Informacje prasowe

LTE w miejsce technologii 3G w Orange – plan do końca 2024 roku

17 kwietnia 2024

LTE w miejsce technologii 3G w Orange – plan do końca 2024 roku

Do końca tego roku, użytkownicy sieci Orange zyskają – w kolejnych lokalizacjach – lepszy zasięg nowoczesnej sieci mobilnej, a tym samym wyższą jakość połączeń telefonicznych oraz mobilnego internetu. Operator kontynuuje wyłączanie starszej technologii 3G, by zastąpić ją nowszą technologią LTE. Szczegóły planów na najbliższe miesiące można sprawdzić na mapce przygotowanej przez operatora.

Proces wyłączania sieci 3G rozpoczął się w Orange we wrześniu 2023 roku. Zwolnione przez 3G częstotliwości pasma 900 MHz wykorzystywane są na potrzeby sieci LTE. To pozwala zwiększyć jej zasięg i pojemność, co przekłada się na poprawę komfortu korzystania z usług mobilnych.

Wszystko po to, by przyspieszyć prędkość internetu, zwiększyć jakość rozmów oraz połączeń, a docelowo przygotować kolejne obszary na 5G jakości Orange. Z sukcesem zadziało się to już m.in. w rejonie Piły czy Sieradza.

Najbliższe wyłączenia sieci 3G oraz wzmocnienie LTE planowane są w okolicach Słupska i Koszalina. Szczegóły dalszych prac, aż do końca roku, dostępne są na mapce.

Jak się przygotować?

Większość użytkowników nie musi się szykować do tej zmiany – otrzymają po prostu lepszy zasięg i jakość usług. Nowoczesne smartfony są gotowe na obsługę nowszych technologii.

W przypadku starszych urządzeń, użytkownicy powinni sprawdzić swój telefon oraz kartę SIM, by upewnić się, czy współpracują z 4G LTE i obsługują VoLTE (czyli realizację połączeń głosowych poprzez technologię LTE). Wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści KARTA na numer 80233. Usługa dostępna jest dla klientów sieci Orange oraz nju mobile, a osoby korzystające z Orange Flex mogą sprawdzić kartę i telefon za pomocą dostępnego w aplikacji czatu. Jeśli okaże się, że karta SIM wymaga wymiany na nowszą, można tego dokonać bezpłatnie w salonie Orange. Mieszkańcy okolic Koszalina i Słupska powinni to zrobić do 6 maja b.r.

Klienci, którzy pozostaną przy korzystaniu z kart SIM lub telefonów starszego typu – nieobsługujących 4G, będą mieli zapewnione usługi w technologii 2G. Przy wyborze nowego modelu warto zwrócić uwagę czy obsługuje VoLTE. Z listą rekomendowanych telefonów, które wspierają technologię VoLTE, można zapoznać się na stronie udostępnionej przez operatora. Wszystkie odnowione telefony dostępne w Orange (czyli tańsze modele) mają tę funkcjonalność. Dodatkowo, można odsprzedać w salonie swój starszy smartfon i zyskać zniżkę na zakup nowego. Nie musi to być drogi sprzęt, bo urządzenia obsługujące 5G są dostępne już od kilkuset złotych i asortyment ten stale się rozszerza.

Więcej w temacie wyłączania sieci 3G – instrukcje, poradniki, filmy – znajduje się pod linkiem: https://www.orange.pl/zobacz/wylaczamy-3g.
Wsparcia oraz informacji udzielą także konsultanci na infolinii i w salonach.

Wyłączanie 3G w Orange potrwa do końca 2025 roku. Plany na dalsze wyłączenia przekazywane będą z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

 

Mediateka

Udostępnij: LTE w miejsce technologii 3G w Orange – plan do końca 2024 roku

Mediateka

LTE w miejsce technologii 3G w Orange – plan do końca 2024 roku

17 kwietnia 2024


Informacje prasowe

Wiosenne nowości w ofercie Orange

4 kwietnia 2024

Wiosenne nowości w ofercie Orange

Orange wprowadza abonament 5G razem ze smartfonem 5G w promocyjnej cenie. Operator proponuje także superszybki światłowód.

Od 59 zł/mies. za abonament i telefon

Oferta abonamentu 5G razem ze smartfonem 5G to propozycja dla klientów, którym zależy na dostępie do najszybszego internetu 5G jakości Orange – na korzystnych warunkach, a jednocześnie szukają sprzętu w jak najniższej cenie. Podpisując umowę – na abonament w Planie XS na 24 miesiące – otrzymują: połączenia, SMS-y i MMS- y bez limitu w kraju i roamingu w UE oraz pakiet 5G danych w cenie od 45 zł/mies. Do abonamentu 5G można dobrać smartfon 5G – jeden z trzech promocyjnych modeli, każdy w superniskej racie, czyli 14 zł przez 36 miesięcy.

Do wyboru są smartfony:

  • motorola moto g34 5G 8/128 GB
  • Samsung Galaxy A15 5G 4/128 GB
  • Xiaomi Redmi 13C 5G 4/128 GB dostępny od 15.04.2024 r.

Abonament 5G razem z ratą za smartfon 5G można więc mieć już od 59 zł/mies. Dokupując następny numer z Planem XS i telefonem 5G, cena oferty promocyjnej będzie jeszcze niższa – od 39 zł/mies., ponieważ klient skorzysta z dodatkowej zniżki za łączenie usług w Orange (pod warunkiem terminowej płatności). Oferta dostępna jest dla wszystkich klientów, podpisujących nową umowę z operatorem. Powyższe ceny abonamentów uwzględniają rabaty: za e-fakturę – odbierany co miesiąc w Mój Orange oraz zgody marketingowe. Szczegóły oferty na stronie: Abonament komórkowy – promocje | Orange Polska.

Orange inwestuje w rozwój nowoczesnej sieci mobilnej: zasięg sieci 5G jest już w 789 miastach i ponad 31 tys. miejscowości. Od stycznia tego roku operator oferuje także najszybszy mobilny internet 5G o prędkości nawet 1 Gb/s, który obecnie jest dostępny w 160 miastach i miejscowościach w kraju. Zasięg tej technologii jest cały czas zwiększany. Informacje o aktualnym zasięgu 5G w Orange można sprawdzić na: www.orange.pl/5G.

Światłowód jakości Orange – nawet do 8 Gb/s

Błyskawiczny, niezawodny internet to dziś podstawa. W Warszawie i Krakowie można od niedawna korzystać z ultraszybkiego światłowodu do 8 Gb/s, który spełni potrzeby nawet  najbardziej wymagających użytkowników, jeśli chodzi o prędkość przesyłania oraz pobierania danych, odtwarzania multimediów czy komfort surfowania po sieci. Zasięg usługi będzie rozszerzany o kolejne lokalizacje.

Nową prędkość światłowodu wspiera modem Funbox 10 – działający w technologii XGS-PON. Zapewni on w domu najlepszą bezprzewodową sieć w standardzie Wi-Fi 6E (trzy pasma: 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz), co umożliwia podłączenie i komfortowe korzystanie nawet 256 urządzeń w tym samym czasie. Modem nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest przyjazny środowisku – posiada tryby oszczędzania energii a obudowa oraz opakowanie wykonane są w 100% z materiałów z recyklingu. Światłowód o prędkości do 8 Gb/s jest dostępny od 195,02 zł/mies. (plus 4,99 zł/mies. za modem).

Światłowód Pro 2.0 za dodatkowe 35 zł/mies.

Klienci, którzy przeniosą swój abonament komórkowy do pakietu Love Mini ze Światłowodem Pro 2.0 otrzymają – za połączenie usług – rabat 40 zł/mies. (przez 12 mies.). To znaczy, że dopłacając do dotychczasowego rachunku jedynie 35 zł/mies., przez pierwszy rok, będą korzystać z dwóch usług, czyli: superszybkiego internetu oraz abonamentu komórkowego, za 89,99 zł/mies. W kolejnym roku umowy opłata wyniesie 129,99 zł/mies. Podane ceny uwzględniają rabaty za e-fakturę i zgody marketingowe.

Przez pierwsze 12 miesięcy użytkownicy otrzymują w prezencie wzmacniacz Smartbox Wi-Fi 6 (po roku płatny 4,99 zł/mies.). Zapewnia on lepszy zasięg i moc sygnału Wi-Fi w mieszkaniu. Promocja dostępna jest również przy przejściu na wyższe pakiety – Love Standard i Extra (bez Netflix), a także dla nowych klientów – zmieniających technologię 5G/LTE na światłowód. Szczegóły promocji, wraz z dokładnymi cenami, dostępne są na stronie, infolinii i w salonach.

Wiosenna oferta Orange trwa od 4 kwietnia do 07 czerwca 2024 roku (przy urządzeniach objętych rabatami – do wyczerpania zapasów). W tym samym czasie startuje również oferta skierowana do klientów biznesowych.

Mediateka

Udostępnij: Wiosenne nowości w ofercie Orange

Mediateka

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

27 marca 2024


Informacje prasowe

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

27 marca 2024

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To wspólna odpowiedź Orange Polska i APA Group na wzrost zapotrzebowania na specjalistyczną wiedzę związaną z 5G wśród przedstawicieli biznesu.

Akademia to propozycja dla przedstawicieli tych polskich firm, które poszukują innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania, produkcji, logistyki czy technologii. Ma pomóc im nauczyć się wykorzystywania technologii 5G, aby zwiększyć efektywność, produktywność i konkurencyjność .

– Akademia 5G odpowiada na kluczowe wyzwania: niedostateczną świadomość korzyści 5G w biznesie, obieg nieprawdziwych informacji o 5G w przestrzeni publicznej i brak kluczowych kompetencji z obszarze 5G na rynku. Edukacja jest tutaj niezbędna. 5G przekracza granice tradycyjnego internetu i otwiera nowe horyzonty dla biznesu i społeczeństwa. Akademia  ma szansę znacznie przyspieszyć rozpowszechnianie się tej technologii. To nie tylko krok naprzód dla branży telekomunikacyjnej, ale także impuls do transformacji cyfrowej w wielu sektorach – mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego Orange Polska.

Akademia 5G składa się z serii trzech spotkań online, zaplanowanych na 9, 16 i 23 kwietnia 2024 r. oraz stacjonarnego finału 28 maja w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 w Gliwicach. Uczestnicy będą mieli okazję spotkania technologicznych ekspertów, jak dr hab. Aleksandra Przegalińska, Artur Kurasiński, Adam Przeździęk, a także praktyków wdrożeń technologii 5G z Orange Polska i APA Group. Program obejmuje m.in. procedury pozyskiwania pasm 5G, wdrożenie sieci kampusowej 5G krok po kroku, integrację infrastruktury firmy, wykorzystanie Big Data, cyberbezpieczeństwo oraz praktyczne przykłady wdrożeń w Polsce.

Udział w Akademii 5G jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowani mogą rejestrować się na stronie www.akademia5G.pl do 8 kwietnia. Uczestnicy otrzymają m.in. interaktywny podręcznik dla menedżerów z przykładami implementacji kampusowych sieci 5G, a na koniec – certyfikat ukończenia kursu.

– Jako ktoś, kto zawsze patrzył w przyszłość, uważam, że technologia 5G otwiera nowe, fascynujące rozdziały dla efektywności w biznesie. Prędkość transmisji danych, minimalne opóźnienia i zdolność obsługi ogromnej liczby urządzeń w sieci to tylko początek tego, co oferuje 5G. Współpracując ze sztuczną inteligencją i narzędziami IIoT do zarządzania, 5G całkowicie zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa optymalizują swoje procesy i monitorują efektywność energetyczną. W mojej opinii, menedżerowie, którzy zrozumieją i wdrożą te inteligentne rozwiązania, nie tylko uzyskają przewagę konkurencyjną, ale również zdefiniują nowe standardy innowacyjności w swoich branżach – komentuje współorganizator i jeden z prelegentów Akademii 5G, dr inż. Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.

Akademia 5G to kolejny wspólny projekt Orange Polska i APA Group po konferencji „Transformacja cyfrowa z 5G” i pierwszej w Polsce uczelnianej sieci kampusowej 5G na trenie Politechniki Śląskiej.

Patronat nad inicjatywą objęły Politechnika Śląska i Platforma Przemysłu Przyszłości.

Mediateka

Udostępnij: Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej