Informacje prasowe

Zarządzanie Siecią LAN – nowa oferta TP dla firm

09 marca 2010
Zarządzanie Siecią LAN – nowa oferta TP dla firm

Telekomunikacja Polska wprowadziła nową usługę dla biznesu: Zarządzanie Siecią LAN. Dzięki niej firmy mogą ograniczyć koszty prowadzenia biznesu, powierzając budowę i zarządzanie swoją siecią komputerową Telekomunikacji Polskiej. Unikają w ten sposób wydatków związanych z zakupem drogich urządzeń sieciowych, nie muszą się również zajmować ich instalacją, konfiguracją czy naprawą awarii.

Ta outsourcingowa oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich i dużych firm. W ramach usługi TP zapewnia firmom urządzenia sieciowe: rutery firmy Cisco lub Huawei oraz   przełączniki LAN firmy Cisco bądź Alcatel-Lucent. Urządzenia są wyposażone w porty WAN/LAN zgodne ze standardem Ethernet 802.3 i działające w oparciu o protokół IP. Konfiguracja dopasowywana jest do potrzeb  konkretnego klienta. Pozwala to na stworzenie sieci LAN, łącząc wszystkie urządzenia funkcjonujące w firmie, m.in. komputery, laptopy, serwery, drukarki, czy telefony IP.

Ponadto, TP zarządza całą siecią, monitoruje jej prawidłowe funkcjonowanie i usuwa ewentualne usterki. Klienci otrzymują również wsparcie w postaci specjalnej infolinii, gdzie mogą na bieżąco kontaktować się we wszystkich sprawach związanych ze swoją siecią LAN.

Usługa jest dostępna w dwóch wariantach: zarządzanie podstawowe siecią LAN, które obejmuje  tylko dzierżawę i konfigurację urządzeń  oraz zarządzanie zaawansowane siecią LAN, polegające na pełnej obsłudze sieci, łącznie z zapewnieniem backupu konfiguracji, usuwaniem awarii oraz bezpłatną konsultacją techniczną. Opłaty są uzależnione od wybranego wariantu usługi.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na: www.tp.pl


Informacje prasowe

Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

08 marca 2010
Halowe MŚ w lekkiej atletyce – na żywo w Orange sport info

Największe gwiazdy lekkiej atletyki, rekordziści świata, mistrzowie olimpijscy, a wśród nich Polacy, walczący o czołowe lokaty. Tak zapowiadają się Halowe Mistrzostwa Świata, które od 12 do 14 marca odbędą się w stolicy Kataru - Dausze. Zawody będzie transmitować Orange sport info jako jedyna polska stacja telewizyjna. Transmisje będzie można oglądać też w internecie na www.orange.pl oraz www.orangesport.pl, a także w telefonach komórkowych na wap.orange.pl.

Faworytami w walce o podium bez wątpienia będą Tomasz Majewski, którego czeka ostra rywalizacja z Białorusinem Andriejem Michniewiczem oraz Amerykaninem Christianem Cantwellem. Emocjonujący pojedynek zapowiada się w skoku o tyczce kobiet - Anna Rogowska, która rok temu zdobyła złoty medal, zmierzy się z 27-krotną rekordzistką świata Jeleną Isinbajewą.

Szanse na czołowe lokaty mają też m.in. trzykrotna halowa mistrzyni Europy w biegach średnich - Lidia Chojecka, męska sztafeta 4x400 m oraz nasz 800-metrowiec - Adam Kszczot.

Początek transmisji na antenie Orange sport info:

piątek, 12 marca - o godz. 12:00

sobota, 13 marca - o godz. 14:00

niedziela, 14 marca - o godz. 13:45

Szczegółowy harmonogram mistrzostw na stronie: www.orangesport.pl.

* * * *

Orange sport info to pierwszy polski telewizyjny kanał sportowo - informacyjny, z wiadomościami nadawanymi co pół godziny. Orange sport info jest obecnie dostępny dla wszystkich klientów telewizji TP (kablowej i satelitarnej) na kanale 5 oraz na platformie Cyfra+ (w pakiecie Podstawowym+ i wyższych) na kanale 107.


Informacje prasowe

Rok linii 116000 – telefon w sprawie Zaginionego Dziecka

05 marca 2010
Rok linii 116000 – telefon w sprawie Zaginionego Dziecka

Telefon w sprawie Zaginionego Dziecka - 116 000 został uruchomiony 5 marca 2009 roku przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych oraz Telekomunikację Polską. W pierwszym roku działania, dzięki 116 000 odnaleziono 163 dzieci i nastolatków, zaś prawie 200 rodzin uzyskało natychmiastową pomoc.

- Zaginięcie dziecka to sytuacja dramatyczna, na którą nikt nie jest przygotowany, zaś ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych to jedyna organizacja w Polsce, która odnajduje zaginionych i pomaga ich rodzinom - mówi Anna Dziurka, Prezes Zarządu ITAKI. - Działanie telefonu 116 000 jest zatem niezbędne, aby odnaleźć zaginione dzieci i nastolatki, a także aby udzielić wsparcia ich rodzicom i opiekunom - dodaje.

- Linia 116 000 - telefon w sprawie Zaginionego Dziecka jest przykładem właściwego zaangażowania społecznego firmy, które nie sprowadza się do filantropii, ale uwzględnia biznes, jaki ona prowadzi. Dzięki naszym usługom mamy szanse zmienić otaczającą nas rzeczywistość na lepsze - powiedział Tomasz Nowakowski, dyrektor Wykonawczy Grupy TP ds. Korporacyjnych.

Przy telefonie przez całą dobę i 7 dni tygodniu dyżurują specjaliści fundacji ITAKA, którzy wspierają rodziny zaginionych na każdym etapie poszukiwań. Prowadzą mediacje w przypadku ucieczki nastolatka z domu, organizują poszukiwania i nagłośniają sprawę w mediach. Udzielają też kompleksowej pomocy prawnej, socjalnej i psychologicznej. Współpracują z policją, strażą miejską, miejskimi firmami transportowymi, korporacjami taksówkarskimi, a nawet konsulatami i ambasadami oraz organizacjami w Polsce i Europie, które mogą pomóc w odnalezieniu dzieci.

Pierwszy rok działania telefonu spowodował znaczny wzrost zgłoszeń zaginięć dzieci i nastolatków do ITAKI. Telefon 116 000 dzwonił dotychczas ponad 5 000 razy. Telefonowali głównie rodzice i opiekunowie zaginionych dzieci, zgłaszając zaginięcie lub prosząc o poradę z powodu obaw, że ich dziecko zaginie lub ucieknie z domu. Pod numer 116 000 dzwonili również policjanci, informatorzy, dziennikarza, a także nastolatki. Pracownicy ITAKI w celach poszukiwań zaginionych dzieci i nastolatków wykonali ponad 3 000 połączeń.

Telekomunikacja Polska udostępniła bezpłatnie platformę technologiczną, dzięki której numer 116 000 jest dostępny dla wszystkich potrzebujących, niezależnie od obsługującej ich sieci. Firma zapewnia obsługę techniczną numeru oraz partycypuje w kosztach prowadzenia linii.

Telefon 116 000 dyrektywą Komisji Europejskiej z dnia 15 lutego 2007 został zarezerwowany jako wspólny dla całej Unii Europejskiej numer telefoniczny w sprawie zaginionych dzieci. Polska była szóstym krajem w Europie, który zgodnie z dyrektywą Komisji Europejskiej uruchomił numer 116 000 i jest jednym z pięciu, w których telefon 116 000 działa całodobowo.

 

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Kiełczowska,

Dział Komunikacji i Rozwoju ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych

Tel.:  22 620 16 10, 507 363 941

E-mail: aleksandra.kielczewska@zaginieni.pl

Scroll to Top