Oferta

Co obejrzeć w Walentynki? Najciekawsze filmowe propozycje

12 lutego 2021

Co obejrzeć w Walentynki? Najciekawsze filmowe propozycje

Najbliższy weekend będzie pełen miłości. Dlatego zaproponuję Wam filmy, które w takim czasie ogląda się ze szczególną przyjemnością – nastrojowe, zmysłowe, zabawne. Idealne na Walentynki.

 

W tym roku 14 lutego nie udamy się do restauracji czy tłumnie do kin. Będziemy świętować w domu, dlatego warto zrobić sobie filmowy maraton. Jedni szukają wtedy romantycznych tytułów, a inni wolą mniej przesłodzone, alternatywne produkcje. Z myślą zarówno o tych pierwszych, jak i drugich kinomanach, przygotowałam zestawienie ciekawych i jakże odmiennych filmów. Bo miłość, tak jak kino, miewa różne oblicza. Każdy postrzega ją inaczej i na co innego ma ochotę. Dlatego wybierzcie swoją idealną filmową propozycję na weekend, a opcji jest bardzo wiele.

Sprawdźcie, co obejrzeć gdy…?

 

Nie lubicie komedii romantycznych, ale szukacie kompromisu z drugą połówką

 

I tak Cię kocham – film z cyklu: duża dawka optymizmu. Nie zobaczymy jednak w nim idealnego, lukrowanego świata, z pięknymi bohaterami mieszkającymi w wielkich metropoliach, jak to zwykle bywa w komediach romantycznych i czego niektórzy wręcz nie trawią. Tutaj bohater jest taksówkarzem oraz początkującym stand-upowcem, który zakochuje się w zwykłej dziewczynie. Tylko, że ona zapomniała wspomnieć, że ma za sobą nieudane małżeństwo i nie chce się z nikim wiązać, a on wstydzi się powiedzieć, że pochodzi z tradycyjnej hinduskiej rodziny, w której kultywuje się zwyczaj aranżowanych małżeństw. A rodzice dla syna mają już nawet kilka kandydatek na żonę… Przyjemny – trochę w klimacie kina niezależnego, zabawny współczesny komediodramat oparty na faktach.

Niedobrani – filmy z Sethem Rogenem to zazwyczaj komedie w bardzo amerykańskim stylu, z niewybrednymi żartami, ale mają swój urok i lekki, luzacki styl. Tym razem komik wystąpił u boku Charlize Theron – jednej z najpiękniejszych (moim zdaniem) hollywoodzkich aktorek. Brzmi to trochę jak współczesna wersja „Pięknej i Bestii” i też tak wyszło. On jest dziennikarzem-nieudacznikiem, który nie stroni od używek i imprezowego stylu życia, a co najgorsze – właśnie stracił pracę, a ona zajmuje ważną pozycję w rządzie i marzy jej się posada prezydenta. Co łączy tych dwoje? Znają się od dziecka, bo wtedy ona była jego nianią (kilka lat starszą) i pierwszą fascynacją. Po latach spotykają się przypadkiem i to spotkanie obróci ich światy do góry nogami. Jest to naprawdę niezły film, z dużą dozą szaleństwa, z ekstremalnymi dowcipami, ale i z lekką nutką romantyzmu. Sprawdzi się jako dobra rozrywka do obejrzenia ze znajomymi czy na niezobowiązującą randkę.

„Niedobrani” pojawią się w walentynkowym maratonie w Canal+, gdzie 14 lutego cały dzień będą puszczane miłosne produkcje.

canal+ w orange

 

Ekscytują Was pikantne historie, tajemnicze zbrodnie, a wszystko to najlepiej jak jest spisane (czyli gorące filmy na podstawie książek)

 

Rebeka – remake filmu Alfreda Hitchcocka z 1940 roku. Byłam pod ogromnym wrażeniem najnowszej wersji, a ekranizacji powieści Daphne du Maurier było już wiele. Zrobiona z rozmachem, z pięknymi krajobrazami, plenerami, kostiumami i niesamowitym klimatem, dreszczem niepokoju, atmosferą tajemnicy. Trzyma w napięciu, intryguje, jest zmysłowa, a jednocześnie subtelna i intrygująca. Młoda służąca (Lily James – grała również w „Wykopaliskach”, które Wam ostatnio polecałam) poznaje przystojnego wdowca-milionera. Mężczyzna szybko jej się oświadcza i zabiera do swojej posiadłości. Mury rezydencji skrywają w sobie sekret śmierci byłej żony, którą wszyscy tam uwielbiali. Co wydarzyło się w Manderley? Będziecie mieć dreszcze!

365 dni – przyznam szczerze, że nie jestem miłośniczką tego filmu, nie sięgnęłam po bestsellerową powieść, ale co jak co – trzeba przyznać, że było to spore wydarzenie popkulturalne. Cała trylogia Blanki Lipińskiej osiągnęła ogromny sukces i rozpoczęła modę na polską literaturę erotyczną. Film cieszył się sporą popularnością, nie tylko w Polsce. Wywołał wiele dyskusji i kontrowersji na świecie. Jednych oburzył śmiałością, innych zafascynował. Warto chociażby i z tego powodu zobaczyć, a Walentynki wydają się dobrą okazją. Tym bardziej, że tak odważne sceny, w takim natężeniu, rzadko pojawiają się w rodzinnym kinie. Film może nastroić na pełen wrażeń wieczór, no i fani autorki z pewnością się nie zawiodą.

Dwa powyższe filmy znajdziecie na platformie Netflix, dostępnej w dodatkowych pakietach Orange Love.

netflix w orange love

 

Wolicie prawdziwe historie niż przesłodzone bajkowe opowieści

 

Julia & Julia – filmowy afrodyzjak, a do tego jaki zabawny! Z wysmakowanym duetem Meryl Streep i Amy Adams. Jedna z pań gra w retrospekcjach – prawdziwą postać kulinarnej mistrzyni – Julii Child, a druga, po latach czyta jej książkę i chce odwzorować przepisy słynnej kucharki. Codziennie więc gotuje coś z poradnika, a wszystkie dania testuje na …mężu. Pyszna zabawa i idealna filmowa przystawka np. przed romantyczną kolacją. Oglądając te potrawy na ekranie, te cuda na talerzu, od razu nabierze się apetytu i smaku na więcej.

Sztuka kochania – biografia Michaliny Wisłockiej – „pani od seksu”, autorki słynnego poradnika „Sztuki kochania”, pionierki w dziedzinie ginekologii, która uczyła kobiety czerpać jak najwięcej przyjemności z życia. Do tego poznajemy jej prawdziwą, barwną historię – uczuciową i zawodową. Dowiadujemy się też, jak powstała najbardziej kontrowersyjna oraz pożądana książka w PRL-u i jak przełamywano tematy tabu. W roli głównej, brawurowo zagranej, Magdalena Boczarska, a obok niej plejada polskich gwiazd. Inspirujące, skłaniające do dyskusji i rozmów o skrytych pragnieniach, emocjach i nie tylko.

Oba te filmy dostępne są na Orange VOD – w specjalnej sekcji z walentynkową promocją, przygotowaną na walentynkowy maraton filmowy. W nim też znajdą się wspomniane w tekście produkcje „Pełnia życia” czy „I tak cię kocham”, a także około 40 innych propozycji!

Walentynki orange vod

 

Cały rok czekacie, by w końcu zobaczyć wyciskacze łez i już macie naszykowane chusteczki

 

Pełnia życia – Kocham ten film. I płakałam na nim jak bóbr. Z niego też pochodzi nasz kadr – okładka w tym artykule. Jeśli lubicie melodramaty, takie jak „Pamiętnik”, „Gwiazd naszych wina”, „Teoria wszystkiego” czy „Love story” – ten tytuł też Was zauroczy. Nie będzie też raczej zaskoczeniem, gdy powiem, że jeden z bohaterów jest śmiertelnie chory – na polio. Jego żona robi wszystko, by pomimo zagrożeń i ograniczeń zapewnić mu wspaniałe życie, takie o jakim marzył. Choć lekarze nie dawali mężczyźnie zbyt wielu szans ani czasu, kobieta zabiera go ze szpitala. Przystosowuje dom, pomaga zaprojektować i stworzyć wózek z aparaturą, dzięki czemu jej ukochany nie będzie przykuty do łóżka, a będzie mógł… zwiedzać świat. Cudowna, choć smutna historia oparta na faktach, będąca dowodem na to, jak wielka jest siła miłości.

Małe kobietki – nie jest to typowy film walentynkowy, ale jest to urzekająca historia – o rodzinie, miłości, przyjaźni, o pierwszych zauroczeniach, o wsparciu bliskich, o wielu pokoleniach, o matce i jej czterech córkach w różnym wieku. W trakcie seansu każdy znajdzie coś ze swojego życia i będzie miał inny powód czy moment, by uronić łezkę. Ze śmiechu, ze wzruszenia, czy w związku z własnym wspomnieniami. Jest to film kostiumowy (akcja dzieje się w latach 60.XIX wieku), z ciepłą rodzinną aurą, z perypetiami nastolatek; bardzo kobiecy, choć spodoba on się nie tylko paniom. Dobra propozycja do obejrzenia z ukochaną osobą – swoją drugą połówką, z mamą, siostrą, z przyjaciółką, czy z całą familią.

„Małe kobietki” będą w Walentynki na antenie HBO.

male kobietki

Wybór jest duży, szczególnie gdy korzystamy z wielu kanałów dostępnych w Telewizji Orange. Polecam Wam też zapoznać się z tytułami, jakie pojawią się nie tylko w Walentynki, ale przez cały luty m. in. w HBO i Canal+. Tam czeka Was wiele nowości!

W Canal+ z głośnych premier warto obejrzeć m.in.: „Terminal”, „Wierzę w Ciebie”, „Dżentelmenów”, drugą odsłonę serialu „Pisarze” czy nowy serial kryminalny „Gangi Londynu”. Nie zabraknie też propozycji dla dzieci, ciekawych dokumentów czy dużej dawki sportowych emocji.
W HBO GO pojawią się w tym miesiącu takie hity, doceniane przez krytyków i widzów na świecie, jak: „Wielka” – nominowana do Złotych Globów Elle Fanning jako caryca Katarzyna, czy „Mały Topór” – kolejny pretendent do Złotych Globów. Będzie można też obejrzeć ceremonię rozdania Złotych Globów ( tzw. „małych Oscarów”) 28 lutego w HBO GO.
W takich filmach i serialach to można się zakochać!

A Wy jakie filmy polecacie na Walentynki? Na jakie premiery czekacie też w lutym?

Udostępnij: Co obejrzeć w Walentynki? Najciekawsze filmowe propozycje

Film

Co obejrzeć w weekend? Rozszyfrujcie „Kod Dedala”!

29 stycznia 2021

Co obejrzeć w weekend? Rozszyfrujcie „Kod Dedala”!

Jeśli w weekend lubicie odpocząć przy seansie filmowym i sprawdzacie wcześniej program telewizyjny lub skaczecie pilotem po kanałach, by wyłapać ciekawe propozycje – mam już coś dla Was. W tę sobotę o godzinie 20 na Canal+ jest „Kod Dedala” – historia, która Was pochłonie!

 

Francja intrygą stoi

Ostatnio pisałam o francuskim serialu „Lupin” (drugi sezon podobno ma być latem tego roku), a teraz pora na francusko-belgijską produkcję. Myślę, że jeśli współczesna opowieść o Arsenie Lupinie Wam się spodobała i czujecie niedosyt, to ten film ponownie wciągnie Was w klimat zagadek, mrocznych intryg, na pograniczu wręcz z iluzją.

„Kod Dedala” – film Régisa Roinsarda – zaciekawił mnie już samą koncepcją scenariusza. Otóż na rynku ma pojawić się ostatnia część książkowego bestsellera (pt. „Kod Dedala”), którego pokochali czytelnicy na całym świecie. Wydawca strzeże tożsamości autora (posługuje się on tylko pseudonimem i nikt nie wie kim jest), a także skrzętnie skrywa treść oryginału przed premierą. Postanawia też zebrać najlepszych tłumaczy z różnych krajów, tak by przestrzegając tajemnicy, przygotowali przekłady w swoim języku. Otrzymają oni za to wielkie wynagrodzenie, będą uczestniczyć w prestiżowym i tajnym międzynarodowym projekcie, mogą czuć się więc wyróżnieni. No i jako pierwsi poznają szczegóły słynnej powieści, sagi owianej legendą. Brzmi to zachęcająco, ale… Właśnie, jest jedno ale.

co obejrzec w orange

Na czas trwania swojej pracy wszyscy tłumacze muszą być zamknięci w… bunkrze, przypominającym podziemny, ukryty pałac lub jak kto woli – luksusowe więzienie. Nikt z 9 wybranych poliglotów-językoznawców (wśród nich Olga Kurylenko – dziewczyna Bonda, czy Frédéric Chau – bohater „Za jakie grzechy, dobry Boże”) nie może wyjść z „biura”, dopóki nie ukończy zadania. Tłumacze są stale pilnowani i obserwowani. Zabrano im telefony, nie mają dostępu do internetu, mają zakaz kontaktowania się ze światem zewnętrznym, z rodzinami czy bliskimi. Wszystko to po to, by nie było żadnych przecieków treści, na które tak czekają media, wierni fani i czytelnicy.

tv orange

Mimo usilnych starań – w sieci pojawiają się niepublikowane dotychczas pierwsze strony książki. Na tym się nie kończy!  Zaczyna się robić niebezpiecznie, a cała ukryta gra wymyka się spod kontroli… Jak doszło do wycieku tajnych informacji, czy jak to mówią w prawie każdym serialu kryminalnym „kto jest kretem”? Jakie mieli motywacje tłumacze, przyjeżdżając w to miejsce? Kto jest autorem, a kto… więźniem? To tylko nieliczne z pytań, jakie się teraz nasuwają. Podczas oglądania będą one kłębić się w Waszej głowie.

Kod Dedala Orange blog

Po literach z labiryntu

W trakcie seansu, który powolnie się rozpoczyna i wprowadza nas do podziemnego studia tłumaczeń, akcja wielokrotnie będzie nabierać tempa i zaskakiwać. Z początku jest spokojnie, nawet trochę klaustrofobicznie. Jednak jako widzowie – wychodzimy na zewnątrz i obserwujemy historię z kilku różnych perspektyw, miejsc i osi czasu. Sprawdzamy od czego się zaczęło, co się stało, zastanawiamy się kto stoi za intrygą, jak do tego doszło i jak się skończy.

Film cały czas trzyma w napięciu i z każdą minutą ono coraz bardziej się kumuluję, a akcja przyspiesza. Następują nieprzewidziane zwroty, a fabuła staje się układanką, puzzlami, które próbujemy dopasować. Musimy znajdywać i odkrywać wciąż nowe elementy, no i zdążyć na czas. Trochę tak, jakbyśmy byli w podziemnym labiryncie mitycznego Dedala i szukali wyjścia. Jest to ekscytujące!

recenzja filmu orange blog

Choć film jest określony jako thriller – nie jest to typowy obraz dla tego gatunku. Znajdziecie w nim kulturowy misz-masz, współczesną pogoń za sensacją, sławą, pieniędzmi. Momentami bywa mrocznie, niebezpiecznie, a w innych chwilach czujemy się jak w trakcie seansu przygodowego kina akcji czy dramatu psychologicznego.

„Kod Dedala” jest też gratką dla fanów literatury. Sporo tu nawiązań do różnych dzieł, no i jest ta cała aura fascynacji książkami. Ciekawa jestem, czy komuś też – tak jak mi, sceny w księgarni kojarzyły się z księgarnią Sempere z powieści Zafona – „Cień wiatru”? A może mieliście jeszcze inne skojarzenia czy refleksje? Dajcie znać i rozszyfrujcie po swojemu kod Dedala. To będzie wieczór pełen wrażeń.

 

Film dostępny jest na kanałach Canal+, w pakietach telewizyjnych Orange Love. Sobotni seans to nie jedyna emisja tego tytułu, dlatego możecie zobaczyć go ponownie w dogodnym dla Was terminie.

 

Udostępnij: Co obejrzeć w weekend? Rozszyfrujcie „Kod Dedala”!

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej