Informacje prasowe

Two Door Cinema Club na Orange Warsaw Festival 2017

25 kwietnia 2017
Two Door Cinema Club na Orange Warsaw Festival 2017

Two Door Cinema Club powracają do Polski po 6 latach i pierwszy raz zagrają w Warszawie. 3 czerwca na Orange Warsaw Festival odbędzie się ich długo oczekiwany koncert. Tego samego dnia zagrają Imagine Dragons i Justice.

Od małego, niezależnego francuskiego labelu do największych scen świata - historia Two Door Cinema Club to spełnienie snu o karierze muzycznej w tej najbardziej tradycyjnej formule. Trzech chłopaków z Bangor, nadmorskiego miasta położonego kilkanaście kilometrów od Belfastu, założyło zespół w 2007 roku. Jeszcze pod inną nazwą wystartowali w lokalnym konkursie talentów, gdzie zajęli ostatnie miejsce. Upór i talent sprawiły, że już dwa lata później w londyńskim studio nagrywali swój debiutancki album, produkowany przez Phillipa Zdara, członka kultowej, elektronicznej formacji Cassius. Płyta „Tourist History” ukazała się na początku 2010 roku nakładem paryskiej oficyny Kitsune. Małe, niezależne wydawnictwo przezywało wtedy swój moment chwały, skupiając wokół siebie najciekawszych artystów sceny elektronicznej. Single „I Can Talk”, „Something Good Can Work” czy „What You Know” do dziś są rozpoznawalnymi przebojami i zapewniły TDCC ogrom fanów. „Beacon”, drugi album zespołu, wydany w 2012 roku był kontynuacją sukcesu i jeszcze mocniejszym akcentem postawionym na amerykańskiej scenie. Najnowsze wydawnictwo tria, płyta „Gameshow” miała swoją premierę w październiku ubiegłego roku. Inspiracją dla muzyków stali się Bowie i Prince, dlatego muzyka TDCC nabrała nowego charakteru, nie tracąc jednak niczego ze swojej przebojowości. Jak brzmią na żywo nowe utwory TDCC oraz ukochane przez fanów klasyki gitarowej elektroniki przekonamy się 3 czerwca na głównej scenie Orange Warsaw Festival.

W sprzedaży są jeszcze bilety i karnety regular tickets w kilku opcjach, w tym także bilety

w promocyjnych cenach dla klientów Orange i specjalne łączone pakiety na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange.

Szczegółowy cennik na: https://orangewarsawfestival.pl/pl

Relacja wideo z Orange Warsaw Festival 2016:

 

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Warsaw Festival 2017: polska reprezentacja

13 kwietnia 2017
Orange Warsaw Festival 2017: polska reprezentacja

Od lat o jakości i sukcesie Orange Warsaw Festival stanowi także szeroka reprezentacja polskich artystów. Nie inaczej będzie w tym roku. Ósemka ogłoszonych dzisiaj wykonawców zapewni niezapomniane emocje.

Miuosh to artysta, który przełamuje schematy myślenia o hip-hopie. Właśnie wydał swój kolejny studyjny album, zatytułowany trochę na przekór gatunkowi „Pop”. Hip hop jest tu zresztą tylko punktem wyjścia, bo wśród zaproszonych na płytę gości znaleźć można zarówno Nosowską czy Organka jak i Michała Foxa Króla a nawet Smolika, nie związanych na co dzień z takim brzmieniem. To może być jedna z najciekawszych płyt tego roku i kolejny sukces Miuosha, porównywalny z pokrytym platyną „Prosto przed siebie” z 2012 roku.

Łona i Webber na OWF 2017

Podobnie mało schematycznie o hip hopie myślą Łona i Webber. Nikt tak jak Łona nie potrafi operować słowem, pilnować poprawności językowej i podporządkowywać sobie kolejnych zdań, które cieszą uszy słuchacza. Wspólnie z Webberem niosą już ten „kaganek oświaty” drugą dekadę, ku uciesze fanów i dziennikarzy, rozpływających się nad ich kolejnymi płytami, choćby ubiegłoroczną „Nawiasem mówiąc”.

Język jako narzędzie walki i obrony to domena Marii Peszek. Jedna z najważniejszych polskich wokalistek, czasami budząca wręcz skrajne emocje (zresztą ku własnej satysfakcji), jest właśnie w trakcie promocji swojej ubiegłorocznej płyty „Karabin” i to właśnie z utworami z tego wydawnictwa pojawi się na Warsaw Stage.

Debiutowali w tym samym czasie co Justice i przez chwilę byli nawet do nich porównywani, zachowując rzecz jasna wszystkie proporcje wynikające z wielkości rynku muzycznego. Ale KAMP!, bo o nich mowa, dość mocno zaznaczyli swoją obecność na światowych festiwalach i zagranicznych koncertach. W Polsce wyrobili sobie markę czołowego zespołu nurtu elektroniki, wydali dwa albumy i właśnie pracują nad kolejnym. Jego premierowe fragmenty usłyszymy podczas koncertu na naszym festiwalu!

Z kolei już po premierach swoich debiutanckich albumów pojawią się na Open’erze dwie młode wokalistki, Daria Zawiałow i Rosalie. Pierwsza z nich na płycie „A Kysz” zaproponowała autorskie teksty oraz muzykę, w których słychać fascynacje najlepszymi współczesnymi wykonawcami szeroko pojętej alternatywy. Natomiast Rosalie w swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego R&B i hip-hopu lat 80. i 90. z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Jej EP'kę „ENUFF” będziecie tej wiosny traktować jako obowiązkową pozycję.

Orange Warsaw Festival daje też szanse zaistnienia przed wielką publicznością tym, którzy dopiero zaczynają przygodę z dużymi scenami, a większość czasu spędzają pracując nad swoimi pierwszymi kompozycjami. Do takich wykonawców należy krakowski zespół Lor oraz lubelska formacja Suumoo. Lor to grupa tworzona przez utalentowane nastolatki z Krakowa prezentujące muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Lor zapewnią wam chwilę wyciszenia, czego raczej nie spodziewajcie się po chłopakach z Suumoo. Nie tylko dlatego, że ich pierwszy materiał zatytułowany jest „Wojna”, ale przede wszystkim, że już dawno na polskiej scenie nie było tak odświeżającej formuły gitarowego grania, która wsparta elektroniką niesie ze sobą mnóstwo energii. Co jest rzadkością, Suumoo śpiewają po polsku i występują na festiwalowych scenach, choć 2/3 składu nie ma jeszcze 18 lat! Zazdrościmy!

W sprzedaży są bilety i karnety regular tickets w kilku opcjach, w tym także bilety w promocyjnych cenach dla klientów Orange i specjalne pakiety na Orange Warsaw Festival i Open’er Festival Powered by Orange.

Szczegółowy cennik na:

https://orangewarsawfestival.pl/pl

Kontakt dla mediów Orange Polska:

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Friends: fani technologii z sąsiedztwa zapewnią wsparcie techniczne

04 kwietnia 2017
Orange Friends: fani technologii z sąsiedztwa zapewnią wsparcie techniczne

Klienci Orange Polska  zyskają  wsparcie w problemach technicznych dzięki społeczności pasjonatów technologii, stworzonej w oparciu o platformę szwajcarskiej firmy Mila. Użytkownicy usług  Orange będą mogli poprzez stronę internetową skorzystać za opłatą z ich pomocy. Pilotaż projektu rozpoczął się w Warszawie.

Firma Mila (www.mila.com) w ramach współpracy z Orange Polska, stworzyła platformę społecznościową Orange Friends. Klienci Orange będą mogli zamówić przez nią wsparcie w instalacji lub rozwiązywaniu problemów z ruterami, systemami „Inteligentnych Domów”, smartfonami, tabletami czy telewizorami. Opłaty za wsparcie techniczne Orange Friends zaczynają się od 75 zł. Orange Friends to społeczność znających się na obsłudze urządzeń fanów technologii, którzy zarejestrują się na stronie www.mila.com/orange/friends. Dzięki temu będą mogli oni pomóc osobom w swoim sąsiedztwie, a jednocześnie dodatkowo zarobić. Umiejętności Orange Friends będą sprawdzane za pomocą testu na stronie platformy. Konieczne będzie także dodanie zdjęcia i podanie swoich danych w trakcie rejestracji.

- Klientom zależy, by wsparcie w problemach technicznych docierało do nich bardzo szybko i odpowiadało na ich potrzeby. Wymaga to od nas zastosowania nowych metod działania i jedną z nich jest stworzenie społeczności Orange Friends. To platforma pozwalająca szybko zapewnić fachowe wsparcie naszym klientom. Z drugiej strony daje ona możliwość dodatkowego zarobku pasjonatom nowych technologii, którzy mogą zgłosić chęć pomagania w razie trudności ze sprzętem.  – mówi Remigiusz Franek Dyrektor Obsługi w Kanałach Automatycznych i Cyfrowych Orange Polska.

- Dzięki stronie interentowej i aplikacji na urządzenia mobilne, każdy chcący skorzystać z usług Orange Friends może samodzielnie wybrać interesujący go pakiet usług lub też skorzystać z systemu podpowiedzi Mila Bot. Dzięki temu klienci mogą się umówić dokładnie wtedy, gdy im to odpowiada. - tłumaczy Christian Viatte, CEO Mila.

Przykładową funkcjonalnością, jaką daje Orange Friends, jest zamówienie instalacji i konfiguracji urządzeń poprzez stronę mila.com lub aplikację Mila App. Następnie Mila wysyła zapytanie do Orange Friends znajdujących w okolicy, którzy potwierdzili zainteresowanie realizacją danego rodzaju zadania. O przydzieleniu zgłoszenia decyduje szybkość działania. Pozwala to zapewnić sprawność  wykonania usługi. Klient korzystający z platformy wie dokładnie, który z Orange Friends i kiedy zapewni mu wsparcie. Po zakończeniu usługi klient może w łatwy sposób zapłacić za usługę poprzez stronę internetową oraz ocenić jakość wykonania pracy.

Więcej informacji: www.mila.com/orange

O Mila

Mila (www.mila.com) łączy osoby obeznane z nowoczesną techniką oraz profesjonalnych usługodawców z ludźmi, którzy potrzebują pomocy przy instalacji produktów technologicznych lub muszą rozwiązać inne problemy techniczne. Firmy mogą korzystać z usług Mila w celu optymalizacji, crowdsourcingu usługi lub jej budowy od podstaw. Mila powstała w 2013 roku jako spin-off Coresystems świadczącego usługi serwisowe w terenie (www.coresystems.net). W 2015 roku szwajcarski operator telekomunikacyjny Swisscom nabył większościowy pakiet akcji Mila. Firma posiada biura w Niemczech (Berlin) i Szwajcarii (Zurych).

Jak działa Mila: https://www.youtube.com/watch?v=qXDGs7Lq-Hs

Kontakt dla mediów w Mila

Anastasia Albert

E-Mail: aalbert@mila.com

Tel.: +49 (0)1723069510

Kontakt dla mediów Orange Polska

Wojciech Jabczyński,

Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Twitter: @RzecznikOrange

Scroll to Top