Informacje prasowe

Zespół Orange Polska wicemistrzem Global Management Challenge 2011

21 kwietnia 2012
Zespół Orange Polska wicemistrzem Global Management Challenge 2011

Reprezentujący Polskę zespół pracowników Orange Polska zajął drugie miejsce w światowym konkursie Global Management Challenge 2011, którego finał został rozegrany 18 i 19 kwietnia w Kijowie. Do pierwszego miejsca zabrakło zaledwie 0,002 Euro wartości akcji zarządzanego w grze przedsiębiorstwa.

GMC to największa na świecie gra biznesowa. W tym roku stratowało w niej 25 drużyn z Azji, Ameryki i Europy. W polskiej edycji GMC 2011 wystartowało prawie 650 zespołów, łącznie ponad 3500 osób. W tym gronie znalazło się 30 drużyn pracowniczych i studenckich reprezentujących Orange Polska. Do finału dotarło tylko 8 zespołów, w tym aż 3 z Orange Polska.

Pierwszego dnia w półfinale zespół Orange Polska walczył z drużynami Danii, Brazylii, Francji, Estonii i Portugalii. W finale nasza drużyna zmierzyła się z uznawanymi za faworytów zespołami Rosji i Ukrainy, oraz Grecji, Hongkongu, Meksyku, Brazylii i Łotwy. Emocje w finale były niesamowite, Zajęcie II miejsca w tym gronie to ogromny sukces naszej drużyny.

W latach 2007-2011 w rozgrywkach GMC wzięło udział prawie 800 pracowników i studentów reprezentujących Orange Polska. Co roku w tych barwach staje do rywalizacji 15 zespołów pracowniczych i tyle samo studenckich. Udział w GMC wzbudza wśród pracowników Orange Polska tak duże zainteresowanie, że do eliminacji wewnątrz firmy zgłasza się po 80–90 zespołów.

Organizatorem konkursów GMC w Polsce jest firma Bigram, specjalizująca się w dostarczaniu usług i rozwiązań w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.


Informacje prasowe

Nowości w ofercie internetowej Orange

20 kwietnia 2012
Nowości w ofercie internetowej Orange

Od dziś zwiększają się miesięczne limity transferu danych w najtańszych opcjach oferty radiowego dostępu do internetu (CDMA) dla klientów indywidualnych i firm. Kupujący usługę Orange Freedom Pro lub Internet dla Firm Pro, a także przedłużający umowę, będą mieli do dyspozycji od 5 do 25 GB miesięcznie. Oprócz tego mogą wybrać jeden z nowych modemów lub routerów dostępnych w ofercie Orange lub skorzystać z obniżonych cen na pozostałe urządzenia.

Kupujący lub przedłużający umowę na jedną z usług - Orange Freedom Pro – dla klientów indywidualnych lub Internet dla Firm Pro, z najtańszym abonamentem za 49 zł skorzystają od dziś ze zwiększonych do 5 GB limitów na transmisję danych.

Klienci mają do wyboru także inne opcje usługi, w których miesięczne limity wynoszą 10 i 25 GB, a oprócz tego, w zależności od potrzeb mogą dokupować dodatkowe pakiety na transmisję danych i korzystać z nielimitowanego transferu w usłudze "Szczęśliwe Godziny".

Nowościami w ofercie są także obniżone ceny modemów i routerów oraz nowe urządzenia:

  • Anydata ADU895A – pierwszy w ofercie modem CDMA typu USB stick, umożliwia transmisję z prędkością do 9,3 Mb/s (CDMA rev. B),
  • Axesstel MV 610 – nowoczesny router obsługujący transmisję danych z prędkością do 9,3 Mb/s (CDMA rev. B), umożliwiający podłączenie kilku komputerów za pomocą portów LAN i wbudowanego modułu bezprzewodowego WiFi.

Więcej informacji i szczegóły oferty na www.orange.pl oraz w salonach Orange.

* * *

W zasięgu sieci radiowego – mobilnego i stacjonarnego dostępu do internetu w technologii CDMA znajduje się ponad 88 procent powierzchni kraju. Dzięki temu w miejscach, w których budowa sieci kablowej jest nieopłacalna a operatorzy komórkowi nie zapewniają możliwości korzystania z szybkiego internetu, użytkownicy oferty Orange mogą bez przeszkód korzystać z dostępu do sieci z przeciętną prędkością do 1 Mb/s. Dzięki możliwości łączenia dostępu CDMA, z innymi technologiami (np. HSPA+ DC do 42 Mb/s), klienci Orange korzystają z największego zasięgu szybkiego internetu mobilnego w Polsce.

* * *

Osoba kontaktowa: Wojciech Jabczyński, Rzecznik Grupy TP

Tel.: 22 527 19 39

e-mail: biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Balon Orange nad Warszawą

20 kwietnia 2012
Balon Orange nad Warszawą

Nad Warszawą pojawił się nietypowy obiekt - helowy balon z gondolą widokową dla 30 osób. Orange Stacja Balon ożywi prawy brzeg Wisły i będzie dodatkową atrakcją stolicy, nie tylko podczas UEFA EURO2012™.

- Zgodnie z przesłaniem więcej z życia w Orange, zależy nam, by mieszkańcy Warszawy i turyści mogli korzystać z wyjątkowych atrakcji, a taką niewątpliwie stanie się Orange Stacja Balon. Przez pierwsze dwa tygodnie przeloty balonem będą dla klientów Orange darmowe, a później będą mogli oni skorzystać ze specjalnej zniżki - powiedział Paweł Patkowski, dyrektor Marki, Mediów i Komunikacji Orange Polska.

Balon posiada platformę widokową zabierającą naraz do 30 osób. Pozwoli ona na podziwianie panoramy Warszawy i okolic z wysokości 130 metrów. Balon jest w pełni ekologiczny, zużywa niewiele więcej energii elektrycznej niż laptop. Będzie to nie tylko platforma widokowa. Obok powstaną m.in. kawiarnia, sklep z pamiątkami, a na liczącym 1,5 h obszarze będą organizowane koncerty, imprezy plenerowe czy festiwale filmowe. Do maja będą trwały prace przygotowawcze do lotów z pasażerami.

Orange Stacja Balon jest usytuowana przy Moście Świętokrzyskim, po prawej stronie Wisły, zaledwie kilkaset metrów od Stadionu Narodowego. Podczas UEFA EURO2012™ będzie tam można obejrzeć mecz na żywo na wielkim telebimie, siedząc na trybunach na wale wiślanym.

Firma Warsaw Sky, która jest właścicielem i organizatorem Orange Stacji Balon szacuje, że w pierwszym roku działalności z lotu balonem skorzysta nawet 80 tys. osób. Więcej szczegółów już w maju na www.orange.pl.

Scroll to Top