Odpowiedzialny biznes

ABC cyfrowego świata ze smartfonem – webinaria dla seniorów

Monika Kulik Monika Kulik
13 października 2020
ABC cyfrowego świata ze smartfonem – webinaria dla seniorów

Wszystkich seniorów, którzy mają już za sobą pierwsze kroki w sieci, ale chcą pewniej poczuć się w cyfrowym świecie, zapraszamy na nasze webinaria ABC cyfrowego świata ze smartfonem - internet jest dla osób w każdym wieku.

To już druga edycja webinariów, które przygotowaliśmy w ramach projektu ABC Senior Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

W odpowiedzi na potrzeby seniorów, którzy w związku z pandemią chcą dowiedzieć się więcej, jak korzystać z internetu w smartfonie w swoim codziennym życiu - do kontaktu z bliskimi, jak zapłacić rachunek czy odczytać e-receptę, przygotowaliśmy specjalne szkolenia.

Pierwszą edycję uruchomiliśmy w czerwcu. Jak napisała nam jedna z uczestniczek: „Wszystko jest dla mnie nowością, ale zajęcia są prowadzone tak jasno i zrozumiale, że mimo osiemdziesiątki, pojęłam”.

Zaproście Wasze babcie, dziadków, ciocie, wujków, a także rodziców na warsztaty – spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 14.00.

Zapisy na stronie: www.abcsenior.com

Harmonogram i tematy warsztatów:

20 października, wtorek, godz. 14:00

- Konfiguracja telefonu z kontem Google

- Sklep Google – dowiemy się jak wyszukiwać i pobierać pomocne na co dzień aplikacje (np. aplikacja pogoda, inne)

- Poczta e-mail – pokażemy, jak założyć konto e-mail

27 października, wtorek, godz. 14:00

- Pisanie notatek i SMS-ów głosem – przydatna funkcja nie tylko kiedy nie chce nam się klikać, a mamy długi tekst do zapisania

- Aplikacje do komunikowania się – np. WhatsApp

3 listopada, wtorek, godz. 14:00 

- Mapy Google – jak dotrzeć do wybranego miejsca dowolnym środkiem lokomocji i ile czasu to zajmie oraz kilka słów o aplikacji Gdzie jest dziecko?

- Street View – sprawdźmy, jak dokładnie wygląda szukane miejsce, budynek, do którego się wybieramy

10 listopada, wtorek, godz. 14:00

- Asystent Google – zapytaj go o cokolwiek chcesz, a on Ci pomoże znaleźć potrzebne informacje

- Tłumacz Google – jak łatwo prowadzić dialog z osobą mówiącą w innym języku

17 listopada, wtorek, godz. 14:00

- Jak utworzyć bezpieczne hasło – trudne do złamania i łatwe do zapamiętania?

- Jakie mamy aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w sieci? (wspomnimy też o Cybertarczy)

24 listopada, wtorek, godz. 14:00

- E-płatności – bezpieczeństwo i wygoda (wspomnimy też o aplikacji Mój Orange)

1 grudnia, wtorek, godz. 14:00

- Jak robić zdjęcia smartfonem

- Jak kręcić filmiki smartfonem

- Aplikacje do korekcji zdjęć

8 grudnia, wtorek, godz. 14:00

- E-recepty – e-zdrowie

Komentarze

pablo_ck
pablo_ck 15:36 13-10-2020

Trzeba powiedzieć mamuśce 🙂 Pierwszy smartfon w wieku 63 lat. Mamuśka ogarnęła bardzo sprawnie obsługę smartfona. Chociaż są czynności których nie potrafi zrobić sama, jak np. czyszczenie pamięci wewnętrznej.

Odpowiedz
    emitelek
    emitelek 19:06 13-10-2020

    Ze smartfonem, żeby z niego korzystać, wiążą się dodatkowe koszty na transmisję danych… Czy są jakieś pakiety dla seniorów, którzy w miesiąc nie ogarną więcej, jak 200-500MB? Pewnie nie – więc… 😛
    Pablo – jak się czyści pamięć wewnęrzną i co to jest? 😀

    Odpowiedz
      Wojciech Jabczyński
      Wojciech Jabczyński 20:09 13-10-2020

      Nie ma specjalnych pakietów internetu dla seniorów. To, co jest nawet w najniższych abonamentach zazwyczaj wystarcza i to z dużym zapasem. Warto pomagać seniorom w wyborze oferty. Ode tego są dzieci i wnuki. Pozdrawiam

      Odpowiedz
      Koolo
      Koolo 10:27 14-10-2020

      Bez przesady dla dorosłej osoby wystarcza OFnK i tethering, stacjonarny internet jest zbyteczny.

      Odpowiedz
Nikt
Nikt 23:27 19-10-2020

@Koolo
Dorosła osoba, a senior to nie to samo. Powiedz seniorowi chociażby to co sam napisałeś „OFnK”, „tethering”, „stacjonarny internet”. Ciekawe który senior zrozumie o co w tym chodzi? Poza tym „pablo_ck” to pracownik Orange, więc jego komentarze są skrajne.

Odpowiedz

Rozrywka

Jesień z polskim kinem na VOD w Telewizji Orange

Kasia Barys Kasia Barys
13 października 2020
Jesień z polskim kinem na VOD w Telewizji Orange

Do 29 listopada w Orange VOD można obejrzeć aż 29 największych polskich hitów z ostatnich miesięcy, w niższych cenach. Polecamy m.in. takie przeboje, jak: „Boże Ciało”, „Sala samobójców. Hejter”, „Polityka”, „Bad Boy”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” czy „Cicha noc”.

Wszystkie filmy w obniżonych cenach, z oferty „Jesień z polskim kinem”, znaleźć można w zakładce „promocje” w Orange VOD, w usłudze na dekoderach Telewizji Orange.

Do wyboru dramaty, komedie, sensacje

Produkcja Jana Komasy pt.: „Sala samobójców. Hejter”. To porażająca historia o mrocznej stronie mediów społecznościowych i przekleństwie hejtu. Sprawdźcie, jak w wirtualnej rzeczywistości bawi się, kocha i nienawidzi współczesna młodzież.

Nominowany do Oscara hit pt.: „Boże Ciało”, w reżyserii Jana Komasy. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza w małej parafii. Czy to kłamstwo wyjdzie na jaw? W tej historii zachwyca nie tylko niezwykle wciągająca i zaskakująca fabuła, ale także genialna rola Bartosza Bielenia.

 „Polityka”, czyli jeden z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich filmów ostatnich lat. W produkcji wystąpiło mnóstwo gwiazd rodzimego kina, m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr czy Daniel Olbrychski. Zobaczcie, co robią co i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer.

Najnowszy film Agnieszki Holland pt.: „Obywatel Jones”. To thriller polityczny, przedstawiający historię Garetha Jonesa - walijskiego dziennikarza, który odkrył przerażającą prawdę o reżimie Stalina i o ukrywanym przed światem Wielkim Głodzie na Ukrainie.

 „1800 gramów” piękna, wzruszająca historia z adopcją w tle. W filmie wystąpili Magdalena Rożczka, Danuta Stenka i Maciej Zakościelny.

Kultowa komedia pt.: „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. W trzeciej części hitu wystąpiły gwiazdy znane z poprzednich odsłon - Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk czy Zdzisław Wardejn, a także nowi aktorzy, m.in. Katarzyna Skrzynecka i Maciej Zakościelny. Sprawdź, jak potoczyły się losy Kasi i ekscentrycznej rodziny Wolańskich.

Hit Patryka Vegi pt.: „Bad Boy”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, ujawniająca największe patologie w polskich klubach piłkarskich. W filmie wystąpili m.in.: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska i Zbigniew Zamachowski.

„Cicha noc”, w którym główną rolę zagrał Dawid Ogrodnik. Pracujący za granicą Adam niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże Narodzenie. Nikt z krewnych nie spodziewa się, jak wielki wpływ na ich życie będą miały dalsze wydarzenia wigilijnej noc

Komentarze


Odpowiedzialny biznes

Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?

Antonina Bojanowska Antonina Bojanowska
12 października 2020
Jaka będzie szkoła jutra, kiedy „jutro” takie niepewne?

Jak przekuć trudy zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? W ten czwartek zapraszamy na konferencję online „Jutro w szkole. Szkoła jutra” po dawkę ciekawostek i inspiracji.  Bądźcie z nami, jeśli przyszłość edukacji leży Wam na sercu.

Według informacji rządu 98% szkół działa w sposób tradycyjny. Ale liczba przypadków koronawirusa wzrasta w szybkim tempie. „Zamkną czy nie zamkną?” - zastanawiają się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Będzie powrót do lekcji online, czy zajęcia stacjonarne w maseczkach?

Zdalne nauczanie czyli jakie?

Wiosną zdecydowana większość polskich szkół debiutowała ze zdalnym nauczaniem. Początki były trudne. Z badań wynika, że 87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę niezbędnych narzędzi cyfrowych. Większość uczniów i nauczycieli tęskniła za bezpośrednim kontaktem, a zajęcia online wszystkich po prostu zmęczyły.

Wirtualne wizyty na Machu Picchu czy „lekcja, temat, podręcznik - strona 56”?

Ale może da się wykorzystać te doświadczenia i przekuć w zmiany na lepsze? Jakby nie patrzeć, nauczyciele, uczniowie i rodzice - wszyscy zyskali kilka nowych kompetencji, a cenną informacją jest to, że to relacje, a nie tylko przekazywanie wiedzy, są dla nich istotne. Może zatem zmienić sposób myślenia o edukacji? Tym bardziej, że dzieci i młodzież dziś uczą się inaczej niż my kiedyś, a internet oraz technologie, to ich naturalne środowisko.

 Inspiracją do tych refleksji będzie współorganizowana przez Fundację Orange konferencja „Jutro w szkole. Szkoła jutra” z udziałem ekspertów i ekspertek ds. edukacji i innowacji. To ludzie, którzy znają szkolną codzienność, wychodzą poza schematy i widzą edukację szerzej niż tylko przez pryzmat podstawy programowej i średniej ocen. Wśród nich są:

• Dr Marzena Żylińska, promotorka twórczego wykorzystania nowych technologii,

• Ewa Radanowicz, ekspert ds. innowacji i zmiany,

• Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji,

• Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017,

• Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019,

• dr Maciej Dębski, Prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg,

• Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Wydarzenie poprowadzą: Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna i Radek Brzózka, dziennikarz naukowy. Będzie też z nami Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

Zapraszam Was bardzo serdecznie!  „Jutro w szkole. Szkoła Jutra”. Czwartek, 15 października 2020 r. g. 15:00 – 16:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pełna agenda, szczegóły i transmisja w dniu konferencji odbędzie się na www.jutrowszkole.pl

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

A dlaczego ten temat jest dla Fundacji Orange ważny?

Od 15 lat zajmujemy się edukacją. Zdrowe nawyki cyfrowe, bezpieczeństwo dzieci w internecie, nowe kompetencje: podstawy programowania, robotyki czy modelowania i druku 3d - to bliskie nam tematy. Wiele naszych inicjatyw toczy się w szkołach. Współpracujemy z setkami nauczycieli. Właśnie ruszamy z kolejną edycją programu Lekcja: Enter, żeby wspierać szkoły i nauczycieli w prowadzeniu lekcji przy użyciu nowych technologii i e-zasobów. Ze szkoleń skorzysta aż 75 tys. nauczycieli z całej Polski, a projekt finansowany jest ze środków unijnych.

Komentarze

Scroll to Top