Zielony Operator

Kingsajz dla każdego, czyli nowe życie smartfona

20 maja 2022

Kingsajz dla każdego, czyli nowe życie smartfona

– Kingsajz dla każdego!
– Dla każdego nie wystarczy, może dla nas trzech…
– Metafora! Idea!

Pamiętacie ten cytat z genialnego „Kingsajzu” Juliusza Machulskiego? Jeszcze kilka lat temu metaforą i ideą zaledwie wydawała mi się sprzedaż odnawianych telefonów. Po co to komu? Sprzęty mają swój cykl życia, poza tym przecież każdemu marzy się raz na jakiś czas nowy telefon! Cóż – mnie może tak, ale ja nie jestem „każdemu”…

Niepozorne szare pudełko

Pomysł porzucenia błyszczących, wielkich pudeł z lakierowanego kartonu, pełnych nikomu niepotrzebnych papierów. Zmianę zaczęliśmy, o ile dobrze pamiętam, od Funboxa 6. Karton z recyclingu, kilka niezbędnych kartek i sprzęt – notabene też z recyclingowego plastiku. Rewelka, tym bardziej, że te kilka lat, o których wspominałem na wstępie, mocno zmieniło też moje podejście do Ziemi i tego, co jej robimy. Jeśli nie musimy śmiecić – po prostu nie śmiećmy. I – jak się okazuje – jeśli nie musimy tworzyć nowego elektrośmiecia in spe, wykorzystajmy sta… No nie, nie stary. Wciąż dobry.

Tak wygląda nowe życie smartfona. Nikt patrząc na to opakowanie nie powiedziałby, że w środku jest telefon. I to nie byle jaki! Jasne, iPhone XR, bo to on jest jednym z oferowanych przez nas w ramach Programu Re odnowionych urządzeń, nie jest sprzętem pierwszej młodości. I stawiam, że dlatego jest to urządzenie firmy Apple, bowiem sprzęty z nadgryzionym jabłkiem cechuje wieloletnia wytrzymałość materiału i stabilność systemu operacyjnego.

Nowe życie smartfona w kartoniku

Co więcej, z telefonem nie dostajemy niczego zbędnego. Ładowarka, kabel, dokumentacja, klucz do wyjmowania tacki na karty SIM. Przyznaję się, że telefonu nie testowałem, włączyłem jedynie do zdjęcia, ale skoro działa, to niczego więcej nie potrzeba. W ramach programu Re nasz partner, firma Renewd, zapewnia:

 • Drobiazgowe testy urządzenia
  • telefon po wyczyszczeniu pamięci przechodzi szczegółową analizę przeszło 80 punktów, przy jakichkolwiek problemach/brakach części są wymieniane
 • 100% oryginalnych części
 • Gwarancję
  • sprzęty objęte są dwuletnią gwarancją
 • Kompletne wyposażenie
  • o tym pisałem wyżej
 • No i – last, but not least – atrakcyjną cenę
  • odnowione telefony kupicie w niższej cenie, niż nowy sprzęt

No i nowe życie smartfona! Który zamiast ze smutkiem lądować w śmietniku, trafi radośnie na kolejne lata do nowej pani lub pana 🙂

Udostępnij: Kingsajz dla każdego, czyli nowe życie smartfona

Zielony Operator

Odnowa urządzeń wyróżniona

12 listopada 2021

Odnowa urządzeń wyróżniona

O tym, że nasze centrum odnowy urządzeń multimedialnych jest wyjątkowe, jesteśmy przekonani nie tylko my. Po raz kolejny projekt odnowy urządzeń multimedialnych został wyróżniony – tym razem w konkursie GOZpodarz 2021. A ponieważ za każdym sukcesem stoi zespół zaangażowanych ludzi, to cieszy nas każde docenienie ich pracy. Lider projektu został również laureatem nagrody przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Odnowa urządzeń multimedialnych

Modemy i dekodery dzierżawimy naszym klientom na czas świadczenia usług telekomunikacyjnych. Po zakończeniu umowy, taki sprzęt do nas wraca, a my poddajemy go procesowi odnowy (refurbishment). Co to znaczy ? Zwrócony sprzęt doprowadzamy do stanu „jak nowy” w naszym wyspecjalizowanym centrum odnowy w Ołtarzewie. Dzięki temu urządzenia, które nie znajdują się jeszcze na końcu cyklu swojego życia, mogą powrócić na rynek i być ponownie użytkowane. Co roku w ten sposób przywracamy do użytku pół miliona urządzeń, dzięki czemu nie ma potrzeby produkowania nowych. Szacujemy, że nasze urządzenia mogą być kilkukrotnie odnawiane. Wydłużając ich cykl życia, nie „produkujemy” kolejnych elektroodpadów, a także ograniczamy zużycie surowców oraz emisje gazów cieplarnianych.

GOZpodarz roku 2021

Podczas II-ego Kongresu GOZpodarka, organizowanego przez Fortum, Instytut Jagielloński i Pracodawców RP, otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie GOZpodarz 2021. Konkurs miał na celu promocję dobrych praktyk związanych z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Był skierowany do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych organizacji. Nasz projekt odnowy otrzymał wyróżnienie w I kategorii „Wdrożenie praktyk GOZ”. Cieszy nas to wyróżnienie, tym bardziej, że coraz więcej inicjatyw na rzecz GOZ jest realizowanych zarówno przez biznes, jak i samorządy. Firmy zwracają uwagę na ten aspekt w swojej działalności biznesowej i włączają GOZ do swojej strategii, jako istotny wkład na rzecz ograniczania wpływu na środowisko. Tak jest też i w przypadku Orange Polska.

Ludzie, którzy zmieniają biznes

Projekt odnowy to oczywiście ogromny zespół zaangażowanych ludzi działających pod przewodnictwem lidera. Kierownik Wydziału Centrum Odnowy Produktów Orange Polska – Benjamin Deloze – znalazł się w gronie laureatów nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”. Otrzymał nagrodę w kategorii  specjalnej „Gospodarka w obiegu zamkniętym”, za skuteczne przełamywanie schematów działania i konsekwentne działania GOZ przekładające się na policzalne wyniki. Nagrody Forum Odpowiedzialnego Biznesu otrzymują osoby, które poprzez swoją działalność zawodową oraz zaangażowanie poza miejscem pracy przyczyniają się do promocji idei społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce.

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i kolegom z Centrum Odnowy Produktów Orange Polska!

Udostępnij: Odnowa urządzeń wyróżniona

Informacje prasowe

Zielony Tydzień z Orange – zaczynamy!

4 czerwca 2021

Zielony Tydzień z Orange – zaczynamy!

Wszyscy możemy robić niezwykłe rzeczy dla naszej planety. Recykling starych telefonów oraz odkup urządzeń już nieużywanych mają znaczenie. Orange zachęca do pozostawienia zużytych telefonów komórkowych do odpowiedzialnego i bezpiecznego recyklingu w dowolnym salonie Orange, a tym samym – danie im szansy na drugie życie. Akcji towarzyszy konkurs dla klientów w 22 Smart Store Orange w całej Polsce. Operator zaprasza również klientów do wspólnego sadzenia wieczystych, bioróżnorodnych lasów. A wszystko to z okazji Światowego Dnia Środowiska. Orange świętuje go ponad tydzień.

Możemy dać smartfonom drugie życie!

Produkcja przeciętnego smartfonu kosztuje środowisko nawet 100 kg równoważnej emisji dwutlenku węgla, a do budowy telefonu o masie 120 g potrzeba aż 70 kg surowców. Dlatego istotne jest ponowne wprowadzanie do obiegu sprawnych urządzeń i odzyskiwanie cennych komponentów z tych, które przestały już działać. Z badań Orange wynika, że telefon wymieniamy średnio co trzy lata, a starszy, nieużywany aparat często ląduje w szufladzie.
W 22 Smart Store Orange od 4 do 12 czerwca każdy kto przyniesie do salonu nieużywany już telefon i przekaże go do recyklingu lub skorzysta z oferty odkupu może wziąć udział w konkursie. Zgodnie z przesłaniem Zielonego Tygodnia zadanie konkursowe dotyczy ekologii. Należy wymyślić hasło, które pokaże, jak wspólnie z Orange można dbać o planetę. Nagrodami są hulajnoga elektryczna, rower i smartwatche. Dodatkowo, za udział w akcji każdy klient dostanie kiełkujący ołówek. Można go zasadzić w ziemi, a po czasie zamieni się w prawdziwą roślinę.

Posadźmy razem Las na Zawsze

We wszystkich salonach Orange oraz na www.orange.pl można kupić akcesoria przyjazne środowisku, m.in. etui biodegradowalne, ładowarki oszczędzające energię, kable i uchwyty samochodowe wykonane z plastiku z recyklingu. Etui na telefony wykonane z biodegradowalnych tworzyw dobrze zabezpieczą smartfon przed uszkodzeniem, a wybór takiego etui to troska o środowisko.

Warto też świadomie oszczędzać prąd, a co za tym idzie pamiętać o odłączeniu telefonu po całkowitym naładowaniu lub zaopatrzyć się w taką ładowarkę, która sama się wyłączy: automatycznie odetnie prąd, aby ograniczyć niepotrzebne zużycie energii. To z kolei ogranicza emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Każdy kto wybierze takie akcesoria, przyczyni się do posadzenia bioróżnorodnego lasu, który posadzi Orange razem z Fundacją Las na Zawsze. Akcję klienci mogą wesprzeć także przechodząc do końca lipca z faktury papierowej na elektroniczną. Zmiana na e-fakturę jest bezpłatna, a dokument w formie elektronicznej zawiera te same informacje i ma taką samą moc prawną co faktura tradycyjna. Dzięki tym akcjom jesienią tego roku, Orange posadzi w Polsce ponad 3 hektary bioróżnorodnego lasu.

Edukujmy się razem dla planety

Każdy z nas ma do odegrania rolę. Odpowiedzialnie korzystając z urządzeń i usług cyfrowych, można ograniczać własny wpływ na klimat. Jak włączyć się w działania dbające o planetę? O co chodzi ze zmianą klimatu i czy naprawdę jest tak straszna? Czy korzystanie z usług cyfrowych może wpływać na zmiany klimatu? Odpowiedzi na te i podobne pytania można znaleźć na stronie orange.pl/razemdlaplanety. Z okazji Zielonego Tygodnia są tam dostępne nowe treści edukacyjne – w szczególności cykl „Cała prawda o klimacie”, który uzupełnia informacje, które mogą pomóc w zmianie codziennych nawyków.

Więcej szczegółów o Zielonym Tygodniu z Orange na blogu Orange Polska.

Mediateka

Udostępnij: Zielony Tydzień z Orange – zaczynamy!

Oferta

Sprzedaj swój stary telefon i zyskaj zniżkę na nowy Samsung lub Xiaomi

16 kwietnia 2021

Sprzedaj swój stary telefon i zyskaj zniżkę na nowy Samsung lub Xiaomi

Ruszyła kolejna edycja odkupu telefonów, w której pojawia się nowy partner – Xiaomi.

Na czym polega odkup smartfonów w Orange?

Przyjdź do salonu Orange i sprzedaj nam swój niepotrzebny smartfon, a otrzymasz voucher na zakup nowego sprzętu lub akcesoriów. Dodatkowo, każdy klient, który odsprzeda swój smartfon i zakupi jeden z promowanych produktów Samsung lub Xiaomi, otrzyma bon, o przypisanej do danego modelu wartości.

Obecna edycja potrwa do 30 kwietnia lub do wyczerpania puli nagród. Szczegóły promocji dostępne są w regulaminie na stronie: https://www.orange.pl/zobacz/odkuptelefonow .

Jakie bony można otrzymać?

Poniżej urządzenia podlegające promocji i kwoty zniżki:

 • Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB – bon 550 zł
 • Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 128GB – bon 500 zł
 • Samsung Galaxy S21+ 5G 256GB – bon 450 zł
 • Samsung Galaxy S21+ 5G 128GB – bon 400 zł
 • Samsung Galaxy S21 5G 256GB – bon 350 zł
 • Samsung Galaxy S21 5G 128GB – bon 300 zł
 • Samsung Galaxy S20 FE 5G – bon 150 zł
 • Xiaomi Redmi Note 9 PRO 6/64 GB  – bon 100 zł
 • Xiaomi Redmi Note 9T 5G 4/128 GB – bon 150 zł
 • Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 GB – bon 300 zł

Przypomnę, że jeśli posiadany przez Was sprzęt jest zbyt stary, niedziałający lub zużyty to zamiast trzymać go bezużytecznie w szufladzie, warto oddać go do recyklingu  w  dowolnym salonie Orange. W ten prosty sposób dokładamy wspólnie małą cegiełkę w walce o nasze środowisko.

Udostępnij: Sprzedaj swój stary telefon i zyskaj zniżkę na nowy Samsung lub Xiaomi

Muzyka

„Zielony” Orange Warsaw Festival 2018

20 czerwca 2018

„Zielony” Orange Warsaw Festival 2018

Orange Warsaw Festival to duża impreza a co za tym idzie wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Jednak 60 tysięcy osób bawiło się świetnie, bezpiecznie a dodatkowo z troską o środowisko. Obejrzyjcie jak wykorzystywaliśmy odpady na Orange Warsaw Festival. Szachy, skakanka i piłkarzyki to tylko niektóre z rzeczy jakie udało nam się stworzyć dzięki recyklingowi śmieci. W zamian za oddanie starego telefonu, można było wygrać nowy!

 

Udostępnij: „Zielony” Orange Warsaw Festival 2018

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej