Informacje prasowe

Young Makers: FabLab pomoże w wejściu na rynek pracy

03 września 2018
Young Makers: FabLab pomoże w wejściu na rynek pracy

We wrześniu w FabLab powered by Orange rusza projekt Young Makers!

Choć bezrobocie w Polsce jest stosunkowo małe, nadal istnieją grupy, którym trudno wejść na rynek pracy. Należy do nich grono osób, które po uzyskaniu pełnoletniości muszą rozstać się z domem dziecka czy rodziną zastępczą. Każda z nich musi w wieku 18 lat z dnia na dzień zdobyć pracę i dach nad głową. Odsetek bezrobocia w tej grupie sięga aż 45%.

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie w FabLab powered by Orange rusza projekt Young Makers. Jest skierowany do młodzieży w wieku 16-21 lat pochodzącej z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Do końca roku szkolnego 36 uczestników projektu przejdzie cykl zajęć łączących miękkie kompetencje, nowe technologie i tradycyjne rzemiosło. Część pierwsza to warsztaty pomagające w odkryciu swoich mocnych stron oraz nauka podstaw modelowania 3d i tworzenia aplikacji mobilnych. W drugim etapie każdy wybierze spośród 165 godzin warsztatów zajęcia z podstaw krawiectwa, frezowania 3d, elektroniki oraz zaawansowanego oprogramowania do modelowania 3d i 2d.

- W FabLabie każdy może zacząć projektować. To doskonała przestrzeń, by odkrywać nieznane dotąd talenty, eksperymentować z różnymi materiałami i szukać w sobie nowych pasji. Już po krótkich warsztatach może się okazać, że elektronika czy modelowanie 3d nie są takie straszne, jak się wydaje na początku – mówi Maciej Naskręt ze Stowarzyszenia Robisz.to.

Organizatorzy stawiają sobie za cel, by stworzyć jak najlepszy kontekst do rozwoju oraz zachęcić uczestników do samodzielnego podejmowania decyzji i brania spraw w swoje ręce.

Chcemy wzmacniać poczucie własnej wartości i wspierać uczestników w zdobywaniu konkretnych, wymiernych umiejętności. Wszystko po to, by mogli łatwiej znaleźć pracę czy staż — dodaje Karolina Kulczycka z Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, partnera projektu.

Cała inicjatywa jest możliwa dzięki grantowi uzyskanemu z francuskiej Fundacji Orange.

Wspieramy FabLab powered by Orange, bo widzimy, że to miejsce rozwoju kreatywności młodzieży, kobiet i innych grup, które nie miałyby dostępu do technologii bez naszego udziału. Edukacja cyfrowa jest świetną okazją, by zwiększyć ich kompetencje na rynku pracy. Życzę wszystkim uczestnikom doskonałych projektów — dodała w czasie oficjalnego otwarcia projektu Françoise Cosson, szefowa francuskiej Fundacji Orange.

Young Makers to nie pierwszy projekt pomagający w zmianie jakości życia. W czerwcu zakończył się projekt START-UP JUMP dla uczniów szkół średnich, a w lipcu inicjatywa przeznaczona dla kobiet wracających lub wchodzących na rynek pracy – Maker Woman. Specyfiką warszawskiego FabLabu – obok pasji do tworzenia, konstruowania i projektowania – jest zaangażowanie społeczne i chęć odpowiadania na potrzeby poszczególnych grup społecznych.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Robisz.to, partnerami – Fundacja Orange oraz Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca.

Dodatkowych informacji udzielą:

Bartłomiej Kuczyński, Fundacja Orange, +48 518 278 522, bartlomiej.kuczynski@orange.com

Wojciech Jabczyński, Orange Polska, wojciech.jabczynski@orange.com


Informacje prasowe

Smartfony z półrocznymi wakacjami od rat

23 sierpnia 2018
Smartfony z półrocznymi wakacjami od rat

Przy zakupie  wybranych smartfonów, pierwszą ratę za sprzęt klienci zapłacą dopiero za 6 miesięcy. To kolejne rozwiązanie umożliwiające zakup telefonu na warunkach najlepiej dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Wcześniej Orange Polska  jako pierwszy operator umożliwił zakup telefonów na raty 0% w dowolnym momencie trwania umowy na usługi mobilne.

 

W nowej ofercie klienci podpisujący umowę na 24 miesiące z Planem Komórkowym Optymalnym lub Wzbogaconym, zapłacą pierwszą ratę za sprzęt dopiero po pół roku. Będzie ona naliczana przez 18 kolejnych miesięcy, do końca trwania umowy. W ofercie znajdują się propozycje smartfonów zarówno z najwyższej, średniej, jak i niższej półki cenowej. Prócz dogodnych rat, w wielu przypadkach klienci mogą kupić telefon w obniżonej cenie. Dodatkowo, każdy abonament dokupiony do pakietu Orange Love, jest tańszy o 20 zł miesięcznie, czyli opłata miesięczna za Plan Optymalny wyniesie 29,99 zł, a za Plan Wzbogacony 49,99 zł. Z oferty mogą skorzystać nowi klienci, przedłużający umowę lub przenoszący numer do Orange.

W ofercie smartfonów znalazły się między innymi:

LG G7 ThinQ - flagowy model firmy LG wyposażony w super jasny ekran QHD+ FullVision o przekątnej 6,1 cala, podwójny aparat: główny o matrycy 16 MP oraz super-szerokokątny 16 MP, procesor Qualcomm Snapdragon 845 oraz 4 GB RAM. Silna konfiguracja sprzętowa i dobry aparat zostały dodatkowo wsparte sztuczną inteligencją i niedoścignionym dźwiękiem Hi-Fi oraz głośnikiem Boombox. W Planie Mobilnym Wzbogaconym za ten telefon klienci Orange zapłacą 199 zł na start, a po pół roku opłata ratalna wyniesie130 zł za miesiąc (18 rat).

Samsung Galaxy S9+ dual SIM - flagowy smartfon jednego z największych producentów smartfonów na świecie, wyposażony w ekran Infinity Display QHD+ Super AMOLED o przekątnej 6,2”. Napędza go procesor Octa core (4×2.7GHz + 4×1.7GHz) 10nm wspomagany przez 6 GB RAM. Smartfon został wyposażony w dwa aparaty: 12 MP OIS Super Speed Dual Pixel z podwójną przesłoną oraz 12 MP OiS z zoomem optycznym. Oprócz tego smartfon oferuje szereg użytecznych cech, takich jak: wodoodporność (IP68) czy bezprzewodowe ładowanie. W Planie Mobilnym Wzbogaconym klienci Orange zapłacą za to urządzenie 199 zł na start, a po pół roku 18 rat po 150 zł.

Huawei P20 lite dual SIM - smartfon ze średniej póki, skierowany do młodych. Wyposażony jest w podwójny aparat, który pozwala robić zdjęcia wysokiej jakości, 4 GB RAM i 64 GB. Ekran o przekątnej 5,84 cala  i rozdzielczości 2280 x 1080 zapewnia wygodę i bardzo dobrą funkcjonalność. Posiada ekran FullView i funkcję odblokowania telefonu twarzą Face Unlock. Za ten telefon w Planie Optymalnym klienci Orange zapłacą 0 zł na start i po pół roku 18 rat po 68 zł.

W ofercie znalazły się także m.in. HTC U11, Sony XA2, Huawei P20 64 GB dual SIM, Huawei P20 Pro dual SIM, LG K11 dual SIM, LG Q7 dual SIM, LG V30 Samsung Galaxy S8 dual SIM oraz Samsung Galaxy A6 dual SIM.

Szczegółowe informacje na temat nowej promocji są dostępne na: https://www.orange.pl/view/wakacjeodrat.

Z kolei więcej o smartfonach na raty 0% można przeczytać w komunikacie prasowym Nowość. Smartfony bez abonamentu, na raty 0% dla klientów Orange.

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

Twitter: @RzecznikOrange

Nasz blog: www.blog.orange.pl


Informacje prasowe

Tak szybko jeszcze nie było. Orange Światłowód przyspiesza do 1 Gb/s

23 sierpnia 2018
Tak szybko jeszcze nie było. Orange Światłowód przyspiesza do 1 Gb/s

Orange Polska zaoferował klientom superszybki internet o prędkości nawet 1 Gb/s oraz Smart Wi-Fi, czyli pierwsze w Polsce inteligentne rozwiązanie zapewniające najlepszą jakość Wi-Fi w domu. Ponadto, szybki domowy internet można kupić bez „lojalki”. 

Z oferty internetu 1 Gb/s mogą korzystać nie tylko nowi klienci, ale też wszyscy obecni użytkownicy usługi w opcji do 600 Mb/s. Będą mieć szybszy internet – automatycznie, bez żadnych dodatkowych formalności, w dotychczasowej cenie.

Najszybszy Orange Światłowód mogą kupić wszyscy, którzy znajdują się w zasięgu dotychczasowej oferty 600 Mb/s. To mieszkańcy 76 gmin, w których rynek szerokopasmowego internetu został zderegulowany, m.in. Warszawy, Wrocławia, Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Zielonej Góry, Łodzi, Ostrołęki, Białegostoku czy Gniezna. W sumie blisko 1,7 mln gospodarstw domowych.

Szczegóły na:  https://www.orange.pl/view/internet-domowy

- Idziemy o krok dalej, pełniej wykorzystując możliwości technologiczne, jakie daje nam światłowód. Oferujemy naszym klientom – po raz pierwszy w Polsce na taką skalę – prędkość sięgającą 1 Gb/s. Światłowód nigdy jeszcze nie był tak szybki, ale i tak wygodny. Wprowadzamy również na rynek nową generację Wi-Fi – inteligentne Wi-Fi, które zapewnia nową jakość korzystania z domowej sieci. Wi-Fi podąża za nami po całym domu, automatycznie wybierając najlepszy sposób połączenia. Wszystko po to, by każdy z domowników mógł jak najpełniej korzystać z możliwości światłowodu – oglądać telewizję w najwyższej jakości, pracować, komunikować się ze znajomymi - płynnie i bez zakłóceń -  powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Inteligentne Wi-Fi – najlepszy internet wszędzie gdzie potrzebujesz

Orange Smart Wi-Fi to inteligentne rozwiązanie, które zapewnia najlepszy bezprzewodowy internet w całym domu. Na jakość sieci Wi-Fi wpływa wiele czynników, m.in. grubość ścian czy inne urządzenia RTV i AGD działające w domu. Pomimo dobrego łącza, sygnał z modemu nie zawsze jest w stanie zapewnić szybki internet w każdym pomieszczeniu. Orange Smart Wi-Fi działa w oparciu o modem FunBox 3.0 wyposażony w nowe oprogramowanie oraz urządzenie Smart Wi-Fi Box. Łączy się ono bezprzewodowo z modemem, wzmacnia i rozszerza zasięg Wi-Fi. Obydwa urządzenia monitorują jakość połączeń Wi-Fi w domowej sieci i płynnie przełączają sprzęt używany przez domowników (smartfony, laptopy)  do tego punktu dostępu, który w danym miejscu zapewnia lepsze parametry transmisji. Dzięki temu poruszając się nie trzeba ręcznie wyszukiwać sieci Wi-Fi, by skorzystać z szybszego internetu – Orange Smart Wi-Fi zrobi to za nas. Darmowa aplikacja Mój FunBox dodatkowo wskaże najlepsze miejsce dla Smart Wi-Fi Box i przeprowadzi przez proces instalacji.

Smart Wi-Fi Box jest dostępny na zasadzie dzierżawy. W promocji, która potrwa do 9 listopada miesięczny koszt wyniesie tylko 4,99 zł. Urządzenie można zamówić w dowolnym momencie trwania umowy, a także w dowolnym momencie z niego zrezygnować.

Więcej na:  https://www.orange.pl/view/wifi-od-orange

Internet bez lojalki do domu lub do biura

Dla wszystkich, którzy potrzebują elastycznych warunków umowy na internet, Orange Polska przygotował ofertę bez umowy lojalnościowej. To wygodne rozwiązanie m.in. dla studentów wynajmujących mieszkanie na czas roku akademickiego, ale mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani, nie tylko studenci. Miesięczny abonament za internet o prędkości do 10, 20, 80 Mb/s oraz światłowodowy w opcji 100 Mb/s wynosi 59,99 zł. W przypadku Orange Światłowodu w o prędkości 300 Mb/s i 1 Gb/s, abonament wyniesie odpowiednio 69,99 zł i 89,99 zł.

Więcej na: https://www.orange.pl/view/internet-bez-lojalki

Szczegółowe informacje na temat wszystkich ofert są dostępne na www.orange.pl.

Link do mediateki: https://biuroprasowe.orange.pl/mediateka/orange-swiatlowod-przyspiesza-do-1-gb-s/

 

Scroll to Top