Informacje prasowe

Orange Polska włącza się w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ

6 czerwca 2017

Orange Polska włącza się w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ

Orange Polska zobowiązał się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju (tzw. SDGs, ang. Sustainable Development Goals), wyznaczonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Ich zadaniem jest walka z wyzwaniami współczesnego świata m.in. ubóstwem, nierównościami, zmianami klimatycznymi oraz dążenie do równowagi pomiędzy rozwojem gospodarczym, społecznym i środowiskowym. Orange jest jedną z 48 firm i jedynym telekomem, który  w Polsce dołączyły do partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Deklarację podpisano podczas zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju konferencji „Agenda 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju – cele dla świata, wyzwanie dla kraju, odpowiedzialność dla wszystkich”.

Firma zobowiązała się do szczególnego wsparcia realizacji 2 z 17 celów wyznaczonych przez ONZ:

  • Budowa stabilnej infrastruktury, promowanie zrównoważonego uprzemysłowienia oraz wspieranie innowacyjności;
  • Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie.

Zobowiązanie firmy dotyczy przede wszystkim inwestycji w wydajną, nowoczesną infrastrukturę oraz edukację cyfrową dzieci i młodzieży.

Realizacja celów zrównoważonego rozwoju wpisuje się w politykę Grupy Orange, która podejmuje podobne zobowiązania na poziomie globalnym oraz zachęca do tego poszczególne kraje.

Deklaracja SDGs to wyzwanie i szansa dla firm, by bardziej świadomie spojrzały na swoją działalność, na wartość, jaką przynoszą społeczeństwu oraz gospodarce danego kraju. Warto zwrócić uwagę czy ta wartość jest oparta na mądrym, odpowiedzialnym podejściu m.in. do kwestii ochrony środowiska, czy nie pogłębia nierówności i różnych form wykluczenia i dopasować ją do wyzwań współczesnego świata –  powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor CSR i komunikacji korporacyjnej. – Inwestując w nowoczesną infrastrukturę, upowszechniając szybki internet otwieramy wiele możliwości do rozwoju, edukacji i innowacji. Żeby inwestycje przełożyły się jednak na rozwój społeczny, musimy zadbać o umiejętności cyfrowe. Dlatego uczymy dzieci, jak korzystać z internetu bezpiecznie i twórczo, nie tylko dla rozrywki. Dbamy też o edukację cyfrową tych grup społecznych, którym może być trudnej odnaleźć się w świecie szybkiego rozwoju technologicznego, czyli seniorów oraz mieszkańców mniejszych miejscowości – dodał.

Orange Polska planuje przeznaczyć na inwestycje światłowodowe do 2,2 mld zł w latach 2016-2018. Do końca 2018 roku w zasięgu Orange światłowodu znajdzie się co czwarte gospodarstwo domowe w kraju. Inwestycje są realizowane zarówno w dużych miastach jak i mniejszych miejscowościach. Skala tego projektu sprawia, że będzie miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu, a w długim poprzez zwiększenie potencjału rozwojowego Polski.

Orange Polska podłączy do światłowodu ponad 4,5 tys. szkół, umożliwiając korzystanie z internetu o prędkości, co najmniej 100 Mb/s. Dzięki temu szkoły zostaną włączone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, a tym samym zyskają dostęp do multimedialnych narzędzi i nowoczesnych treści edukacyjnych. Pozwoli to również wyrównać szanse edukacyjne uczniów w całym kraju, zwłaszcza zamieszkujących mniejsze miejscowości.

Ponadto, za pośrednictwem Fundacji Orange firma zobowiązała się do prowadzenia programów edukacyjnych rozwijających umiejętności cyfrowe. Programy MegaMisja i #SuperKoderzy skierowane do dzieci szkolnych uczą kompetencji przyszłości tzn. podstaw programowania, edycji grafik, tworzenia materiałów wideo, ale też współpracy, krytycznego podejścia do treści znalezionych w sieci oraz dbania o bezpieczeństwo. Programy  obejmą  ponad 20 tys. dzieci z ok. 1200 szkół, a przynajmniej 1400 nauczycieli zostanie przeszkolonych z zakresu wykorzystania nowych technologii w pracy z dziećmi.

Cele zrównoważonego rozwoju zostały zdefiniowane w rezolucji ONZ „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030”, przyjętej w 2015 roku przez 193 państwa ONZ. 17 celów i 169 powiązanych z nimi zadań to wyznaczniki działań o kluczowym znaczeniu dla ludzkości i planety, takich jak eliminacja głodu i ubóstwa, rozwój gospodarczy i technologiczny w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, zrównoważone gospodarowanie zasobami naturalnymi, niwelowanie nierówności w dostępie do edukacji, opieki zdrowotnej, ale też wody czy energii. Duże znaczenie dla realizacji celów ma partnerstwo i solidarność.

W Polsce rolę koordynatora Agendy 2030 pełni Ministerstwo Rozwoju.

Mediateka

Udostępnij: Orange Polska włącza się w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ

Informacje prasowe

Wszystko co powinniście wiedzieć o Orange Warsaw Festival 2017

1 czerwca 2017

Wszystko co powinniście wiedzieć o Orange Warsaw Festival 2017

Już jutro na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu startuje 10 edycja Orange Warsaw Festival.  Wśród gwiazd festiwalu usłyszeć będzie można m.in. Kings Of Leon, Imagine Dragons i Martina Garrixa  a przed dwiema scenami będzie się bawić kilkadziesiąt tysięcy osób. Pomiędzy koncertami zapraszamy do Orange strefy, gdzie będzie można skorzystać z darmowego WiFi od Orange oraz tylko tu naładować telefon w punktach Orange Energia.

Prognozy wskazują piękne, ciepłe słoneczne dwa dni, dlatego zamiast kaloszy lepiej zaopatrzyć się w okulary i czapki z daszkiem.  Już po zmroku na Orange Stage, głównej scenie festiwalu, pojawią się headlinerzy – Kings Of Leon (piątek, 2 czerwca, 21:00) oraz Imagine Dragons (sobota, 3 czerwca, 21:00). Kings Of Leon zagrają w Warszawie utwory ze swojego ubiegłorocznego albumu „WALLS”, który pokrył się w Polsce złotem i cały czas plasuje się wyjątkowo wysoko na listach sprzedaży. Piątkowy koncert będzie pierwszą okazją dla polskiej publiczności, by sprawdzić jak utwory z „WALLS” brzmią na żywo.

Przedpremierowo należy natomiast potraktować występ Imagine Dragons. Kwartet z Las Vegas na pewno wykona swoje największe przeboje, z „Radioactive” i „Demons” na czele, ale nie zabraknie kompozycji z nadchodzącej trzeciej płyty „Evolve”, której premiera zapowiedziana jest na 23 czerwca.

Każdy z koncertowych dni na Orange Stage „zamkną” czołowi artyści elektroniki, Martin Garrix (piątek, 2 czerwca, 23:00) i Justice (sobota, 2 czerwca 23:15). Ten pierwszy z blisko 15 milionami fanów na FB i niesamowitą weną twórczą, która pozwala publikować mu nowe utwory w kilkutygodniowych odstępach dość znacznie odskakuje konkurencji. Justice to z kolei zespół niemal legendarny. Elektryzują fanów swoją mieszanką elektroniki, rocka, disco i funku, sprawdzającą się znakomicie podczas koncertów. Dla Justice koncert w ramach Orange Warsaw Festival będzie pierwszym występem w stolicy i jednym z zaledwie kilku europejskich koncertów promujących ich ubiegłoroczną płytę „Woman”.

Nad premierowymi piosenkami pracują z kolei muzycy Kodaline i Years & Years. Oba zespoły będzie można usłyszeć na głównej scenie w piątek, 2 czerwca, odpowiednio o 17:00 i 19:00. Czy polska publiczność będzie pierwszą, która usłyszy fragmenty planowanych albumów?

Świetnie zapowiadają się koncerty polskich wykonawców. Natalia Nykiel (sobota, 3 czerwca 00:30) i zespół KAMP! (piątek, 2 czerwca 00:30) są świeżo po premierach nowych singli i to właśnie w Warszawie sprawdzą ich koncertowy potencjał. Wyłapujcie więc nagrań „Spokój” i „Deny” w czasie ich występów.

Ponadto na festiwalu zagrają: Rosalie, Lor, Suumoo, Two Door Cinema Club, You Me At Six, Little Simz, Miuosh, Łona i Webber, Maria Peszek i Daria Zawiałow.

Pomiędzy koncertami zapraszamy do Orange strefy, gdzie będziecie mogli skorzystać z darmowego WiFi od Orange oraz tylko tu naładować telefon w punktach Orange Energia. Możecie do woli dzwonić do przyjaciół, korzystać z aplikacji mobilnej Orange Warsaw Festival, dzielić się zdjęciami i filmikami z koncertów. Czeka aż 600 punktów do ładowania tradycyjnego, a także punkty do ładowania bezprzewodowego z aplikacją Whirla. Festiwal to czas zabawy, wyobraźni i kolorów.

Zapraszam Was do pomalowania się w technice body marbling. Tradycyjnie w Orange strefie jesteśmy eko. W konkursie recyklingowym będziecie mogli zdobyć festiwalowe okulary i power banki. Wystarczy przynieść niepotrzebne już Wam telefony komórkowe. Kto przyniesie ich najwięcej, będzie miał dodatkowo szansę wygrania Samsunga Galaxy S8. Będziecie mogli także odebrać zaproszenie na prezentację Wirtualnej Rzeczywistości. W Orange strefie pobawicie się dzięki muzyce od Orange & Spotify granej przez DJa. Jeśli jesteś klientem Orange, dowiesz się jak skorzystać z najlepszej muzyki ze Spotify Premium przez 3 miesiące w prezencie.

Informacje praktyczne:

Wymiana karnetów na opaski:

Specjalnie dla festiwalowiczów dzień przed festiwalem uruchamiony zostanie punkt wymiany biletów na opaski. Punkt zlokalizowany na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec przy bramie wejściowej od strony ul. Puławskiej czynny będzie 1 czerwca w godzinach 13:00-20:00. Wymiana karnetów i biletów na opaski będzie się odbywała w dniach festiwalu: 2 czerwca w godz. 13:00-1:30 oraz 3 czerwca w godz. 14:00-1:30.

Komunikacja miejska:

Posiadanie festiwalowej opaski to dodatkowe korzyści! Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa do 2 czerwca do 4 czerwca do godziny 6:00 rano skorzystacie z warszawskiego transportu miejskiego na podstawie opaski festiwalowej bez konieczności kupna biletów czy używania karty miejskiej! A na festiwal najlepiej dojechać komunikacją miejską, tym bardziej, że prócz regularnych linii autobusowych i tramwajowych mających swoje przystanki w okolicach Wyścigów, na trasie METRO WILANOWSKA (przystanek 16) – WYŚCIGI (przystanek 01) będzie uruchomiona dodatkowa linia 300 (w godz. 14:30-23:00, do godziny 20:30 kursowanie co 10 minut, od 20:30 do ok. 23:00 kursowanie odbywa się co 15-20 minut).

Po koncertach uruchomiona jednokierunkowo na trasie WYŚCIGI (przystanek 01) – METRO URSYNÓW (przystanek 02) zostanie dodatkowa linia „DO METRA” Linia będzie kursowała od godz. 23:00 do około 03:00. Odjazd ostatniego autobusu jest zsynchronizowany z ostatnim kursem metra.

Jeśli nie komunikacja miejska to może taxi? mytaxi. Wystarczy, że po rejestracji wpiszesz kod OWF17, a otrzymasz 50 zł na Pierwszy Przejazd. Pamiętaj, żeby zamówić taksówkę z opcją Płać przez Aplikację. Korzystając z mytaxi, w dniach 2-3 czerwca do przejazdu na teren lub wracając z Orange Warsaw Festival dla kursów z opcją „Płać przez Aplikację” otrzymasz 50% zniżki, która automatycznie naliczy się w obszarze festiwalu. Oznaczone taksówki MYTAXI będą miały swój przystanek na terenie Orange Warsaw Festival, na drodze dojścia między bramkami wejściowymi na festiwal, a bramą główną na teren Wyścigów od strony ul. Puławskiej.

Kontakt dla mediów Orange Polska:
Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska
biuro.prasowe@orange.com 

Mediateka

Udostępnij: Wszystko co powinniście wiedzieć o Orange Warsaw Festival 2017

Informacje prasowe

Orange jako pierwszy operator w Polsce dostarcza otwarte i bezpieczne środowisko dla Smart City

23 maja 2017

Orange jako pierwszy operator w Polsce dostarcza otwarte i bezpieczne środowisko dla Smart City

Orange Polska opracował uniwersalny ekosystem, składający się z platformy API IoT „Internetu Rzeczy” (ang. Internet of Things), serwerów BI (Business Intelligence) oraz bezpiecznej komunikacji. To skalowalne środowisko wykorzystujące sieć telekomunikacyjną i umożliwiające integrację dowolnych rozwiązań.  Zapewnia  gromadzenie i przetwarzanie różnorodnych danych, niezbędnych do zarządzania infrastrukturą Smart City.  Pierwszym elementem ekosystemu tworzonego przez Orange Polska jest system inteligentnego oświetlenia ulic.

Według raportu IDC, do 2018 roku aż 2 miliardy autonomicznych urządzeń, na przykład inteligentnych lamp ulicznych, czy czujników ruchu, będzie podłączonych do sieci. Dlatego, jako pierwszy operator na polskim rynku, dostarczamy rozwiązania końcowe na bazie przygotowanego przez Orange Polska otwartego i bezpiecznego środowiska dla Smart City. Jest on zaprojektowany w taki sposób, by możliwe było dowolne dołączanie do niego rozwiązań różnorodnych partnerów. Takie podejście do tematu inteligentnych miast pozwala budować szyte na miarę usługi, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przynoszą też miastom i gminom wymierne oszczędności – powiedziała Bożena Leśniewska, wiceprezes Zarządu ds. Rynku Biznesowego Orange Polska.

Rozwiązanie opracowane przez Orange wyróżnia możliwość agregowania i inteligentnej analizy kontekstowej danych pochodzących z urządzeń działających w całkowicie różnych, dotąd oddzielnych obszarach IoT. Należą do nich między innymi: inteligentne zarządzanie oświetleniem miejskim, systemy monitoringu ruchu ulicznego, czy pomiar poziomu zanieczyszczeń. W jego skład wchodzą urządzenia autonomiczne, łączność i kontrola nad nią oraz miejsca hostingowe dla maszyn wirtualnych tworzących systemy gromadzenia, przechowywania i przetwarzania danych.

Proponowany przez Orange system oświetlenia ulic eliminuje typowe problemy, z jakimi borykają się miasta – na przykład wysokie kary za „produkcję” energii biernej, czy długi czas i wysokie koszty lokalizowania oraz usuwania awarii oświetlenia, a także bieżącej konserwacji i remontów. Zapewnia też bardzo duże oszczędności energii elektrycznej, które w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań sięgają od 60 do 70 procent, a przy zastosowaniu algorytmów sterujących mocą oświetlenia – nawet do 85 procent. Usługi inteligentnego oświetlenia ulic, które Orange zaoferuje jako pierwsze opracowane zostały wspólnie z partnerami – polskimi firmami: Quantron oraz Biosolutions. Te same rozwiązania, mogą zostać wykorzystane przez administratorów dużych powierzchni magazynowych czy biurowych.

Podstawą systemu są nowoczesne, wysokiej jakości lampy LED, które mogą być dostosowywane do konkretnych warunków, w jakich ma pracować każda z nich m. in poprzez dobór barwy i mocy światła. Oprawy lamp są wyposażone w moduły komunikacyjne GSM i GPS, dzięki czemu ich obsługa może być niemal całkowicie zautomatyzowana. W przypadku awarii generowany jest nie tylko alarm, ale dostępna jest natychmiast pełna informacja, jaki element uległ awarii i w jakiej lokalizacji. GPS to dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżami, umożliwiające między innymi oferowanie klientom lamp wraz z ubezpieczeniem. Prócz tego zastosowane rozwiązania i technologie przewidują możliwość wykorzystania lamp ulicznych, jako bazy dla kolejnych inteligentnych systemów działających na bazie otwartego i skalowalnego środowiska opracowanego przez Orange Polska – na przykład monitoringu natężenia ruchu, zanieczyszczeń, hałasu czy zajętości miejsc parkingowych, a nawet stacji ładujących pojazdy elektryczne.

Materiały do pobrania: 

Pobierz publikację „Odkryj potencjał nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem”

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Udostępnij: Orange jako pierwszy operator w Polsce dostarcza otwarte i bezpieczne środowisko dla Smart City

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej