Informacje prasowe

Zadbaj o dziecięcy mózg! Kampania o nadużywaniu urządzeń ekranowych

27 sierpnia 2020
Zadbaj o dziecięcy mózg! Kampania o nadużywaniu urządzeń ekranowych

Niemal co trzecie dziecko już w wieku 1-2 lat korzysta ze smartfonów i tabletów codziennie lub prawie codziennie. Narzędzia te dają wiele możliwości, jednak warto zadbać o używanie ich z umiarem. Rusza kampania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę „Zadbaj o dziecięcy mózg!” promująca wprowadzanie domowych zasad ekranowych, której Fundacja Orange jest partnerem.

Wychowujemy pokolenie dzieci urodzonych w epoce nowych technologii. Ponad 40 proc. dzieci już w wieku 1-2 lat korzysta z tabletów lub smartfonów, a prawie co trzecie z nich codziennie lub prawie codziennie[1]. Ekrany dają wiele możliwości i mogą pozytywnie stymulować mózg, ale używane zbyt wcześnie i bez umiaru mogą negatywnie wpływać na rozwój dziecka i na relacje rodzinne. Mózg dziecka to plastyczny organ, podatny i wrażliwy na warunki zewnętrzne. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje doświadczeń bogatych w różne bodźce, możliwości poznawania świata wszystkimi zmysłami, a także bliskości i uwagi dorosłych. Ograniczanie pola działania dziecka, brak uważności na jego potrzeby i zastępowanie rodzicielskiej uwagi przez udostępnianie smartfonów i tabletów może odbić się na rozwoju struktur neuronowych jego mózgu.

Kampania społeczna pod hasłem „Zadbaj o dziecięcy mózg!” ma uwrażliwić rodziców na brak równowagi w używaniu technologii i wspierać rodziny we wprowadzaniu domowych zasad ekranowych. Jej organizatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, a partnerem Fundacja Orange, która zajmuje się cyfrową edukacją dzieci, młodzieży i nauczycieli.

- Nie nadmiar, a umiar. Szczególnie w czasie pandemii, kiedy wiele aktywności przenosi się do internetu, warto dbać o zdrową równowagę w używaniu technologii. Oby ta kampania pomogła nam zatrzymać się na chwilę refleksji, przyjrzeć się naszym nawykom, rozmawiać o cyfrowych aktywnościach w rodzinie. Jej przekaz zachęca nie tylko do ustalania zasad i granic, ale po prostu wzajemnej uważności na to, kiedy technologie są niezbędne, kiedy wzbogacające, a kiedy warto odłożyć smartfony - mówi Konrad Ciesiołkiewicz z Fundacji Orange.

Domowe Zasady Ekranowe w zgodzie z dziecięcym mózgiem

Organizatorzy kampanii proponują rodzinom wprowadzenie do codziennego życia reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania z ekranów. Zasady te pomagają zadbać o prawidłowy rozwój mózgu dziecka, uczą uważności, zachowania równowagi między aktywnościami online i offline oraz mogą pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne.

Na potrzeby kampanii powstał film przedstawiający historię dziecięcego mózgu, który niepostrzeżenie wchodzi w fascynującą relację z ekranami, a ta z czasem okazuje się szkodliwa.

- Chcieliśmy w emocjonalny sposób pokazać mechanizm budowania zależności pomiędzy urządzeniami ekranowymi, a dziećmi i uwrażliwić rodziców na to, co się dzieje, kiedy pozwolimy, żeby ekrany zdominowały życie dziecka kosztem relacji  rodzinnych  – mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Puenta filmu pokazuje, co każdy rodzic powinien zrobić i na co zwrócić uwagę, aby jego dziecko nie wpadło w pułapkę nadmiernego korzystania z ekranów – dodaje.

Platformę kampanii stanowi strona domowezasadyekranowe.fdds.pl , na której  rodzice znajdą szczegóły na temat zasad korzystania z ekranów w rodzinie oraz porady, jak je wprowadzić w życie. W serwisie znajdują się również materiały wideo, grafiki oraz szereg eksperckich artykułów i podcastów dotyczących m.in.: wpływu nadużywania ekranów na rozwój mózgu dziecka, sposobów zapobiegania uzależnieniu od ekranów.

Udział Fundacji Orange w kampanii „Zadbaj o dziecięcy mózg” jest kontynuacją jej działań na rzecz promowania odpowiedzialnych i pozytywnych sposobów korzystania z technologii. Przez 15 lat z nauką o zasadach bezpiecznego internetu i podstaw programowania dotarła do 3 mln dzieci i młodzieży. W szkołach prowadzi darmowe programy edukacyjne (MegaMisja i #SuperKoderzy), które uczą dzieci zdrowych nawyków cyfrowych i kodowania, a nauczycielom dają możliwość rozwoju cyfrowych kompetencji.

Elementem kampanii „Zadbaj o dziecięcy mózg” będzie webinar dla rodziców, podczas którego uczestnicy dowiedzą się m.in.: czym są domowe zasady ekranowe i jak je stosować w życiu codziennym? Webinar odbędzie się 27 sierpnia w godz. 20:00-21:30.  Link do wydarzenia dostępny będzie na stronie domowezasadyekranowe.fdds.pl i na stronie Fundacji Orange.

***

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od blisko 30 lat dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chroni dzieci przed krzywdzeniem i pomaga tym, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania. Od 2004 r. realizuje kompleksowe działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie. Od 2017 r. prowadzi poradnię „Dziecko w Sieci”, która zajmuje się problemami związanymi z przemocą z wykorzystaniem mediów elektronicznych i internetu, szkodliwymi treściami online, sekstingiem, uwodzeniem online, niebezpiecznymi kontaktami czy nadużywaniem mediów elektronicznych.

Fundacja Orange od 15 lat uczy, jak odpowiedzialnie i twórczo korzystać z technologii. Prowadzi projekty edukacyjne, w których dba o cyfrowe kompetencje dzieci, młodzieży,  rodziców i nauczycieli. W czasie pandemii COVID-19 organizuje webinary dla nauczycieli z prowadzenia zdalnych lekcji. Dla dzieci przygotowała Poranki z #SuperKoderami,  podczas których uczyły się podstaw programowania, a dla starszych dzieci FabLab #wdomu, pokazujący podstawy modelowania 3D. W FabLab Gdańsk wsparła produkcję przyłbic ochronnych dla medyków.

[1] Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce. Wyniki badania ilościowego. Badanie Millward Brown Poland dla FDN, Warszawa 2015.

Mediateka


Informacje prasowe

Prezent dla studentów od Orange Flex – dodatkowe 100 GB na nowy rok akademicki

25 sierpnia 2020
Prezent dla studentów od Orange Flex – dodatkowe 100 GB na nowy rok akademicki

Nowy rok akademicki, nowe wyzwania. Aby im sprostać niezbędny jest szybki internet i spora paczka GB w telefonie. Dlatego już od dzisiaj, każdy obecny i nowy użytkownik Orange Flex, który posiada status studenta może aktywować bezpłatnie dodatkowy pakiet 100 GB, ważny przez 180 dni. GB można wykorzystać dowolnie, na naukę oraz rozrywkę, czyli jak zawsze #chceszmasz.

 W pierwszej połowie roku, w czasie pandemii COVID-19, Orange Flex umożliwiło uczniom i ich rodzicom, studentom oraz nauczycielom korzystanie z Flexa przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie. Oferta dla studentów jest kontynuacją wsparcia polskiej edukacji. Orange Flex, w prezencie na rozpoczęcie nowego roku akademickiego, udostępnia studentom dodatkowy pakiet 100 GB, ważny przez 180 dni.

 Z najnowszej oferty może skorzystać każdy student dowolnej uczelni wyższej, który dołączy do Flexa lub ma już aktywny Plan we Flexie. Aby móc aktywować pakiet należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz zostać członkiem Klubu Flex. To proste,  wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji. Oferta dla studentów dostępna jest w najnowszej wersji aplikacji, dlatego ważne aby pamiętać o jej zaktualizowaniu.

Jak włączyć dodatkowy pakiet GB?

  1. W aplikacji Orange Flex należy otworzyć zakładkę „Odkryj” i kliknąć w banner informujący o ofercie dla studentów
  2. Następnie wystarczy wypełnić i wysłać krótki formularz potwierdzający status studenta
  3. W odpowiedzi użytkownik otrzyma powiadomienie dające dostęp do bezpłatnego pakietu 100 GB, do aktywacji w Klubie Flex.

Kolejna odsłona Flex Nocą z superzniżkami

Ale to nie wszystko. Już dzisiaj członkowie Klubu Flex mogą skorzystać ze specjalnych zniżek w ramach kolejnej odsłony akcji  „Flex Nocą”. Tym razem do zgarnięcia są urządzenia, które sprawdzą się idealnie w nowym roku akademickim. Zniżki dotyczą smartphone’a Huawei P Smart 2019, którego można kupić aż 200 zł taniej, zegarka Huawei Watch GT Sport z rabatem 300 zł oraz laptopa HP 255 G7 ze zniżką 100 zł.

 Orange Flex to oferta dla wszystkich, którzy cenią wolność i nowoczesność. Studenci docenią elastyczność, jaką daje Flex. Wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji aby zmienić swój plan na wyższy albo dokupić jednorazowo pakiet GB. Można także dzielić się swoimi niewykorzystanymi GB ze znajomymi, lub poprosić ich o dodatkowy transfer. Wszyscy, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki, ulubionych filmów i seriali oraz korzystania z social mediów docenią Social, Music oraz Video Pass w Orange Flex. Użytkownicy Orange Flex mogą już rozpocząć przygodę z 5G, które jest już dostępne.


Informacje prasowe

Atrakcyjne urządzenia z 3 ratami za 0 zł na powrót do szkoły i dla firmy, więcej mobilnej rozrywki od Orange

24 sierpnia 2020
Atrakcyjne urządzenia z 3 ratami za 0 zł na powrót do szkoły i dla firmy, więcej mobilnej rozrywki od Orange

W sierpniu startuje kolejna odsłona popularnej promocji urządzeń z 3 pierwszymi ratami za 0 złotych od Orange Polska. Wśród dostępnych modeli są m.in. Samsung Galaxy S20+5G i Xiaomi Mi 10 Lite 5G, obsługujące sieć #hello5G.  W nowej ofercie na koniec lata dajemy też jeszcze więcej możliwości korzystania z 5G dzięki nowej usłudze Video Pass. To ciekawa propozycja dla miłośników filmów i seriali, którzy  będą mogli oglądać ulubione treści online w sześciu najpopularniejszych serwisach video bez limitu danych nawet przez 24 miesiące za 0 zł w wybranych ofertach.

Powrót do szkoły: smartfony i laptop z 3 ratami za 0 zł

 Klienci indywidualni od 24.08 mogą skorzystać z limitowanej oferty 3 raty za 0 zł na wybrane smartfony, w jesiennej odsłonie obejmującej również  laptop HP 255 G7 – w sam raz na powrót do szkoły. Oferta dotyczy Planów Mobilnych 45, 55, 75 oraz Orange Love Mini, Standard, Ekstra i Premium. Skorzystają z niej klienci, którzy podpiszą nową lub przedłużą obecną umowę abonamentową na 24 lub 36 m-cy.  Mogą oni wybierać spośród ośmiu modeli smartfonów z różnych półek cenowych, w tym smartfonów obsługujących sieć #hello5G. Do wyboru są:

  • Samsung Galaxy S20+5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy A71,
  • Xiaomi Mi 10 Lite 5G, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Redmi Note 9,
  • Oppo A31,
  • oraz laptop HP 255 G7 z szybkim procesorem AMD Ryzen 5 2500U, zasobem 8 GB pamięci RAM i matrycą o przekątnej długości 15,6 cala, obsługującą rozdzielczość HD i Full HD. To urządzenie idealnie sprawdzi się w pracy, do nauki, ale też do korzystania z cyfrowej rozrywki.

Orange zobowiązuje się do pokrycia 3 pierwszych rat za smartfon. To oznacza, że klienci zapłacą jedynie 21 rat za wybrany smartfon zakupiony z ofertą, opłatę na start (jeśli dotyczy danego modelu) oraz comiesięczną opłatę abonamentową. Promocja łączy się z ofertą dla klientów przenoszących numer do Orange – dzięki czemu teraz zyskują oni podwójnie - otrzymają pierwsze 3 miesiące bez opłat za abonament, a dodatkowo również 3 pierwsze raty za 0 zł.

Szczegóły promocji i informacje o dostępnych urządzeniach można sprawdzić na stronie.

#WspieramyFirmy: Orange bierze na siebie 3 raty za dowolny smartfon w Planach Firmowych

 Z wyjątkowej promocji na urządzenia mogą skorzystać również przedsiębiorcy. Orange weźmie na siebie pierwsze trzy raty za dowolny smartfon w wybranym Planie Firmowym – S, M, L lub XL.W bogatej ofercie urządzeń warto zwrócić uwagę m.in. na smartfony Samsung:

  • Galaxy A51 dostępny już za 38 zł + VAT  miesięcznie w Planie Firmowym M
  • Galaxy A71 za 48 zł + VAT miesięcznie w Planie Firmowym L
  • oraz Galaxy S20+ 5G, obsługujący sieć #hello5G, za 136 zł + VAT miesięcznie w Planie Firmowym XL

oraz Oppo A31 za 22 zł + VAT w Planie Firmowym S. 

Podane raty za telefon obowiązują na 21 miesięcy - uwzględniają promocję i nie zawierają opłaty za usługi. Promocja obowiązuje od 24.08 przy podpisaniu nowej lub przedłużeniu obecnej umowy, a także w ofercie na 36 miesięcy.

Więcej informacji o promocji na smartfony dla firm można znaleźć na www.orange.pl

Video Pass  w Planach Mobilnych i Orange Love

 Na koniec lata Orange przygotował też specjalną ofertę dla kinomanów i miłośników seriali telewizyjnych. Dzięki nowej usłudze Video Pass klienci będą mogli, bez pomniejszania swojego pakietu danych, oglądać w kraju ulubione treści online dostępne  w popularnych serwisach streamingowych: Netflix, HBO GO, YouTube, Orange TV Go, vod.pl czy WP pilot (wymagane członkostwo w serwisach video).

Klienci, którzy zdecydują się na Plan Mobilny 75 lub pakiet Orange Love Premium z umową na 24 miesiące otrzymają Video Pass w cenie pakietu przez cały okres trwania umowy. W Planie Mobilnym 75 każdego miesiąca klienci mogą cieszyć się aż 70 GB internetu miesięcznie, a dodatkowo sieć 5G, ze względu na lepszą przepustowość, poprawi doświadczenia kinomanów.

W pozostałych Planach Mobilnych (z wyjątkiem Planu Mobilnego 35, w którym usługa jest niedostępna) oraz pakietach Orange Love usługa Video Pass kosztuje 20 złotych miesięcznie, a użytkownicy Planu Mobilnego 55 oraz Orange Love Extra pierwszy miesiąc użytkowania usługi dostaną w prezencie. Aby usługa działała prawidłowo, klient musi mieć w swoim pakiecie niewykorzystane dane na korzystanie z internetu w smartfonie z pełną prędkością. Do korzystania z Video Pass polecamy najnowsze telefony 5G, np. Samsung Galaxy S20+5G czy Xiaomi Mi 10 lite 5G objęte aktualną promocją 3 raty za 0 zł.

Szczegółowe informacje o Video Pass dostępne są na stronie usługi.

Tańsze HBO w Orange Love Standard i Extra oraz Internet Standard

Video Pass to nie wszystko, co Orange przygotował na zbliżającą się jesień dla wielbicieli filmów i seriali. Teraz za pakiet trzech kanałów HBO i HBO GO zapłacą oni o 5 zł mniej. Klienci indywidualni, podpisując umowę na 24 miesiące na Pakiet HBO w Orange Love w pakiecie Standard i Extra, za pakiet HBO zapłacą 20 złotych miesięcznie . Oferta dostępna dla klientów kupujących lub posiadających Usługę TV w Love Standard, Ekstra lub w Pakiecie Internet z Usługą TV.

 Szczegółowe informacje na temat promocyjnego dostępu do pakietu HBO można znaleźć tutaj.

 

 

 

Mediateka

Scroll to Top