Informacje prasowe

Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

27 lutego 2017
Pierwsze wyniki współpracy Qualcomm z inicjatywą „Towards 5G”

  • Powstała eksperymentalna platforma sieciowa platforma komunikacyjna, charakteryzująca się poprawioną wydajność i mniejszymi opóźnieniami.

  • Qualcomm dołączył do inicjatywy “Towards 5G” skupiającej się na testowaniu technologii bezpośredniej komunikacji C-V2X.

  • Pokazy i prezentacje będą odbywają się podczas Mobile World Congress 2017 na stoisku Orange, hala 3, stanowisko D10.

Ericsson, Orange oraz grupa PSA wykonały duży krok w kierunku wykorzystania technologii 5G w łączeniu pojazdów, przeprowadzając we Francji testy zaawansowanego rozwiązania technologii mobilnej.

Wstępna faza testów pokazała możliwości jakie niesie rozwój Cellular V2X (C-V2X) w kierunku 5G. Opierały się one na dwóch scenariuszach, wykorzystywanych do analizy zachowania połączonych ze sobą samochodów. Pierwszy wykorzystuje możliwość obserwacji otoczenia poprzez inne fizyczne obiekty, drugi informowania kierowcy o zbliżającym się pojeździe uprzywilejowanym w czasie rzeczywistym.

Oba przypadki, są obecnie na etapie opracowywania i testów w ramach eksperymentalnej sieci. Wykorzystuje ona możliwości stworzone przez C-V2X – obniżone opóźnienie i wysoką przepustowość. By symulować przepływ danych pomiędzy pojazdami w czasie testów przesyłano wysokiej jakości strumień wideo pomiędzy pojazdami.

Zaawansowane funkcje sieciowe, wdrożone w tym prototypie nowej radiowej sieci dostępowej (RAN), skonfigurowane z najnowszymi funkcjonalnościami pozwoliły przeprowadzić komunikację między dwoma pojazdami za pośrednictwem sieci (vehicle-to-network-to-vehicle V2N2V) ze średnim opóźnieniem jedynie 17 milisekund. Dla porównania w funkcjonującej obecnie sieci 4G opóźnienie wynosi 30-60 milisekund dla pojazdów jadących z prędkością 100 k/hh. Wyniki zostały osiągnięte na częstotliwości 2.6GHz i prędkości przesyłu na poziomie 100 Mb/s.

Następne działania inicjatywy „Towards 5G” będą się koncentrować na:

  • Wdrożeniu dedykowanego wycinka sieci specjalnie dla inteligentnego systemu transportowego (ITS) dla pojazdów kołowych, przy jednoczesnym wykazaniu lepszej izolacji na zakłócenia wywoływane przez inne urządzenia mobilne w samochodzie.
  • Korzystaniu z funkcjonalności C-V2X do przetestowania rozwiązań w ramach komunikacji pojazd-pojazd (ang. vehicle-to-vehicle V2V), pojazd-otoczenie (ang. vehicle-to-infrastructure V2I) oraz pojazd-pieszy (vehicle-to-pedestrian V2P) do oceny zasięgu, opóźnień i niezawodności.
  • Członkowie inicjatywy „Towards 5G” sprawdzą jak funkcjonalności C-V2X będą współpracować z 5G NR oraz zaawansowanymi aplikacjami, mającymi na celu optymizację przepływu ruchu ulicznego, ulepszone bezpieczeństwo i zautomatyzowaną jazdę.

Aby przyspieszyć te procesy inicjatywa „Towards 5G” z otwarymi rękami wita Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), jako nowego członka.

-  Jest nam miło dołączyć do PSA, Orange oraz Ericsson w ramach inicjatywy ‘Towards 5G - powiedział Nakul Duggal, wiceprezydent i manager produktowy w Qualcomm Technologies, Inc., spółce zależnej od Qualcomm Incorporated. - V2X R14 oraz ewolucja w stronę 5G, wykorzystująca zarówno komunikację opartą o sieć jak i bezpośrednią ma potencjał by wesprzeć osiągnięcie naszej wizji bardziej bezpiecznego i inteligentniejszego transportu drogowego. - dodał

Technologia C-V2X, zdefiniowana w 14 wersji specyfikacji organizacji 3rd Generation Partnership Project (3GPP) ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Kolejne wersje specyfikacji 3GPP, w tym 5G New Radio (NR), będą stosowane do ulepszenia autonomicznej jazdy, zarówno w bezpośredniej jak i sieciowej komunikacji.

O inicjatywie „Towards 5G” można dowiedzieć sie więcej podczas kongresu Mobile World Congress, który odbędzie się w Barcelonie pomiędzy 27 lutego a 2 marca.

O firmie Ericsson

Ericsson to światowy lider oraz dostawca technologii i usług dla operatorów komunikacyjnych z siedzibą w Sztokholmie. Firma zatrudnia ponad 111 tysięcy wyspecjalizowanych pracowników, którzy obsługują klientów w 180 krajach oferując rozwiązania i usługi od 1876 roku. Razem budujemy lepszą przyszłość, gdzie każdy człowiek i organizacja jest w stanie osiągnąć swój pełny potencjał. Wyniki sprzedaży w 2016 osiągnęły poziom 24.5 miliarda dolarów. Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie oraz NASDAQ w Nowym Jorku. Więcej informacji na temat firmy:  www.ericsson.com.

 O Grupie Orange

Orange jest jednym z wiodących globalnych operatorów telekomunikacyjnych ze sprzedażą na poziomie 40 miliardów euro w 2015 i 154 tysiącami pracowników na całym świecie (stan na 30 września, 2016, w tym 96 tysięcy pracowników zatrudnionych we Francji). Firma jest obecna na rynkach 29 krajów, a baza klientów to 256 milionów na całym świecie (dane z 30 września 2016 r., w tym 194 miliony użytkowników mobilnej technologii oraz 18 milionów użytkowników stałych łączy szerokopasmowych). Orange również dostarcza globalnych usług informatycznych dla międzynarodowych firm pod marka Orange Business Services. W marcu 2015, grupa ogłosiła swoją nową strategię 'Essentials2020', która skupia się na obsłudze klienta, dokładając wszelkich starań, aby klienci w pełni korzystali z dobrodziejstw cyfrowego świata i potęgi sieci nowej generacji.

Firma Orange jest notowana na giełdzie w Paryżu (jako ORA) oraz w Nowym Jorku (jako ORAN).

O grupie PSA

Ze sprzedażą i dochodem na poziomie 54 miliardów dolarów w 2015, grupa PSA projektuje i dostarcza rozwiązania mobilne dla użytku i rozrywki klientów na całym świecie. Grupa pozyskuje modele od trzech marek, Peugeot, Citroën i DS jak również szeroki wybór urządzeń i aplikacji od marki Free2Move. PSA to producent z branży motoryzacyjnej oraz europejski lider jeżeli chodzi o emisje dwutlenku węgla na kilometr, ze średnią emisją na poziomie 102.4 gramów CO2 w 2016 oraz innowator w branży samochodów autonomicznych i podłączonych do sieci z 1.8 m takich pojazdów na całym świecie. Grupa jest również aktywna w sektorze finansów poprzez Banque PSA Finance oraz branży akcesoriów samochodowych poprzez firmę Faurecia. Więcej o grupie można się dowiedzieć pod adresem: groupe-psa.com/en.

O firmie Qualcomm Incorporated

Technologie opracowane przez firmę Qualcomm były podstawą technologii smartphonów i łączą miliardy ludzi na świecie. Firmą była pionierem technologii 3G i 4G a teraz przeciera szlaki 5G oraz nowej erze inteligentnych urządzeń podłączonych. Produkty firmy rewolucjonizują przemysł, w tym branżę samochodową, komputerową, informatyczną, służbę zdrowia oraz obsługę danych oraz pozwalają milionom urządzeń łączyć sie ze sobą w zupełnie nowy sposób.

Qualcomm Incorporated to przede wszystkim QTL oraz bogate portfolio patentów. Qualcomm Technologies, Inc., spółka zależna dla Qualcomm Incorporated, zajmuje się inżynierią, badaniami oraz rozwojem funkcji, produktów oraz usługi, w tym sektor półprzewodników QCT. Aby dowiedzieć się więcej, prószę odwiedzić oficjalną stronę firmy, bloga oraz oficjalne profile na Twitterze i Facebooku.


Informacje prasowe

Orange Polska i władze Przemyśla podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

23 lutego 2017
Orange Polska i władze Przemyśla podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej

Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 16,4 mln zł.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Przemyśla ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu. Ważnym elementem porozumienia jest budowa i aktywizacja społeczeństwa informacyjnego, realizowana przez Orange za pomocą różnego rodzaju działań edukacyjnych przeznaczonych zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, nie potrafiących korzystać z komputera i internetu. To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Orange a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej.

- Światłowód jest technologią, która zarówno teraz jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go do pracy, prowadzenia biznesu jak i w pełni multimedialnej rozrywki – gier on-line, czy oglądania telewizji nowej generacji – 4K. Dzięki realizowanej we współpracy z władzami miasta inwestycji Orange Polska, mieszkańcy Przemyśla oraz działający tu przedsiębiorcy będą mogli bardzo szybko, bo już w tym roku, skorzystać z nowej jakości i nowych możliwości związanych ze światłowodowym dostępem do sieci. Mamy nadzieję, że będzie to ważnym impulsem do jeszcze szybszego rozkwitu miasta i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – powiedział Piotr Muszyński, Wiceprezes ds. Strategii i Transformacji Orange Polska.

- Rozwój nowych technologii oraz globalizacja społeczeństwa wymaga przesyłania niezliczonych ilości danych. Myśląc o przyszłości, musimy oprzeć nasze działania na najnowszych rozwiązaniach właśnie takich jak światłowód. Jestem pewien, że nasza współpraca da mieszkańcom narzędzia, dzięki którym będą mogli, już za chwilę, korzystać z wszystkich najnowszych dobrodziejstw techniki – powiedział Robert Choma, Prezydent Miasta Przemyśla.

- Inwestycja w Przemyślu to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange korzysta 100 000 użytkowników. Do końca 2018 r. Orange Światłowód będzie w zasięgu nawet 3,5 mln gospodarstw domowych. Obecnie dociera on już do 1,5 miliona mieszkań i domów w całej Polsce. Orange buduje obecnie sieć światłowodową w 37 miastach i planuje inwestycje w kolejnych.

Skala projektu światłowodowego Orange Polska sprawia, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-ekonomiczną w Polsce w najbliższych latach. W krótkim okresie poprzez wzrost produkcji, konsumpcji, zatrudnienia czy wpływów do budżetu. W długim - przez zwiększenie potencjału rozwojowego kraju. Kolejnym elementem stymulującym rozwój i dostępność nowych technologii jest rozbudowa zasięgu sieci mobilnego dostępu do szybkiego internetu 4G LTE. Już teraz technologia ta w sieci Orange obejmuje ponad 99 % Polaków.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

biuro.prasowe@orange.com

https://twitter.com/RzecznikOrange

Witold Wołczyk

Rzecznik Prasowy UM Przemyśl

rzecznik@um.przemysl.pl

https://przemysl.pl

Mediateka


Informacje prasowe

Orange Polska wśród najlepszych pracodawców w Polsce

10 lutego 2017
Orange Polska wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Orange Polska po raz czwarty znalazł się wśród najwyżej ocenionych pracodawców wyróżnionych certyfikatem Top Employers Polska 2017. To potwierdzenie zaangażowania firmy w rozwój pracowników i doskonalenie warunków pracy. 

Certyfikat Top Employer jest przyznawany przez Instytut Top Employers, organizację wyróżniającą najlepszych pracodawców na całym świecie. Otrzymują je organizacje i firmy, które zapewniają swoim pracownikom najlepsze warunki pracy. Wieloetapowy proces certyfikacji dotyczy m.in. strategii rozwoju talentów, jakości szkoleń czy wdrażania nowych pracowników. Badanie, weryfikowane przez zewnętrznego audytora, pozwala dokładnie ocenić jakoś zarządzania kapitałem ludzkim i warunki pracy w firmie. W Polsce proces certyfikacji przeszło w sumie 39 firm działających w niemal wszystkich branżach gospodarki.

- Nasza pozycja w pierwszej piątce w ramach certyfikacji Top Employer Polska pokazuje, że Orange Polska tworzy warunki pracy, które spełniają najwyższe standardy.  Doceniany jest nasz kierunek rozwoju w stronę digitalizacji procesów HR. Rozwiązania oparte o cyfryzację są wygodniejsze dla pracowników i pozwalają zaoszczędzić ich czas. W chwili obecnej mamy już ponad 500 cyfrowych procesów związanych z obsługą pracowników, co przekłada się na efektywność całej organizacji i sprawniejszą realizację wyzwań biznesowych. Certyfikat potwierdza także, że nie tylko jesteśmy przyjaznym pracodawcą, dbającym o dobro swoich pracowników, ale robimy dużo więcej tworząc społeczność,  w której mogą rozwijać swoje talenty, angażować się społecznie i działać w nowoczesnym środowisku pracy.  Cieszymy się, że nasi pracownicy tworzą zgrany zespół ludzi, który wspólnie pracuje, rozwija się i angażuje w dodatkowe działania, co pokazują naszej wewnętrzne badania.– mówi Jacek Kowalski, członek zarządu ds. zasobów ludzkich.

Do najważniejszych wyzwań, jakie stawia przed sobą Orange Polska jest budowa i rozwijanie przyjaznego, cyfrowego środowiska pracy oraz wspieranie pracowników rozwijaniu ich pasji i zaangażowania w działanie firmy. Możliwości takie tworzą projekty gamifikacyjne, wolontariat pracowniczy a także programy wspierające wymianę wiedzy i doświadczeń pracowników. Ich rozwój w Orange Polska wspierany jest także przez rozbudowany system szkoleń, wśród których duże znaczenie ma Orange Campus, skierowany do menedżerów. Przygotowuje on do funkcjonowania w roli liderów zespołów i skutecznego zarządzania, zarówno w wymiarze celów biznesowych jak i relacji między ludźmi. Istotne znaczenie, dla ogólnej oceny procesów HR ma rekrutacja, a także wspieranie talentów. Dlatego Orange Polska oferuje praktyki studenckie, a dla szczególnie zainteresowanych telekomunikacją powstał program i aplikacja 6. Zmysł.

Certyfikat Top Employer, otrzymany przez Orange Polska już po raz siódmy, to kolejne wyróżnienie dla firmy z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W ostatnim roku Orange Polska zdobył m.in. Certyfikat HR Najwyższej Jakości , Bursztynową Statuetkę Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Certyfikat „Profesjonalne ZZL” , pierwsze miejsce w plebiscycie „Pracodawca dla Inżyniera” czy wyróżnienie dla najbardziej popularnego pracodawcy przez użytkowników serwisu Goldenline.pl.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

e-mail: biuro.prasowe@orange.com

Mediateka

Scroll to Top