 527 19 39
biuro.prasowe@orange.com
https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Startuje trzecia odsłona projektu #SuperKoderzy

Informacje prasowe

Jak zmienił się świat #w10lat. Jubileusz Fundacji Orange

13 października 2015

Jak zmienił się świat #w10lat. Jubileusz Fundacji Orange

Co piąty Polak nie wyobraża sobie życia bez Internetu – wynika z sondażu IBRiS dla Fundacji Orange. W ostatnich 10 latach rozwój nowoczesnych technologii najbardziej wpłynął na sposób zdobywania informacji i utrzymywania kontaktów. Z okazji jubileuszu 10lecia Fundacja pokazuje, jak zmienił się świat#w10lat i zaprasza do konkursu połączonego z akcją charytatywną na www.w10lat.pl
 

W 2005 roku Facebook miał „tylko” 6 mln użytkowników, na YouTube pojawił się pierwszy film, nie było Twittera i smartfonów w powszechnym użyciu. Dziś do największego społecznościowego serwisu video trafia co minutę 300 godzin materiału, dziennie publikowanych jest ok. 800 mln tweetów, a Facebooka używa 1,5 mld ludzi. W 2005 roku polski internauta spędzał w sieci średnio 20 godzin miesięcznie, a w 2014 – prawie 73.

Jubileusz 10lecia Fundacji Orange skłonił nas do refleksji na temat zmian, jakie zaszły w świecie od czasu jej powołania. Internet i technologie znacząco wpływały na potrzeby społeczne. Zapewnienie dostępu do nich to pierwszy krok w cyfryzacji. A coraz większą rolę odgrywa rozwój kompetencji, które pozwalają korzystać ze zdobyczy cywilizacji w sposób bezpieczny, pożyteczny i twórczy. – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, p.o. prezesa Fundacji Orange. – Działania Fundacji w tym zakresie przynoszą konkretne efekty – zdecydowana większość uczestników jej projektów przyznaje, że dzięki nim zdobywa nową wiedzę i cyfrowe umiejętności. Wśród nich są osoby z małych miast i wsi, w których dostęp do nowoczesnych zajęć bywa dosyć  ograniczony.

Jak pokazało badanie sondażowe przeprowadzone na zlecenie Fundacji Orange Postrzeganie Internetu i nowych technologii[1], Internet jest dziś dla Polaków przede wszystkim narzędziem pracy, w dalszej kolejności kanałem komunikacji. Zdaniem respondentów, w ostatnich 10 latach najsilniej wpłynął na zdobywanie wiedzy i informacji (53% badanych), załatwianie spraw finansowych (44%) oraz komunikację ze znajomymi i rodziną (42%).

Obserwujemy coraz głębsze wrastanie Internetu w codzienne życie Polaków i wpasowywanie go do własnych, zróżnicowanych stylów życia. Duże grupy osób podchodzą do nowych środków komunikowania wybiórczo, rozpatrując je przede wszystkim pod kątem realnej przydatności w życiu prywatnym i zawodowym. – komentuje wyniki dr hab. Mirosław Filiciak, prof. Uniwersytetu SWPS, medioznawca. – Jednocześnie widać też wzrost zaufania do Sieci – jeszcze nie tak dawno temu większość naszych rodaków obawiała się dokonywania transakcji finansowych online.

Polacy dość chętnie uczą się nowych technologii, choć nie są ich pasjonatami – za takich uważa się niespełna co dziesiąty badany. 5% postrzega je jako niezrozumiałe i nie jest nimi zainteresowane. Na pytanie o obawy związane z rozwojem cyfrowym, prawie jedna piąta respondentów wskazała na ryzyko osłabienia więzi międzyludzkich, 14% boi się nienadążania za tempem zmian. Jednocześnie prawie połowa z nich postrzega technologie jako szansę na rozwój i nie ma przed nim obaw.

W związku z jubileuszem 10lecia Fundacja Orange prowadzi kampanię świat#w10lat, której celem jest pobudzenie debaty na temat wpływu nowoczesnych technologii na społeczne potrzeby. Na stronie www.w10lat.pl zebrano dane i ciekawostki pokazujące tempo rozwoju wybranych aspektów cyfryzacji w ostatniej dekadzie. Internauci mogą wziąć udział w konkursie połączonym z charytatywną akcją na www.w10lat.pl/konkurs. Wystarczy do 13 listopada przesłać zdjęcie, które nawiązuje do zmiany #w10lat i kreatywnie przerobić je przy pomocy aplikacji. Autorzy najciekawszych prac mogą wygrać tablet. Dodatkowo, za każde 100 zgłoszeń Fundacja zorganizuje jeden warsztat druku 3D dla dzieci z małych miast i wsi we współpracy z FabLab Trójmiasto. Żółta furgonetka mobilnego FabLab’u wypełniona nowoczesnymi technologiami odwiedzi wybrane lokalizacje w Polsce.

Fundacja Orange  od 2005 roku realizuje autorskie programy społeczne, jest jedyną fundacja korporacyjna wśród telekomów w Polsce. Nauczyła ponad 30 tys. dzieci zasad bezpiecznego internetu, wsparła powstanie narzędzi ochrony on-line i prowadzenie edukacji cyfrowej dla 25 tys. dzieci i młodzieży. Wyposażyła w internet 3,5 tys. bibliotek publicznych i 10 tys. szkół, wspomogła 1000 szpitali, ponad 900 organizacji w Polsce oraz 3 tys. dzieci z wadą słuchu. Wyposaża i pomaga prowadzić multimedialne pracownie w 77 małych miastach i wsiach. We wrześniu 2015 otworzyła nowy program skierowany do świetlic szkolnych MegaMisja. Za swoją działalność otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, w tym dwukrotnie tytuł Dobroczyńcy Roku oraz nagrodę specjalną: Nowe Trendy Społecznego Zaangażowania. Do tej pory przeznaczyła ponad 150 mln zł na inicjatywy społeczne. W swoje działania angażuje 3000 wolontariuszy rocznie. Działanie organizacji jest częścią strategii społecznej odpowiedzialności Orange.

 

Raport IBRiS dla Fundacji Orange

Świat#w10lat dane

Link do broszury: http://www.w10lat.pl/broszura.pdf

 

Dodatkowych informacji udzielą:

Antonina Bojanowska, koordynatorka ds. komunikacji, Fundacja Orange

e-mail:   antonina.bojanowska@orange.com

tel.:(+48) 22 527 40 24   kom: (+48) 509 84 86 82

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail:   wojciech.jabczynski@orange.com

tel.:(+48) 502 121 859

https://twitter.com/RzecznikOrange

Nasz blog:  www.blog.orange.pl

Udostępnij: Jak zmienił się świat #w10lat. Jubileusz Fundacji Orange

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej