Rozrywka

Warsztaty Filmowej Kreatywności i spotkanie z Arturem Żmijewskim

Kasia Barys Kasia Barys
04 sierpnia 2015
Warsztaty Filmowej Kreatywności i spotkanie z Arturem Żmijewskim

Czy możliwe jest nagranie pełnometrażowego filmu za pomocą kamery w telefonie? Już tak. Pierwsza kinowa pełnometrażowa produkcja - „Olive” w całości nakręcona telefonami, powstała już 2011 roku, a dwa lata później częściowo nagrany komórką "Sugar Man" Malika Bendjelloula otrzymał Oscara za najlepszy film dokumentalny.

Ciekawi Was jak to się robi? Chcecie poznać najnowsze funkcje smartfonów umożliwiające nagranie profesjonalnego video? Jeśli tak, Festiwal Orange Kino Letnie i Huawei zapraszają do Sopotu na Warsztaty Filmowej Kreatywności. 5-6 sierpnia będziecie mogli nauczyć się techniki malowania światłem i kręcenia filmów na kilka smartfonów jednocześnie. Takie możliwości dają najnowsze funkcje smartfonu Huawei P8, które będziecie mieli okazje przetestować. W czasie warsztatów, także wypróbujecie się jako reżyserzy i/lub operatorzy. Warsztaty poprowadzi Radosław Polak – twórca teledysków, reklam, fotografii prasowych w najpopularniejszych polskich tytułach. Swoje prace wystawiał m.in. w Centre Georges Pompidou w Paryżu oraz Rafał Zawierucha – aktor popularny z filmów „Bogowie” i „Wkręceni” .

Jeśli wciąż czujecie niedosyt atrakcji - w ramach cyklu „Made in Poland” odbędzie się specjalne spotkanie z Arturem Żmijewskim - tegorocznym laureatem Diamentowego Klapsa Filmowego festiwalu Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane. Nagroda przyznawana jest aktorom za osobowość wnoszącą do kina wiele emocji i pozytywnej energii.

Jeśli nie zdążycie przyjechać w najbliższy weekend, nic straconego. Kolejna seria spotkań już  20-21 sierpnia. Tym razem Warsztaty Filmowej Kreatywności poprowadzi aktor Jerzy Bończak, którego z pewnością pamiętacie z kultowego serialu „Alternatywy 4“. Zapiszcie się jak najszybciej! Liczba miejsc ograniczona, ale warsztaty są bezpłatne! Jak się na nie dostać? Napiszcie maila na: warsztaty@orangekinoletnie.pl.  Dla czytelników bloga Orange zarezerwowaliśmy miejsca. 3 pierwsze osoby, które wyślą zgłoszenia na ww mail z hasłem: „Blog Orange” zostaną nagrodzone zaproszeniami na warsztaty.

ad7125644eb11630f51488b148fa1f26d2a

 


Oferta

Poznajcie lepszą aplikację Mój Orange

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
03 sierpnia 2015
Poznajcie lepszą aplikację Mój Orange

Aplikacja Mój Orange dzięki, której macie dostęp m.in. do pakietów i informacji o stanie kont, doczekała się aktualizacji. Wiele zmian i nowych funkcji zrobiliśmy sugerując się Waszym zdaniem i opiniami, za które bardzo dziękujemy. Dlatego liczę, że spodoba się Wam zupełnie nowy, intuicyjny wygląd aplikacji, docenicie łatwy kontakt z BOK z pominięciem menu głosowego, podgląd rozliczenia faktury, możliwość opłacenia jej online, zrealizowania łatwego doładowania czy testu działania łącza, jeśli macie Neostradę. Nową wersję Mój Orange w wersji 3.0 na Androida możecie pobrać z Google Play, a w najbliższych kilku tygodniach aplikacja będzie dostępna także dla użytkowników iPhone’ów i właścicieli smartfonów z Windows Phone na pokładzie. Więcej informacji znajdziecie na www.orange.pl/aplikacjamojorange.

47244de4a1d2871a286dd51fd71534bc261 872720b163b2115d905271af330628c1ca7 a6a966f3c128a7259f46d1e3fc8a0341879 c922aa2ca2d374dc142261916ac5eec6f30 efc27ceef5510170e3f75e411086d7f83c9

 

 

 


Rozrywka

Kino bez barier i „okiem Raczka”

Aleksandra Urbańska Aleksandra Urbańska
01 sierpnia 2015
Kino bez barier i „okiem Raczka”

Niedawno miałam możliwość uczestniczenia w pokazie filmowym z audiodeskrypcją. Audiodeskrypacja to technika, która umożliwia niewidomym i słabowidzącym "zobaczyć" film. Lektor opisuje inscenizację, scenografię, grę aktorów, kostiumy, barwy, światło etc. Ta uzupełniająca narracja wypełnia czas pomiędzy dialogami aktorów. Kiedy jednak podczas seansu zamknęłam oczy, żeby w pełni poznać jak to działa, to przyznam, że nie było łatwo. Ogarnąć wszystko: narracje, dźwięki, dialogi, a jednocześnie poukładać w głowie tak, by "zobaczyć" scenę z filmu okazało się dla mnie trudnym zadaniem. W takich momentach człowiek zdaje sobie sprawę, że osoby z niepełnosprawnościami  to ludzie, których świat obserwujemy, ale go nie rozumiemy, domyślamy się i...w zasadzie możemy się tylko domyślać. To tylko z pozoru ta sama rzeczywistość, w której żyjemy. Dlatego dobrze, że niepełnosprawność jest coraz częściej dostrzegana przez producentów nowych technologii i z myślą o nich projektuje się dodatkowe urządzenia do komputerów, smartfony i aplikacje. Co ważniejsze nie są to rozwiązania kosztowne i trudnodostępne. Wiele aplikacji ułatwiających życie można pobrać za darmo. Rośnie też liczba kin na świecie, które wprowadziło cyfryzację sal kinowych i w nich łatwe w obsłudze i nierzucające się w oczy urządzenia elektroniczne - świetne rozwiązanie dla widzów, którzy nie chcą korzystać z oferty specjalnych seansów dla niepełnosprawnych. I na koniec niezwykle ważna rzecz z punktu widzenia kinomaniaka. Cieszy fakt, że coraz więcej jest świetnych filmów o osobach z niepełnosprawnościami bo właśnie w takich filmach wbudowana jest silnie funkcja uwrażliwiania widzów na problemy takich ludzi. O niepełnosprawności w kinie kolejny więc odcinek "okiem Raczka". Zobaczcie, za sprawą jakiego filmu publiczność "pokochała niepełnosprawność". Zgodzicie się?

Standardowo w sobotę zachęcam do wzięcia udziału w konkursie :) Do rozdania 3. podwójne vocuhery do Multikina dla 3.najciekawszych odpowiedzi. Napisz: Kto wg.Ciebie stworzył najlepszą kreację aktorską osoby z niepełnosprawnością.  Podaj tytuł filmu i swoją odpowiedź krótko uzasadnij. Na Wasze komentarze czekam do środy z Orange, czyli do 5.08.

Scroll to Top