Informacje prasowe

Po deregulacji szerokopasmowego dostępu do internetu Orange Polska zapowiada nową ofertę dla klientów indywidualnych

08 października 2014
Po deregulacji szerokopasmowego dostępu do internetu Orange Polska zapowiada nową ofertę dla klientów indywidualnych

Orange Polska zamierza nadal udostępniać swoją infrastrukturę internetową operatorom alternatywnym na obszarach objętych deregulacją. W najbliższym czasie wprowadzona zostanie nowa oferta internetowa dla klientów indywidualnych. Analizowane są także możliwości inwestycji w infrastrukturę szerokopasmową. To reakcja na decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej  o uwolnieniu usług internetowych z ograniczeń regulacyjnych na terenie 76 gmin.

-UKE tworzy warunki do rozwoju rynku internetowego i realizacji Agendy Cyfrowej  w Polsce. Deregulacja szerokopasmowego dostępu do Internetu z pewnością się do tego przyczyni. To dobra wiadomość przede wszystkim dla klientów, którzy już wkrótce będą mogli skorzystać z nowej atrakcyjnej oferty internetowej - mówi prezes Orange Polska, Bruno Duthoit – Decyzja UKE tworzy też lepsze warunki dla inwestycji w bardzo szybki szerokopasmowy internet. Analizujemy wszystkie możliwe opcje i w ciągu kilku miesięcy zdefiniujemy plan w tej dziedzinie”.

Decyzja deregulacyjna UKE zmienia przepisy z 2006 r., kiedy to Telekomunikacja Polska (obecnie Orange Polska) miała pozycję dominującą na rynku usług internetowych i została zobowiązana do udostępniania operatorom alternatywnym na preferencyjnych warunkach swoich łączy internetowych. Obecnie  ograniczenia regulacyjne sprzed lat nie mają już racji bytu. Największą siłą na rynku dostępu do internetu w największych miastach Polski są operatorzy telewizji kablowych, których nie obejmują jakiekolwiek regulacje telekomunikacyjne.

Założenia deregulacji wprowadzonej przez UKE zatwierdziła Komisja Europejska. Pozytywną opinię wydał także UOKiK.

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com


Informacje prasowe

Złote Effie dla nju mobile

07 października 2014
Złote Effie dla nju mobile

Kampania „Ograniczenia i limity nie interesują mnie” wprowadzająca markę nju mobile na rynek została doceniona w 15. polskiej edycji prestiżowego konkursu Effie Awards, zdobywając nagrodę w kategorii „Launch”. Nagrodę odebrały wspólnie Orange Polska, agencja Ogilvy&Mather oraz dom mediowy MEC.

Wręczając nagrodę Paweł Kastory, prezes zarządu DDB Warszawa powiedział: Nie chcieli pójść w ślady poprzedników, z których żaden nie odegrał jeszcze poważnej roli na rynku. Nie mają własnych punktów sprzedaży. Bardzo szybko jednak uzyskali 77% wspomaganej świadomości marki, przekroczyli znacząco plany sprzedaży i zrobili to efektywniej niż najagresywniejszy konkurent.

- Wyzwaniem było wprowadzenie nowej marki, na niezwykle zatłoczonym rynku. Dysponując wielokrotnie niższym budżetem komunikacyjnym niż konkurenci, musieliśmy szybko zbudować świadomość nowej marki. Kluczem do sukcesu była wyróżnialność. Kreatywność to najkrótsza, ale jednocześnie najtrudniejsza droga do efektywnej komunikacji. Najkrótsza, bo bardzo kreatywny pomysł oznacza lepsze wyróżnienie z tłumu. A jeśli coś się lepiej wyróżnia, to szybciej zapada w świadomość, przy mniejszych nakładach na media. Najtrudniejsza, bo niełatwo jest stworzyć coś naprawdę oryginalnego, co jednocześnie nie będzie przekombinowane. A skutecznie kreatywna komunikacja musi być jednocześnie angażująca i przekonująca - powiedział Paweł Patkowski, dyrektor wykonawczy ds. marki i komunikacji marketingowej Orange Polska.

Wczorajsza nagroda jest kolejną na koncie nju mobile. W listopadzie ubiegłego roku Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB przyznał marce Mixx Award w kategorii „Wprowadzenie nowego produktu na rynek”.

Effie Awards to jeden z najważniejszych na świecie konkursów marketingowych, zainicjowany w 1968 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. W Polsce prowadzi go Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, a nasz kraj jest jednym z 40 na świecie, gdzie jest organizowany konkurs. Polska edycja konkursu Effie Awards odbyła się po raz piętnasty. Tegoroczne jury nominowało do nagród 77 kampanii.

Więcej informacji o konkursie na stronie: www.effie.pl

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com


Informacje prasowe

Szerokopasmowe Pomorskie już gotowe – szybki internet dla mieszkańców woj. pomorskiego

06 października 2014
Szerokopasmowe Pomorskie już gotowe – szybki internet dla mieszkańców woj. pomorskiego

Orange Polska zakończył budowę regionalnej sieci szerokopasmowej w Pomorskiem. Dzięki projektowi „Szerokopasmowe Pomorskie” ponad 100 tys. mieszkańców z 253 miejscowości uzyskuje możliwość dostępu do szybkich i nowoczesnych usług internetowych. Pomorskie to drugie województwo (po lubuskim), w którym lokalni operatorzy mają zagwarantowany niemal wszędzie dostęp do światłowodowej sieci szkieletowej. Każdy z nich może zbudować sieć dostępową i świadczyć usługi detaliczne klientom.

Budowa sieci szerokopasmowej w woj. pomorskim rozpoczęła się w marcu 2012 r. W ramach projektu „Szerokopasmowe Pomorskie” wybudowano sieć światłowodową o łącznej długości 1818 km tworzącą szkielet infostrady. Inwestycję zrealizowano na terenie 66 gmin zlokalizowanych w 16 powiatach. Nowoczesna sieć dotarła do 253 małych miejscowości (zamieszkałych przez ponad 100 tys. osób),  w których dotychczas nie było sieci niezbędnej do świadczenia nowoczesnych usług internetowych.

Łączna wartość projektu wyniosła 137 mln zł, z czego 36 mln zł stanowiła dotacja unijna, a pozostała część to środki własne Orange Polska.

- Kiedy  zastanawiam się, jaki wpływ może mieć na nasze życie internet, przychodzi mi na myśl Jack Andraka. Jako 15-latek opracował test na raka trzustki. Metoda ta okazała się 168 razy szybsza i znacznie tańsza niż dotychczasowe technologie. Podstawowym narzędziem, które mu posłużyło, była wyszukiwarka internetowa. Myślę, że historia Jacka jest świetną ilustracją tezy, że powszechny dostęp do internetu daje nam niemal nieograniczone możliwości. Projekt Orange oznacza nie tylko dostęp do informacji, rozrywki, szansę na obniżenie kosztów pracy i zmniejszenie bezrobocia, ale także stworzenie stabilnych podstaw do tego, aby województwo pomorskie stało się regionem gospodarki opartej na wiedzy, związanej z kreatywnością jego mieszkańców – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaufał naszym kompetencjom i doświadczeniu, a my zgodnie z obietnicą zbudowaliśmy regionalną sieć światłowodową na terenie niemal całego województwa. To impuls dla rozwoju gospodarczego, który przyniesie korzyści dla biznesu i  mieszkańców, ułatwi funkcjonowanie i rozwój opieki zdrowotnej, edukacji i administracji. Budowa Szerokopasmowego Pomorskiego w tak krótkim czasie potwierdza, że Orange Polska jest sprawdzonym partnerem samorządów w budowie i rozbudowie infrastruktury. To już drugi taki projekt, który z sukcesem finalizujemy. Pierwszą sieć regionalną zbudowaliśmy w woj. lubuskim.  – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes zarządu Orange Polska.

Wybudowana w województwie pomorskim sieć szerokopasmowa daje możliwość rozwoju sieci lokalnych, które pozwolą na doprowadzenie usług internetowych bezpośrednio do domów. Dzięki zapewnieniu otwartości i neutralności technologicznej sieci szerokopasmowych budowanych przez Orange Polska każdy operator może do nich przyłączyć własną sieć lokalną i świadczyć detaliczne usługi internetowe mieszkańcom.

Orange Polska angażuje się w budowę społeczeństwa informacyjnego, inwestuje w infrastrukturę przyczyniając się do likwidacji obszarów wykluczenia cyfrowego. Od dawna współpracuje z samorządami przy budowie regionalnych sieci szerokopasmowych. Oprócz zakończonego właśnie projektu w Pomorskiem, zrealizował wcześniej sieć „Szerokopasmowe Lubuskie”, jest zaangażowany także w projekty w Polsce Wschodniej (Warmia i Mazury oraz Podkarpackie) i w Łódzkiem.

Orange Polska dba również o edukację cyfrową Polaków. Prowadzi szkolenia w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu, zapewnia Internet szkołom, bibliotekom publicznym, tworzy w małych miejscowościach Pracownie Orange aktywizujące lokalne społeczności. Z internetu w bibliotekach skorzystało już 5 mln osób, w tym wiele z grupy 50+, w szkolnych pracowniach internetowych uczy się 3 mln uczniów a w zasięgu Pracowni Orange jest 250 tys. potencjalnych użytkowników.

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego

Regionalny Program Operacyjny dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 to największe przedsięwzięcie finansowe w historii regionu. Wartość programu finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi ponad 938 mln euro. Ze środków RPO WP, zarządzanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, finansowane są projekty z niemal wszystkich dziedzin gospodarki i usług publicznych.

Wypowiedź Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, Orange Polska

Kontakt dla mediów:

Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska

e-mail: wojciech.jabczynski@orange.com

Scroll to Top