Odpowiedzialny biznes

10 powodów dla Pracowni Orange w Twojej miejscowości

Monika Kulik Monika Kulik
11 czerwca 2015
10 powodów dla Pracowni Orange w Twojej miejscowości

Jeszcze tylko przez 10 dni czekamy na zgłoszenia mieszkańców małych miejscowości, którzy chcą mieć u siebie Pracownię Orange. Dla tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani, przygotowałam 10 argumentów, które mam nadzieję przekonają Was, że warto:

1.  Wspólnie z nami stworzycie w swoim miejscu zamieszkania przyjazną przestrzeń spotkań dla wszystkich mieszkańców swojej miejscowości – tych młodszych i tych z większym życiowym doświadczeniem.

2.  Wyposażymy ją w komputery, bezpłatny dostęp do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD oraz zestaw mebli. Wszystko za free.

3.  Pokażemy, jak twórczo i efektywnie skorzystać z tych urządzeń oraz innych internetowych narzędzi w działaniach na rzecz Waszych społeczności. Wydobędziemy cyfrowe talenty!

4.  Zaproponujemy szkolenia, które pomogą Wam w budowaniu liderskich kompetencji, dzięki którym będziecie prowadzić najlepszą świetlicę w okolicy, profesjonalnie nią zarządzać, dobrze komunikować się z innymi i efektywnie pozyskiwać fundusze dla Waszych organizacji.

5.  Poznacie ludzi z innych miejscowości w Polsce, ale bardzo podobnych do Was - społecznie zaangażowanych, z pasją, z pomysłami. Będziecie wymieniać doświadczenia i inspiracje, tworzyć dobrą sieć współpracy.

6.  Weźmiecie udział w unikalnej grywalizacji społecznej, a realizując wyzwania, zdobędziecie nagrody dla Was i Waszych drużyn.

7.  Dzięki internetowi będziecie będzie mogli swoimi pomysłami i zaangażowaniem zainspirować innych, dzielić się swoim wiedzą i doświadczeniem, pokazywać jak realizować projekty społeczne według Waszego pomysłu i udowadniać, że dobro procentuje.

8.  Zmienicie swoje miejscowości na lepsze -  poznacie siłę, jaką daje współpraca, zaufanie społeczne i zaangażowanie wszystkich mieszkańców  na rzecz wspólnego dobra.

9.  Pokażemy Wam, jak ważne we współczesnym świecie są umiejętności cyfrowe i jak efektywniej praktycznie z nich korzystać dla poprawy jakości życia – swojego i całych społeczności.

10. I, co ważne, będziecie przy tym wszystkim dobrze się bawić ;)

A jeśli to Was jeszcze nie przekonuje – zobaczcie, co o istniejącej już od ponad 3 lat Pracowni Orange w Radzyniu Podlaskim mówią jej liderzy i użytkownicy.

Wszystkie informacje na temat Pracowni Orange znajdziecie na stronie na stronie www.pracownieorange.pl. Wystarczy złożyć wniosek w terminie do 21 czerwca 2015r. Wskażcie nam lokal, który spełni wymagania techniczne do stworzenia Pracowni, zaprezentujcie pomysły na działania dla mieszkańców i przekonajcie nas, że to właśnie u Was ma powstać świetlica. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych i w lipcu podda je pod głosowanie internautów, którzy ostatecznie wskażą 25 lokalizacji na nowe Pracownie.


Bezpieczeństwo

CyberTarcza w akcji!

Michał Rosiak Michał Rosiak
11 czerwca 2015
CyberTarcza w akcji!

Ruszyliśmy "na ostro" z CyberTarczą. Już od pewnego czasu na tej stronie możecie spojrzeć, czy ruch z Waszej sieci domowej wskazuje na to, iż możecie paść ofiarą którejś z podatności przeanalizowanych przez CERT Orange Polska, które umieściliśmy w CyberTarczy. Tam jednak znajdują się te, które łączą się ze średnim, bądź niskim ryzykiem. A co w przypadku tych, które mogą się bezpośrednio przełożyć na kradzież waszych danych albo - czasami nie wiadomo, co gorsze - pieniędzy?

Część z użytkowników Neostrady po uruchomieniu przeglądarki na dowolnym urządzeniu w domowej sieci mógł dziś przywitać - albo przywita, gdy wrócą z pracy - taki ekran:

3d6b40688f8cfe41388e7c5042f38176c26

Co wtedy robić? Przede wszystkim nie panikować i nie dzwonić na infolinię. Wszystko jest wyjaśnione na stronie, a dokładniej - w pliku PDF, który zalecam ściągnąć na dysk. W sytuacji, gdy widzicie ekran CyberTarczy, dla Waszego bezpieczeństwa nie macie dostępu do internetu. Możecie go odzyskać od razu, klikając pomarańczowy przycisk na dole strony, tym niemniej stanowczo odradzam robienie tego przed wykonaniem działań, opisanych w instrukcji.

Dlaczego? Otóż jeśli widzicie ten komunikat, oznacza to, że któreś z urządzeń w Waszej sieci usiłuje się skomunikować z serwerami DNS, używanymi przez cyber-przestępców podczas ataków na polskich użytkowników (to tzw. podatność Rom0). Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko to, że gdyby nie zabezpieczenia CyberTarczy, moglibyście wchodząc na stronę łudząco przypominającą Wasz bank, przesyłać właśnie login i hasło złodziejom. Dlatego informujemy Was o tym, dając Wam szansę na doprowadzenie do porządku konfiguracji Waszych routerów. To nie jest zabawa - to jest poważne ryzyko, które dzięki CyberTarczy możecie zniwelować do zera w ciągu kilku minut. Do roboty!


Rozrywka

Debiuty na Orange Warsaw Festival 2015 + konkurs

Kasia Barys Kasia Barys
10 czerwca 2015
Debiuty na Orange Warsaw Festival 2015 + konkurs

To headlinerzy są siłą napędową wielu festiwali. Także na Orange Warsaw Festival 2015. Warto jednak skorzystać i obejrzeć koncerty pozostałych wykonawców. Szczególnie polskich i tych, o których może nie słyszeliście. Artystów jest prawie 50-ciu, więc jest w czym wybierać. Zobaczcie kogo proponuje dziennikarz muzyczny radiowej Trójki - Piotr Metz.

A teraz szybki konkurs. Można w nim wygrać bluzę i torbę materiałową OWF. Wygrywa 5 osób, które w komentarzu określi/ nazwie swój styl zabawy na koncertach i krótko go scharakteryzuje. Może jesteś "Żabą w tłumie" albo "Pląsającą księżniczką"? Konkurs potrwa dzisiaj do końca dnia, a komisja w składzie Ja i Ola wybierze najbardziej kreatywne odpowiedzi i poda wyniki.

8c1102b829a397d280c05938c5202bb4e8a

 

Scroll to Top