;

Odpowiedzialny biznes

0 800 440 440 – Społeczna Linia Wsparcia (7)

Monika Kulik

29 maja 2020

0 800 440 440 – Społeczna Linia Wsparcia
7

Okres pandemii, i co za tym idzie społecznej izolacji, to trudny czas dla organizacji pozarządowych. Wiele z nich musiało zmienić model swojego działania. Dla większości oznacza to znacznie więcej pracy, bo więcej ludzi potrzebuje wsparcia. Tak stało się w przypadku Fundacji Sławek.

Fundacja od 1998 roku pracuje z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji życiowej, zmagającymi się z wykluczeniem społecznym. Pomocy szukają tu osoby  z niepełnosprawnościami, uzależnione od alkoholu czy narkotyków, współuzależnieni, doświadczający przemocy w rodzinie, długotrwale bezrobotni, osoby w kryzysie bezdomności, mamy samotnie wychowujące dzieci, trudna młodzież czy też osoby opuszczające więzienia oraz ich rodziny.

Obecnie Fundacja zaczęła odbierać mnóstwo telefonów od osób potrzebujących pomocy. Dlatego zaczęła udzielać porad przez internet, a następnie zdecydowała się na stworzenie dedykowanej infolinii – Społecznej Linii Wsparcia 0 800 440 440, która działa od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 20.00. Jako Orange pomogliśmy im w tym zadaniu.

Osoby potrzebujące znajdą tu życzliwego słuchacza i pomoc. W Społecznej Linii Wsparcia pracują specjaliści z różnych dziedzin, którzy są psychologami, psycho-traumatologami, terapeutami, mediatorami, pedagogami lub mają inne bogate doświadczenie w pracy z osobami w sytuacjach kryzysu.

Na infolinię dzwonią ludzie przytłoczeni tym, co dzieje się w ich życiu jako następstwo pandemii, zarówno w obszarach zawodowych jak i rodzinnych. Są telefony od osób, które utraciły pracę, środki do życia. Dzwonią przytłoczone codziennością matki, niedające sobie rady z połączeniem wszystkich zadań, które na nie spadły wraz z zamknięciem szkół i przedszkoli. Wiele telefonów dotyka zagadnienia przemocy, pobicia, gróźb. Dzwoniący potrzebują wsparcia, zrozumienia, nadziei, informacji, pokierowania, czasami uwiarygodnienia swoich przeżyć, podzielenia się tym, z czym się mierzą. Zdarzają się również telefony od nastolatków, którzy chcą sprawdzić czy to, czego doświadczają to depresja. Są i takie, gdzie młody człowiek doświadcza przemocy fizycznej i psychicznej ze strony rodziców. Coraz częściej zdarzają się rodzice zgłaszający bezradność wobec wzrostu agresji nastoletnich czy dorosłych dzieci.

Aby sprawnie móc udzielać wszelkiej pomocy, na potrzeby Społecznej Linia Wsparcia została stworzona „Mapa Wsparcia SLW” – informacje o miejscach w których można uzyskać pogłębioną pomoc. Fundacja dysponuje bazami danych zawierającymi m.in. listę Ośrodków Pomocy Społecznej, Domów Samotnej Matki, ośrodków dla osób bezdomnych, punktów wsparcia psychologicznego, socjalnego czy ośrodków terapii uzależnień.

Społeczna Linia Wsparcia- plakat

Danuta Łagodzińska – kierownik poradni rodzinnej Fundacji Sławek, mediatorka i specjalistka ds. poradnictwa rodzinnego i uzależnień.

• Ze Społeczną Linią Wsparcia kontaktuj się, gdy masz poczucie zagrożenia, nie czujesz się bezpiecznie, gdy nie rozumiesz czego doświadczasz, nie wiesz czy to przemoc, czy tylko ci się wydaje. Gdy nie wiesz, jak ochronić siebie czy dzieci. Gdy czujesz, że jest coraz gorzej i gdy tracisz nadzieję na to, by Twoja sytuacja się poprawiła. Ważne również by zadzwonić, gdy czujesz, że tak mocno narasta w Tobie złość, frustracja, że boisz się że już się nie zatrzymasz i możesz wyrządzić krzywdę. Każda osoba, zarówno ta uderzona jak i ta, która uderzyła, może zadzwonić, by uzyskać pomoc.

Pamiętajmy, że sytuacja izolacji sprzyja temu, by nie wychodzić z trudnościami na zewnątrz, by zamykać się z tą informacją w sobie, wraz z zamknięciem żalu, lęku, wstydu, złości. A pierwsza pomoc w kryzysie to podzielenie się tym, co przeżywam z inną życzliwą mi osobą, która wysłucha bez rad i krytyki.

Reagujmy, gdy widzimy zmianę w zachowaniu, która się utrzymuje przez pewien czas lub pogłębia, ktoś kto był wesoły, aktywny a teraz stał się apatyczny i wycofany, to sygnał zasługujący na zauważenie. Bądźmy wówczas uważni i subtelni. Są sytuacje wymagające naszej zdecydowanej reakcji i wezwania wsparcia.

Udostępnij: 0 800 440 440 – Społeczna Linia Wsparcia
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Flag. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  1 13:50 29-05-2020
  Porozmawiajmy, czy po wyłączeniu Skarbonki planujecie również wyłączyć darmowy RWK ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 16:17 29-05-2020
   Awaria podobno nie jest spowodowana krytyka tylko czemu brak notek tych gdzie weszly nowe informacje odnośnie cen RWK.hm...
   Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 19:04 29-05-2020
  Fajna inicjatywa. Fajnie że pomagacie i wspieracie takie akcje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 09:54 30-05-2020
  inicjatywa OK a pytanie z innej beczki gdzie podzialiście Piotra w waszym zespole go nie widzę czy Piotr Domański pracuje w Orange?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 17:45 31-05-2020
   Może wypełnił już swoją misję... To takie modne w korporacjach... niestety :(
   Odpowiedz
  • komentarz
   Monika Kulik 08:37 05-06-2020
   Piotr zmienił pracę. Też nam go brakuje ;(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Łukasz 13:05 07-06-2020
    Oj brakuje Piotra :-(
    Odpowiedz

;

Oferta

Więcej czasu na wszystko dla wszystkich (6)

Marta Krajewska

28 maja 2020

Więcej czasu na wszystko dla wszystkich
6

Od dzisiaj z usługi „Więcej czasu na wszystko” mogą skorzystać wszyscy klienci taryf Orange POP, Orange YES, Orange ONE i Orange Free na kartę.

„Więcej czasu na wszystko” daje możliwość odpłatnego przedłużenia ważności środków na koncie głównym. Do tej pory mogli z niej skorzystać tylko użytkownicy usługi „Za darmo w Orange”. Wydłużając ważność konta głównego mogli nadal za darmo wykonywać połączenia w ramach Orange.

Od dzisiaj wszyscy użytkownicy Orange na kartę mogą przedłużyć ważność swojego konta i zgromadzonych na nim środków, bez konieczności doładowania. Wystarczy wysłać SMS.  Cena usługi zależy od tego, czy użytkownika ma włączoną usługę „Za darmo w Orange”:

 • nie mając „Za darmo w Orange” przedłużeniu ulega ważność konta głównego
 • z włączoną usługą „ Za darmo w Orange” przedłużeniu ulega i ważność konta głównego i ważność usługi

Przedłużenie ważności Konta Głównego o:

Cena (brutto) dla użytkowników z aktywną usługą Za darmo w Orange Cena (brutto) dla użytkowników bez usługi Za darmo w Orange Komenda aktywacyjna SMS pod 131  (koszt jak za SMS do Orange) Krótki kod (użycie bezpłatne)
+ 7 dni 5 zł 3 zł AKT7 *105*7#
+ 31 dni 15 zł 7 zł AKT31 *105*31#
+ 365 dni 99 zł 29 zł AKT365 *105*365#

Regulamin usługi „Więcej czasu na wszystko”

Udostępnij: Więcej czasu na wszystko dla wszystkich
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Plane. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Użytkownik Orange 10:26 31-05-2020
  Za dużo mieszacie ostatnio. Np. po przelaniu środków ze Skarbonki na konto główne dostałem SMS, że mam mało środków w Skarbonce i mam doładować konto. Na serio? Przecież nie informując nikogo zlikwidowaliście Skarbonkę. Teraz piszecie coś o przedłużeniu środków za złotówki, a przecież jak mam Rok Ważności Konta to mam automatycznie przedłużoną ważność środków o 365 dni za darmo! Po co mam za 99zł. przedłużać coś co mam za darmo?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Łukasz 11:42 31-05-2020
   Póki co jest za darmo ale nie zdradzają swoich planów marketingowych wiec może tak być że usuną darmowe RWK kwesta czasu...
   Odpowiedz
   • komentarz
    tolek 14:35 01-06-2020
    Niech usuną wszystkie bonusy i pakiety. Ja już przeniosłem 2 numery do innej sieci po 18 latach. Lada chwila przeniosę następne 2 numery. Ta sieć z dnia na dzień traci moje zaufanie i myślę, że u wielu innych użytkowników także.
    Odpowiedz
 • komentarz
  emitelek 17:42 31-05-2020
  Pani Marto! Prosimy o komentarz! Co to za "promocja" skoro jest jeszcze (???) usługa RWK, gdzie za darmo można przedłużać ważność konta głównego! Czy w takim wpisie nie powinno to zostać zakomunikowane??? Jeśli zamierzacie zlikwidować darmowe RWK prosimy o wcześniejszą informację, a nie jak w przypadku Skarbonki z dnia na dzień! Bardzo to źle wygląda, co teraz wyrabiacie!... :/
  Odpowiedz
  • komentarz
   Marta Krajewska 14:18 01-06-2020
   Usługa Konto Ważne Rok nadal normalnie działa
   Odpowiedz
 • komentarz
  JarKen 20:52 31-05-2020
  Nie działa na przedłużenie internetu w OFnK. Dni RWK są policzone :)
  Odpowiedz

;

Oferta

Nowy starter w Orange na kartę (2)

Marta Krajewska

28 maja 2020

Nowy starter w Orange na kartę
2

Dzisiaj wprowadzamy nowy starter za 30 zł w Orange Free na kartę. Starter ma łatwiejszy w zapamiętywaniu numer wybrany z super puli i bardziej wyróżniające się opakowanie. Wspiera technologię LTE i zawiera Multi SIM.

Po rejestracji karty SIM automatycznie uruchamia się oferta „Rozmowy, SMSy i MMSy bez limitu do wszystkich + 30 GB” w cenie 30 zł na 31 dni. Usługa odnawia się automatycznie co miesiąc, pod warunkiem doładowania konta głównego kwotą minimum 30 zł.

Nawet 45 GB w bonusie

Starter działa w taryfie Orange Free na kartę. To oznacza, że po każdym doładowaniu otrzymujecie bonusy GB (nawet do 100 GB) w ramach promocji „Internet za darmo”. Dodatkowe GB możecie zdobyć wykonując doładowanie online. Szczegóły znajdziecie w tym wpisie: Dajemy 2x więcej internetu po doładowaniu online. Jeśli doliczymy do tego regularny bonus 5 GB za doładowanie online, możecie otrzymać nawet 45 GB.

Szczegóły: Regulamin Startera Orange Free na kartę 30 zł

 

Udostępnij: Nowy starter w Orange na kartę
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Tree. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 23:00 31-05-2020
  Trzeba wybrać się do salonu i a nóż widelec trafi się upragniony łatwy numer. Poluję na niego już 15 lat ?
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 16:03 03-06-2020
   I na co Ci to??? 15 lat nie było okazji??? Podziwiam Cię za Twoje zaangażowanie, jakie teraz wykazujesz w tych trudnych czasach, ale wypoczynek musi być!!! :D
   Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej