Informacje prasowe

Zmiany w Zarządzie TP i PTK Centertel

15 września 2009
Zmiany w Zarządzie TP i PTK Centertel

Dziś Rada Nadzorcza Telekomunikacji Polskiej dokonała zmian w składzie zarządu firmy. Z przyczyn osobistych rezygnację z prac w zarządzie TP złożył Richard Shearer, a w jego miejsce, na funkcję wiceprezesa spółki ds. marketingu i strategii, powołano Vincenta Lobry. Wiceprezesem ds. operacyjnych został dotychczasowy członek zarządu TP Piotr Muszyński, który będzie odpowiedzialny za IT, sieć oraz usługi hurtowe. Grażyna Piotrowska-Oliwa, dotychczasowy Prezes PTK Centertel, podjęła decyzję o odejściu z Grupy TP. Jednocześnie otrzymała nową propozycję z Grupy France Telecom, którą będzie rozważać do 31 października br. Do tego dnia pozostanie w Grupie TP, jako doradca prezesa zarządu. Dzisiaj powołano także Mariusza Gacę na stanowisko prezesa spółki PTK Centertel, który w związku z nową funkcją zrezygnował z prac w zarządzie TP. Powierzono mu jednocześnie stanowisko dyrektora wykonawczego Grupy TP ds. sprzedaży i obsługi klientów.

Komentując zmiany, Maciej Witucki, prezes zarządu TP, powiedział: „Nowa struktura zarządu ma na celu dostosowanie Grupy do zmieniającej się sytuacji rynkowej i gwarantuje realizację ambitnych wyzwań, które przed Grupą postawi nowa strategia. Witam Vincenta Lobry w zarządzie spółki. Jednocześnie życzę jemu, a także Piotrowi Muszyńskiemu i Mariuszowi Gacy sukcesów na nowych stanowiskach. Dziękuję Richardowi Shearerowi za jego dotychczasową pracę w Grupie TP, w czasie której włożył istotny wkład w rozwój strategii i modelu biznesowego. Szczególne podziękowania składam Grażynie Piotrowskiej-Oliwie za jej prawie 9-letnie nieprzeciętne zaangażowanie w pracę całej Grupy. Liczę, że swoim ogromnym doświadczeniem nadal będzie wspierać Grupę FT".

Biogramy nowych wiceprezesów zarządu  TP oraz prezesa zarządu PTK Centertel

 

Vincent Lobry

Vincent Lobry rozpoczął pracę we France Telecom w 1979 roku jako inżynier nowych systemów i zarządzania siecią. Pracował dla FT w Indonezji, potem do 1994 roku w Stanach Zjednoczonych, a następnie do 2003 roku w Hiszpanii i we Włoszech. Vincent Lobry kierował także zespołami w obszarze Marketingu B2B i B2C w FT we Francji do stycznia 2006 roku, kiedy to został powołany na dyrektora Marketingu B2C (internet i telefonia stacjonarna). Od września 2007 r. Vincent Lobry pełni funkcję dyrektora Marketingu B2C (internet, telefonia stacjonarna i  komórkowa) w FT we Francji. Kawaler Orderu Zasługi (Ordre du Mérite), absolwent Politechniki (École Polytechnique) oraz Wyższej Szkoły Telekomunikacyjnej (École Nationale Supérieure des Télécommunication) w Paryżu.

Piotr Muszyński

Od września 2008 odpowiada za obszar obsługi i techniki (Sieć, IT, R&D). W TP od 2001 roku, początkowo jako dyrektor Pionu Obsługi Klienta. W latach 2005 -2006 był dyrektorem Dywizji Obsługa i Sprzedaż, a od roku 2006 do września 2008  dyrektorem Wykonawczy Grupy TP ds. Obsługi i Sprzedaży.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w roku 1990 w Eastern Europe Investment Ltd (EEI) jako wspólnik i kierownik projektu odpowiedzialny za strategię, marketing i rozwój biznesu. W roku 1993 dołączył do firmy REMA 1000 Poland Ltd jako członek zarządu - dyrektor zarządzający, a w latach 1999-2001 - prezes zarządu. Równolegle, w latach 1996-1998 był członkiem zarządu firmy Intersport Poland, biorąc udział w stworzeniu i operacyjnym uruchomieniu firmy.

Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zaawansowany Program Zarządzania organizowany przez IESE Business School Uniwersytetu Nawarry.

Mariusz Gaca

W marcu 2009 roku został powołany na członka Zarządu ds. Rynku Biznesowego. Karierę w Grupie TP rozpoczął w 2000 roku jako dyrektor Pionu Multimediów, odpowiadał wówczas za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych (w szczególności oferty neostrada). Od 2005 związany z rynkiem biznesowym Grupy TP, początkowo jako dyrektor ds. Kluczowych Klientów, a następnie jako dyrektor Pionu Rynku Biznesowego Grupy TP.  W kwietniu 2008 r. został dyrektorem Wykonawczym Grupy TP ds. Rynku Biznesowego. Jest absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również studia MBA University of Illinois at Urbana Champaign.


Informacje prasowe

Piłkarski Puchar Polski w Orange sport i Orange sport info

14 września 2009
Piłkarski Puchar Polski w Orange sport i Orange sport info

Dwa mecze z każdej rundy oraz finał najbardziej prestiżowych i masowych rozgrywek piłkarskich w Polsce - Remes Pucharu Polski - będzie można oglądać na żywo w kanałach telewizyjnych Orange sport i Orange sport info.  To kolejna - po Ekstraklasie -   propozycja Orange sport dla fanów rodzimego futbolu.

Już 22 września o godz. 15:15 na antenie Orange Sport będzie na żywo transmitowane spotkanie 1/16 finału, w którym GKP Gorzów Wielkopolski podejmie Legię Warszawa. Następnego dnia - w środę 23 września o godz. 20:00, w Orange sport info będzie można obejrzeć transmisję meczu Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze. To spotkanie będzie też dostępne przez Internet, na stronie www.orangesport.pl a także w telefonach komórkowych sieci Orange pod adresem wap.orange.pl

Informacje o kolejnych meczach Remes Pucharu Polski transmitowanych na antenie Orange sport i Orange sport info będą dostępne na stronie internetowej www.orangesport.pl.

Od początku istnienia stacja Orange sport jest związana z polskim futbolem - pokazuje wszystkie mecze piłkarskiej Ekstraklasy, w tym aż sześć na żywo w każdej kolejce. Na antenie Orange sport można też śledzić rozgrywki innych lig piłkarskich - francuskiej Ligue 1 oraz portugalskiej Liga Sagres.

Z kolei program informacyjny Orange sport info nadaje przede wszystkim wiadomości świata sportu, magazyny i komentarze. Jako jedyna stacja telewizyjna pokazuje na żywo wyścigi konne z warszawskiego Służewca.

Orange sport to kanał „premium" dostępny w ofercie telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej (IPTV i satelitarnej) oraz na platformie Cyfra+. Z kolei Orange sport info jest kanałem przeznaczonym do bezpłatnej dystrybucji - obecnie za pośrednictwem anteny satelitarnej mogą go oglądać wszyscy zainteresowani.


Informacje prasowe

Wielki Finał Orange Cup rozstrzygnięty

13 września 2009
Wielki Finał Orange Cup rozstrzygnięty

Ponad 20 tys. chłopców i dziewcząt z całej Polski wzięło udział w Orange Cup, XIV Turnieju im. M. Wielgusa. W finale rozegranym w ten weekend w Zamościu najlepsze okazały się zespoły MUKS Praga Warszawa i SP 15 Bydgoszcz. W nagrodę pojadą do Pragi na mecz Czechy-Polska. Nagrody zwycięzcom wręczył kandydat na selekcjonera reprezentacji narodowej Stefan Majewski.

Orange Cup to jeden z największych turniejów piłkarskich w Polsce. W tej edycji, od maja do września rywalizowało ponad 2 000 drużyn. W finale o tytuł Mistrza Polski Jedenastolatków i nagrodę główną walczyło po 16 drużyn dziewcząt i chłopców. Podczas dwóch dni finału rozegrano 70 meczy. Najlepszą drużyną chłopców okazała się SP 15 Bydgoszcz, a  dziewcząt MUKS Praga Warszawa.

Od lat turniejowi towarzyszy Program Gram Fair, promujący uczciwe zachowanie na boisku i poza nim. Każdy z zawodników tegorocznej edycji, aby podkreślić przynależność do  wyjątkowej społeczności sportowej, nosił charakterystyczną opaskę Orange Cup z hasłem Gram Fair. Ambasadorem programu był wielokrotny reprezentant Polski Marek Saganowski.

Ważnym wydarzeniem Orange Cup było po raz pierwszy powołanie najmłodszej reprezentacji Polski U-11, do której weszli najlepsi młodzi zawodnicy i zawodniczki. Właściwe szkolenie zapewnią im profesjonalni trenerzy. Radosław Mroczkowski (asystent trenera reprezentacji narodowej) został selekcjonerem Reprezentacji Polski Chłopców, a Robert Góralczyk (trener reprezentacji kobiet) będzie odpowiadał za Reprezentację Polski Dziewcząt. „Wierzymy, że Ci zdolni jedenastolatkowie w przyszłości będą z dumą reprezentować Polskę i powtarzać, że tylko dzięki profesjonalnym turniejom, takim jak Orange Cup wszyscy mają szansę grać w koszulce z orzełkiem" - powiedział Piotr Gołos, Dyrektor Sponsoringu Grupy TP.

Dodatkowe informacje, galerię zdjęć i tabelę wyników można znaleźć na stronie internetowej www.orangecup.pl

Organizatorem Orange Cup jest Polski Związek Piłki Nożnej, głównym sponsorem Grupa TP, a sponsorem technicznym PUMA.

Scroll to Top