Informacje prasowe

Fundacja Orange głównym partnerem VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

19 września 2012
Fundacja Orange głównym partnerem VI Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”

W dniach 20-21 września już po raz szósty Warszawa będzie gościć ekspertów z całej Europy, zajmujących się tematyką korzystania z Internetu przez najmłodszych. Okazją do spotkania przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, wymiaru sprawiedliwości oraz dostawców usług i treści internetowych jest rozpoczynająca się w najbliższy czwartek VI Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”.

Jak wynika z raportu przygotowanego w ramach projektu EU Kids Online II, aż 98% dzieci w Polsce w wieku 9-16 lat korzysta z Internetu przynajmniej raz w tygodniu, a większość loguje się codziennie lub prawie każdego dnia. Dzieci i młodzież używają Internetu do nauki i do zabawy: odrabiania prac domowych, grania, oglądania filmów i słuchania muzyki, komunikacji, m.in. na portalach społecznościowych.

Planowana tematyka Konferencji, w której weźmie udział 57 prelegentów i prawie 600 profesjonalistów z ponad 20 krajów, w sposób kompleksowy będzie poruszać zagadnienia związane z korzystaniem przez dzieci i młodzież z Internetu. Wśród omawianych tematów pojawią się wyzwania dla bezpieczeństwa dzieci związane z cyfrową konwergencją mediów, e-handlem i coraz większą popularnością aplikacji mobilnych. Eksperci dyskutować będą także o nadmiernym korzystaniu z Internetu. Ważne miejsce w programie konferencji zajmie prezentacja narzędzi edukacyjnych skierowanych zarówno do dzieci, jak i ich rodziców.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Minister Administracji i Cyfryzacji. Organizatorami konferencji są Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa i Fundacja Dzieci Niczyje, oraz niemieckie konsorcjum klicksafe. Fundacja Orange jest głównym partnerem wydarzenia.

***

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji pozarządowych na rzecz dzieci i młodzieży w obszarach nowoczesnej edukacji, kultury i zdrowia. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Główne realizowane programy to: Akademia Orange, Edukacja z Internetem, Szkoła bez przemocy, Dźwięki Marzeń, Telefon do Mamy i Akademia Orange dla bibliotek. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Telekomunikację Polską i PTK Centertel (spółki należące do Orange Polska).  www.fundacja.orange.pl

Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Szalone ceny smartfonów w Orange

18 września 2012
Szalone ceny smartfonów w Orange

Dnia 18 września rusza kolejna odsłona Szalonych Dni w Orange. Można w niej kupić nowoczesne smartfony w obniżonych cenach. Promocja potrwa do 23 września.

Z promocji Szalone Dni na sklep.orange.pl mogą skorzystać wszyscy klienci indywidualni chcący kupić smartfona z nową aktywacją oraz klienci przedłużający umowę w ofercie abonamentowej. Do 23 września w ofercie aż siedem nowoczesnych telefonów, z wybranym planem taryfowym i umową na 24 miesiące.

Telefony objęte promocją:

Samsung Galaxy SII z 549 na 49zł w Definie 99,90

Sony Ericsson Xperia arc s z 549 na 49zł  w Delfin 79,90 lub z 789 na 89zł w Delfin 59,90

HTC One S z 769 na 69 zł Delfin 99,90

HTC One X z 1079 na 149zł Delfin 99,90

Sony Xperia P z 299 na 9zł Delfin 99,90

Motorola RAZR z 929 na 129zł Delfin 79,90

Sony Xperia U  z 449 na 49zł z Pantera 49,90

Wiecej o smartfonach w Orange na: www.orange.pl/smartfony

oraz http://www.orange.pl/technotrendy-testy.phtml

Więcej o promocji Szalone Dni w e-sklepie Orange na: www.orange.pl/sklep

 

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com


Informacje prasowe

Orange Polska weźmie udział w opracowaniu standardów dostępu do sieci komórkowych

14 września 2012
Orange Polska weźmie udział w opracowaniu standardów dostępu do sieci komórkowych

Instytut Łączności (IŁ) zaprosił Orange, Plus, T-Mobile i Play do współpracy nad stworzeniem standardów dostępu do sieci komórkowych z wykorzystaniem otwartych interfesjów programowania (API).

Instytut przy wsparciu operatorów opracuje ujednoliconą technicznie specyfikację dostępu do sieci operatorów mobilnych z wykorzystaniem wyeksponowanego w Internecie interfejsu programowania API (ang. Application Programming Interface). Oznacza to, że aplikacja stworzona zgodnie z nowymi standardami będzie działała poprawnie z sieciami wszystkich operatorów mobilnych. Dzięki stworzeniu jednolitych zasad, firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania uzyskają dostęp do takich funkcji jak wysłanie wiadomości SMS, MMS, USSD czy też zlokalizowanie telefonu użytkownika.

- W obecnych czasach użytkownicy chcą sami tworzyć aplikacje, a rolą operatora telekomunikacyjnego jest umożliwienie im tego, m.in. poprzez udostępnienie infrastruktury. W polskim Orange Labs od wielu lat pracujemy nad otwartymi interfejsami programowania. Rozumiemy potrzebę stworzenia wspólnych standardów w tym zakresie, dlatego cieszę się, że idea współpracy znalazła poparcie u operatorów mobilnych na polskim rynku. – powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Orange Labs Poland.

Efektem prac będzie zawarcie porozumienia regulującego m.in. sposób i koszty wspólnych prac oraz kwestię praw do standardu.

Udostępnienie podmiotom zewnętrznym otwartych interfesjów programowania w sieciach komórkowych umożliwi rozwój nowych aplikacji i systemów telekomunikacyjnych.  Zwiększy to możliwości wyboru dla odbiorców usług, a także zmniejszy bariery wejścia na rynek, co korzystnie wpłynie na wzrost konkurencji.

Prace nad listą wymogów technicznych będą przeprowadzone w sposób jawny i otwarty dla wszystkich uczestników rynku. Do prac Instytut może zaprosić również inne podmioty działające na rynku, które mogą być zainteresowane zawarciem porozumienia. Podmioty, które nie skorzystają z zaproszenia, będą mogły uczestniczyć w pracach nad projektem już po zawarciu porozumienia. Na stronie http://openapi.itl.waw.pl, oraz forum dyskusyjnym http://openapi.itl.waw.pl/pl/forum można dzielić się informacjami, wynikami prac oraz wymieniać opinie.

Polskie Orange Labs jest inicjatorem stworzenia wspólnych standardów. Eksperci Orange Labs oraz Sieci i Platform Usługowych wezmą udział w pracach grupy roboczej dokonującej specyfikacji API.

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy jest niezależną instytucją badawczo-rozwojową w dziedzinie telekomunikacji i technik informacyjnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji projektów obejmujących współpracę między różnymi podmiotami na rynku. Uczestnictwo IŁ w pracach nad jednolitą specyfikacją API gwarantuje przejrzystość procesu oraz respektowania zasad konkurencji rynkowej.

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

22 527 19 39

biuro.prasowe@orange.com