Kwietniowe nowości filmowe w Orange VOD

04 kwietnia 2025
Kwietniowe nowości filmowe w Orange VOD

Jeśli macie ochotę na porządną dawkę humoru, przygód oraz na spotkanie z gwiazdami światowego kina, to włączcie Orange VOD na dekoderach Telewizji od Orange. W kwietniu, w naszej ofercie znajdziecie mnóstwo nowości, m.in. takie tytuły, jak: „Kompletnie nieznany”, „Sonic 3: Szybki jak błyskawica”, „Dog Man”,I'm Still Here” czy „Saint-Exupéry. Zanim powstał Mały Książę”.

2 kwietnia zapraszamy na przebojową komedię familijną pt.: „Sonic 3: Szybki jak błyskawica”. To już trzecia część przygód o odrobinę bezczelnym i bardzo niebieskim pozaziemskim jeżu Sonicu, który błyskawicznie podbił serca widzów na całym świecie. Kiedy Ziemi zaczyna zagrażać nowy i niezwykle potężny złoczyńca, do akcji wkracza nieustraszony Sonic. Ale szybko okazuje się, że aby wygrać tę walkę, nasz bohater będzie musiał zawrzeć nieprawdopodobnie dziwny i trochę… przerażający sojusz. Czy tym razem sympatyczny jeż da radę ocalić planetę?

A już 16 kwietnia czeka na Was wielka, szalona przygoda na Dzikim Zachodzie. Włączcie animację pt.: „Dzielna banda i tajemnica zaginionego wujka” i obejrzyjcie historię rodzeństwa, które wyrusza w niesamowitą podróż przez Dziki Zachód, aby odnaleźć swojego zaginionego krewnego. Wkrótce nasi bohaterowie będą musieli połączyć siły z nowo poznanymi przyjaciółmi, aby stawić czoła trudnym wyzwaniom, które pojawiają się przed nimi w trakcie eskapady, a także bardzo podstępnemu gangowi poszukiwaczy złota.

Z kolei 20 kwietnia do akcji wkroczą słynni animowani bohaterowie Looney Tunes - Kaczor Daffy oraz Prosiak Porky, aby uratować świat przed inwazją ekscentrycznych kosmitów. A przynajmniej spróbują, o ile wcześniej się… nie pokłócą. Zobaczcie tę pełną rozbrajającego humoru komedię pt.: „Looney Tunes: Porky i Daffy ratują świat”.

24 kwietnia zapraszamy na najnowszą bajkę studia DreamWorks pt.: „Dog Man”. Kiedy policjant i jego wierny czworonożny partner zostają ranni na służbie, ich życie ratuje skomplikowana operacja, w wyniku której stają się… jedną istotą. Od tej chwili Dog Man, czyli pół człowiek, pół pies, zyskuje sławę, jako najbardziej wyszczekany i skuteczny obrońca prawa w historii… no chyba, że akurat rozpraszają go wiewiórki. Wkrótce na horyzoncie pojawia się wielki, koci złoczyńca - Petey. Czy nasz bohater pokona przebiegłego futrzaka?

Dla starszych widzów

W Orange VOD znajdziecie już produkcję biograficzną pt.: „Kompletnie nieznany”, w której główną rolę zagrał Timothée Chalamet. To fascynująca opowieść o Bobie Dylanie, jednym z najsłynniejszych wokalistów, gitarzystów i autorów tekstów w historii, a także laureacie literackiej nagrody Nobla. Nie czekajcie, sprawdźcie, jak naprawdę wyglądała droga na szczyt tego wielkiego artysty. Film będzie dostępny w naszej ofercie do  14 kwietnia.

Któż z nas nie pamięta poruszającej i inspirującej książki pt.: „Mały Książę”? Od 18 kwietnia możecie poznać niezwykłą historię autora tego ponadczasowego dzieła - Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Obejrzyjcie zatem pełen wzruszeń, pięknych obrazów i świetnej gry aktorskiej film biograficzny pt.: „Saint-Exupéry. Zanim powstał Mały Książę”.

22 kwietnia zapraszamy na nagrodzony Oscarem® w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”, brazylijski dramat pt.: „I'm Still Here”. To oparta na faktach historia o Eunice Paivie, która starała się odkryć, co tak naprawdę stało się z jej zaginionym mężem, byłym politykiem, który otwarcie krytykował rządy dyktatury wojskowej w Brazylii, w latach 70. XX wieku. Przerażające doświadczenia kobiety oraz jej nieustępliwość w dążeniu do sprawiedliwości, przekształciły ją w prawdziwą bohaterkę tamtych czasów.

Z kolei 24 kwietnia obejrzyjcie trzymający w napięciu thriller pt.: „3000 metrów nad ziemią”, w reżyserii Mela Gibsona. Na pokładzie małego samolotu są zaledwie trzy osoby -  pilot maszyny, agentka tajnych służb oraz świadek, którego kobieta musi dostarczyć na proces bossa mafii. Szybko okazuje się, że wszyscy bohaterowie nie są tymi, za których się podają. Zaczyna się walka o życie.


Mamy nową agencję kreatywną, format i kampanię reklamową „Tak O!”

04 kwietnia 2025
Mamy nową agencję kreatywną, format i kampanię reklamową „Tak O!”

Ruszyliśmy z nowym formatem reklamowym „Tak O!”, który przygotowaliśmy wspólnie z agencją kreatywną GPD z Poznania, która obsługuje nas od początku marca. Efekty widzicie już w telewizji, na zewnętrznych nośnikach reklamy (OOH), w digitalu i mediach społecznościowych.  

Z oknem wiosna, a w branży marketingowej to początek sezonu komercyjnego o tej samej nazwie. Dla Orange Polska to również początek współpracy z nową agencją kreatywną, którą wybraliśmy w przetargu. Po 7 latach pożegnaliśmy się z Leo Burnett (Grupa Publicis) oraz obsługującą nas w mediach społecznościowych Follow Agency, a powitaliśmy na pokładzie agencję GPD. Nowa agencja będzie odpowiadać również za działania komunikacyjne dla rynku biznesowego, który wcześniej obsługiwała agencja Havas.

Nowy format reklamowy „Tak O!”

A skoro nowa agencja kreatywna, to i nowy format reklamowy - „Tak O!”, który akcentuje doświadczenie klienta - bezproblemowe i wygodne. W spotach głos oddaliśmy właśnie klientom. To oni oprowadzają po świecie naszej marki, dzieląc się doświadczeniami, za którymi stoi jakość, eksperckie zaplecze oraz zaawansowana technologia.

Zobaczcie nasze kampanie

Pierwsze kampanie zrealizowane przez GPD skupiają się na dwóch usługach: Orange Światłowodzie z telewizją oraz abonamencie komórkowym z telefonem.

W tym pierwszym spocie opowiadamy o najszybszym światłowodzie, w którym przez rok nie płacicie abonamentu, a dodatkowo dostajecie 206 kanałów telewizyjnych. W tym Eleven Sports. Zobaczcie, jak wygląda nasz spot.

Drugi to historia o nowym smartfonie w Orange, który jest w uczciwej cenie - w pierwszym roku kosztuje dokładnie 12x0 zł. Do tego internet 5G bez limitów. Zobaczcie sami.

Nasze kampanie - kto i gdzie

Tradycyjnie kilka słów branżowych. Kreacja to współpraca Orange Polska z GPD. Za produkcję i postprodukcję odpowiada GPD Film Studio. Spoty wyreżyserował Piotr Matejkowski. Możecie je oglądać od 31 marca w TVP, TVN i Polsacie. Zobaczycie je w internecie na głównych portalach horyzontalnych, na TikToku oraz w kanałach Orange Polska w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram). Nasze kreacje spotkacie również w przestrzeni miejskiej na zewnętrznych nośnikach reklamy. Media do tej kampanii zaplanował i kupił dom mediowy Value Media.

Teraz chodźcie na plan zdjęciowy

Ale to nie wszystko. Na planie zdjęciowym jak zwykle nie mogło zabraknąć Ekipy Orange. Byłyśmy tam dla Was z Anitą. Tam, czyli w Poznaniu, bo właśnie z tego miasta jest nasza nowa agencja kreatywna. W studio na ulicy Bułgarskiej uwijały się dziesiątki osób. Było gwarno, wesoło i energetycznie. Spójrzcie na relację z dwóch pracowitych dni i uciekajcie w ten piękny wiosenny weekend.


Do 2028 roku chcemy korzystać tylko z OZE

04 kwietnia 2025
Do 2028 roku chcemy korzystać tylko z OZE

Ogłosiliśmy nową strategię Lead the Future, która nastąpiła po zrealizowanej z sukcesem strategii .Grow. To dobry moment, aby zobaczyć, co udało się nam osiągnąć, a co jeszcze jest przed nami w realizacji celów klimatycznych.

Przypomnę, że naszym nadrzędnym celem jest osiągniecie neutralności klimatycznej w 2040 roku. Na tej drodze zobowiązaliśmy się do realizacji kilku celów pośrednich.

Co już udało się zrobić

W pierwszym etapie działań do roku 2025, zmniejszyliśmy emisję CO2 w zakresach 1 i 2 o 78%, a udział energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w całkowitym zużyciu wzrósł od zera do 68%.  To oznacza, że roku w 2024 roku osiągnęliśmy z zapasem cel redukcji emisji CO2 w zakresach 1 i 2 o 65% względem roku bazowego (2015). Nasze emisje w zakresach 1, 2 i 3 w ujęciu rocznym zmniejszyły się o 13%, głównie w wyniku przechodzenia na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych.

Wszystkie wskaźniki dla Orange Polska i spółek zależnych, dotyczących naszego wpływu na środowisko, ale także na społeczeństwo i ład korporacyjny zebraliśmy w jeden raport. Znajdziecie go tutaj.

A co zrobimy do 2028 roku

Redukcja emisji to nasz najważniejszy cel, dlatego koncentrujemy się na zwiększaniu udziału energii z odnawialnych źródeł w naszym miksie energetycznym.

Zielona energia płynie do nas z wybudowanych dla Orange Polska turbin wiatrowych i instalacji fotowoltaicznych, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Będziemy ją nadal pozyskiwać bezpośrednio od dostawców w ramach umów PPA, a także z instalacji fotowoltaicznych - pierwszą taką umowę zawarliśmy w zeszłym roku.

Dziś mamy kilka tego typu kontraktów, zapewniających ok. 400 GWh rocznie z wiatru i słońca. Co istotne, to umowy długoterminowe. To oznacza, że zapewniamy sobie stabilny dopływ energii ze źródeł odnawialnych w perspektywie nawet do 2030 roku, a usługi dostarczane naszym klientom wiążą się z mniejszą emisją dwutlenku węgla do atmosfery.

A jakie wyzwania przed nami? Oto one.

Do 2028 roku chcemy:

  • w 100% zaspokajać zapotrzebowanie na energię elektryczną ze źródeł odnawialnych;
  • ograniczyć emisje gazów cieplarnianych (GHG) powstających w wyniku spalania paliw lub użytkowania zakupionej energii elektrycznej lub cieplnej (czyli z zakresów 1 i 2 wg GHG Protocol) o 95% względem roku bazowego 2020 roku.

Przed nami też dalsza praca nad redukcją emisji z łańcucha dostaw. Kolejne rezultaty zmniejszania emisji w zakresie 3 są możliwe wyłącznie w ścisłej współpracy z naszymi dostawcami. Wspieramy ich w przechodzeniu na niskoemisyjne rozwiązania oraz zachęcamy do optymalizacji zużycia energii w ramach prowadzonych biznesów, a także zwiększania udziału energii odnawialnej.

Gdzie jesteśmy dzisiaj

W 2024 roku, emisje w zakresach 1 i 2 były niższe o 69%, a udział OZE w zużyciu energii elektrycznej zwiększyliśmy do 68%, w porównaniu z rokiem 2020 roku.

Emisje w zakresie 3, czyli w naszym łańcuchu wartości, w dużym stopniu zależą od czynników zewnętrznych i tempa transformacji łańcucha dostaw. Emisje Grupy w tym zakresie obejmują także te związane z odsprzedażą energii elektrycznej przez spółkę zależną Orange Energia. Tu ograniczyliśmy nasze emisje o 28% w latach 2020-2024.

Niezmiennie też naszym priorytetem pozostają działania w oparciu o zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, czyli nasz Program RE. Dalej będziemy rozwijać obszary, dzięki którym wydłużamy cykl życia urządzeń elektronicznych wprowadzanych na rynek. Odzyskiwanie, odnawianie i ponowne wprowadzanie do użycia w szczególności w zakresie zarządzania ogromną liczbą modemów i dekoderów pozwala na lepsze gospodarowanie zasobami a w konsekwencji mniejsze emisje.

Do 2028 chcemy utrzymać obecny, wysoki poziom odzyskiwania tych urządzeń od klientów (90%). Naszą ambicją jest też takie przygotowanie urządzeń udostępnianych pod marką Orange, aby mogły służyć jak najdłużej, być modernizowane i ulepszane bez konieczności wymiany. Chcemy, aby w 2028 roku blisko połowa modemów i dekoderów, które trafiają do naszych klientów, pochodziła z odnowy.

Scroll to Top