;

Odpowiedzialny biznes

5 powodów, dla których warto dołączyć do MegaMisji i #SuperKoderów (2)

Bartłomiej Kuczyński

29 kwietnia 2019

5 powodów, dla których warto dołączyć do MegaMisji i #SuperKoderów
2

Wydłużyliśmy czas rekrutacji do 15 maja, godz. 17.00. Do tego czasu nauczyciele mogą zgłaszać się do naszych programów. Dlaczego warto to zrobić?

1.  Dzieci muszą same nauczyć się, jak radzić sobie z niebezpieczeństwami

Oprócz wielu wspaniałych zasobów, internet zawiera wiele treści, których dzieci nie powinny oglądać. Ale zdarza się, że trafią na nie mimo woli.  Tak jest np. wyskakującymi oknami z reklamami stron porno. Nie da się odizolować dzieci od takich zjawisk. Trafią na nie prędzej czy później, jeśli nie na swoim urządzeniu, to u koleżanki lub kolegi. Jak pokazują badania, aż 23,4% nastolatków oglądało wulgarne, obsceniczne, przemocowe filmy, czyli patostream.

Młodzi ludzie, którzy czują, że natrafili na coś złego, często nie wiedzą, jak poradzić sobie z takim zagrożeniem. Co ciekawe, najczęstszą formą ochrony prywatności jest…. wyczyszczenie historii wyszukiwarki (mówi o tym 54,2% badanych). A już tylko 11,1% młodzieży regularnie zmienia swoje hasło do poczty czy serwisów społecznościowych. Ważne jest, by już od początku szkoły mówić dzieciom, jak mogą radzić sobie w takich sytuacjach.

My robimy to w MegaMisji – na zajęciach dla uczniów w klasach 1-3.

2.  Jak nie zmarnować 4 godzin i 12 minut każdego dnia?

Czy nam się to podoba, czy nie – młodzież będzie korzystać z sieci, a coraz więcej sfer życia wiąże się z aktywnością online. Specjaliści zwracają uwagę, że w kolejnych pokoleniach dzieci zaczynają korzystać z sieci w coraz młodszym wieku i korzystają z niej w każdym roku więcej, niż w poprzednim.  Aż 4 godziny i 12 minut – tyle wynosi średni czas korzystania z sieci przez młodzież.

Co możemy zrobić, by był to czas dobrze wykorzystany i wpływał na rozwój naszych dzieci? Uczyć, jak korzystać z sieci mądrze, jak pobudzać kreatywność, jak używać narzędzi online do poznawania świata. A także jak zachować zdrowe proporcje między aktywnościami online i ofline. Jak nie zapomnieć o zwykłej rozmowie czy wizycie w lesie.

Taki pomysł przyświecał nam, gdy tworzyliśmy #SuperKoderów i MegaMisję. Na każdych zajęciach uczniowie – niekoniecznie przy komputerach – uczą się korzystania z technologii dla swojego pożytku i rozwoju.

3.  Młodzież mało umie, dorośli są niewielkim wsparciem

Kilka pytań rozbija w puch przekonanie, że cyfrowi tubylcy są cyfrowymi geniuszami buzującymi kreatywnością inwestowaną w wytwarzanie memów i innych nowatorskich form kulturypisał Edwin Bendyk o młodych ludziach w „Polityce”.

Okazuje się, że młodzież nie ma wcale zaawansowanych umiejętności cyfrowych. Nie zna też bardziej skomplikowanych aplikacji, które mogą za darmo pobrać na swoje smartfony. Prawie 40% z nich twierdzi, że edukacja szkolna nie przygotowuje do funkcjonowania w świecie opartym na nowoczesnych technologiach. Połowa nie rozmawia o aktywności online z rodzicami, a aż 64,5 % nigdy nie rozmawiało o tym z żadnym nauczycielem.

Dlatego chcemy uczyć się np.:

 • jak zbudować robota, który narysuje zaprogramowane kształty,
 • jak przy pomocy języka kodu obserwować pogodę i badać klimat,
 • jak stworzyć swoją własną stronę internetową,
 • jak uruchomić kampanię społeczną,
 • jak nakręcić własne wideo i opublikować je w sieci.

To nie luźne wizje przyszłości, lecz aktywności, które od kilku lat proponujemy uczniom na MegaMisji i w #SuperKoderach.

4.  Kodowanie: język przyszłości

Jeśli chcemy dostosować się do zmieniającego się rynku pracy, musimy przygotowywać się na współpracę z robotami i masowe wykorzystanie z RPA (robotic process automation, robotyzacja procesów). Czyli zająć się edukacją szczególnie w tych kwestiach, które odróżniają nas od maszyn. Tradycyjny system edukacji, jak dobrze wiemy, nie w pełni odpowiada tym wyzwaniom. Obecnie pożądane kompetencje to wg World Economic Forum:

 • rozwiązywanie złożonych problemów,
 • krytycznie myśle­nie,
 • kreatywność,
 • zarządzanie ludź­mi,
 • współpraca w zespole,
 • inte­ligencja emocjonalna.

Te kompetencje można rozwijać również na zajęciach #SuperKoderów i MegaMisji. Nawet jeśli uczeń z grupy #SuperKoderów nie zostanie w przyszłości programistą, będzie budował umiejętność analizy problemu. Będzie szukał rozwiązania, dochodził do efektu swoją własną drogą – w odróżnieniu od zapamiętywania rozwiązań podanych przez nauczyciela, czyli obecnie najczęstszej metody edukacyjnej. Uczniowie w MegaMisji często pracują w zespołach, ćwicząc miękkie kompetencje. Czyli to, co pozwoli nam w przyszłości współpracować z robotami.

5.  To po prostu świetna zabawa!

Scenariusze MegaMisji i #SuperKoderów są pomyślane tak, żeby lekcje były po prostu dobrą zabawą. Roboty, które podążają za światłem lub jadą po narysowanej linii, wspólne przygotowanie kampanii społecznych czy fotografowanie smartfonami – to tylko niektóre przykłady aktywności, z których skorzystają uczniowie. Szkoła nic przy tym nie inwestuje – sprzęt może kupić z grantu w #SuperKoderach. Z kolei MegaMisja przewiduje nagrody na koniec kolejnych zaliczonych etapów.

Polećcie zaprzyjaźnionym szkołom oba programy. W związku z zakończonym strajkiem nauczycieli wydłużyliśmy czas na zgłoszenia. Czekamy na nie do 15 maja, godz. 17.00. Wszystkie informacje o rekrutacji znajdziecie tutaj.

Źródła: Raport Nastolatki 3.0, NASK, 2019, EU Kids Online 2018 Polska,  2019

Udostępnij: 5 powodów, dla których warto dołączyć do MegaMisji i #SuperKoderów
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Key. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY` 10:48 29-04-2019
  Fajne, ale dla rodziców mających dzieci w wieku szkolnym. Na zdjęciu 10latkowie a poniżej takie punkty: rozwiązywanie złożonych problemów, krytycznie myśle­nie, kreatywność, zarządzanie ludź­mi, współpraca w zespole, inte­ligencja emocjonalna. Bez przesady, chyba nie w tym wieku, nie odbierajmy dzieciom dzieciństwa.
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 13:20 29-04-2019
   Dokładnie :) Ale dzisiaj z dzieci robi się "małpki", które mają być najlepsze, najwspanialsze, najmądrzejsze, jak jakiś wyścig szczurów, ale to jest wina rodziców, któtrzy w ten sposób chcą się lansować.
   Odpowiedz

;

Oferta

Jesteście gotowi na nowe otwarcie? (20)

Kasia Barys

26 kwietnia 2019

Jesteście gotowi na nowe otwarcie?
20

Jesteście gotowi na nowe otwarcie? Zapraszamy na początek letniego sezonu muzycznego! Już 10 maja zmieniamy zasady w trakcie specjalnego eventu, w trakcie którego ekskluzywny koncert zagra Quebonafide! Możecie być wśród wybrańców i bawić się pod sceną. Wystarczy wziąć udział w konkursie i wygrać podwójną wejściówkę na tę wyjątkową imprezę. Podczas niej zaplanowaliśmy także sporo niespodzianek.

Quebonafide to pochodzący z Ciechanowa raper oraz założyciel wytwórni płytowej QueQuality, ze świeżym spojrzeniem na rap, niekonwencjonalnym i często eksperymentalnym flow, dopracowaną techniką rymowania, a wszystko to z zachowaniem refleksyjności tekstów. Te cechy połączył już na ‚Ezoteryce’ – debiutanckim albumie, który pokrył się złotem w pre-orderze, a po kilku miesiącach osiągnął status platynowej płyty. Po wydaniu ‚Ezoteryki’ Quebonafide wraz z ekipą zagrali blisko 200 koncertów w Polsce i za granicą. Przez blisko 2 lata Quebonafide pracował nad nowym albumem. Inspiracją do kolejnych nagrań stały się dalekie podróże. Odwiedził m.in. Japonię, RPA, Meksyk, Tajlandię, Islandię, USA czy Australię. Efektem przemyśleń i podróżniczych doświadczeń jest album ‚Egzotyka’, który ukazał się nakładem QueQuality w dniu 9 czerwca 2017 roku. Jeszcze przed premierą osiągnął status platynowej płyty. W ostatnim okresie prac nad ‚Egzotyką’ Quebonafide przygotował dwa projekty w formie EP, oraz DVD ze wszystkimi teledyskami do płyty, jako podziękowanie i prezent dla fanów zamawiających album w preorderze. Jest to zabieg bez precedensu. Album ‚Egzotyka’ został najlepiej sprzedającym się, polskim albumem w roku 2017 wg oficjalnej listy sprzedaży OliS. W kwietniu 2018 roku Quebonafide, razem z Taco Hemingway’em, jako duet Taconafide, wydali album pt. ‚Soma 0,5 mg’. Projekt został zwieńczony trasą koncertową obejmującą 7 największych miast Polski. Wydarzenia muzyczne były bezprecedensowe w swojej skali. Album pokrył się potrójną platyną.

Widowiskowe i energetyczne show to do dziś wizytówka rapera. Przekonajcie się o tym już 10 maja.

Aby wygrać podwójną wejściówkę wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. Liczymy na Waszą kreatywność.  Powodzenia!

Za dużo, za mało, za krótko, za wolno, za szybko… ? A gdyby tak pozmieniać wszystko po swojemu? Jak wtedy wyglądałby Twój dzień?

Post konkursowy znajdziecie pod linkiem

Udostępnij: Jesteście gotowi na nowe otwarcie?
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  MAURYCY 12:11 26-04-2019
  Odpowiedzi należy udzielać tu na blogu czy na facebooku?
  Odpowiedz
  • komentarz
   mike278 12:19 26-04-2019
   Maurycy regulamin stanowi: c) odpowiedzieć w sposób twórczy i kreatywny na pytanie konkursowe „Za dużo, za mało, za krótko, za wolno, za szybko... A gdyby tak pozmieniać wszystko po swojemu? Jak wtedy wyglądałby Twój dzień?” i opublikować odpowiedź w ko- mentarzu pod postem konkursowym na stronie Orange Polska na Facebooku (dalej „Zadanie Konkursowe”). W czasie trwania Konkursu Uczestnik może opublikować dowolną liczbę Zadań Kon- kursowych. Ważne jest punkt o NIEOGRANICZONEJ ilości odpowiedzi ;)
   Odpowiedz
 • komentarz
  Kasia Barys 12:20 26-04-2019
  Na Facebooku
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 13:09 26-04-2019
  Konkursik fajowy, a nawet odjazdowy, ale.......wszystkim startującym z ekipy Blogów powodzenia.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian Andrzej Szkudelski 05:09 27-04-2019
  Jak widać Plus przespał oferty konkurencji Play powrócił z gorszą wersją 200GB na kartę za 200 złotych wcześniej dawał 200 GB za 30 złotych w technologii LTE wystarczyło wtedy mieć 30 złotych i korzystać z modemu LTE i dodatkowo można było włączyć stan darmowy czyli nielimitowane rozmowy do sieci komórkowych a transfer po wykorzystaniu spadał do około 1-2 megabitów na sekundę. Orange też powróciło do gorszej wersji 1410 GB za doładowanie 200 złotowe z czego zostało 200 złotych a 1410 chyba było bonusem teraz trzeba zapłacić za 1 TB na rok 300 złotych a i zapomniał bym dodać 1410 GB Plus Start sms o takiej treści dawało 1410 GB na rok. Plus chyba anulował internet bez limitu coś takiego z oferty na kartę jak to dobrze pamiętam a T-Mobiel w ogóle przespało wiedza że żyją? Co mogę powiedzieć w Niemczej w prepaidze za około 1-2 Euro dostaje się 150GB teraz wkleję komentarz swój z Playa który pomógł w Orange wrócić na właściwą ścieżkę i Playowi. Teraz coś z Finansów co wysłałem Orange iż rynek internetu mobilnego w Polsce jest warty 13 Miliardów złotych w wersji elastycznej czyli 30 złotych 30 dni bez limitu i bez ograniczeń np w technologi LTE i tylko w LTE a Orange według strony Bankier ma obroty około 12 Miliardów złotych play około 10-12 miliardów Euro. A teraz komentarz który wystawiłem w Orange i w Playu który poskutkował. Kiedy powrócicie do usługi LTE bez limitu za 30 złotych w Play na Kartę w której bez ograniczeń prędkości mam 200 GB a po wykorzystaniu prędkość spada do 1-2 Megabitów na sekundę chcę dodać iż rozmawiałem z Konsultantami i czy przekazali tą wiadomość prezesowi Play i zarządowi. Na waszych btsach korzysta Virgin Mobile i oferuje za 37.5 złotych 120 GB w Niemczech operator w Prepaida O2 oferuje za 9,99 Euro 150 GB. Proszę spojrzeć na wysokość wynagrodzenia w Polsce i na PKB na 1 mieszkańca według Parytetu Siły nabywczej w Polsce 150 GB powinno Kosztować około 20 złotych. Proszę też to przekazać Konkurencji chodzi o Oferty na Kartę do Orange Plusa T-Mobile i do Prezesów tych firm. Wysyłam wam też linki do waszej oferty i Niemieckiej. I tak z innej beczki Niemcy Fabrykują eksport według moich obliczeń ich eksport wynosi od około 300 do około 600 Miliardów Dolarów Amerykański. Chcę dodać iż wystarczyło w waszej ofercie mieć 30 złotych na koncie i być w zasięgu LTE i mieć modem LTE czyli za około 30 złotych stan darmowy oraz nielimitowany internet. Linki: https://web.archive.org/web/20141027125725/http://www.play.pl/oferta/play-internet/internet-na-karte/ https://web.archive.org/web/20190413133520/https://www.o2online.de/tarife/prepaid-tarife/ Pozdrawiam Krystian Andrzej Szkudelski
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:58 27-04-2019
   Co za wywód - prawie doktorski! ;) Szczerze - to muszę si zagłębić, o co Ci w tym wszystkim chodziło... :/
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian Andrzej Szkudelski 22:35 27-04-2019
   Chcę dodać iż polityka orange doprowadziła do utraty użytkowników Neostrady światłowody maja małe powodzenie w tej sytuacji macie około 2 milionów użytkowników neostray co daje wam obroty w wysokości 2000000000 złotych wprowadzić elastyczny internet 30 złotych 30 dni bez limitów i to oczywiście na specjalnym oprogramowaniu orange które uniemożliwiało by dzielenie internetu poprzez wifi w tej sytuacji z oferty prepaid zyskalii byście 13 miliardów złotych. Chcę dodać iż Play ma obroty około 7 miliardów euro a wy 12 miliardów złotych nie wiem czy wtedy nie włączył by się UOKIK bo uniemożliwilibyście kradzież internetu. Czyli internet tylko z oprogramowaniem lte Orange. A teraz dane odnośnie obrotów Playa Orange i Cyfrowego Polsatu. https://web.archive.org/web/20190427202559/https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/PLAY/wyniki-finansowe https://web.archive.org/web/20190427202532/https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/ORANGEPL/wyniki-finansowe https://web.archive.org/web/20190427202637/https://www.bankier.pl/gielda/notowania/akcje/CYFRPLSAT/wyniki-finansowe Te 13 miliardów liczyłem jako liczbę aktywnych kart czyli około 45 milionów logicznie myślący użytkownicy włączyli by w smartfona i innych urządzenia internet elastyczny za 30 i rozmowy i smsy plus mms bez limitu elastyczne na 30 dni w sumie aktywując jednorazowy pakiet który włańczał by te dwie usługi powinno to kosztować 50 złotych. Pamiętajcie o jedny elastyczne rozmowy bez limity diałają poza granicą Polski bo nagrałem się u Rabina na poczcie głosowej.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krystian Andrzej Szkudelski 17:01 28-04-2019
    Czemu ocenzurowaliście komentarz na temat tego że rząd powinien zapłacić za doradztwo w energetyce i eksporcie który Niemcy oszukują chcę dodać iż teraz te dane są usuwane niedługo nadwyżka eksportowa Polski warta o około 2000-3000 Miliardów Dolarów Amerykańskich chcę dodać iż po oprocentowaniu jako pożyczka którą oszuści ukradli kradną ją Polskim Ekporterą to powinna wynosić 4500 Miliardów Dolarów Amerykańskich zamieszczam link i sobie policzcie na Eksporcie Miedzi Realnym oraz Imporcie nierealnym zwłaszcza że Polacy zarabiają około 800 EURO miesięcznie na czysto a rachunki i innego rodzaju konsumpcją około 400 Euro. Zamieszcza atlas eksportu który około 1-6 miesięcy można było sprawdzić eksport kraju za Czasów Gierka i Gomułki Bo porównywałem to z Fałszywym Eksportem Wielkiej Brytanii. A i jeszcze bym zapomniał dodać jak to dobrze zrozumiałem co przeczytałem w Wikipedii Niemcy są zadłużone 52/1 Czyli 52 krotność swojego PKB. Więc sprawdzajcie eksport Polski i obliczajcie realny Import chcę dodać iż według Gusu w Polsce pracuje 12 milionów Ludzi Gus Vademecum i wpiszcie swoją Wiochę (Gminę). Zamieszczam link. Link: https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/pol/ A zapomniał bym dodać czy u was dział Archive web z tym wyżej linkiem od około 2015 roku? Może to rodo. I rząd nie chce mi za to i wiele innych informacji zapłacić. W Polsce jest około 100 tys milionerów za Ile mogą kupić auta wartość w leasingu po 2000 złotych miesięcznie? Policzcie sobie 2000*12*100000=2,4 Miliarda złotych i jeżdżą autami po około 300000 złotych średnio. Do rządu docierają moje maile mam potwierdzenia. Zadam pytanie do Polskich przedsiębiorców czy trzymacie w bankach około 2000-3000 z oprocentowaniem bo 4000 miliardów Dolarów bo oprocentowanie na lokacie jest niższe niż Pożyczki. Tak więc do Budżetu z tytułu Podatku Belki powinno trafiać około 11,4-22,8 Miliardów Dolarów a Banki powinny inwestować aby na to oprocentowanie zarobić i powinny zarabiać około 200-400 Miliardów Dolarów bo Bank zarabia kilkukrotnie na lokacie. Inwestycje wewnętrzne powinny wynosić 200-400 Miliardów Dolarów Blokada by banki nieinwestowany za granicą ochrona Polskich pieniędzy.
    Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian Andrzej Szkudelski 22:37 27-04-2019
   Przepraszam nie u Rabina tylko przedstawicielki gminy żydowskiej która była w tedy W Wielkiej Brytanii (UE) wtedy. Ale to dzwoniłem na numer 48 kierunkowy czyli do polski przypisany do puli numerów w Polsce.
   Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian Andrzej Szudelski 22:40 27-04-2019
   U Rabina nagrałem się na poczcie głosowej a z przedstawicielką rozwiałem telefonicznie mówiła że jest w Wielkiej Brytanii. Zadzwońcie do znajomych w Wielkiej Brytanii i sprawdzicie czy są pobierane opłaty. Nie wiem czy wtedy miałem elastyczny rozmowy włączone.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krystian Andrzej Szkudelski 17:10 28-04-2019
    Czemu ocenzurowaliście komentarz na temat tego że rząd powinien zapłacić za doradztwo w energetyce i eksporcie który Niemcy oszukują chcę dodać iż teraz te dane są usuwane niedługo nadwyżka eksportowa Polski warta o około 2000-3000 Miliardów Dolarów Amerykańskich chcę dodać iż po oprocentowaniu jako pożyczka którą oszuści ukradli kradną ją Polskim Ekporterą to powinna wynosić 4500 Miliardów Dolarów Amerykańskich zamieszczam link i sobie policzcie na Eksporcie Miedzi Realnym oraz Imporcie nierealnym zwłaszcza że Polacy zarabiają około 800 EURO miesięcznie na czysto a rachunki i innego rodzaju konsumpcją około 400 Euro. Zamieszcza atlas eksportu który około 1-6 miesięcy można było sprawdzić eksport kraju za Czasów Gierka i Gomułki Bo porównywałem to z Fałszywym Eksportem Wielkiej Brytanii. A i jeszcze bym zapomniał dodać jak to dobrze zrozumiałem co przeczytałem w Wikipedii Niemcy są zadłużone 52/1 Czyli 52 krotność swojego PKB. Więc sprawdzajcie eksport Polski i obliczajcie realny Import chcę dodać iż według Gusu w Polsce pracuje 12 milionów Ludzi Gus Vademecum i wpiszcie swoją Wiochę (Gminę). Zamieszczam link. Link: https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/pol/ A zapomniał bym dodać czy u was dział Archive web z tym wyżej linkiem od około 2015 roku? Może to rodo. I rząd nie chce mi za to i wiele innych informacji zapłacić. W Polsce jest około 100 tys milionerów za Ile mogą kupić auta wartość w leasingu po 2000 złotych miesięcznie? Policzcie sobie 2000*12*100000=2,4 Miliarda złotych i jeżdżą autami po około 300000 złotych średnio. Do rządu docierają moje maile mam potwierdzenia. Zadam pytanie do Polskich przedsiębiorców czy trzymacie w bankach około 2000-3000 z oprocentowaniem bo 4000 miliardów Dolarów bo oprocentowanie na lokacie jest niższe niż Pożyczki. Tak więc do Budżetu z tytułu Podatku Belki powinno trafiać około 11,4-22,8 Miliardów Dolarów a Banki powinny inwestować aby na to oprocentowanie zarobić i powinny zarabiać około 200-400 Miliardów Dolarów bo Bank zarabia kilkukrotnie na lokacie. Inwestycje wewnętrzne powinny wynosić 200-400 Miliardów Dolarów Blokada by banki nieinwestowany za granicą ochrona Polskich pieniędzy. Zamieszczam wachadło finasowe. I piszczie w mojej spraiw do rządu aby zapłacili mi za doradztwo Szwajcaria Jest Eksportowym Bankrutem. https://web.archive.org/web/20190428150654/https://en.m.wikipedia.org/wiki/Banking_in_Germany Bankowość w Niemczech jest sektorem wysoce lewarowanym, ponieważ jego średni wskaźnik dźwigni (aktywa podzielone przez wartość netto) na dzień 11 października 2008 r. Wynosi od 52 do 1 Chyba to dobrze zrozumiałem.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Krystian Andrzej Szkudelski 17:25 28-04-2019
     Aktywa czyli 52 złote a i wartość realna jest warta 1 złotych,
     Odpowiedz
     • komentarz
      Krystian Andrzej Szkudelski 17:59 28-04-2019
      A oto link do plusowego bloga. http://www.plusblog.pl/
      Odpowiedz
   • komentarz
    Krystian Andrzej Szkudelski 17:21 28-04-2019
    Jeżeli to chodzi o ten ostatni link to się pomyliłe teraz to tak rozumię 4500 brutto podzielone przez 3000 netto.
    Odpowiedz
  • komentarz
   Krystian Andrzej Szkudelski 22:54 27-04-2019
   Mogliście by wrzucić Leprze smart fony w Mixie lub w ofercie na kratę np Huwaei kosztuje 50-100$ na Alibabie chcę dodać iż rząd zwleka w zapłacie za doradztwo w energetyce i w innych dziedzina to dzięki mnie dowiedzieli się że Niemcy oszukują z eksportem tak też Unia Afrykańska i Chiny się dowiedziały. A oto interesujący smartfon w Mixie za 50 złotych miesięcznie takiej ofercie. https://web.archive.org/web/20190427204846/https://www.alibaba.com/product-detail/Original-Huawei-P30-ELE-AL00-128gb_62081620836.html?spm=a2700.galleryofferlist.normalList.1.21be5d3eJdJ8No Radzę się zainteresować Pancernymi Smartfonamu Ulefone.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Krystian Andrzej Szkudelski 17:58 28-04-2019
  Mam pytanie czy w Plus ma fikcyjny blog bo wystawiałem komentarz 2 dni temu go nie widać myślałem że wrzucą go max po 12 godzina. Po dokładnym sprawdzaniu.
  Odpowiedz
 • komentarz
  pablo_ck 11:42 29-04-2019
  @Krystian no no ;p ;p Ile komentarzy, chyba jedne z najdłuższych w Historii Blogów ;p
  Odpowiedz
  • komentarz
   pablo_ck 12:20 29-04-2019
   ps. czytam te komentarze i muszę chyba je przeczytać jeszcze raz ;p Ale najpierw muszę wypić z 6 piw, może wtedy je "ogarnę", bo nie wiem o co Ci chodzi ;p Ale masz "przyjecielu" fantazję :) ;p
   Odpowiedz
   • komentarz
    Krystian Andrzej Szkudelski 01:36 01-05-2019
    Piwa nic ci nie przyniosą zaćmią twój umysł przeczytaj spokojnie interesujące informacje wyznacz w podpunktach. A potem przemyśl i sprawdź.
    Odpowiedz
    • komentarz
     Krystian Andrzej Szkudelski 17:25 02-05-2019
     Sprawdźcie eksport aut w Niemczech produkcję i patriotyzm Niemców wychodzi że eksport aut to około 1650000 a eksport aut 158000000000 Dolarów czyli 158000000000/1650000= około 95757,57$ a do tego prowizja sprzedawcy 95757,57$x2= około 191515,15$ średni kurs 3,84xz191515,15$=735418,18 złotych czyli za tyle sprzedawane jest somochód wyprodukowany w Niemczech ciekawe kto to kupuje?
     Odpowiedz

;

Sieć

Refarming 2100 MHz w Orange trwa. Kolejne miejscowości z szybszym internetem (34)

Piotr Domański

26 kwietnia 2019

Refarming 2100 MHz w Orange trwa. Kolejne miejscowości z szybszym internetem
34

Już na blisko 4,5 tys. stacji bazowych, z których korzystają klienci Orange działa 4G LTE w paśmie 2100 MHz. Jeszcze na początku ubiegłego roku w paśmie tym działała tylko sieć 3G, jednak jak pewnie pamiętacie podjęliśmy decyzję, by przeznaczyć je częściowo dla sieci 4G. Powód jest prosty – przez sieć 4G przechodzi już 90% transferu danych, a dzięki VoLTE także wiele rozmów, dlatego musi być ona możliwie mocno „dopieszczona”.

Jeżeli chcecie wiedzieć więcej o refarmingu zajrzyjcie do tekstu „Wyciskamy” sieć mobilną.

A jeżeli chcecie wiedzieć, co to 4G LTE w paśmie 2100 MHz oznacza dla Was zajrzyjcie tutaj: 7000 stacji bazowych z agregacją pasma dla klientów Orange

Na początku roku działaliśmy głownie nad morzem, korzystając z braku śniegu. Teraz działamy także w innych regionach Polski. Możecie korzystać z 4G LTE w paśmie 2100 MHz już między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Poznaniu Trójmieście, Krakowie, Szczecinie, Olsztynie, na Śląsku oraz w okolicach tych miast.

W kwietniu uruchomiliśmy 4G LTE w paśmie 2100 MHz na stacjach, na których do tej pory to pasmo obsługiwało jedynie sieć 3G.

Dzięki temu z mocniejszej sieci 4G LTE możecie korzystać teraz w wielu nowych miejscowościach.

Mazury: Ełk, Kalinowo, Prostki, Giżycko, Węgorzewo, Kruklanki, Gołdap, Dubeninki, Mrągowo, Mikołajki, Piecki, Olecko, Pisz, Orzysz, Ruciane Nida, Biała Piska.

Małopolska i Śląsk: Myślenice, Lubień, Oświęcim, Andrychów, Kalwaria, Wadowice

Lubuskie i Wielkopolska : Sława, Wschowa, Przemęt, Leszno, Gostyń, Kościan, Rawicz, Włoszakowice, Czempiń.

Dolnośląskie: Szklarska Poręba, Oleśnica, Jelcz-Laskowice, Oława, Długołęka,

Mazowsze: Mińsk Mazowiecki, Celestynów, Tarczyn, Jabłonna, Siedlce, Maków Mazowiecki, Ostrów Mazowiecka.

Udostępnij: Refarming 2100 MHz w Orange trwa. Kolejne miejscowości z szybszym internetem
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 08:42 26-04-2019
  Fajnie że się "zbroicie", ale nie zapomnijcie o takich miastach jak Kielce :) Bo mam odczucie że takie miasta są na szarym końcu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   piotr 11:24 26-04-2019
   Bo są. Z informacji, które można uzyskać Kielce mają być "robione" na początku 2020
   Odpowiedz
   • komentarz
    pablo_ck 20:31 26-04-2019
    Traktują nas w Polsce jak jej szary koniec tego kraju, a szkoda.
    Odpowiedz
    • komentarz
     czarek 12:52 07-05-2019
     Spokojnie, Kielce to nie koniec Polski - zobacz gdzie jest całe Podlasie czy Lubelszczyzna...
     Odpowiedz
     • komentarz
      Piotr Domański 09:04 08-05-2019
      Podlasie, może nie całe, ale część jest już zrobione. Dokładnie fragment między Warszawą a Białymstokiem (choć jeszcze bez samego miasta). Lublin też już został objęty refarmingiem.
      Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek87 09:04 26-04-2019
  Cieszy,że sieć się rozwija i oby tak dalej. Piotrze wysłałem wczoraj na Twojego maila prośbę w sprawie światłowodu,jeżeli możesz się coś dowiedzieć to Będę wdzięczny.Pozdrawiam
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:22 26-04-2019
   Widziałem, muszę sprawdzić, a to może chwilę zająć.
   Odpowiedz
   • komentarz
    mike278 09:33 29-04-2019
    Piotrze a ja mogę też oczekiwać jakiejś odpowiedzi? ;) Chyba że już macie "majówkę" to poczekam. :)
    Odpowiedz
 • komentarz
  Janek 09:45 26-04-2019
  Nie ma takich miejscowości jak Celestyno czy Ostrów Mazowiecki. Poprawcie proszę korektę merytoryczną. Tak samo jak Powsin jest w Warszawie a nie pod. Merytoryka w dzisiejszych czasach jest często jak Yeti...
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 10:11 26-04-2019
   Dzięki za zwrócenie uwagi, literówka w Celestynowie poprawiona :-) Nadal nie potrafię znaleźć w tekście słowa o Powsinie, ale jak znajdę obiecuję poprawić. A co do Ostrowa Mazowieckiego, to z tego co sprawdziłem jednak istnieje, przynajmniej w mapach Google, Wikipedii i danych GUS :-) https://warszawa.stat.gov.pl/vademecum/vademecum_mazowieckie/portrety_gmin/ostrowski/1416011_ostrow_mazowiecka.pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    MAURYCY 11:21 26-04-2019
    Piotrku Ostrów MazowieckA a nie Ostrów MazowieckI ;-)
    Odpowiedz
    • komentarz
     Piotr Domański 11:29 26-04-2019
     No jasne, dzięki!
     Odpowiedz
 • komentarz
  @spotify 11:49 26-04-2019
  Fajnie ale z tego co tutaj wynika - ruszacie tylko stacje, gdzie macie U2100 i zamieniacie na L2100. A co ze stacjami only L800? Przecież one aż się proszą o nowe anteny i co najmniej dołożenie L1800 czy L2100 a najlepiej oba pasma. Co z nimi? Kiedy takie stacje zaczniecie również modernizować?
  Odpowiedz
 • komentarz
  Robert 13:50 26-04-2019
  Cieszą zmiany na lepsze. W wielu miejscach na prawdę dało to oddech sieci, która była wysycona w LTE. Idąc za ciosem. Piszesz o wielu rozmowach przez VoLTE, ale na pewno nie są to rozmowy z telefonów Huawei, co jest o tyle dziwne, że wasz partner z N! nie ma z nimi problemu.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 14:05 26-04-2019
   W naszymi partnerami z N! współdzielimy sieć dostępową, a nie platformy usługowe. Wdrożenie VoLTE wymaga dostosowania wielu elementów po stronie oprogramowania telefonu i ustawień sieci, tak by współgrały. Każdy operator ma inne ustawienia sieci, dlatego dostosowanie to przebiega w inny sposób i trwa krócej lub dłużej. Zdajemy sobie sprawę, że w przypadku urządzeń Huawei powinno to trwać krócej, lecz wymagana jest tu współpraca obu stron. Czyli - jak zawsze odpisuje w tym temacie: „do tańca trzeba dwojga”.
   Odpowiedz
   • komentarz
    Robert 17:14 26-04-2019
    Czyli mówiąc krótko w najbliższym czasie nic w tym względzie się nie zmieni, sądząc po odpowiedzi...
    Odpowiedz
 • komentarz
  ukasek 15:24 26-04-2019
  A świętokrzyskie nadal daleko z tyłu dosyć że brak 2600 to 800 zajęte całkowicie. RATUJCIE ŚWIĘTOKRZYSKIE dacie chociaż 1800 (okolice gmin Stopnica Oleśnica Tuczępy)
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:08 08-05-2019
   By był zasięg i pojemność potrzebne są stacje bazowe. Akurat w Świętokrzyskim wielokrotnie budowa stacji bazowych była blokowana. I tak się składa, że gdy zajmujemy się jedną blokowaną stacją nie możemy zająć się w tym czasie inną. Oczywiście kolegom przekażę, ale nie zawsze można po prostu dorzucić antenki na stacji.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Ron 09:14 27-04-2019
  Jak upowszechni się VoLTE, to można całe 2100 przeznaczyć na LTE. 5MHz w 3G, to teraz marnowanie, a głos i tak w większości przechodzi przez 900MHz (3G) :)
  Odpowiedz
  • komentarz
   jhg 19:03 27-04-2019
   Od kiedy jesteś takim orędownikiem LTE? :D
   Odpowiedz
   • komentarz
    Ron 10:50 28-04-2019
    Od zawsze jeśli chodzi o transmisję danych. Każdy smartfon obsługuje LTE i jest powszechne, dlatego pojemność należy zwiększyć :) VoLTE jak będzie powszechne także będzie priorytetem, ale każdy smartfon musi obsługiwać w/w technologię :) Smartfony na dzień dzisiejszy są tanie, każdy może sobie pozwolić na takie urządzenie, dlatego jestem w takim przypadku za Refarmingiem :) Ps. Podpisz się jak na innym forum ;) Zawsze byłem za rozwojem, ale dla wszystkich, a nie dla wybranych z flagowcami ;) Pozdrawiam,
    Odpowiedz
 • komentarz
  Janda 10:14 27-04-2019
  Kiedy EVS w VoLTE? Play i TMobile mają już od pewnego czasu. Zaspaliście?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:10 08-05-2019
   Planujemy wdrożenie. Z tego co wiedzę Play też nad kilkoma rzeczami "zaspał". Każdy operator ma ograniczone środki i rozbudowuje swoją sieć inaczej. Gdybyśmy mieli nieograniczone środki zakładam, że sytuacja wyglądałaby inaczej.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 13:52 27-04-2019
  Kiedy można spodziewać się apgrejdu w Perlejewie? Sieć jest dość często przeciążona.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Damian 15:44 27-04-2019
  Przydałoby się coś zrobić w Szczytnie w woj. warmińsko-mazurskim. Agregacji brak, a prędkość w środku miasta to 4Mb...
  Odpowiedz
 • komentarz
  Marta 18:03 27-04-2019
  To jeszcze dorzućmy - SMSy po WiFi Calling (obiecywane od 3 lat, odpowiedź Orange - pracujemy nad tym.... 3 lata?!), eSIM w Nju, aplikacja do zarządzania kontem w Nju na iPhony.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:13 08-05-2019
   "Pracuje nad tym" nie oznacza obietnicy konkretnej daty wdrożenia. Nad 5G też już trochę pracujemy...
   Odpowiedz
 • komentarz
  Window 20:39 05-05-2019
  Czy i kiedy w Kętrzynie będzie refarming?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:14 08-05-2019
   Na pewno będzie, jednak nie wiem dokładnie kiedy.
   Odpowiedz
 • komentarz
  Tomasz R. 14:54 07-05-2019
  Ten refarming w Bydgoszczy nic nie dał... stary rynek centrum miasta a szybkości lte nadal 10-13mb Play za to ostro modernizuje jak się umowa skończy uciekam do Play.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Piotr Domański 09:16 08-05-2019
   Z jakiego telefonu korzystasz? Refarming oznacza dołożenie kolejnego pasma na sieci. Jeżeli telefon tego nie obsługuje różnica nie będzie duża.
   Odpowiedz
 • komentarz
  hrbj 01:53 08-05-2019
  Pawle! Zmieńcie U2100 na L2100 na stacji ID: 1264. Mój netgear czeka na agregację 4 pasm. Ładnie proszę :-)
  Odpowiedz
 • komentarz
  Czepalski 14:57 10-05-2019
  ID:81529 i okolice Będzie tam kiedyś LTE? Obecnie każdy przejeżdżający pociąg osobowy powoduje zanik Internetu :/
  Odpowiedz
 • komentarz
  Ognik 14:32 02-02-2020
  Coś jednak idzie nie tak. U mnie ku wielkiej radości jesienią 2019r pojawiło się LTE 2100, z nadajnika z Łochowa. Do tej pory było tylko 800MHz z nadajnika Brzuza, mocno obciążonego. Prędkości prawie zawsze były poniżej 1Mb. Ku mojej wielkiej radości, gdy pojawiło się 2 kreski LTE2100, prędkości poszły nawet do 12Mb. Podpisałem więc z Orange umowę na większy pakiet internetu i zdechło. Pasmo 2100 nagle całkiem zniknęło, a ja zostałem z prędkościami na poziomie 0,2-0,8Mb. Czyli korzystając 24H 7 dni w tygodniu nie wykorzystam 20% transferu za który płacę. Jeśli więc czytuje to ktoś z firmy Orange, to proszę o zajęcie się tematem tego terenu (okolice miejscowości Bojany), bo tutaj mamy białą plamę, czyli jesteśmy z Internetem i telefonią w czarnej D...
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej