Informacje prasowe

Zmiany w kierownictwie Orange Polska od 1 września

23 maja 2023
Zmiany w kierownictwie Orange Polska od 1 września

1 września 2023 r. Julien Ducarroz, po zaakceptowaniu przez tamtejszą Radę Dyrektorów, obejmie stanowisko prezesa Orange Romania. Z początkiem września prezeską Orange Polska zostanie Liudmila Climoc.

- W ciągu siedmiu lat jej prezesury, Liudmila i jej zespół w Rumunii zrealizowali wiele innowacyjnych projektów, takich jak uruchomienie usług 5G, wykazując się kreatywnością, entuzjazmem i niesłabnącą energią. Co ważniejsze, Ludmila przeprowadziła transformację Orange Romania z operatora komórkowego w operatora konwergentnego. Jest przywódczynią o wysokich kompetencjach i jestem przekonana, że jest w stanie zapewnić zrównoważony wzrost i kontynuować misję Juliena w Polsce – powiedziała Mari-Noëlle Jégo-Laveissière, wiceprezeska Grupy Orange odpowiedzialna za Europę (poza Francją). - Dzięki swojej pasji i umiejętnościom Julien dokonał ważnej zmiany w Orange Polska. Opracował strategię na niespokojne czasy i osiągnął wyniki finansowe i komercyjne znacznie powyżej oczekiwań, co pozwoliło firmie na rozwój i umocnienie pozycji rynkowej pomimo płynących z otoczenia przeciwności. Dziękuję Julienowi za prowadzenie zespołu Orange Polska z dobrą energią przez trudny czas pandemii i poważnych zawirowań w geopolityce i w otoczeniu makroekonomicznym, wynikających z wojny w Ukrainie. Jestem przekonana, że równie skutecznie poradzi sobie z wyzwaniami w Bukareszcie – dodała.

Orange Polska będzie trzecim krajem Grupy Orange, w którym Liudmila Climoc obejmie stanowisko prezeski zarządu. Climoc posiada 25 lat doświadczenia w telekomunikacji. W 2008 r. została prezeską Orange Moldova, a od 2016 kieruje Orange Romania. W trakcie jej kadencji Orange Romania przeszedł kompleksową transformację ze spółki działającej wyłącznie na rynku telefonii komórkowej w operatora w pełni konwergentnego, która rozpoczęła się w 2016 roku wraz z uruchomieniem pierwszych usług pakietowych dla klientów indywidualnych i była kontynuowana wraz z rozwojem zasięgu światłowodów. W 2021 roku firma przyspieszyła realizację strategii konwergentnej, nabywając większościowy pakiet akcji Orange Romania Communications (poprzednio Telekom Romania Communications). Dziś oferuje usługi konwergentne i zintegrowane rozwiązania cyfrowe zarówno klientom indywidualnym, jak i lokalnym firmom.

Koncentrując się na innowacjach, Liudmila Climoc i jej zespół zapewnili klientom rumuńskiego Orange dostęp do najnowszych technologii i usług oraz umożliwili rozwój złożonego lokalnego ekosystemu 5G od Orange. Rumunia jest pierwszym krajem w Grupie Orange, który uruchomił 5G. Operator otworzył dwa laboratoria 5G w głównych miastach, które działają jako centra innowacji dla społeczności badawczej i startupowej, a rozwiązania Orange ICT przyczyniają się do rozwoju dużych projektów i do transformacji cyfrowej firm w Rumunii. Pod kierownictwem Climoc cyfrowa linia biznesowa Orange Romania została skonsolidowana, m.in. dzięki wprowadzeniu w 100% cyfrowej oferty YOXO, popularnej wśród klientów. Dzięki skupieniu się na doświadczeniach klientów i najwyższej jakości łączności, Orange Romania jest obecnie siecią nr 1 z najszybszą stacjonarną i mobilną siecią 5G, umacniając swoją wiodącą pozycję na rynku.

- Po trzech latach spędzonych w Polsce z powodów osobistych wracam do Rumunii. Znam Liudmilę bardzo dobrze i jestem przekonany, że wraz z zespołem Orange Polska poprowadzi firmę na ścieżce dalszego zrównoważonego rozwoju – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Julien Ducarroz jest prezesem Orange Polska S.A. od 1 września 2020 roku. Pod jego kierownictwem firma ogłosiła i wdrożyła strategię .Grow. Wykorzystując siłę core businessu, innowacyjny rozwój cyfrowy i transformację wewnętrzną z silnym naciskiem na odpowiedzialność klimatyczną, strategia już na półmetku zaowocowała przyspieszeniem wzrostu sprzedaży i zysków firmy oraz wzmocnieniem pozycji rynkowej operatora. Podczas jego kadencji Orange Polska zrealizował swój flagowy projekt infrastrukturalny – sprzedaż 50% akcji w hurtowym operatorze światłowodowym Światłowód Inwestycje - który zapewnił dalszą ekspansję zasięgu światłowodowego, wzmocnił bilans spółki i przyczynił się do walki z wykluczeniem cyfrowym w Polsce. Operator uruchomił pierwsze w Polsce sieci kampusowe 5G u klientów, tworząc mocne fundamenty pod dalszy rozwój sieci piątej generacji. W ciągu ostatnich 3 lat Orange Polska stał się wiodącym dostawcą Smart City w Polsce i ugruntował swoją pozycję na rynku hurtowym. Orange Flex stał się pierwszą na polskim rynku zeroemisyjną usługą telekomunikacyjną, a firma zrealizowała swoje ambicje klimatyczne co najmniej 65% OZE w miksie energetycznym na 2 lata przed założonym terminem.

- W trakcie swojej kadencji Julien z nawiązką zrealizował plan, który przedstawił obejmując stery w Orange Polska. Przestawił firmę na nowe tory, wprowadzając bardziej zwinny i elastyczny model pracy, niezbędny w dzisiejszych realiach. A przede wszystkim - jest inspirującym liderem, na którego pomysłach możemy dalej budować – powiedział Maciej Witucki, Przewodniczący Rady Nadzorczej Orange Polska.

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

Twitter: @RzecznikOrange

www.biuroprasowe-sbx.sig-cloud.corpnet.pl


Informacje prasowe

Aurora, Daria Ze Śląska i Faustyna Maciejczuk na Orange Warsaw Festival 2023

19 maja 2023
Aurora, Daria Ze Śląska i Faustyna Maciejczuk na Orange Warsaw Festival 2023

Dwa tygodnie do Orange Warsaw Festival 2023. Aurora - jedna z najciekawszych skandynawskich artystek popowej alternatywy ostatniej dekady, a także dwie wyjątkowe nowe twarze polskiej sceny muzycznej - Daria Ze Śląska oraz Faustyna Maciejczuk - dołączają do line-upu! Dotychczas ogłoszeni artystki i artyści: Sam Smith, Martin Garrix, Ellie Goulding, Zara Larsson, The 1975, The Kid LAROI, OKI, Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Vito Bambino, Jan Rapowanie, Otsochodzi, Alina Pash i Jann. Do zobaczenia w dniach 2-3 czerwca, na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec.

AURORA

Norweska wokalistka, kompozytorka i producentka zadebiutowała w 2015 roku EP-ką "Running With the Wolves", a rok później ukazał się jej debiutancki album "All My Demons Greeting Me as a Friend". Z każdym kolejnym rokiem jednała sobie coraz większą grupę fanów, którzy pokochali ją za wyjątkową artystyczną wrażliwość. Kolejne albumy, "All My Demons Greeting Me as a Friend" (2016), "Infections of a Different Kind (Step 1)" (EP) (2018), "A Different Kind of Human (Step 2)" (2019) oraz "The Gods We Can Touch" (2022) i współpraca z takimi artystami jak The Chemical Brothers, Hans Zimmer, Tom Odell, tylko utwierdziły świat na temat jej wyjątkowości. Aurora na OWF już 2 czerwca!

DARIA ZE ŚLĄSKA

Daria ze Śląska to nowa twarz na polskim rynku muzycznym. W tym roku ukazał się jej album „Daria ze Śląska Tu była”, wypełniony mocnymi i bezpośrednimi tekstami, nad którymi Daria pracowała z Agatą Trafalską (Kortez, Kaśka Sochacka) a także brzmieniową różnorodnością. Od urodzenia mieszka na Śląsku. Jak sama mówi, nie lubi wielkich miast i tłumów. Gdyby nie śpiewała, pisałaby teksty reklamowe albo powieści science-fiction. Jest ufna, cierpi na niezdecydowanie, a w smutku czuje się najbezpieczniej.To talent, który trzeba mieć na oku w najbliższych latach. Daria Ze Śląska na OWF 2 czerwca.

FAUSTYNA MACIEJCZUK

Faustyna Maciejczuk - wokalistka, autorka tekstów, producentka, skrzypaczka i wizjonerka. Zadebiutowała w 2021 roku minialbumem „Przebudzenie”. Zgromadzone na nim utwory niosą bezpretensjonalne przesłanie – nigdy nie dorośnij. Jesienią kolejnego roku Faustyna podsumowała swoją pracę twórczą na albumie niekonceptualnym „baby blue”, który skupia się wokół tematu nauki wyrażania oraz akceptacji człowieczeństwa. Swoją osobowością przyciągnęła do siebie 280 tysięcy odbiorców z całego świata. Teraz pracuje nad kolejnym projektem muzycznym, w którym obraz i performance, będą równie istotne, co dźwięk i słowo. Szykujcie oczy i uszy, a 3 czerwca zobaczcie ją na Warsaw Stage!

 


Informacje prasowe

Nauczyciel Jutr@ – rusza trzecia edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

17 maja 2023
Nauczyciel Jutr@ – rusza trzecia edycja konkursu dla nauczycielek i nauczycieli

Wystartował nabór zgłoszeń do konkursu Nauczyciel Jutr@. Fundacja Orange i Głos Nauczycielski uhonorują nauczycielkę lub nauczyciela, który w pracy z młodymi ludźmi uwzględnia ich potrzeby, stara się słuchać i podążać za tym, co dla nich ważne. Rozwija też swoje kompetencje cyfrowe po to, aby lepiej rozumieć ich świat. Konkurs towarzyszy prestiżowej inicjatywie Nauczyciel Roku. Wnioski wysyłać można do 10 września 2023 r.

Do Konkursu Nauczyciel Jutr@ zgłosić mogą się czynne zawodowo nauczycielki i nauczyciele ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych, przedszkoli oraz placówek oświatowych. Tak jak w konkursie Nauczyciel Roku, kandydatów mogą zgłaszać także inni nauczyciele i nauczycielki, dyrekcja szkół lub placówek oświatowych, rodzice czy sami uczniowie i uczennice. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępny jest na https://glos.pl/nauczycieljutra

- Nauczyciel Jutr@ to osoba empatyczna, otwarta na dialog, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi. Podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nierzadko uczy się od młodych ludzi. Nie musi być obeznana z nowinkami technologicznymi, ale ma odwagę poznawać cyfrowy świat, by być bliżej uczniów i lepiej rozumieć ich rzeczywistość - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Wśród nadesłanych do 10 września zgłoszeń, jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego,  wiceprzewodniczącego Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN będzie szukać nauczycielek i nauczycieli, którzy

  • stawiają dobrostan i szacunek dla uczniów i uczennic na pierwszym miejscu;
  • wyróżniają się otwartą postawą na prowadzenie angażujących zajęć opartych na dialogu,
  • pracują w zgodzie z najnowszą wiedzą pedagogiczną oraz psychologią rozwojową;
  • dążą do podnoszenia swoich kompetencji medialnych, informacyjnych i cyfrowych;
  • korzystają przy tym technologii lub e-zasobów edukacyjnych, aby prowadzić ciekawsze i inspirujące lekcje dla młodych ludzi.

Finalnie zostanie wybranych 5 nominowanych, a spośród nich laureatka lub laureat. Nagrodą główną jest wizyta studyjna w szkołach poza granicami Polski. Finał konkursu Nauczyciel Jutr@ i Nauczyciel Roku zaplanowany jest na 10 października 2023 roku w Warszawie.

- Cieszę się, że możemy kontynuować konkurs Nauczyciel Jutr@, bo to ważne, żeby nauczycielki i nauczyciele otwierali się na to, co nowe, a jednocześnie nie tracili z oczu tego, co najważniejsze – czyli relacji z młodymi – dodaje Jakub Rzekanowski, redaktor naczelny Głosu Nauczycielskiego.

 

 


Fundacja Orange jest organizacją pożytku publicznego. Już od 17 lat dba o rozwój dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie. Z fundacją rozwijają kompetencje niezbędne do świadomego życia pośród technologii - uczą się zasad bezpiecznego internetu, higieny cyfrowej, a także podstaw programowania, robotyki i druku 3D. Fundacja Orange wspiera także nauczycielki i nauczycieli (jest m.in. liderem projektu szkoleniowego Lekcja: Enter, realizowanego ze środków europejskich) i opracowuje materiały poradnikowe dla rodziców. Jej inicjatywy są oparte na wynikach badań i konsultacjach z ekspertkami i ekspertami. W 2022 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Janusza Korczaka dla instytucji wcielających w życie korczakowskie idee oraz tytuł Dobroczyńcy Roku 2022 w kategorii „Kultura i edukacja".

 

Kontakt dla mediów

Magda Mierzwińska, Fundacja Orange

e-mail: magda.mierzwinska@orange.com

tel. +48 512 356 297

Scroll to Top