Odpowiedzialny biznes

5 lat Orange w Polsce – konkurs

Tomasz Sulewski Tomasz Sulewski
17 września 2010
5 lat Orange w Polsce – konkurs

Jakoś ostatnio dużo pisaliśmy o różnych rocznicach - ale tym razem przed nami naprawdę ważne wydarzenie. W poniedziałek minie dokładnie 5 lat od chwili, kiedy marka Orange zaczęła funkcjonować w Polsce. Wprowadzeniu nowego brandu towarzyszył m.in. koncert Stinga w Warszawie. Ktoś z Was był może wtedy na Służewcu? Dla wszystkich - i tych, którzy byli, i tych, których nie było, małe przypomnienie co tam się działo:

Swoją drogą, takie rocznice zawsze w jakimś stopniu każą myśleć nie tylko o tym co było, ale też o tym co będzie. Przypomniała mi się w związku z tym jedna ze starych reklam Orange, w której występują pan Orange i pan Future:

A skoro jest już tak miło, to postanowiliśmy zaproponować Wam konkurs - tym razem trochę bardziej wymagający. Do 30 września czekamy na Wasze propozycje reklam Orange. Forma tej reklamy jest absolutnie dowolna - to może być filmik nakręcony telefonem, zdjęcie, komiks, rysunek, tekst, nagranie głosowe... Wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Chcemy jednak, żeby taka reklama podkreślała po pierwsze hasło "Together we can do more", a po drugie jakoś odnosiła się do tego, że Orange jest już w Polsce od 5 lat. Wasze materiały przysyłajcie na adres konkurs.blogowy@orange.pl, koniecznie z dopiskiem w tytule "5 lat Orange".

Ponieważ konkurs jest bardziej wymagający, możecie też tym razem liczyć na bardziej spektakularną nagrodę. Spośród nadesłanych pracy wybierzemy trzy, które najbardziej przypadną nam do gustu. Liczy się pomysł, element zaskoczenia, inwencja i fantazja. Autor najlepszej reklamy dostanie od nas torbę podróżną Orange wyprodukowaną przez Nike, do której na pewno wrzucimy różne gadżety. No i oczywiście pokażemy ją na blogu. Drugie i trzecie miejsce też nagrodzimy - nagrodami niespodziankami. To co, startujecie?


Odpowiedzialny biznes

Z nową nawigacją na Orange Cup

Wojtek Jabczyński Wojtek Jabczyński
17 września 2010
Z nową nawigacją na Orange Cup

Przepraszam za wczorajszą małą aktywność, ale współprowadziłem ciekawą konferencję "Innovation Days", którą przygotował nasz Orange Labs. Wkrótce na blogu technologicznym znajdziecie relację wideo z imprezy. Zachęcam do obejrzenia. A jeszcze dziś wybieram się do Gdańska na finał Orange Cup , czyli turnieju piłki nożnej dla dzieciaków, który od wielu lat sponsorujemy. W tym roku główną nagrodą jest wyjazd na obóz szkoleniowy do szkockiego klubu Glasgow Rangers. A skoro o podróży mowa to wspomnę, że nawigacja Orange właśnie dostała update i ma nowe funkcjonalności. Prócz opcji omijania korków (technologia Community Traffic Online), umożliwia kierowcom m.in. szacowanie zużycia paliwa (fukcja ECO), a niezmotoryzowanym planowanie przejazdów komunikacją miejską lub nawigację pieszą. Jak zdążę ją wgrać do BlackBerry to podzielę się wrażeniami z testu. Szczegóły o liftingu nawigacji tutaj.


Odpowiedzialny biznes

Odkryj e-wolontariat

Monika Kulik Monika Kulik
16 września 2010
Odkryj e-wolontariat

W sierpniu pisałam o tym, jak społeczności internetowe włączają się w działania społeczne. Idea Web 2.0 służy też dobrze e-wolontariatowi. Coraz więcej fajnych przykładów bezinteresownego wspierania innych znajdujemy w wirtualnym świecie.

Jeśli znasz organizacje, które realizują projekty angażujące wolontariuszy przez internet zaproś ich do naszego konkursu "Odkryj e-wolontariat" na portalu www.e-wolontariat.pl. Właśnie uruchomiliśmy wspólnie z Fundacją "Moje Stypendium" i Polsko Amerykańską Fundacją Wolności II edycję. Wziąć udział może każdy - organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje publiczne i firmy, współpracujące z e-wolontariuszami. Czekamy też na projekty wykorzystujące naszą aplikację People Projects. Laureatów wyłoni jury oraz internauci w głosowaniu online. Poznamy ich na uroczystej Gali Finałowej w styczniu 2011 r.

W ubiegłym roku główną nagrodę wygrała grupa „wirtualnych amazonek”.  Pomyślcie ilu kobietom pomogli wolontariusze z portalu www.amazonki.net tylko w ciągu tego jednego roku?

Scroll to Top