;

Odpowiedzialny biznes

7 lat z Kartą Różnorodności! (4)

Monika Kulik

14 lutego 2019

7 lat z Kartą Różnorodności!
4

Karta Różnorodności obecna jest już w naszym kraju od 7 lat!
Karta jest zobowiązaniem, podpisywanym przez organizacje, które decydują się na wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i działania na rzecz tworzenia i promocji różnorodności oraz wyraża gotowość firmy do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania. To międzynarodowa inicjatywa realizowana pod patronatem Komisji Europejskiej, obecna już w 22 krajach UE www.kartaroznorodnosci.pl. W Polsce już 246 firm, instytucji publicznych, samorządów lokalnych i organizacji społecznych podpisało Kartę.

Siedem lat temu, w roku 2012, w dniu inauguracji Karty Różnorodności, która miała miejsce w kancelarii Premiera Rady Ministrów, 14 firm z kapitałem francuskim działających w Polsce zadeklarowało, że będzie wdrażało i promowało ideę równych szans oraz zarządzania różnorodnością w swoich organizacjach. Polska była wówczas pierwszym krajem z bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej, w którym pojawiła się Karta. Orange Polska jest sygnatariuszem Karty i jej opiekunem w Polsce od początku.

Z okazji jubileuszu karty zapraszamy na debatę online dziś w godzinach 12:00-13:00 na Facebooku Karty Różnorodności.

Wspólnie z zaproszonymi ekspertkami porozmawiamy o tym, gdzie jesteśmy dziś, jeśli chodzi o zarządzanie różnorodnością w miejscu pracy i poza nim. Pokażemy przykłady działań, które mogą zainspirować inne organizacje, przypomnimy jak firmy mogą i wspierają zmiany w swoim otoczeniu i czego potrzebują, by ich działania były bardziej skuteczne.

z serii Obywatelski biznes w otwartym społeczeństwie Wydawnictwa Nieoczywistego pod patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, pod redakcją prof. Izabeli Warwas we współpracy z dr hab. Elwirą Gross-Gołacką, dr hab. prof. Ewą Mazur-Wierzbicką oraz mgr Barbarą Sajkiewicz. W publikacji znajdziecie tak opis tego, jak zaradzanie różnorodnością wygląda w Orange Polska.Partnerami publikacji są: Emitel, Henkel Polska, Nestle Polska, Orange Polska, Skanska w Polsce, Nestle Polska.

Konkurs:

Mamy dla Was egzemplarze wspomnianej publikacji – prześlemy je do 5 osób, które najlepiej napiszą – Czym według nich jest dobre zarządzanie różnorodnością w organizacji.

Udostępnij: 7 lat z Kartą Różnorodności!
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Cup. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  Krzysiek 12:21 14-02-2019
  Każda z osób ma swoje atuty i zalety. Naszym zadaniem jest wskazanie jakie zalety ma dany pracownik, wzięcie tego do wspólnego zbioru i opracowanie metody współpracy z korzyścią dla danej organizacji jak i poszcz. osób. Uniknięcie sporów, problemów. Maksymalizacja zysków i profitów.
  Odpowiedz
  • komentarz
   Krzysiek 08:18 19-02-2019
   Dla mnie wystarczy pdf
   Odpowiedz
   • komentarz
    Monika Kulik 09:48 19-02-2019
    Krzysiek, właśnie miałam pisać;) - że mam dla Ciebie książkę w nagrodę. Książka jest tylko w wersji papierowej, bo jest w komercyjnej sprzedaży. Daj znać mailem, co z wysyłką.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Piotr Domański 16:34 14-02-2019
  Kartę Różnorodności darzę olbrzymim sentymentem, to bardzo ciekawy program, który miał szczęście do świetnych ludzi. A i temat ważny, więc czytajcie, czytajcie!
  Odpowiedz

;

Odpowiedzialny biznes

Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu (3)

Bartłomiej Kuczyński

12 lutego 2019

Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu
3

Za nami spotkanie społeczności Pracowni Orange w Rytlu z Anną Guzik, Żanetą z serialu „Na Wspólnej” i główną bohaterką „Heli w opałach”.

Mieszkańcy wzięli udział w konkursie „Nasza miejscowość w 2050”. Ogłosiliśmy go jako część Tygodnia Pracowni Orange, a główną nagrodą była właśnie wizyta ambasadorki Pracowni Orange, Ani Guzik. Jury po długich debatach uznało, że najlepsza była praca przesłana przez mieszkańców Rytla.

Zapewne pamiętacie nazwę tej miejscowości w Borach Tucholskich z doniesień o tragicznej nawałnicy w sierpniu 2017. Cała Polska oglądała wtedy przerażające zdjęcia powalonych domów i drzew. Teraz mieszkańcy stają już na nogi, a doskonale działająca Pracownia Orange jest przykładem ich świetnego zorganizowania. Także film przygotowany przez rytelską młodzież okazał się strzałem w dziesiątkę – i zdobył główną nagrodę Tygodnia Pracowni Orange.

W czasie wesołego spotkania społeczności Pracowni z Anią Guzik nie zabrakło oczywiście autografów i wspólnych zdjęć. Był też czas na prezenty, występy miejscowych grup, pytania zadawane ambasadorce i wspólną zabawę w kalambury. Tak opowiadała o tej okazji liderka pracowni, Małgorzata Kowalewska-Remisz:
Spotkanie z Panią Anią to było ekscytujące wydarzenie i wyjątkowa nagroda. Często powtarzam, że nasza Pracownia jest mała, ale kryje ogromny potencjał! Codziennie organizujemy zajęcia i warsztaty, dbając o kulturę i rozwój cyfrowych kompetencji naszych dzieci, a każdemu spotkaniu towarzyszą wesołe tańce i śpiewy. Prowadzenie Pracowni to świetna zabawa i przy okazji wartościowa misja. Cieszę się, że nasza praca została doceniona.

Ważnymi gośćmi w pracowni byli także Bogumiła Ropińska, wiceburmistrz Czerska i Łukasz Ossowski, sołtys sołectwa Rytel. Zobaczcie kilka zdjęć:

        

A inni laureaci?

To kolejne powody do dumy. Każda z pracowni w inny sposób przedstawiła swoją wizję przyszłości, za co otrzymała odpowiednią nagrodę. W Cieszanowie odbyły się lekcje VR o kosmosie; Nowogard dostał robota Photona EDU, a pracownia w Wysokiem Mazowieckiem – warsztaty z montażu filmów na smartfonie. Wyróżniliśmy także członków pracowni w Zajączkowie, którzy spotkali się z Grzegorzem Kasdepke. Każda z pracowni wniosła do projektu swoją unikalną wartość.

Pozwólcie, że na koniec przytoczę kilka faktów podsumowania:

 • Już drugi raz wspólnie zorganizowaliśmy Tydzień Pracowni Orange.
 • Był to czas, w którym lokalni liderzy ze wzmożoną aktywnością zapraszali do pracowni nowych gości.
 • W Tygodniu Pracowni Orange wzięło udział 40 pracowni z całej Polski.
 • Każda z nich zorganizowała specjalne warsztaty: od kulinarnych, poprzez plastyczne aż po gry terenowe, zajęcia architektoniczne czy przygody z płytką MakeyMakey.
 • 5 pracowni zostało wyróżnionych w konkursie Fundacji Orange „Nasza miejscowość w 2050”.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym za świetne pomysły i realizację. Już nie mogę się doczekać Waszych kolejnych projektów!

Więcej szczegółów o pracowniach przeczytacie tutaj.

Zdjęcia: Bartek Bartosiński

Udostępnij: Anna Guzik w Pracowni Orange w Rytlu
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Truck. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 20:24 12-02-2019
  Super, szkoda że mieszkam w dużym mieście, niż małej miejscowości/miasteczku w której funkcjonuje i żyje swoim życiem Pracownia Orange ;p Ale jeszcze nic straconego ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  Pan Pikuś 21:03 12-02-2019
  Nie miałem szczęścia poznać Pani Guzik osobiście, ale odnoszę wrażenie, że jest to bardzo pozytywna Osoba?
  Odpowiedz
  • komentarz
   Bartłomiej Kuczyński 09:01 13-02-2019
   Tak, to już druga wizyta Ani w pracowni i zawsze jej kontakt z publiką jest świetny :)
   Odpowiedz

;

Oferta

Na Walentynki zestaw smartfonów w świetnej cenie (6)

Marta Krajewska

8 lutego 2019

Na Walentynki zestaw smartfonów w świetnej cenie
6

Wiem, że lubicie nasze oferty kiedy są w bardzo dobrych cenach. A że Walentynki to wyjątkowa okazja, a my jesteśmy całym sercem za miłością (nie bez powodu nasza sztandarowa oferta nosi nazwę Love), mamy promocję, która ucieszy was i wasze drugie połówki.

Drugi smartfon w pakiecie

Od dzisiaj w Planach Komórkowych: Optymalnym i Wzbogaconym możecie mieć w promocyjnej cenie wybrany smartfon:  Samsung S9 lub Huawei Mate 20 lite, a do tego drugi smartfon lub inne urządzenie w pakiecie. Do wyboru jest HTC U12 life, HTC Desire 12, Huawei P Smart 2019 lub Huawei Y6 oraz zegarek Huawei GT SPORT lub powerbank. Poniżej koszty zestawów w planach komórkowych.

Promocja potrwa do 18 lutego br. lub do wyczerpania zapasów. Szczegóły w salonach Orange oraz na stronie: Walentynki w Orange.

Plan Komórkowy Optymalny 49,99 zł Plan Komórkowy Wzbogacony 69,99 zł
Huawei Mate 20 lite+HTC U12 life
+zegarek Huawei GT SPORT
1 zł na start+126 zł/mc 1 zł na start+110 zł/mc
Samsung S9+HTC Desire 12+powerbank 1 zł na start+126 zł/mc 1 zł na start+110 zł/mc
Huawei Mate 20 lite+Huawei P smart 2019 1 zł na start+76 zł/mc 1 zł na start+59 zł/mc
Huawei Mate 20 lite+HTC U12 life 1 zł na start+97 zł/mc 1 zł na start+83 zł/mc
Huawei Mate 20 lite+Huawei Y6 2018 1 złna start+66 zł/mc 1 zł na start+56 zł/mc

Zastanawiacie się, który kupić? Zobaczcie naszą recenzję Huawei Mate 20 lite.

Udostępnij: Na Walentynki zestaw smartfonów w świetnej cenie
podaj nick
komentarz jest wymagany
Please prove you are human by selecting the Car. wybierz ikonę
proszę zaznaczyć zgodę

Komentarze

 • komentarz
  pablo_ck 12:28 08-02-2019
  Całkiem fajna promocja, szkoda że nie ma Huaweia P20 Pro + Huaweia P20 ;p ;p
  Odpowiedz
 • komentarz
  Krzysiek 09:19 09-02-2019
  szkoda, ze klient sam sobie nie może stworzyć indywidualnego zestawu z telefonów, tabletów, powerbanków jakie on/ona potrzebuje.
  Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 11:22 13-02-2019
  Ciekawe co dacie karciarzom na Walentynki 2019
  Odpowiedz
  • komentarz
   emitelek 18:50 13-02-2019
   Sam jestem ciekawy, ale znając "nową politykę" firmy nie liczę na cokolwiek... :(
   Odpowiedz
   • komentarz
    Marta Cieślak-Krajewska 12:03 15-02-2019
    o jakiej polityce piszesz? Ostatnio w ofercie na kartę pojawiło się sporo zmian, wprowadzonych w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby użytkowników, m.in. przedłużenie ważności bonusowych gigabajtów.
    Odpowiedz
 • komentarz
  Łukasz 17:25 15-02-2019
  Ja bym chętnie przyjął gadżety firmowe opisujesz w notce że nikt nie chce takich gadżetów jedynie smarfony są popularne ps. nie mogłem tamta notkę skomentować więc zostawiam tutaj komentarz...;) Możemy się wymienić Piotrze ;) Też podaruje Tobie gadżety firmowe ;)
  Odpowiedz

Dodano do koszyka.

zamknij
informacje o cookies - Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z orange.pl bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza,
że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. dowiedz się więcej